Hollandia a 2020. évi nyári olimpiai játékokon
| Ennek a szócikknek a címében vagy szövegében a kínai nevek nem a magyar nyelvű Wikipédia átírási irányelve szerint szerepelnek, és/vagy nincs feltüntetve a pinjin és a magyaros alak a {{kínai}} (?) sablon segítségével. Ezeket pótolni, illetve javítani kell. |
| Ennek a lapnak a címében vagy szövegében a koreai nevek nem a magyar nyelvű Wikipédiában irányelvként elfogadott magyaros átírás szerint szerepelnek, át kellene javítani őket. |
Hollandia az olimpiai játékokon | |||||
Hollandia zászlaja | |||||
NOB-országkód: NED | |||||
OOB | Holland Olimpiai Bizottság és Holland Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2020. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 278 fő 27 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Churandy Martina és Keet Oldenbeuving | ||||
Érmek |
| ||||
Hollandia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Hollandia a Tokióban, Japánban megrendezett 2020. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete. Az országot az olimpián 27 sportágban 278 sportoló képviseli.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám | Dátum | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Sifan Hassan | Atlétika | Női 5000 méteres síkfutás | 0802-1 augusztus 2. | ||||||||||||||||
1 Arany | Sifan Hassan | Atlétika | Női 10 000 méteres síkfutás | 0807-1 augusztus 7. | ||||||||||||||||
1 Arany | Dirk Uittenbogaard Abe Wiersma Tone Wieten Koen Metsemakers | Evezés | Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős | 0728-1 július 28. | ||||||||||||||||
1 Arany | Nemzeti válogatott
| Gyeplabda | Női | 0806-1 augusztus 6. | ||||||||||||||||
1 Arany | Niek Kimmann | Kerékpározás | Férfi BMX | 0730-1 július 30. | ||||||||||||||||
1 Arany | Jeffrey Hoogland Harrie Lavreysen Roy van den Berg Matthijs Büchli | Kerékpározás | Férfi csapatsprint | 0803-1 augusztus 3. | ||||||||||||||||
1 Arany | Harrie Lavreysen | Kerékpározás | Férfi egyéni sprint | 0806-1 augusztus 6. | ||||||||||||||||
1 Arany | Annemiek van Vleuten | Kerékpározás | Női egyéni időfutam | 0728-1 július 28. | ||||||||||||||||
1 Arany | Shanne Braspennincx | Kerékpározás | Női keirin | 0805-1 augusztus 5. | ||||||||||||||||
1 Arany | Kiran Badloe | Vitorlázás | Férfi szörfvitorlázás | 0731-1 július 31. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Terrence Agard Ramsey Angela Tony van Diepen Jochem Dobber Liemarvin Bonevacia | Atlétika | Férfi 4 × 400 m | 0805-1 augusztus 5. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Abdi Nageeye | Atlétika | Férfi maraton | 0808-1 augusztus 8. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Anouk Vetter | Atlétika | Női hétpróba | 0805-1 augusztus 5. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Melvin Twellaar Stef Broenink | Evezés | Férfi kétpárevezős | 0728-1 július 28. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Ellen Hogerwerf Karolien Florijn Veronique Meester Ymkje Clevering | Evezés | Női kormányos nélküli négyes | 0728-1 július 28. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Gabriela Schloesser, Steve Wijler | Íjászat | Vegyes csapat | 0724-1 július 24. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Tom Dumoulin | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam | 0728-1 július 28. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Jeffrey Hoogland | Kerékpározás | Férfi egyéni sprint | 0806-1 augusztus 6. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Annemiek van Vleuten | Kerékpározás | Női egyéni mezőnyverseny | 0725-1 július 25. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Arno Kamminga | Úszás | Férfi 100 m mell | 0726-1 július 26. | ||||||||||||||||
2 Ezüst | Sharon van Rouwendaal | Úszás | Női 10 km nyílt vízi | 0804-1 augusztus 4. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Femke Bol | Atlétika | Női 400 m gátfutás | 0804-1 augusztus 4. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Sifan Hassan | Atlétika | Női 1500 m síkfutás | 0806-1 augusztus 6. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Emma Oosterwegel | Atlétika | Női hétpróba | 0805-1 augusztus 5. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Sanne van Dijke | Cselgáncs | Női középsúlyú cselgáncs | 0728-1 július 28. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Lisa Scheenaard Roos de Jong | Evezés | Női kétpárevezős | 0728-1 július 28. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Ilse Paulis Marieke Keijser | Evezés | Női könnyűsúlyú kétpárevezős | 0729-1 július 29. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Harrie Lavreysen | Kerékpározás | Férfi keirin | 0808-1 augusztus 8. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Merel Smulders | Kerékpározás | Női BMX | 0730-1 július 30. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Anna van der Breggen | Kerékpározás | Női egyéni időfutam | 0728-1 július 28. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Kirsten Wild | Kerékpározás | Női omnium | 0808-1 augusztus 8. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Maikel van der Vleuten | Lovaglás | Egyéni díjugratás | 0804-1 augusztus 4. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Nouchka Fontijn | Ökölvívás | Női középsúly | 0804-1 augusztus 6. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Marit Bouwmeester | Vitorlázás | Női laser radial | 0801-1 augusztus 1. | ||||||||||||||||
