Kína a 2020. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Kína zászlaja | |||||
NOB-országkód: CHN | |||||
OOB | Kínai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2020. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 406 fő 30 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Csu Ting (Zhu Ting) és Csao Suaj (Zhao Shuai) | ||||
Érmek 2. helyezés |
| ||||
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Mint Kínai Köztársaság (1932–1948) |
Kína a japán Tokióban megrendezett 2020. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete. Az országot az olimpián 30 sportágban 406 sportoló képviselte, akik 82 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|---|
1 Arany | Csen Meng (Chen Meng) | Asztalitenisz | Női egyes | július 29. |
1 Arany | Ma Lung (Ma Long) | Asztalitenisz | Férfi egyes | július 30. |
1 Arany | Csen Meng (Chen Meng) Szun Jing-sa (Sun Yingsha) | Asztalitenisz | Női csapat | augusztus 5. |
1 Arany | Fan Csen-tung (Fan Zhendong) Ma Lung (Ma Long) | Asztalitenisz | Férfi csapat | augusztus 6. |
1 Arany | Kung Li-csiao (Gong Lijiao) | Atlétika | Súlylökés | augusztus 1. |
1 Arany | Liu Si-jing (Liu Shiying) | Atlétika | Gerelyhajítás | augusztus 6. |
1 Arany | Csen Jün-hszia (Chen Yunxia) Cuj Hsziao-tung (Cui Xiaotong) | Evezés | Négypárevezős | július 28. |
1 Arany | Szun Meng-ja (Sun Mengya) Hszü Si-hsziao (Xu Shixiao) | Kajak-kenu | C-2, 500 m | augusztus 7. |
1 Arany | Pao San-csu (Bao Shanju) Csung Tien-si (Zhong Tianshi) | Kerékpár | Női csapatsprint | augusztus 2. |
1 Arany | Si Ting-mao (Shi Tingmao) Vang Han (Wang Han) | Műugrás | 3 m szinkronugrás | július 25. |
1 Arany | Vang Cung-jüan (Wang Zongyuan) Hszie Sze-ji (Xie Siyi) | Műugrás | 3 m szinkronugrás | július 28. |
1 Arany | Csen Jü-hszi (Chen Yuxi) Csang Csia-csi (Zhang Jiaqi) | Műugrás | 10 m szinkronugrás | július 27. |
1 Arany | Si Ting-mao (Shi Tingmao) | Műugrás | 3 m műugrás | augusztus 1. |
1 Arany | Hszie Sze-ji (Xie Siyi) | Műugrás | 3 m műugrás | augusztus 3. |
1 Arany | Csüan Hung-csan (Quan Hongchan) | Műugrás | 10 m toronyugrás | augusztus 7. |
1 Arany | Cao Jüan (Cao Yuan) | Műugrás | 10 m toronyugrás | augusztus 7. |
1 Arany | Jang Csien (Yang Qian) | Sportlövészet | Női légpuska (10 m) | július 24. |
1 Arany | Csiang Zsan-hszin (Jiang Ranxin) Pang Vej (Pang Wei) | Sportlövészet | Légpisztoly (10 m) | július 27. |
1 Arany | Jang Csien (Yang Qian) Jang Hao-zsan (Yang Haoran) | Sportlövészet | Légpuska (10 m) | július 27. |
1 Arany | Csang Csang-hung (Zhang Changhong) | Sportlövészet | Sportpuska, összetett (50 m) | augusztus 2. |
1 Arany | Hou Cse-huj (Hou Zhihui) | Súlyemelés | 49 kg | július 24. |
1 Arany | Li Fa-pin (Li Fabin) | Súlyemelés | 61 kg | július 25. |
1 Arany | Csen Li-csün (Chen Lijun) | Súlyemelés | 67 kg | július 25. |
