Románia a 2020. évi nyári olimpiai játékokon
| Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
Románia az olimpiai játékokon | |||||
Románia zászlaja | |||||
NOB-országkód: ROU | |||||
OOB | Román Olimpiai és Sportbizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2020. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 101 fő 17 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Simona Radiș és Robert Glință | ||||
Záróünnepség | Cătălin Chirilă | ||||
Érmek |
| ||||
Románia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Románia a japán Tokióban megrendezett 2020. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot 17 sportágban 101 sportoló képviselte, akik összesen 4 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Nicoleta-Ancuța Bodnar Simona Radiș | Evezés | Női kétpár |
2 Ezüst | Ana Maria Popescu | Vívás | Női egyéni párbajtőr |
2 Ezüst | Mihăiță Vasile Țigănescu Mugurel Semciuc Ștefan Constantin Berariu Cosmin Pascari | Evezés | Férfi kormányos nélküli négyes |
2 Ezüst | Marius Cozmiuc Ciprian Tudosă | Evezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
Asztalitenisz
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ovidiu Ionescu | Egyes | Yan (AUS) 4-1 | Tsuboi (BRA) 1-4 | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Elizabeta Samara | Egyes | Sawettabut (THA) 1-4 | kiesett | ||||||
Szőcs Bernadette | Liu (USA) 2-4 | kiesett | |||||||
Daniela Dodean Elizabeta Samara Szőcs Bernadette | Csapat | Egyiptom (EGY) 3-0 | Hongkong (HKG) 1-3 | kiesett |
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ovidiu Ionescu Szőcs Bernadette | Vegyes páros | Pištej/Balážová (SVK) 4-1 | Hszu/Liu (CHN) 0-4 | kiesett |
Atlétika
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Marius Cocioran | 50 km gyaloglás | 4:01:43 | 24 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Alin Firfirică | Diszkoszvetés | 61.90 m | 16 | kiesett | |
Alexandru Novac | Gerelyhajítás | 83.27 m | 7 | 79.29 m | 12 |
Andrei Toader | Súlylökés | 19.81 m | 26 | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Miklós Andrea | 400 m | visszalépett | |||||
Claudia Bobocea | 1500 m | 4:09.19 | 33 | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Bianca Ghelber | Kalapácsvetés | 71.72 m | 11 | 74.18 m | 6 |
Florentina Iusco | Távolugrás | 6.36 m | 20 | kiesett | |
Alina Rotaru | 6.51 m | 17 | kiesett | ||
Daniela Stanciu | Magasugrás | 1.90 m | 18 | kiesett |
Birkózás
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Albert Saritov | 97 kg szabadfogás | Conyedo (ITA) 1-6 | kiesett | |||||
Alin Alexuc-Ciurariu | 130 kg kötöttfogás | López (CUB) 0-9 | Mirzazadeh (IRI) 1-5 | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alina Vuc | 50 kg | Szeliska (BUL) 0-6 | kiesett | |||||
Andreea Ana | 53 kg | Kaladzinszkaja (BLR) 0-10 | kiesett | |||||
Incze Kriszta | 62 kg | Sastin (HUN) 3-1 | Tinibekova (KGZ) 0-6 | Grigorjeva (LAT) 7-14 | kiesett |
Cselgáncs
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alexandru Raicu | Könnyűsúly | Ono (JPN) 00-10 | kiesett | ||||||
Vlăduț Simionescu | Nehézsúly | Omar (LBA) 10-00 | Hammo (UKR) 00-01 | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Andreea Chițu | Harmatsúly | Thị Thanh Thủy (VIE) 10-00 | Giuffrida (ITA) 00-10 | kiesett |
Evezés
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Marius Cozmiuc Ciprian Tudosă | Kormányos nélküli kettes | 6:33.86 | 1 | A/B | 6:13.51 | 1 | A | 6:16.58 | 2 | 02 Ezüst | ||
Marian Enache Ioan Prundeanu | Kétpár | 6:13.62 | 3 | A/B | 6:29.55 | 5 | B | 6:16.86 | 3 | 9. | ||
Mihăiță Vasile Țigănescu Mugurel Semciuc Ștefan Constantin Berariu Cosmin Pascari | Kormányos nélküli négyes | 6:03.51 | 4 | 6:09.72 | 1 | A | 5:43.13 | 2 | 02 Ezüst | |||
