Białoruś na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010
Kod MKOl | BLR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2010 Singapur | ||||||
Chorąży | Aleksander Wenskel | |||||
Liczba zawodników | 49 w 19 dyscyplinach | |||||
|
Białoruś na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 w Singapurze reprezentowało 50 sportowców w 19 dyscyplinach.
Medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Swietłana Maksztarewa | Gimnastyka | Trampolina dziewcząt | |
Arina Charopa | Gimnastyka | Wielobój indywidualnie dziewcząt | |
Alena Nawarodskaja | Lekkoatletyka | Rzut młotem dziewcząt | |
Illia Chaczeika | Strzelectwo | Karabin pneumatyczny dziewcząt | |
Wita Wałnowa | Judo | Kategoria do 44 kg dziewcząt |
Skład kadry
Boks
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Wadzim Kirilenko | Kategoria do 48 kg | 5. miejsce |
Gimnastyka
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Wasili Mikhalitsin | Skok przez konia | 4. miejsce |
Aleh Rabtsau | Trampolina chłopców | 6. miejsce |
- Dziewczęta
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Lizaweta Parfionawa | Wielobój indywidualnie | 38. miejsce kwalifikacji |
Swietłana Maksztarewa | Trampolina dziewcząt | |
Arina Charopa | Wielobój indywidualnie |
Judo
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Wita Wałnowa | Kategoria do 44 kg dziewcząt |
Kajakarstwo
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Andrej Tsarikowicz | K1 sprint chłopców | 4. miejsce |
K1 slalom chłopców | 3 runda | |
Aleksandra Hryshyna | K1 sprint dziewcząt | 4 runda |
K1 slalom dziewcząt | 3 runda |
Kolarstwo
Zawodnik | Konkurencja |
---|---|
Konstantyn Khviyuzuau | |
Olga Masiukowicz | |
Paweł Rahel | |
Mikita Zharowen |
Koszykówka
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Natalia Baklaha Nadia Bohdan Daria Lipinskaja Jekatierina Nialepka | Turniej dziewcząt | 12. miejsce |
Lekkoatletyka
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Andriej Churyła | Skok wzwyż chłopców | 4. miejsce |
Olga Dukhounik | Chód na 5000 m dziewcząt | 12. miejsce |
Olga Hladczanka | Rzut dyskiem dziewcząt | 3. miejsce (finał B) |
Wiktoria Kolb | Pchnięcie kulą dziewcząt | 6. miejsce |
Alena Nawarodskaja | Rzut młotem dziewcząt | |
Anastazja Puzakowa | Bieg na 2000 m z przeszkodami | 7. miejsce |
Yauhen Rabtsewicz | Trójskok chłopców | 5. miejsce (finał B) |
Nina Savina | Bieg na 3000 m dziewcząt | 6. miejsce |
Irina Jakaltsewicz | Skok o tyczce dziewcząt | 2. miejsce (finał B) |
Yauhen Zaleski | Chód na 10000 m chłopców | 8. miejsce |
Łucznictwo
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Irina Hul | Indywidualnie dziewczęta | Odpadła w 1/16 finału |
Anton Karoukin | Indywidualnie chłopcy | Odpadł w 1/16 finału |
Pięciobój nowoczesny
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Aleksandr Biruk | Indywidualnie chłopcy | 4. miejsce |
Margarita Masejkowa | Indywidualnie dziewczęta | 10. miejsce |
Pływanie
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Jarosław Pronin | 200 m stylem dowolnym chłopców | Odpadł w eliminacjach |
400 m stylem dowolnym chłopców | Odpadł w eliminacjach | |
Oksana Demidow | 50 m stylem dowolnym dziewcząt | DNS |
100 m stylem dowolnym dziewcząt | Odpadła w półfinale | |
200 m stylem dowolnym dziewcząt | Odpadła w eliminacjach |
Podnoszenie ciężarów
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Aleksander Wenskel | Kategoria do 85 kg chłopców | 4. miejsce |
Strzelectwo
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Aleksiej Gorbacz | Pistolet pneumatyczny chłopców | 4. miejsce |
Ksenia Fominjk | Pistolet pneumatyczny dziewcząt | DNF |
Illia Chaczeika | Karabin pneumatyczny dziewcząt |
Szermierka
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Michaił Akula | Szabla indywidualnie chłopców | 4. miejsce |
Taekwondo
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Aleksander Szmakow | Kategoria + 73 kg chłopców | Odpadł w ćwierćfinale |
Tenis stołowy
Zawodnik | Konkurencja |
---|---|
Jekaterina Barawok | Gra pojedyncza dziewcząt |
Tenis ziemny
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Iłona Kremień | Gra pojedyncza dziewcząt | Odpadła w 2 rundzie |
Gra podwójna dziewcząt | Odpadła w ćwierćfinale |
Wioślarstwo
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Roman Budzko Sergiej Wolodko | Dwójki chłopców | 4. miejsce (repasaż) |
Nadja Misochenko Tatiana Misochenko | Dwójki dziewcząt | 3. miejsce (finał B) |
Zapasy
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Aleksander Gusztyn | Kategoria do 76 kg (styl dowolnym) | 5. miejsce |
Aleksander Nedaszkowski | Kategoria do 69 kg (styl klasyczny) | 4. miejsce |
Andrew Pikuz | Kategoria do 50 kg (styl klasyczny) | 5. miejsce |
Żeglarstwo
Zawodnik | Konkurencja | Wynik |
---|---|---|
Anastazja Walkewicz | Techno 293 dziewcząt | 7. miejsce |
Bibliografia
- Skład reprezentacji Białorusi. singapore2010.sg. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-08-17)].
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 w Singapurze