1 Arany | Si Cse-jung (Shi Zhiyong) | Súlyemelés | 73 kg | július 28. |
1 Arany | Lü Hsziao-csün (Lü Xiaojun) | Súlyemelés | 81 kg | július 31. |
1 Arany | Vang Csou-jü (Wang Zhouyu) | Súlyemelés | 87 kg | augusztus 2. |
1 Arany | Li Ven-ven (Li Wenwen) | Súlyemelés | +87 kg | augusztus 2. |
1 Arany | Vang Ji-lü (Wang Yilü) Huang Tung-ping (Huang Dongping) | Tollaslabda | Vegyes páros | július 30. |
1 Arany | Csen Jü-fej (Chen Yufei) | Tollaslabda | Női egyes | augusztus 1. |
1 Arany | Csu Hszüe-jing (Zhu Xueying) | Torna | Női | július 30. |
1 Arany | Liu Jang (Liu Yang) | Torna | Gyűrű | augusztus 2. |
1 Arany | Cou Csing-jüan (Zou Jingyuan) | Torna | Korlát | augusztus 3. |
1 Arany | Kuan Csen-csen (Guan Chenchen) | Torna | Gerenda | augusztus 3. |
1 Arany | Csang Jü-fej (Zhang Yufei) | Úszás | 200 m pillangó | július 29. |
1 Arany | Jang Csün-hszüan (Yang Junxuan) Tang Mu-han | Úszás | 4 × 200 m gyors | július 29. |
1 Arany | Vang Sun (Wang Shun) | Úszás | 200 m vegyes | július 30. |
1 Arany | Lu Jün-hsziu (Lu Yunxiu) | Vitorlázás | Szörfvitorlázás | július 31. |
1 Arany | Szun Ji-ven (Sun Yiwen) | Vívás | Párbajtőr, egyéni | július 24. |
2 Ezüst | Fan Csen-tung (Fan Zhendong) | Asztalitenisz | Férfi egyes | július 30. |
2 Ezüst | Szun Jing-sa (Sun Yingsha) | Asztalitenisz | Női egyes | július 29. |
2 Ezüst | Hszü Hszin (Xu Xin) Liu Si-ven (Liu Shiwen) | Asztalitenisz | Vegyes páros | július 26. |
2 Ezüst | Csu Ja-ming (Zhu Yaming) | Atlétika | Hármasugrás | augusztus 5. |
2 Ezüst | Vang Cseng (Wang Zheng) | Atlétika | Kalapácsvetés | augusztus 3. |
2 Ezüst | Pang Csien-jü (Pang Qianyu) | Birkózás | 53 kg | augusztus 6. |
2 Ezüst | Szun Ja-nan (Sun Yanan) | Birkózás | 50 kg | augusztus 7. |
2 Ezüst | Liu Hao Cseng Peng-fej (Zheng Pengfei) | Kajak-kenu | C-2, 1000 m | augusztus 3. |
2 Ezüst | Liu Hao | Kajak-kenu | C-1, 1000 m | augusztus 7. |
2 Ezüst | Jin Hsziao-jen (Yin Xiaoyan) | Karate | 61 kg | augusztus 6. |
2 Ezüst | Vang Cung-jüan (Wang Zongyuan) | Műugrás | 3 m műugrás | augusztus 3. |
2 Ezüst | Jang Csien (Yang Jian) | Műugrás | 10 m toronyugrás | augusztus 7. |
2 Ezüst | Cao Jüan (Cao Yuan) Csen Aj-szen (Chen Aisen) | Műugrás | 10 m szinkronugrás | július 26. |
2 Ezüst | Vang Han (Wang Han) | Műugrás | 3 m műugrás | augusztus 1. |
2 Ezüst | Csen Jü-hszi (Chen Yuxi) | Műugrás | 10 m toronyugrás | augusztus 5. |
2 Ezüst | Ku Hung (Gu Hong) | Ökölvívás | Váltósúly | augusztus 7. |
2 Ezüst | Li Csien (Li Qian) | Ökölvívás | Középsúly | augusztus 8. |
2 Ezüst | Seng Li-hao (Sheng Lihao) | Sportlövészet | Légpuska (10 m) | július 25. |
2 Ezüst | Liao Csiu-jün (Liao Qiuyun) | Súlyemelés | 55 kg | július 26. |
2 Ezüst | Huang Hszüe-csen (Huang Xuechen) Szun Ven-jan (Sun Wenyan) | Szinkronúszás | Páros | augusztus 4. |
