Horvátország a 2020. évi nyári olimpiai játékokon
Horvátország az olimpiai játékokon | |||||
Horvátország zászlaja | |||||
NOB-országkód: CRO | |||||
OOB | Horvát Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2020. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 60 fő 16 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Sandra Perković és Josip Glasnović | ||||
Záróünnepség | Andro Bušlje | ||||
Érmek |
| ||||
Horvátország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Magyarország részeként (1896–1912), Jugoszlávia részeként (1920–1988) |
Horvátország a japán Tokióban megrendezett 2020. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete. Az országot 16 sportágban 60 sportoló képviselte, akik összesen 8 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Matea Jelić | Taekwondo | Női váltósúly |
1 Arany | Martin Sinković Valent Sinković | Evezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
1 Arany | Nikola Mektić Mate Pavić | Tenisz | Férfi páros |
2 Ezüst | Marin Čilić Ivan Dodig | Tenisz | Férfi páros |
2 Ezüst | Tonči Stipanović | Vitorlázás | Férfi laser |
2 Ezüst | Tin Srbić | Torna | Férfi nyújtó |
3 Bronz | Toni Kanaet | Taekwondo | Férfi váltósúly |
3 Bronz | Damir Martin | Evezés | Férfi egypárevezős |
Asztalitenisz
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Andrej Gaćina | Férfi egyes | Fanny (TOG) 4–0 | Lebesson (FRA) 0–4 | kiesett | |||||
Tomislav Pucar | Tokić (SLO) 0–4 | kiesett | |||||||
Andrej Gaćina Tomislav Pucar Frane Tomislav Kojić | Férfi csapat | Tajvan (TPE) 0–3 | kiesett |
Atlétika
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Filip Mihaljević | Súlylökés | 20,67 m | 15. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Bojana Bjeljac | Maraton | 2:39:32 | 53. |
Matea Parlov Koštro | 2:33:18 | 21. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Sara Kolak | Gerelyhajítás | eredmény nélkül | kiesett | ||
Sandra Perković | Diszkoszvetés | 63,75 m | 3. | 65,01 m | 4. |
Marija Tolj | 61,48 m | 13. | kiesett | ||
Ana Šimić | Magasugrás | 186 cm | 25. | kiesett |
Birkózás
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Božo Starčević | Férfi 77 kg kötöttfogás | Mnatsakanian (BUL) 3–1 | Geraei (IRI) 5–5 | kiesett | ||||
Ivan Huklek | Férfi 87 kg kötöttfogás | Stefanowicz (USA) 5–3 | Assakalov (UZB) 4–1 | Belenyuk (UKR) 1–7 | Datunashvili (SRB) 1–6 | kiesett | 5. |
Cselgáncs
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Barbara Matić | Női középsúly | Timo (POR) 10-00 | Polleres (AUT) 00-01 | Bellandi (ITA) 10-00 | Tajmazova (ROC) 00-01 | 5. | |||
Karla Prodan | Női félnehézsúly | Peković (MNE) 01-00 | Antomarchi (CUB) 00-01 | kiesett | |||||
Ivana Maranić | Női nehézsúly | Jablonskytė (LTU) 00–11 | kiesett |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Damir Martin | Egypárevezős | 7:09,17 | 1. | erőnyerő | 7:17,71 | 1. | A/B | 6:45,27 | 2. | A | 6:42,58 | 3. | 3 Bronz | |
Martin Sinković Valent Sinković | Kormányos nélküli kettes | 6:32,41 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:15,63 | 1. | A | 6:15,29 | 1. | 1 Arany |
Kajak-kenu
Síkvizi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Vanesa Tot | Női C-1 200 m | 49,280 | 6. | 48,375 | 5. | kiesett | |||||
Anamaria Govorčinović | Női K-1 200 m | 42,901 | 3. | 43,307 | 3. | kiesett | |||||
Női K-1 500 m | 1:52,015 | 5. | 1:53,967 | 4. | kiesett |
Szlalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Matija Marinić | Férfi C-1 | 100,33 | 5. | 101,66 | 5. | 100,33 | 5. | 109,94 | 11. | kiesett |
Karate
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Hely | Elődöntő | Döntő |
---|---|---|---|---|---|
Ivan Kvesić | Férfi +75 kg | Hamedi (KSA) 3–2 Ganjzadeh (IRI) 1–3 Gaysinsky (CAN) 1–4 Irr (USA) 3–1 | 3. | kiesett |
Kerékpározás
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Josip Rumac | Férfi mezőnyverseny | nem ért célba |
Ökölvívás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Luka Plantić | Férfi félnehézsúly | Al-Hindawi (JOR) 3–2 | Romero (MEX) 1–4 | kiesett | |||