3 Bronz | Annemiek Bekkering Annette Duetz | Vitorlázás | Női 49erFX | 0803-1 augusztus 3. |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Britt Eerland | Egyes | erőnyerő | Dina Meshref (EGY) 9–11, 3–11, 7–11, 11–6, 11–5, 11–8, 11–7 | Tou Hój-kam (HKG) 13–11, 5–11, 8–11, 9–11, 8–11 | kiesett | 9. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfiak
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Taymir Burnet | 200 m | 20,60 | 3. | 20,90 | 8. | kiesett | ||
Liemarvin Bonevacia | 400 m | 44,95 | 1. | 44,62 | 3. | 45,07 | 8. | |
Jochem Dobber | 45,54 | 3. | 45,48 | 6. | kiesett | |||
Tony van Diepen | 800 m | 1:46,03 | 6. | kiesett | ||||
Mike Foppen | 5000 m | nem ért célba | kiesett | |||||
Nick Smidt | 400 m gát | 49,55 | 4. | 49,35 | 7. | kiesett | ||
Khalid Choukoud | Maraton | kiesett | ||||||
Abdi Nageeye | 2:09:58 | |||||||
Bart van Nunen | kiesett | |||||||
Taymir Burnet Christopher Garia Joris van Gool Churandy Martina | 4 × 100 m váltó | nem ért célba | kiesett | |||||
Terrence Agard Ramsey Angela Tony van Diepen Jochem Dobber | 4 × 400 m váltó | 2:59,06 | 5. | 2:57,18 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Hely. | Eredmény | Hely. | ||
Menno Vloon | Rúdugrás | 5,75 | 7. | 5,55 | 13. |
- Nők
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | ||
Marije van Hunenstijn | 100 m | 11,27 | 6. | kiesett | |||
Jamile Samuel | visszalépett | ||||||
Dafne Schippers | visszalépett | ||||||
Jamile Samuel | 200 m | nem indult | kiesett | ||||
Dafne Schippers | 23,13 | 3. | 23,03 | 6. | kiesett | ||
Lieke Klaver | 400 m | 51,37 | 3. | 51,37 | 6. | kiesett | |
Lisanne de Witte | 51,68 | 4. | 52,09 | 8. | kiesett | ||
Sifan Hassan | 1500 m | 4:05,17 | 1. | 4:00,23 | 1. | 3:55,86 | |
Diane van Es | 5000 m | 15:47,01 | 33. | kiesett | |||
Sifan Hassan | 14:47,89 | 1. | 14:36,79 | ||||
Sifan Hassan | 10 000 m | 29:55,32 | |||||
Susan Krumins | kiesett | ||||||
Zoë Sedney | 100 m gát | 13,03 | 7. | kiesett | |||
Nadine Visser | 12,72 | 2. | 12,63 | 3. | 12,73 | 5. | |
Femke Bol | 400 m gát | 54,43 | 1. | 53,91 | 1. | 52,03 | |
Irene van der Reijken | 3000 m akadályfutás | 9:42,98 | 30. | kiesett | |||
Andrea Deelstra | Maraton | 2:37:05 | 44. | ||||
Jill Holterman | 2:45:27 | 63. | |||||
Marije van Hunenstijn Dafne Schippers Naomi Sedney Nadine Visser | 4 × 100 m váltó | 42,81 | 5. | nem ért célba | |||
Femke Bol Lieke Klaver Laura de Witte Lisanne de Witte | 4 × 400 m váltó | 3:24,01 | 4. | 3:23,74 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Hely. | Eredmény | Hely. | ||
Jessica Schilder | Súlylökés | 17,74 | 19. | kiesett | |
Jorinde van Klinken | Diszkoszvetés | 61,15 | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gátfutás | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Pont | Helyezés | ||
Nadine Broersen | Hétpróba | 13,74 | 1015 | 1.80 | 978 | 14.50 | 827 | 25.57 | 835 | nem indult | 0 | — | — | — | — | nem rangsorolták | |
Emma Oosterwegel | Hétpróba | 13.36 | 1071 | 1.80 | 978 | 13.28 | 746 | 24.25 | 957 | 6.29 | 940 | 54.60 | 949 | 2:11.09 | 949 | 6590 | |
Anouk Vetter | Hétpróba | 13.09 | 1111 | 1.80 | 978 | 15.29 | 880 | 23.81 | 999 | 6.47 | 997 | 51.20 | 883 | 2:18.72 | 841 | 6689 |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ramsey Angela Femke Bol Liemarvin Bonevacia Jochem Dobber Lieke Klaver Lisanne de Witte | 4 × 400 m váltó | 3:10,69 | 2. | 3:10,36 | 4. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tornike Tsjakadoea | Légsúly | Dashdavaagiin Amartüvshin (MGL) 01–00 | Robert Msvidobadze (ROC) 01–00 | Yang Yung-wei (TPE) 00–01 | Nem jutott be | Artem Leszjuk (UKR) 10–00 | Jeldosz Szmetov (KAZ) 01–00 | Nem jutott be | 5. | |
Frank de Wit | Váltósúly | erőnyerő | Peniamina Percival (SAM) 10–00 | Dominic Ressel (GER) 00–01 | kiesett | 9. | ||||
Noël van 't End | Középsúly | erőnyerő | Paolo Persoglia (SMR) 10–00 | Axel Clerget (FRA) 01–00 | Mihael Žgank (TUR) 00–10 | Nem jutott be | Tóth Krisztián (HUN) 00–01 | kiesett | 7. | |
Michael Korrel | Félnehézsúly | erőnyerő | Karl-Richard Frey (GER) 00–01 | kiesett | 9. | |||||
Henk Grol | Nehézsúly | erőnyerő | Bekmurod Oltiboev (UZB) 00–10 | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sanne Verhagen | Könnyűsúly | Sabrina Filzmoser (AUT) 10–00 | Nora Gjakova (KOS) 00–01 | kiesett | 5. | ||||
Juul Franssen | Váltósúly | Anja Obradović (SRB) 10–00 | Katharina Haecker (AUS) 10–00 | Clarisse Agbegnenou (FRA) 00–01 | Nem jutott be | Ketleyn Quadros (BRA) 10–00 | Maria Centracchio (ITA) 00–10 | kiesett | 5. |
Sanne van Dijke | Középsúly | erőnyerő | Gulnoza Matniyazova (UZB) 10–00 | Alice Bellandi (ITA) 11–01 | Michaela Polleres (AUT) 00–01 | Giovanna Scoccimarro (GER) 10–00 | kiesett | ||
Guusje Steenhuis | Félnehézsúly | erőnyerő | Anasztaszija Turcsin (UKR) 01–00 | Yoon Hyun-ji (KOR) 00–01 | Nem jutott be | Kaliema Antomarchi (CUB) 00–10 | kiesett | 7. | |