2 Ezüst | Huang Hszüe-csen (Huang Xuechen) Szun Ven-jan (Sun Wenyan) | Szinkronúszás | Csapat | augusztus 7. |
2 Ezüst | Cseng Sze-vej (Zheng Siwei) Huang Ja-csiung (Huang Yaqiong) | Tollaslabda | Vegyes páros | július 30. |
2 Ezüst | Li Csün-huj (Li Junhui) Liu Jü-csen (Liu Yuchen) | Tollaslabda | Férfi páros | július 31. |
2 Ezüst | Csen Csing-csen (Chen Qingchen) Csia Ji-fan (Jia Yifan) | Tollaslabda | Női páros | augusztus 2. |
2 Ezüst | Csen Lung (Chen Long) | Tollaslabda | Férfi egyes | augusztus 2. |
2 Ezüst | Hsziao Zsuo-teng (Xiao Ruoteng) | Torna | Egyéni összetett | július 28. |
2 Ezüst | Liu Ling-ling | Torna | Női | július 30. |
2 Ezüst | Tung Tung (Dong Dong) | Torna | Férfi | július 31. |
2 Ezüst | Ju Hao (You Hao) | Torna | Gyűrű | augusztus 2. |
2 Ezüst | Tang Hszi-csing (Tang Xijing) | Torna | Gerenda | augusztus 3. |
2 Ezüst | Csang Jü-fej (Zhang Yufei) | Úszás | 100 m pillangó | július 26. |
2 Ezüst | Hszü Csia-jü (Xu Jiayu) Jen Ce-pej (Yan Zibei) | Úszás | 4 × 100 m vegyes | július 31. |
3 Bronz | Liu Hung (Liu Hong) | Atlétika | 20 km gyaloglás | augusztus 6. |
3 Bronz | Valihan Szajliko (Walihan Sailike) | Birkózás | 60 kg | augusztus 2. |
3 Bronz | Csou Csien (Zhou Qian) | Birkózás | 76 kg | augusztus 2. |
3 Bronz | Liu Cse-jü (Liu Zhiyu) Csang Liang (Zhang Liang) | Evezés | Kétpárevezős | július 28. |
3 Bronz | kuo Lin-lin (Guo Linlin) Csü Zsuj (Ju Rui) | Evezés | Nyolcas | július 30. |
3 Bronz | Kung Li (Gong Li) | Karate | +61 kg | augusztus 7. |
3 Bronz | Van Csi-jüan (Wan Jiyuan) Vang Li-li (Wang Lili) | Kosárlabda | 3x3 női | július 28. |
3 Bronz | Pang Vej (Pang Wei) | Sportlövészet | Légpisztoly (10 m) | július 24. |
3 Bronz | Csiang Zsan-hszin (Jiang Ranxin) | Sportlövészet | Légpisztoly (10 m) | július 25. |
3 Bronz | Jang Hao-zsan (Yang Haoran) | Sportlövészet | Légpuska (10 m) | július 25. |
3 Bronz | Vej Meng (Wei Meng) | Sportlövészet | Skeet | július 26. |
3 Bronz | Hsziao Csia-zsuj-hszüan (Xiao Jiaruixuan) | Sportlövészet | Sportpisztoly (25 m) | július 30. |
3 Bronz | Li Jüe-hung (Li Yuehong) | Sportlövészet | Gyorstüzelő pisztoly (25 m) | augusztus 2. |
3 Bronz | Csao Suaj (Zhao Shuai) | Taekwondo | Pehelysúly | július 25. |
3 Bronz | Lin Csao-pan (Lin Chaopan) Szun Vej (Sun Wei) | Torna | Csapat összetett | július 26. |
3 Bronz | Hsziao Zso-teng (Xiao Ruoteng) | Torna | Talaj | augusztus 1. |
3 Bronz | Li Ping-csie (Li Bingjie) | Úszás | 400 m gyors | július 26. |
3 Bronz | Pi Kun (Bi Kun) | Vitorlázás | Szörfvitorlázás | július 31. |
3 Bronz | Tang Hszing-csiang (Tang Xingqiang) Hszie Csen-je (Xie Zhenye) Szu Ping-tien (Su Bingtian) Vu Cse-csiang (Wu Zhiqiang) | Atlétika | 4 × 100 m | augusztus 6. |
Források
- People's Republic of China at the 2020 Summer Olympics. Olympedia. (Hozzáférés: 2021. augusztus 8.)
- Kelet-Ázsia-portál
- Kína-portál
- Olimpiaportál