| Ebben a szócikkben a japán és ukrán nevek magyaros átírásban és – japán nyelvűek esetében – keleti névsorrendben szerepelnek. |
| Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Női 3000 méteres akadályfutás a XXXII. nyári olimpián |
|
Adatok |
Helyszín | Olympic Stadium, Tokió |
Dátum | 2021. augusztus 1–augusztus 4. |
Versenyzők | 41 résztvevő 24 nemzetből |
Érmesek |
|
|
|
A 2020. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika női 3000 méteres akadályfutás versenyszámát 2021. augusztus 1–augusztus 4. között rendezték a tokiói olimpiai stadionban. Az aranyérmet az ugandai Peruth Chemutai nyerte. Ezzel ő lett az első női ugandai aranyérmes az olimpiák történetében.[1]
A kvalifikáció során 9:30,00 perc volt a szintidő.[2]
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
Eredmények
Az időeredmények perc:másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- WR: világrekord
- OR: olimpiai rekord
- AR: kontinens rekord
- NR: országos rekord
| - PB: egyéni legjobb eredménye
- SB: 2021-ben az addigi legjobb eredménye
- DNS: nem indult a futamon
- DNF: nem ért célba
- qR: versenybírói döntés által továbbjutott
|
Előfutamok
Minden előfutam első három helyezettje automatikusan a döntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján további hat versenyző jutott a döntőbe.
- 1. előfutam
H | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | Winfred Yavi | Bahrein (BRN) | 9:10,80 | Q |
2. | Peruth Chemutai | Uganda (UGA) | 9:12,72 | Q, SB |
3. | Emma Coburn | Egyesült Államok (USA) | 9:16,91 | Q |
4. | Geneviève Lalonde | Kanada (CAN) | 9:22,64 | q, NR |
5. | Purity Cherotich Kirui | Kenya (KEN) | 9:30,13 | |
6. | Marwa Bouzayani | Tunézia (TUN) | 9:31,25 | PB |
7. | Lea Meyer | Németország (GER) | 9:33,00 | |
8. | Hszü Suang-suang (Xu Shuangshuang) | Kína (CHN) | 9:34,92 | |
9. | Michelle Finn | Írország (IRL) | 9:36,26 | |
10. | Lomi Muleta | Etiópia (ETH) | 9:45,81 | |
11. | Natalija Sztrebkova | Ukrajna (UKR) | 9:49,15 | |
12. | Belén Casetta | Argentína (ARG) | 9:52,89 | |
13. | Georgia Winkcup | Ausztrália (AUS) | 9:59,29 | |
14. | Simone Ferraz | Brazília (BRA) | 10:00,92 | |
- 2. előfutam
H | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | Courtney Frerichs | Egyesült Államok (USA) | 9:19,34 | Q |
2. | Gesa Felicitas Krause | Németország (GER) | 9:19,62 | Q |
3. | Beatrice Chepkoech | Kenya (KEN) | 9:19,82 | Q |
4. | Zerfe Wondemagegn | Etiópia (ETH) | 9:20,01 | q |
5. | Luiza Gega | Albánia (ALB) | 9:23,85 | q, SB |
6. | Genevieve Gregson | Ausztrália (AUS) | 9:26,11 | q |
7. | Tatiane Raquel da Silva | Brazília (BRA) | 9:36,43 | NR |
8. | Regan Yee | Kanada (CAN) | 9:41,14 | |
9. | Irene van der Reijken | Hollandia (NED) | 9:42,98 | |
10. | Jamanaka Juno | Japán (JPN) | 9:43,83 | |
11. | Aimee Pratt | Nagy-Britannia (GBR) | 9:47,56 | |
12. | Aneta Konieczek | Lengyelország (POL) | 10:07,25 | |
13. | Kácser Zita | Magyarország (HUN) | 10:43,99 | |
- 3. előfutam
H | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | Hyvin Jepkemoi | Kenya (KEN) | 9:23,17 | Q |
2. | Maruša Mišmaš-Zrimšek | Szlovénia (SLO) | 9:23,36 | Q |
3. | Mekides Abebe | Etiópia (ETH) | 9:23,95 | Q |
4. | Valerie Constien | Egyesült Államok (USA) | 9:24,31 | q |
5. | Elizabeth Bird | Nagy-Britannia (GBR) | 9:24,34 | q |
6. | Elena Burkard | Németország (GER) | 9:30,64 | |
7. | Tóth Lili Anna | Magyarország (HUN) | 9:30,96 | PB |
8. | Alicja Konieczek | Lengyelország (POL) | 9:31,79 | |
9. | Anna Emilie Møller | Dánia (DEN) | 9:31,99 | SB |
10. | Alycia Butterworth | Kanada (CAN) | 9:34,25 | |
11. | Amy Cashin | Ausztrália (AUS) | 9:34,67 | |
12. | Eilish Flanagan | Írország (IRL) | 9,34,86 | PB |
13. | Carolina Robles | Spanyolország (ESP) | 9:45,37 | qR |
14. | Adva Cohen | Izrael (ISR) | 10:05,95 | |
Döntő
H | Név | Nemzet | E | Mj |
1 Arany | Peruth Chemutai | Uganda (UGA) | 9:01,45 | NR |
2 Ezüst | Courtney Frerichs | Egyesült Államok (USA) | 9:04,79 | SB |
3 Bronz | Hyvin Kiyeng Jepkemoi | Kenya (KEN) | 9:05,39 | |
4. | Mekides Abebe | Etiópia (ETH) | 9:06,16 | |
5. | Gesa Felicitas Krause | Németország (GER) | 9:14,00 | |
6. | Maruša Mišmaš-Zrimšek | Szlovénia (SLO) | 9:14,84 | NR |
7. | Beatrice Chepkoech | Kenya (KEN) | 9:16,33 | |
8. | Zerfe Wondemagegn | Etiópia (ETH) | 9:16,41 | PB |
9. | Elizabeth Bird | Nagy-Britannia (GBR) | 9:19,68 | NR |
10. | Winfred Yavi | Bahrein (BRN) | 9:19,74 | |
11. | Genevieve Lalonde | Kanada (CAN) | 9:22,40 | NR |
12. | Valerie Constien | Egyesült Államok (USA) | 9:31,61 | |
13. | Luiza Gega | Albánia (ALB) | 9:34,10 | |
14. | Carolina Robles | Spanyolország (ESP) | 9:50,96 | |
| Genevieve Gregson | Ausztrália (AUS) | | DNF |
| Emma Coburn | Egyesült Államok (USA) | | DQ |
Jegyzetek
- ↑ Peruth Chemutai creates history for Uganda with women's 3,000m steeplechase gold, 2021. augusztus 4. (Hozzáférés: 2022. január 16.)
- ↑ Qualification system – games of the XXXII Olympiad – Tokyo 2020, 2019. március 10. (Hozzáférés: 2022. január 16.)
Források
- Athletics at the 2020 Summer Olympics: Women's 3000 metres steeplechase (angol nyelven). olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. január 16.)
Sablon:Női 3000 m akadályfutás olimpiai bajnokai A női 3000 méteres akadályfutás olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap