Brazylia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010
Kod MKOl | BRA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2010 Singapur | ||||||
Chorąży | Tiago Fernandes | |||||
Liczba zawodników | 81 w 19 dyscyplinach | |||||
|
Brazylię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze w 2010 reprezentowało 81 sportowców w 19 dyscyplinach.
Skład kadry
Boks
- David Lourenco – kategoria do 69 kg – 1. miejsce złoty medal
Gimnastyka
Gimnastyka artystyczna
- Arthur Mariano – 4. miejsce
- Harumy Freitas – 5. miejsce
Gimnastyka na trampolinie
- Daienne Lima – 8. miejsce w finale
Jeździectwo
- Guilherme Foroni – 9. miejsce
Judo
- Matheus Marcia Machado – kategoria do 66 kg – 17. miejsce
- Flavia Gomes – kategoria do 63 kg – 2. miejsce srebrny medal
Kajakarstwo
- Isaquias Queiroz
- C1 Slalom – odpadł w 4. rundzie
- C1 Sprint – odpadł w 4. rundzie
Kolarstwo
Cross Country
- William Alexi – 16. miejsce
- Mayara Perez – 29. miejsce
Time Trial
- Guilherme Pineyrua – 24. miejsce
- Mayara Perez – 27. miejsce
BMX
- Leandro Miranda – 7. miejsce
- Mayara Perez – 1. miejsce
Road Race
- William Alexi – 37. miejsce
- Leandro Miranda – 62. miejsce
- Guilherme Pineyrua – nie ukończył
Zespołowo – 13. miejsce
- Mayara Perez
- William Alexi
- Guilherme Pineyrua
- Leandro Miranda
Koszykówka
Drużyna dziewcząt – 6. miejsce
- Stephanie de Oliveira
- Erika Leite (C)
- Isabela Macedo
- Joice Coelho
Lekkoatletyka
Chłopcy
- Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | ||
Antonio Rodrigues | bieg na 200 metrów | 21.70 | 3 Q | 21.60 | 8 |
Leandro De Araujo | bieg na 400 metrów | 48.23 | 8 Q | 47.59 | 5 |
Joseilton Cunha | bieg na 1000 metrów | 2:25.49 | 9 Q | 2:24.14 | 5 |
Jean Da Silva | bieg na 110 metrów przez płotki | 14.13 | 10 qB | 13.76 | 8 |
Ioran Etchechury | bieg na 2000 metrów z przeszkodami | 6:39.87 | 12 qB | DNS | |
Caio Dos Santos Odane Skeen Najee Glass Luguelin Santos | sztafeta szwedzka | 1:51.38 |
- Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | ||
Caio Dos Santos | skok w dal | 7.66 | 1 Q | 7.69 | |
Paulo Oliveria | trójskok | 15.44 | 3 Q | 15.63 | 5 |
Felipe Hickmann | skok wzwyż | 1.90 | 14 qB | 1.90 | 14 |
Thiago Da Silva | skok o tyczce | 4.60 | 8 Q | 5.05 |
Dziewczęta
- Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | ||
Jessica Dos Reis | bieg na 100 metrów | 11.95 | 7 Q | 11.94 | 6 |
Tamara De Sousa | bieg na 100 metrów przez płotki | 14.29 | 12 qB | 14.12 | 12 |
Natania Habitzreiter | bieg na 400 metrów przez płotki | 1:01.46 | 8 Q | 1:02.44 | 8 |
July Da Silva | bieg na 2000 metrów z przeszkodami | 7:01.84 | 6 Q | 6:56.00 | 6 |
- Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | ||
Saionara Pavanatto | pchnięcie kulą | 11.90 | 14 qB | 11.92 | 14 |
Andressa Fidelis | skok w dal | 5.85 | 9 qB | 5.45 | 13 |
Piłka ręczna
- Chłopcy
Skład drużyny | Konkurencja | Faza grupowa | Półfinał | Mecz o 3. miejsce | Poz. | |
---|---|---|---|---|---|---|
Grupa B | Poz. | |||||
Matheus Dias Daniel Luz Leonardo de Oliveira Fulvio Volpe Fernando Dutra Matheus Francisco Filipe Rocha Roney Franzini Andre de Sousa Arthur Malburg Ricardo Assef Andre Leal Rodolfo Oliveira Victor Campos | Piłka ręczna – turniej chłopców | Singapur W 53–7 | 1 Q | Korea Południowa L 22–27 | Francja L 27–40 | 4 |
Egipt D 31–31 |
- Dziewczęta
Skład drużyny | Konkurencja | Faza grupowa | Półfinał | Mecz o 3. miejsce | Poz. | |
---|---|---|---|---|---|---|
Grupa A | Poz. | |||||
Lais da Silva Thayanne Lopes Francielle da Rocha Keila Alves Juliana de Araujo Fernanda Marques Patricia da Silva Larissa Araujo Isadora Garcia Deborah Hannah Nunes Ana Eduarda Vieira Caroline Martins Mirian Galvao Daise Souza | Piłka ręczna – turniej dziewcząt | Rosja L 20–35 | 2 Q | Dania L 25–30 | Kazachstan W 45–23 | |