Constantin Adam Vlad Dragoș Aicoboae Sergiu-Vasile Bejan Alexandru Petrișor Chioseaua Florin-Nicolae Arteni-Fîntînariu Ciprian Huc Florin-Sorin Lehaci Constantin Radu Adrian Munteanu(kormányos) | Nyolcas | 5:39.84 | 3 | 5:27.14 | 5 | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Adriana Ailincăi Iuliana Buhuș | Kormányos nélküli kettes | 7:20.36 | 2 | A/B | 6:58.55 | 4 | B | 7:01.02 | 3 | 9. | ||
Nicoleta-Ancuța Bodnar Simona Radiș | Kétpár | 6:49.79 | 1 | A/B | 7:04.31 | 1 | A | 6:41.03 | 1. | 01 Arany | ||
Gianina Beleagă Ionela-Livia Cozmiuc | Könnyűsúlyú kétpár | 7:01.74 | 1 | A/B | 6:42.08 | 3 | A | 6:49.40 | 6 | 6. | ||
Roxana Anghel Mădălina Hegheș Elena Logofătu Cristina Popescu | Kormányos nélküli négyes | 6:40.02 | 3 | 6:47.38 | 3 | B | 6:35.12 | 3 | 9. | |||
Viviana-Iuliana Bejinariu Amalia Bereș Mădălina Bereș Georgiana Dedu Maria-Magdalena Rusu Denisa Tîlvescu Maria Tivodariu Ioana Vrînceanu Daniela Druncea(kormányos) | Nyolcas | 6:09.95 | 2 | 5:52.99 | 1 | A | 6:04.06 | 6 | 6. |
Íjászat
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | |||||||||
Mădălina Amăistroaie | Női egyéni | 634 | 37 | Lung (CHN) 2-6 | kiesett |
Kajak-kenu
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Cătălin Chirilă | Férfi C-1 1000 m | 4:05.617 | 1 | 4:09.397 | 6 | B | 4:03.973 | 2 | 11. | ||
Victor Mihalachi | 4:39.865 | 5 | 4:15.007 | 5 | kiesett | ||||||
Cătălin Chirilă Victor Mihalachi | Férfi C-2 1000 m | 4:00.459 | 5 | 3:51.565 | 3 | 3:27.399 | 2 | A | 3:29.285 | 5 | 5. |
Kerékpározás
Országúti-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Eduard-Michael Grosu | Férfi mezőnyverseny | nem ért célba |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Vlad Dascălu | Férfi terepverseny | 1:26:03 | 7 |
Kosárlabda
3x3 kosárlabda
Játékoskeret
Román női 3x3 kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Hely. | Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Egyesült Államok (USA) | 7 | 6 | 1 | 136 | 98 | +38 | Elődöntő |
2. | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 7 | 5[m 1] | 2 | 129 | 90 | +39 | |
3. | Kína (CHN) | 7 | 5[m 1] | 2 | 127 | 97 | +30 | Negyeddöntő |
4. | Japán (JPN) (R) | 7 | 5[m 1] | 2 | 130 | 97 | +33 | |
5. | Franciaország (FRA) | 7 | 4 | 3 | 118 | 116 | +2 | |
6. | Olaszország (ITA) | 7 | 2 | 5 | 98 | 125 | −27 | |
7. | Románia (ROU) | 7 | 1 | 6 | 89 | 142 | −53 | |
8. | Mongólia (MGL) | 7 | 0 | 7 | 79 | 141 | −62 |
Forrás: TOCOG and FIBA
Sorrend szabályai: 1) győzelmek; 2) egymás elleni eredmény; 3) szerzett pontok
(R) Rendező.
Jegyzetek:
Sorrend szabályai: 1) győzelmek; 2) egymás elleni eredmény; 3) szerzett pontok
(R) Rendező.
Jegyzetek:
- ↑ a b c ROC 2–0, Kína 1–1, Japán 0–2
2021. július 24. 10:40 | Kína (CHN) | 21–10 | Románia (ROU) | Aomi Urban Sports Park, Tokió Játékvezetők: Marek Maliszewski (POL), Vanessa Devlin (AUS) |
Jegyzőkönyv | ||||
Van Csi-jüan (Wan Jiyuan), Jang Su-jü (Yang Shuyu) 6 | Pont | Cuic 4 |
2021. július 24. 14:25 | Románia (ROU) | 8–20 | Japán (JPN) | Aomi Urban Sports Park, Tokió Játékvezetők: Sara El-Sharnouby (EGY), Markos Michaelides (SUI) |
Jegyzőkönyv | ||||
Ursu-Kim 3 | Pont | Mawuli 9 |
2021. július 25. 10:40 | Románia (ROU) | 14–22 | Olaszország (ITA) | Aomi Urban Sports Park, Tokió Játékvezetők: Szu Jü-jen (Su Yu-yen) (TPE), Jevgenyij Osztrovszkij (RUS) |
Jegyzőkönyv | ||||
Mărginean 6 | Pont | D'Alie 13 |
2021. július 25. 17:30 | Románia (ROU) | 11–22 | Egyesült Államok (USA) | Aomi Urban Sports Park, Tokió Játékvezetők: Sara El-Sharnouby (EGY), Marek Maliszewski (POL) |
Jegyzőkönyv | ||||
Cuic 7 | Pont | Plum 12 |
2021. július 26. 10:40 | Mongólia (MGL) | 14–22 | Románia (ROU) | Aomi Urban Sports Park, Tokió Játékvezetők: Szu Jü-jen (Su Yu-yen) (TPE), Edmond Ho (HKG) |
Jegyzőkönyv | ||||
Tserenlkham 6 | Pont | Ursu-Kim, Mărginean 7 |
2021. július 26. 14:00 | Románia (ROU) | 12–21 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Aomi Urban Sports Park, Tokió Játékvezetők: Vanessa Devlin (AUS), Glenn Tuitt (USA) |
