Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010
Kod MKOl | CUB | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2010 Singapur | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 41 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Kubę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 w Singapurze reprezentowało 41 sportowców w 15 dyscyplinach.
Skład kadry
Boks
Chłopcy:
- Robeisy Eloy Ramirez – kategoria do 54 kg – złoty medal
- Irosvani Duverger – kategoria do 81 kg – złoty medal
- Lenier Eunice Pero – kategoria do 91 kg – złoty medal
Gimnastyka
Gimnastyka sportowa
- Ernesto Vila Sarria
- złoty medal
Judo
- Alex Maxell Garcia Mendoza – kategoria do 100 kg – 5 miejsce
Kajakarstwo
- Osvaldo Sacerio Cardenas
- Renier Mora Jimenez
Lekkoatletyka
Chłopcy:
Zawodnik | Dyscyplina | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Poz. | Rezultat | Poz. | ||
Yordan Luis Ofarril Olivera | 110 m przez płotki | 13.80 | 4 Q | 13.69 | 5 |
Lara Norge Sotomayor | 400 m przez płotki | 51.74 | 1 Q | 50.69 | |
Yandris Pompa Vazquez | Rzut oszczepem | 69.06 | 8 Q | 68.65 | 8 |
Daniel Alejandro Cruz Garcia | Rzut młotem | 72.17 | 2 Q | 62.42 | 7 |
Yunier Duran Llamo | Skok w dal | 7.31 | 5 Q | 7.41 | 4 |
Radame Fabar Sanchez | Trójskok | 15.99 | 1 Q | 16.37 |
Dziewczęta:
Zawodnik | Dyscyplina | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Poz. | Rezultat | Poz. | ||
Lisneidy Ines Veitia Cordova | bieg na 100 m | 12.22 | 11 qB | 12.15 | 11 |
Yaneisi Ribeaux | bieg na 200 m | DNF qC | DNS | ||
Dayrina Sotolongo Garcia | bieg na 1000 m | DSQ qB | 2:56.74 | 20 | |
Lismania Munoz Barcelay | Rzut oszczepem | 51.99 | 1 Q | 52.40 | |
Marianne Fuentes Diaz | Rzut młotem | 48.89 | 13 qB | 49.59 | 12 |
Pięciobój nowoczesny
- Leydi Laura Moya Lopez
- indywidualnie złoty medal
- w parze z Nathan Schrimsher – 16 miejsce
Podnoszenie ciężarów
- Ediel Marquez Ona – brązowy medal
Siatkówka
Drużyna chłopców: złoty medal
- Wilfredo Leon
- Alejandro Gonzalez
- Carlos Araujo
- Juan Andres Leon
- Alexis Lamadrid (C)
- Yonder Garcia
- Yulian Duran
- Dariel Albo
- Nelson Loyolav
- Yassel Perdomo
Skoki do wody
- Abel Ramirez Tellez – 5 miejsce
Szermierka
- Redys Prades Rosabal – 10 miejsce
Taekwondo
- Jose Angel Cobas – kategoria do 55 kg – 5 miejsce
- Konstantin Minin – kategoria +63 kg – brązowy medal
Triathlon
- Leslie Amat Alvarez – 22 miejsce
Wioślarstwo
- Ainee Hernandez Delgado – 7 miejsce
Zapasy
Styl dowolny
- Abraham de Jesus Conyedo Ruano – kategoria do 100 kg srebrny medal
Styl klasyczny
- Yosvanys Pena Flores – kategoria do 42 kg srebrny medal
- Johan Rodriguez Banguela – kategoria do 50 kg – 4 miejsce
Żeglarstwo
- Lester Luis Hernandez Martinez – 28 miejsce
- Sanlay Castro de la Cruz – 24 miejsce
Bibliografia
- Skład reprezentacji Kuby
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 w Singapurze