Nikolina Čačić | Női pehelysúly | Ramirez (USA) 5–0 | Veyre (CAN) 0–5 | kiesett |
Sportlövészet
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Josip Glasnović | Trap | 120 | 22. | kiesett | |
Petar Gorša | Légpuska | 626,5 | 16. | kiesett | |
Sportpuska összetett | 1176 | 7. | 427,2 | 5. | |
Miran Maričić | Légpuska | 625,0 | 25. | kiesett | |
Sportpuska összetett | 1178 | 5. | 416,2 | 6. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Snježana Pejčić | Légpuska | 622,6 | 31. | kiesett | |
Sportpuska összetett | 1169 | 10. | kiesett |
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Petar Gorša Snježana Pejčić | Légpuska | 624,2 | 17. | kiesett |
Taekwondo
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Döntő/BM | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toni Kanaet | Váltósúly | Martinez (ESP) 21–15 | Kramcov (ROC) 0–22 | kiesett | Sawadogo (BUR) 30–10 | Rafalovich (UZB) 24–18 | 3 Bronz |
Ivan Šapina | Nehézsúly | Sansores (MEX) 6–4 | Szon Hong-ji (CHN) 6–8 | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Döntő/BM | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kristina Tomić | Légsúly | Ramírez (COL) 5–25 | kiesett | ||||
Matea Jelić | Váltósúly | Lee (HAI) 22–2 | Titoneli (BRA) 30–9 | McPherson (USA) 15–4 | Williams (GBR) 25–22 | 1 Arany |
Tenisz
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő/BM | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Marin Čilić | Egyes | Menezes (BRA) 6–7;7–5;7–6 | Carreño Busta (ESP) 7–5;4–6;4–6 | kiesett | ||||
Marin Čilić Ivan Dodig | Páros | Daniel/Nisioka (JPN) 6–2;6–4 | Ram/Tiafoe (USA) 6–3;7–5 | A. Murray/Salisbury (GBR) 4–6;7–6;10–7 | Daniell/Venus (NZL) 6–2;6–2 | Mektić/Pavić (CRO) 4–6, 6–3, [6–10] | 2 Ezüst | |
Nikola Mektić Mate Pavić | Demoliner/Melo (BRA) 7–6;6–4 | Sonego/Musetti (ITA) 7–5;6–7;10–7 | McLachlan/Nisikori (JPN) 6–3;6–3 | Krajicek/Sandgren (USA) 6–4;6–4 | Čilić/Dodig (CRO) 6–4, 3–6, [10–6] | 1 Arany |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Donna Vekić | Egyes | Garcia (FRA) 6–2;6–7;6–3 | Szabalenka (BLR) 6–4;3–6;7–6 | Ribakina (KAZ) 6–7;4–6 | kiesett | ||||
Donna Vekić Darija Jurak | Páros | visszalépett |
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Darija Jurak Ivan Dodig | Vegyes páros | Pavljucsenkova/Rubljov (ROC) 7–5;4–6;9–11 | kiesett |
Torna
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Tin Srbić | Férfi nyújtó | 14,633 | 3. | 14,900 | 2 Ezüst |
Ana Đerek | Női gerenda | 11,633 | 74. | kiesett | |
Női talaj | 12,433 | 58. | kiesett |
Úszás
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Nikola Miljenić | Férfi 50 m gyors | 22,14 | 8. | 19. | kiesett | ||||
Férfi 100 m gyors | 49,25 | 1. | 28. | kiesett | |||||
Férfi 100 m pillangó | 52,68 | 5. | 40. | kiesett | |||||
Ema Rajić | Női 50 m gyors | 26,49 | 5. | 45. | kiesett | ||||
Női 100 m mell | 1:10,02 | 4. | 33. | kiesett |
Vitorlázás
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Tonči Stipanović | Laser | 15 | 6 | 3 | 13 | 4 | 5 | 11 | 7 | 10 | 8 | 82 | 2 Ezüst | |||
Mihovil Fantela Šime Fantela | 49er | 4 | 8 | 13 | 15 | 8 | 14 | 3 | 1 | 10 | 2 | 1 | 106 | 8. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Elena Vorobjeva | Laser radial | 11 | 2 | 13 | 16 | 15 | 7 | 21 | 18 | 23 | kiesett | 126 | 12. |
Vízilabda
Férfi
Keret
Horvát férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények
Csoportkör
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spanyolország (ESP) | 5 | 5 | 0 | 0 | 61 | 31 | +30 | 10 | Negyeddöntő |
2. | Horvátország (CRO) | 5 | 3 | 0 | 2 | 62 | 46 | +16 | 6[m 1] | |
3. | Szerbia (SRB) | 5 | 3 | 0 | 2 | 70 | 46 | +24 | 6[m 1] | |
4. | Montenegró (MNE) | 5 | 2 | 0 | 3 | 54 | 56 | −2 | 4[m 2] | |
5. | Ausztrália (AUS) | 5 | 2 | 0 | 3 | 49 | 60 | −11 | 4[m 2] | |
6. | Kazahsztán (KAZ) | 5 | 0 | 0 | 5 | 35 | 92 | −57 | 0 |
Forrás: FINA
Sorrend szabályai: 1) több pont; 2) több egymás elleni pont; 3) jobb egymás elleni gólkülönbség; 4) több egymás elleni szerzett gól; 5) jobb gólkülönbség.