Tessie Savelkouls | Nehézsúly | Han Mi-jin (KOR) 00–01 | kiesett | 17. |
- Vegyes csapat
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Noël van 't End Henk Grol Michael Korrel Tornike Tsjakadoea Sanne van Dijke Guusje Steenhuis Sanne Verhagen | Vegyes csapat | Üzbegisztán (UZB) 4–3 | Brazília (BRA) 4–2 | Franciaország (FRA) 0–4 | Németország (GER) 2–4 | kiesett | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Finn Florijn | Egypárevezős | 7:04,56 | 4. | Nem indult | Pozitív COVID-19 teszt miatt visszaépett[1] | |||||||||
Stef Broenink Melvin Twellaar | Kétpárevezős | 6:08,38 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:20,17 | 1. | A | 6:00.53 | 2. | ||||
Guillaume Krommenhoek Niki van Sprang | Kormányos nélküli kettes | 6:36,42 | 2. | erőnyerő | A/B | 6:19,57 | 4. | B | 6:22,75 | 1. | 7. | |||
Jan van der Bij Sander de Graaf Nelson Ritsema Boudewijn Röell | Kormányos nélküli négyes | 6:00,27 | 3. | 6:11,22 | 2. | A | 5:50,81 | 6. | 6. | |||||
Koen Metsemakers Dirk Uittenbogaard Abe Wiersma Tone Wieten | Négypárevezős | 5:39,80 | 1. | erőnyerő | A | 5:32,03 | 1. | |||||||
Eline Berger Simon van Dorp Bjorn van den Ende Maarten Hurkmans Ruben Knab Robert Lücken Bram Schwarz Jasper Tissen Mechiel Versluis | Nyolcas | 5:30,66 | 1. | erőnyerő | A | 5:27,96 | 5. | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Sophie Souwer | Egypárevezős | 7:39,96 | 2. | 7:59,92 | 2. | A/B | 7:29,66 | 4. | B | 7:25,96 | 1. | 7. | ||
Roos de Jong Lisa Scheenaard | Kétpárevezős | 6:49,90 | 1. | erőnyerő | A/B | 7:08,09 | 1. | A | 6:45,73 | 3. | ||||
Marieke Keijser Ilse Paulis | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:07,73 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:43,85 | 3. | A | 6:48,03 | 3. | ||||
Ymkje Clevering Karolien Florijn Ellen Hogerwerf Veronique Meester | Kormányos nélküli négyes | 6:33,47 | 1. | erőnyerő | A | 6:15,71 | 2. | |||||||
Nicole Beukers Inge Janssen Olivia van Rooijen Laila Youssifou | Nyolcas | 6:19,36 | 2. | erőnyerő | A | 6:15,75 | 6. | 6. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő / Bronzmérkőzés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Helyezés | ||
Sjef van den Berg | Egyéni | 670 | 8. | Valladont (FRA) 7–3 | D'Almeida (BRA) 1–7 | kiesett | ||||
Gijs Broeksma | 667 | 14. | Chirault (FRA) 6–4 | Furukava (JPN) 5–6 | kiesett | |||||
Steve Wijler | 675 | 6. | Naploszek (POL) 6–4 | Abdullin (KAZ) 4–6 | kiesett | |||||
Sjef van den Berg Gijs Broeksma Steve Wijler | Csapat | 2012 | 2. | erőnyerő | Nagy-Britannia (GBR) 5–3 | Tajvan (TPE) 0–6 | Japán (JPN) 4–5 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő / Bronzmérkőzés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Helyezés | ||
Gabriela Schloesser | Egyéni | 652 | 20. | Gomboeva (ROC) 6–5 | Barbelin (FRA) 0–6 | kiesett |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő / Bronzmérkőzés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Helyezés | ||
Gabriela Schloesser Steve Wijler | Vegyes csapat | 1327 | 6. | Olaszország (ITA) 6–0 | Franciaország (FRA) 5–4 | Törökország (TUR) 5–3 | Dél-Korea (KOR) 3–5 |
Golf
Bővebben: Golf a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Anne van Dam | Női | 74 | 47. | 78 | 60. | 69 | 16. | 77 | 59. | 298 | 57. |
Gördeszka
Bővebben: Gördeszkázás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Candy Jacobs | Egyéni utcai | Pozitív COVID-19 teszt miatt visszaépett | ||||
Keet Oldenbeuving | 8,70 | 12. | kiesett | 12. | ||
Roos Zwetsloot | 13,48 | 4. | 11,26 | 5. | 5. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Szövetségi kapitány: Maximiliano Caldas |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Belgium (BEL) | 5 | 4 | 1 | 0 | 26 | 9 | +17 | 13 | Negyeddöntő |
2. | Németország (GER) | 5 | 3 | 0 | 2 | 19 | 10 | +9 | 9 | |
3. | Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 2 | 2 | 1 | 11 | 11 | 0 | 8 | |
4. | Hollandia (NED) | 5 | 2 | 1 | 2 | 13 | 13 | 0 | 7 | |
5. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 5 | 1 | 1 | 3 | 16 | 24 | −8 | 4 | |
6. | Kanada (CAN) | 5 | 0 | 1 | 4 | 9 | 27 | −18 | 1 |
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) győztes mérkőzések; 3) gólkülönbség; 4) szerzett gólok; 5) egymás elleni eredmény; 6) szerzett mezőnygólok
2021. július 24. 11:45 (04:45) | Hollandia (NED) | 1–3 | Belgium (BEL) | Játékvezetők: Marcin Grochal (POL) Adam Kearns (AUS) |
Hertzberger 35' | Jegyzőkönyv | Hendrickx 41', 44', 45' |
2021. július 25. 21:15 (14:15) | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 3–5 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Jakub Mejzlík (CZE) Javed Shaikh (IND) |
M. Cassiem 2' D. Cassiem 10' Kok 18' | Jegyzőkönyv | Pruyser 24', 54' van Dam 29' Brinkman 36' van der Weerden 48' |
2021. július 27. 20:45 (13:45) | Hollandia (NED) | 4–2 | Kanada (CAN) | Játékvezetők: Javed Shaikh (IND) David Tomlinson (NZL) |
Bakker 1' Brinkman 4' de Mol 50' Pruyser 60' | Jegyzőkönyv | Wallace 10' Tupper 53' |
2021. július 29. 12:15 (05:15) | Hollandia (NED) | 2–2 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Raghu Prasad (IND) Germán Montes de Oca (ARG) |
Brinkman 22' Janssen 31' | Jegyzőkönyv | Ward 52', 57' |
2021. július 30. 20:45 (13:45) | Németország (GER) | 3–1 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Marcin Grochal (POL) Adam Kearns (AUS) |
Wellen 10' Staib 41' Herzbruch 54' | Jegyzőkönyv | Hertzberger 57' |
- Negyeddöntő
2021. augusztus 1. 12:00 (5:00) | Ausztrália (AUS) | 2–2 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Ben Göntgen (GER) Germán Montes de Oca (ARG) |
Wickham 13', 38' | Jegyzőkönyv | van der Weerden 32' Hertzberger 50' | ||
Büntetőpárbaj: | ||||
Govers Oglivie Brand | 3–0 | Hertzberger Kemperman de Geus |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (NED) | 6. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Szövetségi kapitány: Alyson Annan |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hollandia (NED) | 5 | 5 | 0 | 0 | 18 | 2 | +16 | 15 | Negyeddöntő |
2. | Németország (GER) | 5 | 4 | 0 | 1 | 13 | 7 | +6 | 12 | |
3. | Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 5 | +6 | 9 | |
4. | India (IND) | 5 | 2 | 0 | 3 | 7 | 14 | −7 | 6 | |
5. | Írország (IRL) | 5 | 1 | 0 | 4 | 4 | 11 | −7 | 3 | |
6. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 19 | −14 | 0 |
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) megnyert mérkőzések; 3) gólkülönbség; 4) szerzett gólok; 5) egymás elleni pontok; 6) szerzett mezőnygólok
2021. július 24. 20:45 (13:45) | Hollandia (NED) | 5–1 | India (IND) | Játékvezetők: Carolina de la Fuente (ARG) Amber Church (NZL) |
Albers 6', 43' van Geffen 33' Matla 45' van Maasakker 52' | Jegyzőkönyv | Rani 10' |
2021. július 26. 10:00 (03:00) | Hollandia (NED) | 4–0 | Írország (IRL) | Játékvezetők: Michelle Meister (GER) Liu Hsziao-jing (Liu Xiaoying) (CHN) |
Albers 8' Pheninckx 49' Leurink 50' Matla 56' | Jegyzőkönyv |
2021. július 28. 09:30 (02:30) | Hollandia (NED) | 5–0 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Játékvezetők: Amber Church (NZL) Ayanna McClean (TTO) |
Matla 16', 35' Keetels 42' Albers 52' Verschoor 55' | Jegyzőkönyv |
2021. július 29. 19:00 (12:00) | Nagy-Britannia (GBR) | 0–1 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Michelle Joubert (RSA) Aleisha Neumann (AUS) |
Jegyzőkönyv | Matla 13' |
2021. július 31. 18:30 (11:30) | Németország (GER) | 1–3 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Irene Presenqui (ARG) Kelly Hudson (NZL) |
Zimmermann 23' | Jegyzőkönyv | Matla 8', 56' Welten 14' |
- Negyeddöntő
2021. augusztus 2. 18:30 (11:30) | Hollandia (NED) | 3–0 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Michelle Meister (GER) Michelle Joubert (RSA) |
Welten 7' Matla 21' Stam 37' | Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
2021. augusztus 4. 10:30 (03:30) | Hollandia (NED) | 5–1 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Michelle Joubert (RSA) Laurine Delforge (BEL) |
Albers 19', 38' Keetels 19' Verschoor 32' Matla 49' | Jegyzőkönyv | Ansley 41' |
- Döntő
2021. augusztus 6. 19:00 (12:00) | Hollandia (NED) | 3–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Laurine Delforge (BEL) Sarah Wilson (GBR) |
van Greffen 23' van Maasakker 26', 29' | Jegyzőkönyv | Gorzelany 30+' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (NED) |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Szlalom
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Martina Wegman | Női kajak egyes | 113,29 | 12. | 109,84 | 10. | 109,84 | 12. | 108,74 | 8. | 111,33 | 7. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Dylan van Baarle | Mezőnyverseny | 6:09:04 | 15. |
Tom Dumoulin | 6:15:38 | 44. | |
Yoeri Havik | kiesett | ||
Wilco Kelderman | 6:15:38 | 51. | |
Bauke Mollema | 6:06:33 | 4. | |
Tom Dumoulin | Időfutam | 56:05,58 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Anna van der Breggen | Mezőnyverseny | 3:54:31 | 15. |
Annemiek van Vleuten | 3:54:00 | ||
Demi Vollering | 3:55:41 | 25. | |
Marianne Vos | 3:54:31 | 5. | |
Anna van der Breggen | Időfutam | 31:15,12 | |
Annemiek van Vleuten | 30:13,49 |
Pálya kerékpározás
- Sprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. kör | Reményfutam 1 | 2. kör | Reményfutam 2 | Nyolcaddöntő | Reményfutam 3 | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Hely | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | |||
Jeffrey Hoogland | Férfi egyéni sprint | 9,215 | 1. | Ethan Mitchell (NZL) GY 9,821 | Stefan Bötticher (GER) GY 10,034 | Azizulhasni Awang (MAS) GY 9,831 | Sébastien Vigier (FRA) GY 10,204 GY 9,902 | Gyenyisz Szergejevics Dmitrijev (ROC) GY 9,692 GY 9,786 | Harrie Lavreysen (NED) V, GY 9,776 GY 10,681 | ||||
Harrie Lavreysen | 9,215 | 2. | Muhammad Sahrom (MAS) GY 10,005 | Jair Tjon En Fa (SUR) GY 9,766 | Muhammad Sahrom (MAS) GY 9,635 | Jason Kenny (GBR) GY 10,243 GY 10,551 | Jack Carlin (GBR) GY 9,747 GY 9,784 | Jeffrey Hoogland (NED) GY 9,724 V, V | |||||
Shanne Braspennincx | Női egyéni sprint | 10,479 | 7. | Bao Shanju (CHN) GY 10,979 | Zhong Tianshi (CHN) GY 10,912 | Olena Sztarikova (UKR) GY 10,889 | Emma Hinze (GER) V, V | Nem jutott be | 5. helyért Lea Friedrich (GER) Lauriane Genest (GER) Katy Marchant (GBR) V | 7. | |||
Laurine van Riessen | Nem indult | kiesett |
- Csapatsprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | Hely | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Ellenfél Idő | Hely | Típus | Ellenfél Idő | |||
Roy van den Berg Matthijs Büchli Jeffrey Hoogland Harrie Lavreysen | Férfi csapatsprint | 42,134 | 1. | Lengyelország (POL) GY 41,431 | 1. | A | Nagy-Britannia (GBR) GY 41,369 | |
Shanne Braspennincx Laurine van Riessen | Női csapatsprint | 32,465 | 3. | Lengyelország (POL) GY 32,308 | 4. | B | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) V 32,504 | 4. |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. kör | Reményfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Hely | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hely | Hely | Hely | Hely | Típus | Hely | |||
Matthijs Büchli | Férfi keirin | 3. | 3. | kiesett | =19. | |||
Harrie Lavreysen | 5. | 1. | 4. | 3. | A | 3. | ||
Shanne Braspennincx | Női keirin | 3. | 1. | 1. | 1. | A | 1. | |
Laurine van Riessen | 1. | Nem ért célba | kiesett |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | Scratch | Tempo verseny | Kieséses verseny | Pontverseny | Össz. pont | Hely | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hely | Pont | Hely | Pont | Hely | Pont | Pont | ||||
Jan-Willem van Schip | Férfi omnium | 3. | 36 | 1. | 40 | 4. | 34 | 2 | 112 | 6. |
Kirsten Wild | Női omnium | 5. | 32 | 2. | 38 | 11. | 20 | 18 | 108 |
- Madison
Versenyző | versenyszám | Pont | Hely |
---|---|---|---|
Yoeri Havik Jan-Willem van Schip | Férfi madison | 17 | 5. |
Amy Pieters Kirsten Wild | Női madison | 21 | 4. |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Mathieu van der Poel | Férfi terepverseny | Nem ért célba | |
Milan Vader | 1:27:21 | 10. | |
Anne Tauber | Női terepverseny | 1:20:18 | 11. |
Anne Terpstra | 1:18:21 | 5. |
BMX
Versenyző | Versenyszám | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | Pont | Hely | ||
Twan van Gendt | Férfi | 5 | 2. | 23 | 8. | kiesett | 16. |
Joris Harmsen | 6 | 2. | 18 | 7. | kiesett | 13. | |
Niek Kimmann | 4 | 1. | 6 | 1. | 39,053 | ||
Judy Baauw | Női | 7 | 2. | 17 | 7. | kiesett | 13. |
Laura Smulders | 4 | 1. | 24 | 8. | kiesett | 16. | |
Merel Smulders | 10 | 3. | 14 | 3. | 44,721 |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
| |
Szövetségi kapitány: Emmanuel Mayonnade |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Norvégia (NOR) | 5 | 5 | 0 | 0 | 170 | 123 | +47 | 10 | Negyeddöntő |
2. | Hollandia (NED) | 5 | 4 | 0 | 1 | 169 | 143 | +26 | 8 | |
3. | Montenegró (MNE) | 5 | 2 | 0 | 3 | 139 | 142 | −3 | 4 | |
4. | Dél-Korea (KOR) | 5 | 1 | 1 | 3 | 147 | 165 | −18 | 3[m 1] | |
5. | Angola (ANG) | 5 | 1 | 1 | 3 | 130 | 156 | −26 | 3[m 1] | |
6. | Japán (JPN) (R) | 5 | 1 | 0 | 4 | 124 | 150 | −26 | 2 |
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás ellen szerzett gólok; 5) gólkülönbség; 6) szerzett gólok; 7) sorsolás
(R) Rendező.
Jegyzetek:
- ↑ a b Dél-Korea 31–31 Angola
2021. július 25. 9:00 (2:00) | Hollandia (NED) | 32–21 | Japán (JPN) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: García, Paolantoni (ARG) |
Abbingh 7 | (18–10) | Fudzsii 5 | ||
2× | Jegyzőkönyv | 3× 1× |
2021. július 27. 16:15 (9:15) | Dél-Korea (KOR) | 36–43 | Hollandia (NED) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Lah, Sok (SLO) |
Ju Unhi (Yu Eunhi) 10 | (15–19) | Abbingh 6 | ||
2× 1× | Jegyzőkönyv | 7× 2× |
2021. július 29. 9:00 (2:00) | Hollandia (NED) | 37–28 | Angola (ANG) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: El-Saied, El-Saied (EGY) |
van Wetering 7 | (17–15) | Guialo 8 | ||
1× 1× 1× | Jegyzőkönyv | 5× |
2021. július 31. 21:30 (14:30) | Norvégia (NOR) | 29–27 | Hollandia (NED) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Alpaidze, Berezkina (RUS) |
Mørk 9 | (16–13) | Smits 7 | ||
2× | Jegyzőkönyv | 3× |
2021. augusztus 2. 19:30 (12:30) | Hollandia (NED) | 30–29 | Montenegró (MNE) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Fonseca, Santos (POR) |
Van der Heijden 5 | (17–12) | Radičević 8 | ||
5× 1× | Jegyzőkönyv | 3× 2× |
- Negyeddöntő
2021. augusztus 4. 20:45 (13:45) | Franciaország (FRA) | 32–22 | Hollandia (NED) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Hansen, Madsen (DEN) |
Flippes 6 | (19–11) | Malestein 5 | ||
1× | Jegyzőkönyv | 4× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (NED) | 5. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi 3x3
Bővebben: Férfi 3x3 kosárlabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland férfi 3x3 kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Elődöntőbe jutásért játszhatott | |
Kiesett |
- Csoportkör
Hely. | Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Szerbia (SRB) | 7 | 7 | 0 | 138 | 91 | +47 | Elődöntő |
2. | Belgium (BEL) | 7 | 4 | 3 | 126 | 127 | −1 | |
3. | Lettország (LAT) | 7 | 4 | 3 | 133 | 129 | +4 | Negyeddöntő |
4. | Hollandia (NED) | 7 | 4 | 3 | 132 | 129 | +3 | |
5. | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 7 | 3 | 4 | 116 | 125 | −9 | |
6. | Japán (JPN) (R) | 7 | 2 | 5 | 123 | 134 | −11 | |
7. | Lengyelország (POL) | 7 | 2 | 5 | 120 | 130 | −10 | |
8. | Kína (CHN) | 7 | 2 | 5 | 119 | 142 | −23 |
Sorrend szabályai: 1) Győzelmek; 2) Egymás elleni eredmény; 3) Szerzett pontok
(R) Rendező.