Jegyzőkönyv | ||||
three players 4 | Pont | O. Frolkina, Logunova 8 |
2021. július 27. 17:00 | Franciaország (FRA) | 22–12 | Románia (ROU) | Aomi Urban Sports Park, Tokió Játékvezetők: Glenn Tuitt (USA), Szu Jü-jen (Su Yu-yen) (TPE) |
Jegyzőkönyv | ||||
Touré 11 | Pont | Ursu-Kim, Stoenescu 4 |
Labdarúgás
Játékoskeret
Román férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Csoportkör
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dél-Korea (KOR) | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 1 | +9 | 6 | Negyeddöntő |
2. | Új-Zéland (NZL) | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | |
3. | Románia (ROU) | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | −3 | 4 | |
4. | Honduras (HON) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 9 | −6 | 3 |
Forrás: FIFA
Sorrend szabályai: Sorrend meghatározása
Sorrend szabályai: Sorrend meghatározása
2021. július 22. 20:00 (13:00) |
Honduras (HON) | 0–1 | Románia (ROU) |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Oliva 45+1' (öngól) |
Kasima Stadion, Kasima Játékvezető: Leodán González (uruguayi) |
2021. július 25. 20:00 (13:00) |
Románia (ROU) | 0–4 | Dél-Korea (KOR) |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Marin 27' (öngól) Om Vonszang (Um Won-sang) 59' I Gangin (Lee Kang-in) 84' (11-esből) 90' |
Kasima Stadion, Kasima Játékvezető: Jesús Valenzuela (venezuelai) |
Ökölvívás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Cosmin Gîrleanu | Férfi légsúly | Aszenov (BUL) 0-5 | kiesett | ||||
Claudia Nechita | Női pehelysúly | Ali (SOM) 5-0 | Irie (JPN) 2-3 | kiesett |
Sportlövészet
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | ||
Laura-Georgeta Coman | Női légpuska | 628.0 | 9 | kiesett |
Tenisz
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mihaela Buzărnescu | Női egyes | Riske (USA) 6-7;7-5;6-4 | Vondroušová (CZE) 1-6;2-6 | kiesett | |||||
Monica Niculescu Raluca Olaru | Női páros | Chan/Chan (TPE) 7-5;1-6;10-6 | Perez/Stosur (AUS) 6-7;5-7 | kiesett |
Torna
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Marian Drăgulescu | Ugrás | 13.999 | 16 | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Larisa Iordache | Gerenda | 14.133 | 4 | visszalépett | |
Maria Holbură | 12.700 | 43 | kiesett | ||
Ugrás | 13.166 | - | kiesett | ||
Felemáskorlát | 11.100 | 80 | kiesett | ||
Talaj | 12.200 | 65 | kiesett | ||
Egyéni összetett | 49.166 | 65 | kiesett |
Triatlon
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 43 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Felix Duchampt | Férfi | 18:39 | 0:38 | 57:42 | 0:29 | 31:38 | 1:49:06 | 36 |
Úszás
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Össz | Idő | Hely | Össz | Idő | Hely | ||
Daniel Martin | 100 m pillangó | 55.09 | 7. | 53. | kiesett | ||||
100 m hát | 56.91 | 8. | 38. | kiesett | |||||
Robert Glință | 53.67 | 4. | 12. | 53.20 | 4. | 8. | 52.95 | 8. | |
200 m hát | 1:59.18 | 3. | 26. | kiesett | |||||
David Popovici | 50 m gyors | 22.77 | 8. | 40. | kiesett | ||||
100 m gyors | 48.03 | 4. | 8. | 47.72 | 4. | 5. | 48.04 | 7. | |
200 m gyors | 1:45.32 | 1. | 4. | 1:45.68 | 2. | 7. | 1:44.68 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Össz | Idő | Hely | Össz | Idő | Hely | ||
Bianca-Andreea Costea | 50 m gyors | 25.61 | 2. | 31. | kiesett | ||||
100 m gyors | 56.35 | 5. | 35. | kiesett |
Vívás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő/BM | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Iulian Teodosiu | Férfi kard, egyéni | Mamutov (UZB) 15-11 | Curatoli (ITA) 15-13 | Berrè (ITA) 12-15 | kiesett | |||
Ana Maria Popescu | Női párbajtőr, egyéni | Tikanah (SGP) 15-10 | Szong (KOR) 15-6 | Beljajeva (EST) 15-8 | Lehis (EST) 15-11 | Szun (CHN) 10-11 | 02 Ezüst |