Kazachstan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010
Kod MKOl | KAZ | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2010 Singapur | ||||||
Chorąży | Igor Kalashnikov | |||||
Liczba zawodników | 47 w 17 dyscyplinach | |||||
|
Kazachstan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 w Singapurze reprezentowało 47 sportowców w 17 dyscyplinach.
Skład kadry
Boks
- Adlet Rakishev - kategoria 75 kg
Gimnastyka
- Viktor Kocherin - 32 miejsce w kwalifikacjach
- Moldir Azimbay
- Viktor Kocherin
Jeździectwo
- Timur Patarov
Judo
- Kairat Agibayev - kategoria do 66 kg
Kajakarstwo
- Timofey Yemelyanov
Kolarstwo
- Nurlan Duisenov
- Vadim Galeyev
- Rimma Luchshenko
- Alexey Lutsenko
Lekkoatletyka
Chłopcy:
- Ivan Salyahhov - chód na 10 000 m - nie ukończył
- Yevgeniy Milovatskiy - rzut dyskiem - 11 miejsce w finale
- Vladislav Podtsuk - rzut oszczepem - 14 miejsce w finale
Dziewczęta:
- Elina Mikhina - bieg na 400 m - 17 miejsce w finale
- Marina Zaiko - bieg na 400 m przez płotki - 11 miejsce w finale
Łucznictwo
- Farida Tukebayeva
- indywidualnie - 17 miejsce
- w parze z Teodor Todorov - 17 miejsce
Pięciobój nowoczesny
- Dilyara Ilyassova
- German Sobolev
Piłka ręczna
Drużyna dziewcząt:
- Marina Bazhina
- Akmaral Bekdairova
- Irina Danilova
- Valentina Degtyareva
- Olga Dergunova
- Marta Gavrilova
- Tatyana Kurassova
- Yevgeniya Latkina
- Mariya Prosvetova
- Alina Sundeyeva
- Lyubov Tokareva
- Dinara Ulumbetova
- Mariya Zaitseva
- Aida Zhanarbekova
Pływanie
- Ruslan Baimanov
- 50 m st. grzbietowym - 12 miejsce w półfinale
- 100 m st. grzbietowym - 26 miejsce w kwalifikacjach
- Yekaterina Rudenko
- 50 m st. grzbietowym - 5 miejsce w finale
- 100 m st. grzbietowym - 31 miejsce w kwalifikacjach
- Yuliya Litvina
- 50 m st. klasycznym - 14 miejsce w półfinale
- 100 m st. klasycznym - 18 miejsce w kwalifikacjach
Podnoszenie ciężarów
- Zulfiya Chinshanlo srebrny medal
- Rustem Sybay brązowy medal
- Żazira Żapparkuł złoty medal
Strzelectwo
- Irshat Avkhadiyev - karabin pneumatyczny 10 m
Szermierka
- Kirill Zhakupov
Taekwondo
- Nursultan Mamayev srebrny medal
Triathlon
- Leslie Amat Alvarez - 21 miejsce
- Kirill Uvarov - 27 miejsce
Zapasy
Styl dowolny
- Rimma Kushkenova - kategoria do 70 kg
Styl greko-romański
- Zhanibek Kandybayev - kategoria do 85 kg złoty medal
- Akan Baimaganbetov - kategoria do 42 kg brązowy medal
Bibliografia
- Skład reprezentacji Kazachstanu
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 w Singapurze