Jegyzetek:
Sorrend szabályai: 1) több pont; 2) több egymás elleni pont; 3) jobb egymás elleni gólkülönbség; 4) több egymás elleni szerzett gól; 5) jobb gólkülönbség.
Jegyzetek:
- ↑ a b Horvátország 14–12 Szerbia
- ↑ a b Ausztrália 10–15 Montenegró
2021. július 25. 19:50 (12:50) | Horvátország (CRO) | 23–7 | Kazahsztán (KAZ) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Dion Willis (RSA), Frank Ohme (GER) |
(4–1, 6–3, 8–1, 5–2) | ||||
Joković 5 | Jegyzőkönyv | Vuksanović 3 |
2021. július 27. 19:50 (12:50) | Ausztrália (AUS) | 11–8 | Horvátország (CRO) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Frank Ohme (GER), Michael Goldenberg (USA) |
(3–3, 2–0, 2–3, 4–2) | ||||
Campbell 3 | Jegyzőkönyv | Joković 3 |
2021. július 29. 15:30 (8:30) | Horvátország (CRO) | 13–8 | Montenegró (MNE) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Arkadii Voevodin (RUS), Kun György (HUN) |
(1–1, 6–4, 4–3, 2–0) | ||||
Fatović 3 | Jegyzőkönyv | három játékos 2 |
2021. július 31. 15:30 (8:30) | Horvátország (CRO) | 14–12 | Szerbia (SRB) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Michael Goldenberg (USA), Michiel Zwart (NED) |
(5–3, 1–1, 4–4, 4–4) | ||||
Joković, Obradović 4 | Jegyzőkönyv | Jakšić 3 |
2021. augusztus 2. 15:30 (8:30) | Spanyolország (ESP) | 8–4 | Horvátország (CRO) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Georgios Stavridis (GRE), Kun György (HUN) |
(2–1, 1–0, 4–2, 1–1) | ||||
Granados 2 | Jegyzőkönyv | Bukić 2 |
Negyeddöntő
2021. augusztus 4. 19:50 (12:50) | Magyarország (HUN) | 15–11 | Horvátország (CRO) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Sébastien Dervieux (FRA), Frank Ohme (GER) |
(2–3, 5–2, 4–3, 4–3) | ||||
Manhercz 7 | Jegyzőkönyv | Bukić 4 |
5–8.helyért
2021. augusztus 6. 14:00 (7:00) | Montenegró (MNE) | 10–12 | Horvátország (CRO) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Viktor Salnichenko (KAZ), Kun György (HUN) |
(0–1, 4–5, 3–3, 3–3) | ||||
Ivović 3 | Jegyzőkönyv | Vukičević 3 |
5.helyért
2021. augusztus 8. 11:00 (4:00) | Horvátország (CRO) | 14–11 | Egyesült Államok (USA) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Alessandro Severo (ITA), Kun György (HUN) |
(2–3, 4–2, 4–2, 4–4) | ||||
Bukić 3 | Jegyzőkönyv | öt játékos 2 |
Források
- Croatia at the 2020 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Horvátország-portál
- Olimpiaportál