2021. július 24. 15:25 | Szerbia (SRB) | 16–15 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Edmond Ho (HKG), Marek Maliszewski (POL) |
Jegyzőkönyv | ||||
Vasić 5 | Pont | Voorn 6 |
2021. július 24. 22:00 | Hollandia (NED) | 18–15 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Játékvezetők: Jasmina Juras (SRB), Markos Michaelides (SUI) |
Jegyzőkönyv | ||||
Van der Horst 9 | Pont | Karpenkov 6 |
2021. július 25. 19:05 | Japán (JPN) | 20–21 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Marek Maliszewski (POL), Vanessa Devlin (AUS) |
Jegyzőkönyv | ||||
Tominaga 10 | Pont | Bekkering, Slagter 6 |
2021. július 25. 22:00 | Hollandia (NED) | 21–18 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Glenn Tuitt (USA), Jasmina Juras (SRB) |
Jegyzőkönyv | ||||
Van der Horst 8 | Pont | Hu Csin-csiu (Hu Jinqiu) 17 |
2021. július 26. 18:40 | Hollandia (NED) | 17–18 (h. u.) | Belgium (BEL) | Játékvezetők: Markos Michaelides (SUI), Evgeny Ostrovskiy (RUS) |
Jegyzőkönyv | ||||
Voorn 10 | Pont | Vervoort 7 |
2021. július 26. 22:25 | Hollandia (NED) | 22–20 (h. u.) | Lengyelország (POL) | Játékvezetők: Markos Michaelides (SUI), Evgeny Ostrovskiy (RUS) |
Jegyzőkönyv | ||||
Bekkering, Van der Horst 6 | Pont | Hicks 8 |
2021. július 27. 18:25 | Lettország (LAT) | 22–18 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Edmond Ho (HKG), Jasmina Juras (SRB) |
Jegyzőkönyv | ||||
Miezis 9 | Pont | Van der Horst 8 |
- Az elődöntőbe jutásért
2021. július 27. 21:00 | Hollandia (NED) | 19–21 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Játékvezetők: Edmond Ho (HKG), Markos Michaelides (SUI) |
Jegyzőkönyv | ||||
van der Horst 8 | Pont | Zujev 9 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (NED) | 5. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland női labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
Szövetségi kapitány: Sarina Wiegman |
Eredmények
- Csoportkör
- F csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hollandia (NED) | 3 | 2 | 1 | 0 | 21 | 8 | +13 | 7 | Negyeddöntő |
2. | Brazília (BRA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 3 | +6 | 7 | |
3. | Zambia (ZAM) | 3 | 0 | 1 | 2 | 7 | 15 | −8 | 1 | |
4. | Kína (CHN) | 3 | 0 | 1 | 2 | 6 | 17 | −11 | 1 |
Sorrend szabályai: Sorrend meghatározása
2021. július 21. 20:00 (13:00) |
Zambia (ZAM) | 3–10 | Hollandia (NED) |
---|---|---|
Banda 19' 82' 83' | (1–6) Jegyzőkönyv | Miedema 9' 15' 29' 59' Martens 14' 38' Van de Sanden 44' Roord 64' Beerensteyn 75' Pelova 80' |
2021. július 24. 20:00 (13:00) |
Hollandia (NED) | 3–3 | Brazília (BRA) |
---|---|---|
Miedema 3' 59' Janssen 79' | (1–1) Jegyzőkönyv | Debinha 16' Marta 65' (11-esből) Ludmila 68' |
2021. július 27. 20:30 (13:30) |
Hollandia (NED) | 8–2 | Kína (CHN) |
---|---|---|
Van de Sanden 12' Beerensteyn 37' 45+2' Martens 47' 70' Miedema 65' 76' Pelova 71' | (3–1) Jegyzőkönyv | Vang San-san (Wang Shanshan) 28' Vang Jen-ven (Wang Yanwen) 69' |
- Negyeddöntő
2021. július 30. 20:00 (13:00) |
Hollandia (NED) | 2–2 (h. u.) | Egyesült Államok (USA) |
---|---|---|
Miedema 18' 54' | (1–2, 2–2, 2–2) Jegyzőkönyv | S. Mewis 28' Williams 31' |
Büntetőpárbaj | ||
Miedema Janssen Van der Gragt Nouwen | 2–4 | Lavelle Morgan Press Rapinoe |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (NED) | 5. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | Technikai | Művészi | Pont | Hely | |||
Marlies van Baalen | Go Legend | Egyéni | 71,615 | 20. | kiesett | 20. | ||||
Edward Gal | Total US | 78,649 | 6. | 79,143 | 89,171 | 84,457 | 6. | |||
Hans Peter Minderhoud | Dream Boy | 76,817 | 9. | 75,536 | 85,829 | 80,682 | 12. | |||
Marlies van Baalen Edward Gal Hans Peter Minderhoud | Go Legend Total US Dream Boy | Csapat | 7312,0 | 5. | 7479,5 | 5. | 7479,5 | 5. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Lovastusa | Díjugratás | Végeredmény | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Selejtező | Döntő | ||||||||||||||
Büntetés | Hely | Büntetés | Össz. | Hely | Büntetés | Össz. | Hely | Büntetés | Össz. | Hely | Büntetés | Hely | |||
Merel Blom | The Quizmaster | Egyéni | 31,50 | 21. | kiesett | ||||||||||
Janneke Boonzaaijer | Champ de Tailleur | 33,00 | 30. | kiesett |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Jump-off | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Büntetés | Hely | Büntetés | Idő | Hely | Büntetés | Idő | ||||
Willem Greve | Zypria S | Egyéni díjugratás | 4 | =31. | kiesett | |||||
Marc Houtzager | Dante | 0 | =1. | 13 | 88,10 | 21. | kiesett | 21. | ||
Maikel van der Vleuten | Beauville Z | 0 | =1. | 0 | 38,31 | =1. | 0 | 38,90 | ||
Willem Greve Marc Houtzager Maikel van der Vleuten | Zypria S Dante Beauville Z | Csapat díjugratás | 26 | 9. | 17 | 243,35 | 4. | kiesett | 4. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Inge Jansen | Egyéni műugrás | 278,75 | 16. | 301,90 | 9. | 311,04 | 5. |
Celine van Duijn | Egyéni toronyugrás | 306,80 | 11. | 306,45 | 10. | 287,70 | 10. |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Sportoló | Versenyszám | Technikai program | Szabadprogram (selejtező) | Szabadprogram (döntő) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Összesen (technikai + szabad) | Helyezés | Pont | Összesen (technikai + szabad) | Helyezés | ||