Angola W 30–27 |
Pięciobój nowoczesny
- William Muinhos – 17. miejsce
- Mariana Laporte – 24. miejsce
Pływanie
Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Poz. | Czas | Poz. | Czas | Poz. | ||
Pedro Antonio Costa | 50 m st. grzbietowym | 27.04 | 8 Q | 27.16 | 8 | ||
100 m st. grzbietowym | 59.46 | 22 | nie zakwalifikował się | ||||
50 m st. motylkowym | 24.98 | 3 Q | 25.02 | 6 Q | 24.81 | 4 | |
Pedro Henrique Franca de Souza | 200 m st. dowolnym | 1:57.97 | 33 | nie zakwalifikował się | |||
Victor Rodrigues | 50 m st. dowolnym | 24.27 | 24 | nie zakwalifikował się | |||
100 m st. dowolnym | 51.92 | 16 Q | 52.07 | 15 | nie zakwalifikował się | ||
200 m st. dowolnym | 1:52.99 | 13 | nie zakwalifikował się | ||||
400 m st. dowolnym | 4:01.56 | 11 | nie zakwalifikował się | ||||
Vinicius Borges | 50 m st. klasycznym | 29.73 | 8 Q | 29.75 | 9 | nie zakwalifikował się | |
100 m st. klasycznym | 1:07.78 | 24 | nie zakwalifikował się | ||||
Victor Rodrigues Pedro Antonio Costa Pedro Henrique Franca de Souza Vinicius Borges | sztafeta 4x100 m st. dowolnym | 3:32.64 | 11 | nie zakwalifikował się | |||
Victor Rodrigues Pedro Antonio Costa Pedro Henrique Franca de Souza Vinicius Borges | sztafeta 4x100 m st. zmiennym | DNS | nie zakwalifikował się |
Dziewczęta
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Poz. | Czas | Poz. | Czas | Poz. | ||
Alessandra Marchioro | 50 m st. dowolnym | 26.34 | 4 Q | 25.85 | 4 Q | 25.92 | 4 |
100 m st. dowolnym | 56.74 | 2 Q | 56.82 | 5 Q | 57.12 | 5 | |
50 m st. klasycznym | 32.65 | 2 Q | 32.70 | 4 Q | 32.60 | 4 | |
Bruna Rocha | 50 m st. motylkowym | 28.23 | 9 Q | 28.09 | 9 | nie zakwalifikowała się | |
100 m st. motylkowym | 1:03.07 | 20 | nie zakwalifikowała się | ||||
Carolina Bergamaschi | 50 m st. dowolnym | 26.35 | 5 Q | 26.13 | 5 Q | 26.24 | 7 |
100 m st. klasycznym | 1:16.42 | 27 | nie zakwalifikowała się | ||||
Julia Gerotto | 400 m st. dowolnym | 4:23.71 | 11 | nie zakwalifikowała się | |||
200 m st. grzbietowym | 2:23.75 | 25 | nie zakwalifikowała się | ||||
200 m st. motylkowym | 2:14.61 | 5 Q | 2:13.74 | 5 | |||
200 m st. zmiennym | 2:21.90 | 10 | nie zakwalifikowała się | ||||
Alessandra Marchioro Carolina Bergamaschi Bruna Rocha Julia Gerotto | sztafeta 4x100 m st. dowolnym | 3:54.87 | 5 Q | 3:52.86 | 5 | ||
Alessandra Marchioro Carolina Bergamaschi Bruna Rocha Julia Gerotto | sztafeta 4x100 m st. zmiennym | 4:25.66 | 8 Q | 4:24.62 | 7 |
Składy mieszane
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Poz. | Czas | Poz. | Czas | Poz. | ||
Victor Rodrigues Alessandra Marchioro Carolina Bergamaschi Pedro Henrique Franca de Souza | sztafeta mieszana 4×100 m st. dowolnym | 3:41.07 | 9 | nie zakwalifikowali się | |||
Pedro Antonio Costa Vinicius Borges Bruna Rocha Julia Gerotto | sztafeta mieszana 4×100 m st. zmiennym | 4:08.25 | 11 | nie zakwalifikowali się |
Skoki do wody
- Pedro Abreu – trampolina 3 m – 14. miejsce w eliminacjach
- Nicoli Cruz – platforma 10 m – 11. miejsce w finale
Strzelectwo
- Felipe Almeida Wu – 2. miejsce srebrny medal
Szermierka
- Guilherme Melaragno – 10. miejsce
Tenis
Singiel
- Tiago Fernandes – odpadł w meczu ćwierćfinałowym
Debel – odpadli w meczu ćwierćfinałowym
- Tiago Fernandes
- Renzo Olivo
Tenis stołowy
Indywidualnie
- Eric Jouti – 21. miejsce
- Caroline Kumahara – 13. miejsce
Zespołowo – 9. miejsce
- Caroline Kumahara (BRA)
- Eric Jouti (BRA)
Triathlon
- Iuri Venuto – 22. miejsce
Wioślarstwo
- Tiago Braga – 5. miejsce
Żeglarstwo
- Alexander Elstrodt – 17. miejsce
- Claudia Mazzaferro – 6. miejsce
- Wendy Richer Soares – 14. miejsce
Bibliografia
- NOC Flag Bearers [online], singapore2010.sg [zarchiwizowane z adresu 2010-08-21] .
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 w Singapurze