Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 50 m stylem klasycznym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 27 lipca 2019 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 51 | ||
Liczba sportowców | 56 | ||
Złoty medal | Lilly King | ||
Srebrny medal | Benedetta Pilato | ||
Brązowy medal | Julija Jefimowa |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
50 m stylem klasycznym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i półfinały miały miejsce 27 lipca, a finał 28 lipca.
Tytuł mistrzyni świata obroniła Amerykanka Lilly King, która uzyskała czas 29,84. Srebrny medal zdobyła 14-letnia Włoszka Benedetta Pilato (30,00), a brąz wywalczyła Rosjanka Julija Jefimowa (30,15).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Lilly King | 29,40 | Budapeszt | 30 lipca 2017 |
Rekord mistrzostw świata | Lilly King | 29,40 | Budapeszt | 30 lipca 2017 |
Rekord świata juniorek | Rūta Meilutytė | 29,86 | Dubaj | 27 sierpnia 2013 |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2][3].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | King, LillyLilly King | Stany Zjednoczone | 29,63 | Indianapolis | 05-31 !31 maja |
2. | Jefimowa, JulijaJulija Jefimowa | Rosja | 29,93 | Indianapolis | 05-31 !31 maja |
3. | Pilato, BenedettaBenedetta Pilato | Włochy | 30,13 | Rzym | 06-22 !22 czerwca |
4. | Hannis, MollyMolly Hannis | Stany Zjednoczone | 30,40 | Indianapolis | 05-31 !31 maja |
5. | Conceição, JhenniferJhennifer Conceição | Brazylia | 30,42 | Monako | 06-09 !9 czerwca |
6. | Carraro, MartinaMartina Carraro | Włochy | 30,45 | Riccione | 04-06 !6 kwietnia |
7. | Atkinson, AliaAlia Atkinson | Jamajka | 30,58 | Richmond | 04-13 !13 kwietnia |
8. | Zmuszka, AlinaAlina Zmuszka | Białoruś | 30,61 | Brześć | 04-17 !17 kwietnia |
9. | Hulkko, IdaIda Hulkko | Finlandia | 30,66 | Sztokholm | 04-13 !13 kwietnia |
10. | Clark, ImogenImogen Clark | Wielka Brytania | 30,67 | Rzym | 06-22 !22 czerwca |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 27 lipca o 10:40 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | 4 | Benedetta Pilato | Włochy | 29,98 | Q, |
2. | 6 | 4 | Lilly King | Stany Zjednoczone | 30,18 | Q |
3. | 5 | 5 | Martina Carraro | Włochy | 30,38 | Q |
4. | 6 | 5 | Alia Atkinson | Jamajka | 30,53 | Q |
5. | 5 | 4 | Julija Jefimowa | Rosja | 30,63 | Q |
6. | 6 | 6 | Jessica Hansen | Australia | 30,69 | Q |
7. | 6 | 3 | Alina Zmuszka | Białoruś | 30,71 | Q |
8. | 4 | 5 | Ida Hulkko | Finlandia | 30,72 | Q |
9. | 5 | 3 | Sophie Hansson | Szwecja | 30,96 | Q |
10. | 6 | 1 | Rosey Metz | Holandia | 30,99 | Q |
11. | 6 | 2 | Tes Schouten | Holandia | 31,03 | Q |
12. | 4 | 2 | Anna Sztankovics | Węgry | 31,13 | Q |
13. | 4 | 3 | Anna Belousova | Rosja | 31,20 | Q |
5 | 7 | Suo Ran | Chiny | Q | ||
15. | 5 | 8 | Anna Elendt | Niemcy | 31,24 | Q |
16. | 4 | 7 | Fleur Vermeiren | Belgia | 31,36 | Q |
17. | 5 | 6 | Tatjana Schoenmaker | Południowa Afryka | 31,40 | |
18. | 6 | 7 | Fanny Lecluyse | Belgia | 31,42 | |
19. | 5 | 2 | Jenna Laukkanen | Finlandia | 31,48 | |
20. | 6 | 9 | Kotryna Teterevkova | Litwa | 31,53 | |
21. | 4 | 6 | Jessica Vall | Hiszpania | 31,58 | |
4 | 9 | Maria Romanjuk | Estonia | |||
23. | 3 | 3 | Jamie Yeung | Hongkong | 31,61 | |
24. | 4 | 8 | Tatiana Chișca | Mołdawia | 31,68 | |
25. | 4 | 0 | Lisa Mamie | Szwajcaria | 31,70 | |
26. | 5 | 9 | Adelaida Pchelintseva | Kazachstan | 31,94 | |
27. | 4 | 1 | Matilde Schroder | Dania | 31,98 | |
28. | 3 | 1 | Back Su-yeon | Korea Południowa | 32,02 | |
29. | 6 | 8 | Weronika Hallmann | Polska | 32,07 | |
30. | 5 | 1 | Niamh Coyne | Irlandia | 32,12 | |
31. | 5 | 0 | Phee Jinq En | Malezja | 32,23 | |
32. | 3 | 4 | Gülşen Samancı | Turcja | 32,28 | |
33. | 3 | 6 | Jenjira Srisaard | Tajlandia | 32,33 | |
34. | 3 | 2 | Tilka Paljk | Zambia | 32,37 | |
6 | 0 | Lin Pei-wun | Chińskie Tajpej | |||
36. | 3 | 5 | Christie Chue | Singapur | 32,39 | |
3 | 7 | Ema Rajić | Chorwacja | |||
38. | 1 | 7 | Jayla Pina | Republika Zielonego Przylądka | 33,52 | |
39. | 3 | 8 | Nàdia Tudó | Andora | 33,67 | |
40. | 3 | 0 | Kirsten Fisher-Marsters | Wyspy Cooka | 34,44 | |
41. | 2 | 8 | Evita Leter | Surinam | 34,58 | |
42. | 3 | 9 | Naima Hazell | Saint Lucia | 34,79 | |
43. | 2 | 3 | Dariya Semionowa | Turkmenistan | 35,33 | |
44. | 1 | 4 | Chinelo Iyadi | Nigeria | 35,64 | |
45. | 1 | 6 | Elodie Poo-cheong | Mauritius | 36,72 | |
46. | 1 | 3 | Naomy Grand-Pierre | Haiti | 37,02 | |
47. | 2 | 4 | Taeyanna Adams | Mikronezja | 37,13 | |
48. | 2 | 5 | Siri Budcharern | Laos | 40,72 | |
49. | 2 | 0 | Aaliyah Palestrini | Seszele | 40,90 | |
50. | 2 | 1 | Sylvia Caloiaro | Tanzania | 42,30 | |
51. | 2 | 6 | Soukeyna Pitroipa | Burkina Faso | 44,18 | |
52. | 2 | 7 | Mariama Touré | Gwinea | 44,35 | |
53. | 1 | 2 | Aichata Konate | Mali | 49,20 | |
54. | 1 | 5 | Pilar Ndong | Gwinea Równikowa | 49,32 | |
55. | 2 | 2 | Safia Houssein | Dżibuti | 49,56 | |
56. | 2 | 9 | Odrina Kaze | Burundi | 49,77 | |
57. ! | 1 | 1 | Lina Selo | Etiopia | 99,99 ! | DNS |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 27 lipca o 20:26 czasu lokalnego[4].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Lilly King | Stany Zjednoczone | 29,84 | Q |
2. | 5 | Alia Atkinson | Jamajka | 30,61 | Q |
3. | 6 | Ida Hulkko | Finlandia | 30,91 | Q |
4. | 3 | Jessica Hansen | Australia | 30,92 | Q |
5. | 7 | Anna Sztankovics | Węgry | 31,41 | |
6. | 2 | Rosey Metz | Holandia | 31,44 | |
7. | 1 | Suo Ran | Chiny | 31,46 | |
8. | 8 | Fleur Vermeiren | Belgia | 31,74 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Julija Jefimowa | Rosja | 30,12 | Q |
2 | 4 | Benedetta Pilato | Włochy | 30,17 | Q |
3 | 5 | Martina Carraro | Włochy | 30,23 | Q |
4 | 8 | Anna Elendt | Niemcy | 31,10 | Q |
5 | 6 | Alina Zmuszka | Białoruś | 31,11 | |
6 | 2 | Sophie Hansson | Szwecja | 31,12 | |
7 | 7 | Tes Schouten | Holandia | 31,31 | |
8 | 1 | Anna Belousova | Rosja | 31,56 |
Finał
Finał rozpoczął się 28 lipca o 20:09 czasu lokalnego[5].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Lilly King | Stany Zjednoczone | 29,84 | |
2. ! | 3 | Benedetta Pilato | Włochy | 30,00 | |
3. ! | 5 | Julija Jefimowa | Rosja | 30,15 | |
4. | 2 | Alia Atkinson | Jamajka | 30,34 | |
5. | 6 | Martina Carraro | Włochy | 30,49 | |
6. | 1 | Jessica Hansen | Australia | 30,84 | |
7. | 8 | Anna Elendt | Niemcy | 31,06 | |
8. | 7 | Ida Hulkko | Finlandia | 31,23 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-27)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ 2018-2019 LCM Women 50 Breast. Swim Swam. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2019-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-27)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-28)]. (ang.).