Bregje de Brouwer Noortje de Brouwer | Páros | 87,2612 | 9. | 88,1667 | 175,4279 | 9. | 88,9000 | 176,1612 | 9. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Enrico Lacruz | Könnyűsúly | Davis (USA) 0–5 | kiesett | =17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nouchka Fontijn | Középsúly | Wójcik (POL) 4–1 | Thibeault (CAN) 5–0 | Price (GBR) 2–3 | kiesett |
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
- Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Alexander Brouwer Robert Meeuwsen | D csoport Egyesült Államok (USA) | 2. | Norvégia (NOR) Anders Mol Christian Sørum 17–21, 19–21 | kiesett | 9. |
- Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Sanne Keizer Madelein Meppelink | B csoport Spanyolország (ESP) | 4. | kiesett | 19. | ||||
Raïsa Schoon Katja Stam | A csoport Kanada (CAN) | 3. | Kuba (CUB) Lidianny Echevarría Leila Martínez 17–21, 17–21 | kiesett | 17. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Enzo Kuworge | +109 kg | 175 | 11. | 234 | 4. | 409 | 6. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Reshmie Oogink | Légsúly | Pozitív COVID-19 teszt miatt visszaépett[2] |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wesley Koolhof Jean-Julien Rojer | Páros | Belgium (BEL) Sander Gillé Joran Vliegen 6-3, 7-6 | Új-Zéland (NZL) Marcus Daniell Michael Venus játék nélkül | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kiki Bertens | Egyes | Markéta Vondroušová (CZE) 4-6, 6-3, 4-6 | kiesett | 33. | |||||
Kiki Bertens Demi Schuurs | Páros | Franciaország (FRA) Caroline Garcia Kristina Mladenovic 7-6, 5-7, 11-9 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) Jelena Vesznyina Veronyika Kugyermetova 2-6, 6-3, 7-10 | kiesett | 9. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Jean-Julien Rojer Kiki Bertens | Vegyes páros | Pozitív COVID-19 teszt miatt visszaéptek[3] |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mark Caljouw | Férfi egyes | D csoport Misha Zilberman (ISR) 17–21, 21–9, 21–10 Bhamidipati Sai Praneeth (IND) 21–14, 21–14 | 1. | Kevin Cordón (GUA) 17–21, 21–3, 19–21 | kiesett | ||||
Selena Piek Cheryl Seinen | Női páros | B csoport Kanada (CAN) Rachel Honderich Kristen Tsai 16–21, 21–14, 21–15 Egyiptom (EGY) Doha Hany Hadia Hosny 21–6, 21–10 Japán (JPN) Macumoto Maju Nagahara Vakana 22–24, 15–21 | 2. | Dél-Korea (KOR) Lee So-hee Sin Szungcshan 8–21, 17–21 | kiesett | ||||
Robin Tabeling Selena Piek | Vegyes páros | A csoport Dél-Korea (KOR) Choi Sol-gyu Chae Yoo-jung 21–16, 15–21, 11–21 Kína (CHN) Zheng Siwei Huang Yaqiong 15–21, 20–22 Egyiptom (EGY) Adham Hatem Elgamal Doha Hany 21–9, 21–4 | 3. | kiesett |
Torna
Bővebben: Torna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfiak
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | ||
Bart Deurloo | Nyújtó | 14,400 | 8. | 12,266 | 7. |
Epke Zonderland | 13,833 | 23. | kiesett |
- Nők
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | ||
Vera van Pol | Csapat | 51,733 | 47. | kiesett | |
Eythora Thorsdottir | 52,899 | 36. | |||
Lieke Wevers | 53,365 | 32. | |||
Sanne Wevers | |||||
Összesen | 160,263 | 11. | |||
Lieke Wevers | Egyéni összetett | 53,365 | 32. | 51,098 | 24. |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Egyéni
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Maya Kingma | Női | 19:20 | 0:43 | 1:03:03 | 0:34 | 35:36 | 1:59:16 | 11. |
Rachel Klamer | 19:17 | 0:44 | 1:03:05 | 0:33 | 34:09 | 1:57:48 | 4. |
- Csapat
Versenyző | Versenyszám | 250 m úszás | Depózás 1 | 7 km kerékpározás | Depózás 2 | 1,5 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Maya Kingma | Vegyes | 3:43 | 0:41 | 10:11 | 0:29 | 6:14 | 21:18 | |
Marco van der Stel | 4:00 | 0:36 | 9:34 | 0:28 | 5:45 | 20:23 | ||
Rachel Klamer | 4:32 | 0:41 | 10:21 | 0:33 | 6:18 | 22:25 | ||
Jorik van Egdom | 4:12 | 0:38 | 9:38 | 0:27 | 5:33 | 20:28 | ||
Összesen | 1:24:34 | 4. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Thom de Boer | 50 m gyors | 21,75 | 6. | 21,78 | 8. | 21,79 | 8. |
Caspar Corbeau | 100 m mell | 1:00,13 | 25. | kiesett | |||
200 m mell | 2:10,21 | 21. | kiesett | ||||
Arno Kamminga | 100 m mell | 59,80 | 2. | 58,19 | 2. | 58,00 | |
200 m mell | 2:07,37 | 1. | 2:07,99 | 3. | 2:07,01 | ||
Arjan Knipping | 200 m vegyes | 1:59,44 | 30. | kiesett | |||
400 m vegyes | 4:15,83 | 17. | kiesett | ||||
Nyls Korstanje | 100 m pillangó | 51,54 | 11. | 51,80 | 12. | kiesett | |
Stan Pijnenburg | 100 m gyors | 48,53 | 21. | kiesett | |||
Jesse Puts | 50 m gyors | 21,84 | 7. | 21,87 | 12. | kiesett | |
Ferry Weertman | 10 km nyílt vízi | 1:51:30,8 | 7. | ||||
Thom de Boer Nyls Korstanje Stan Pijnenburg Jesse Puts | 4 × 100 m gyors | 3:14,07 | 12. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Femke Heemskerk | 50 m gyors | 24,77 | 16. | visszalépett | kiesett | ||
100 m gyors | 53,10 | 9. | 52,93 | 6. | 52,79 | 6. | |
Ranomi Kromowidjojo | 50 m gyors | 24,41 | 8. | 24,29 | 7. | 24,30 | 4. |
100 m gyors | 53,71 | 16. | kiesett | ||||
