Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 400 m stylem zmiennym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 28 lipca 2019 (eliminacje i finał) | ||
Liczba ekip | 21 | ||
Liczba sportowców | 26 | ||
Złoty medal | Katinka Hosszú | ||
Srebrny medal | Ye Shiwen | ||
Brązowy medal | Yui Ōhashi |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
400 m stylem zmiennym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i finał miały miejsce 28 lipca.
Swój piąty tytuł mistrzyni świata (czwarty z rzędu) w tej konkurencji zdobyła Węgierka Katinka Hosszú, która uzyskała w finale czas 4:30,39. Srebrny medal wywalczyła Chinka Ye Shiwen (4:32,07), a brązowy Japonka Yui Ōhashi (4:32,33).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Katinka Hosszú | 4:26,36 | Rio de Janeiro | 6 sierpnia 2016 |
Rekord mistrzostw świata | Katinka Hosszú | 4:29,33 | Budapeszt | 30 lipca 2017 |
Rekord świata juniorek | Rosie Rudin | 4:39,01 | Singapur | 25 sierpnia 2015 |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Hosszú, KatinkaKatinka Hosszú | Węgry | 4:32,52 | Barcelona | 06-15 !15 czerwca |
2. | Ōhashi, YuiYui Ōhashi | Japonia | 4:33,02 | Tokio | 04-08 !8 kwietnia |
3. | Pickrem, SydneySydney Pickrem | Kanada | 4:35,15 | Toronto | 04-04 !4 kwietnia |
4. | Belmonte, MireiaMireia Belmonte | Hiszpania | 4:36,09 | Barcelona | 04-10 !10 kwietnia |
5. | Willmott, AimeeAimee Willmott | Wielka Brytania | 4:36,98 | Glasgow | 04-16 !16 kwietnia |
6. | Eastin, EllaElla Eastin | Stany Zjednoczone | 4:37,18 | Bloomington | 05-18 !18 maja |
7. | Cox, MadisynMadisyn Cox | Stany Zjednoczone | 4:37,23 | Canet-en-Roussillon | 06-12 !12 czerwca |
8. | Lesaffre, FantineFantine Lesaffre | Francja | 4:37,40 | Canet-en-Roussillon | 06-12 !12 czerwca |
9. | Cusinato, IlariaIlaria Cusinato | Włochy | 4:37,45 | Riccione | 04-02 !2 kwietnia |
10. | Ye Shiwen | Chiny | 4:37,57 | Qingdao | 03-31 !31 marca |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 28 lipca o 10:31 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 4 | Katinka Hosszú | Węgry | 4:35,40 | Q |
2. | 2 | 4 | Yui Ōhashi | Japonia | 4:37,23 | Q |
3. | 3 | 7 | Ye Shiwen | Chiny | 4:37,66 | Q |
4. | 3 | 1 | Emily Overholt | Kanada | 4:37,90 | Q |
5. | 3 | 3 | Ally McHugh | Stany Zjednoczone | 4:38,32 | Q |
6. | 3 | 5 | Fantine Lesaffre | Francja | 4:38,40 | Q |
7. | 2 | 6 | Sydney Pickrem | Kanada | 4:38,59 | Q |
8. | 2 | 1 | Zsuzsanna Jakabos | Węgry | 4:38,93 | Q |
9. | 3 | 6 | Brooke Forde | Stany Zjednoczone | 4:39,74 | |
10. | 2 | 2 | Kim Seo-yeong | Korea Południowa | 4:40,55 | |
11. | 2 | 3 | Aimee Willmott | Wielka Brytania | 4:41,24 | |
12. | 2 | 7 | Anja Crevar | Serbia | 4:41,59 | |
13. | 3 | 2 | Mireia Belmonte | Hiszpania | 4:42,16 | |
14. | 2 | 0 | Yu Yiting | Chiny | 4:42,52 | |
15. | 3 | 0 | Victoria Kaminskaya | Portugalia | 4:43,03 | |
16. | 2 | 5 | Ilaria Cusinato | Włochy | 4:43,27 | |
17. | 2 | 8 | Wiktorija Zeynep Güneş | Turcja | 4:46,01 | |
18. | 3 | 9 | Jimena Pérez | Hiszpania | 4:47,51 | |
19. | 3 | 8 | Nguyễn Thị Ánh Viên | Wietnam | 4:47,96 | |
20. | 1 | 2 | Katja Fain | Słowenia | 4:48,24 | |
21. | 2 | 9 | Barbora Závadová | Czechy | 4:48,93 | |
22. | 1 | 5 | Rebecca Meder | Południowa Afryka | 4:53,99 | |
23. | 1 | 6 | Azzahra Permatahani | Indonezja | 4:58,19 | |
24. | 1 | 7 | Maria Fe Muñoz | Peru | 4:58,62 | |
25. | 1 | 4 | Aleksandra Knop | Polska | 5:00,77 | |
26. | 1 | 3 | Claudia Gadea | Rumunia | 5:01,11 |
Finał
Finał rozpoczął się 28 lipca o 21:19 czasu lokalnego[3].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Katinka Hosszú | Węgry | 4:30,39 | |
2. ! | 3 | Ye Shiwen | Chiny | 4:32,07 | |
3. ! | 5 | Yui Ōhashi | Japonia | 4:32,33 | |
4 | 1 | Sydney Pickrem | Kanada | 4:36,72 | |
5 | 6 | Emily Overholt | Kanada | 4:37,42 | |
6 | 2 | Ally McHugh | Stany Zjednoczone | 4:38,34 | |
7 | 8 | Zsuzsanna Jakabos | Węgry | 4:39,15 | |
8 | 7 | Fantine Lesaffre | Francja | 4:39,68 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-28)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-28)]. (ang.).