Sharon van Rouwendaal | 200 m hát | 2:11,24 | 16. | 2:12,98 | 16. | kiesett | |
10 km nyílt vízi | 1:59:31,8 | ||||||
Tes Schouten | 100 m mell | 1:07,89 | 25. | kiesett | |||
Kira Toussaint | 100 m hát | 59,21 | 7. | 59,09 | 7. | 59,11 | 7. |
Maaike de Waard | 100 m hát | 1:00,03 | 15. | 1:00,49 | 16. | kiesett | |
Kim Busch Femke Heemskerk Ranomi Kromowidjojo Marrit Steenbergen Kira Toussaint | 4 × 100 m gyors | 3:33,51 | 2. | 3:33,70 | 4. | ||
Femke Heemskerk Tes Schouten Kira Toussaint Maaike de Waard | 4 × 100 m vegyes | 3:59,89 | 10. | kiesett |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Arno Kamminga Nyls Korstanje Femke Heemskerk Ranomi Kromowidjojo Kira Toussaint | 4 × 100 m vegyes | 3:43,25 | 6. | 3:41,25 | 6. |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Kiran Badloe | Szörfvitorlázás | 5 | 7 | 1 | 1 | (26) | 5 | 2 | 4 | 1 | 5 | 1 | 1 | 4 | 37 | |
Kiran Badloe | Finn dingi | (11) | 5 | 10 | 2 | 4 | 2 | 10 | 3 | 7 | 9 | 4 | 56 | 4. | ||
Bart Lambriex Pim van Vugt | 49er | (14) | 2 | 3 | 7 | 6 | 7 | 13 | 14 | 7 | 6 | 7 | 3 | 12 | 87 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Lilian de Geus | Szörfvitorlázás | 8 | (11) | 1 | 8 | 3 | 11 | 3 | 4 | 4 | 9 | 5 | 4 | 12 | 72 | 5. |
Marit Bouwmeester | Laser radial | 21 | 14 | 7 | 2 | 3 | 9 | (45) | 7 | 1 | 7 | 12 | 83 | |||
Lobke Berkhout Afrodite Zegers | 470-es osztály | 10 | 11 | 14 | 11 | 9 | 6 | (17) | 6 | 4 | 2 | 18 | 91 | 10. | ||
Annemiek Bekkering Annette Duetz | 49erFX osztály | 13 | 8 | 2 | 1 | 6 | 1 | 12 | 5 | 6 | 5 | 11 | (16) | 18 | 88 |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfiak
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Helyezés | ||
Bas Verwijlen | Egyéni párbajtőr | Kweon Young-jun (KOR) 15–10 | Romain Cannone (FRA) 11–15 | kiesett | 9. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női vízilabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz női vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Szövetségi kapitány: Arno Havenga |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spanyolország (ESP) | 4 | 3 | 0 | 1 | 71 | 37 | +34 | 6[m 1] | Negyeddöntő |
2. | Ausztrália (AUS) | 4 | 3 | 0 | 1 | 46 | 33 | +13 | 6[m 1] | |
3. | Hollandia (NED) | 4 | 3 | 0 | 1 | 75 | 41 | +34 | 6[m 1] | |
4. | Kanada (CAN) | 4 | 1 | 0 | 3 | 48 | 39 | +9 | 2 | |
5. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 4 | 0 | 0 | 4 | 7 | 97 | −90 | 0 |
Sorrend szabályai: 1) több pont; 2) több egymás elleni pont; 3) jobb egymás elleni gólkülönbség; 4) több egymás elleni szerzett gól; 5) jobb gólkülönbség.
Jegyzetek:
- ↑ a b c Spanyolország 2 pont, +5 gk; Hollandia 2 pont, −2 gk; Ausztrália 2 pont, −3 gk
2021. július 26. 18:20 (11:20) | Ausztrália (AUS) | 15–12 | Hollandia (NED) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Adrian Alexandrescu (ROU), Arkadii Voevodin (RUS) |
(3–3, 2–5, 5–2, 5–2) | ||||
három játékos 3 | Jegyzőkönyv | négy játékos 2 |
2021. július 28. 19:50 (12:50) | Hollandia (NED) | 14–13 | Spanyolország (ESP) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Sébastien Dervieux (FRA), Michael Goldenberg (USA) |
(2–3, 3–2, 3–2, 6–6) | ||||
Van de Kraats 6 | Jegyzőkönyv | A. Espar 4 |
2021. július 30. 14:00 (7:00) | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1–33 | Hollandia (NED) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Nicola Johnson (AUS), Ursula Wengenroth (SUI) |
(0–7, 0–9, 1–9, 0–8) | ||||
Wedderburn 1 | Jegyzőkönyv | Keuning 6 |
2021. augusztus 1. 15:30 (8:30) | Hollandia (NED) | 16–12 | Kanada (CAN) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Alessandro Severo (ITA), Nenad Periš (CRO) |
(4–4, 4–3, 3–2, 5–3) | ||||
Van de Kraats 6 | Jegyzőkönyv | Christmas 4 |
- Negyeddöntő
2021. augusztus 3. 18:20 (11:20) | Hollandia (NED) | 11–14 | Magyarország (HUN) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Nenad Periš (CRO), Alessandro Severo (ITA) |
(3–4, 4–4, 2–2, 2–4) | ||||
Van der Kraats 4 | Jegyzőkönyv | Leimeter 4 |
- Az 5–8. helyért
2021. augusztus 5. 14:00 (7:00) | Kína (CHN) | 6–13 | Hollandia (NED) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Viktor Salnichenko (KAZ), Kun György (HUN) |
(0–1, 2–5, 1–2, 3–5) | ||||
Teng Cö-ven (Deng Zewen) 2 | Jegyzőkönyv | Keuning 5 |
- Az 5. helyért
2021. augusztus 7. 11:00 (4:00) | Hollandia (NED) | 7–14 | Ausztrália (AUS) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Xevi Buch (ESP), Dion Willis (RSA) |
(1–5, 1–3, 2–3, 3–3) | ||||
Van de Kraats 3 | Jegyzőkönyv | Gofers 3 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (NED) | 6. |
Jegyzetek
- ↑ Tokyo 2020 - dutch rower Finn Florijn first athlete to test positive for COVID-19 after competing. eurosport.com, 2021. július 24. (Hozzáférés: 2021. augusztus 29.)
- ↑ Geen Spelen en einde carrière voor taekwondoka Oogink na positieve coronatest. nos.nl, 2021. július 22. (Hozzáférés: 2021. december 12.)
- ↑ Tennissers trekken zich terug uit gemengd dubbelspel, einde carrière Bertens. eurosport.com, 2021. július 26. (Hozzáférés: 2021. december 12.)
Források
- Netherlands at the 2020 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap