Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 200 m stylem zmiennym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 24 lipca 2019 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 45 | ||
Liczba sportowców | 51 | ||
Złoty medal | Daiya Seto | ||
Srebrny medal | Jérémy Desplanches | ||
Brązowy medal | Chase Kalisz |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
200 m stylem zmiennym mężczyzn – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i półfinały miały miejsce 24 lipca, a finał 25 lipca.
Mistrzem świata został Japończyk Daiya Seto, który uzyskał w finale czas 1:56,14 i przełamał trwającą od 2003 roku dominację Amerykanów w tej konkurencji. Srebrny medal zdobył Szwajcar Jérémy Desplanches, ustanawiając nowy rekord swojego kraju (1:56,56). Brąz wywalczył mistrz globu sprzed dwóch lat, Chase Kalisz (1:56,78) ze Stanów Zjednoczonych.
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Ryan Lochte | 1:54,00 | Szanghaj | 28 lipca 2011 |
Rekord mistrzostw świata | Ryan Lochte | 1:54,00 | Szanghaj | 28 lipca 2011 |
Rekord świata juniorów | Qin Haiyang | 1:57,06 | Budapeszt | 27 lipca 2017 |
Liderzy światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodników z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodnik | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Larkin, MitchMitch Larkin | Australia | 1:55,72 | Brisbane | 06-12 !12 czerwca |
2. | Scott, DuncanDuncan Scott | Wielka Brytania | 1:56,65 | Glasgow | 04-20 !20 kwietnia |
3. | Wang Shun | Chiny | 1:56,66 | Qingdao | 03-28 !28 marca |
4. | Seto, DaiyaDaiya Seto | Japonia | 1:56,69 | Tokio | 04-06 !6 kwietnia |
5. | Desplanches, JérémyJérémy Desplanches | Szwajcaria | 1:56,89 | Rennes | 04-19 !19 kwietnia |
6. | Andrew, MichaelMichael Andrew | Stany Zjednoczone | 1:57,49 | Richmond | 04-13 !13 kwietnia |
7. | Kalisz, ChaseChase Kalisz | Stany Zjednoczone | 1:57,68 | Knoxville | 01-12 !12 stycznia |
8. | Pumputis, CaioCaio Pumputis | Brazylia | 1:57,70 | Rio de Janeiro | 04-20 !20 kwietnia |
9. | Qin Haiyang | Chiny | 1:57,89 | Hangzhou | 04-27 !27 kwietnia |
10. | Santos, AlexisAlexis Santos | Portugalia | 1:58,19 | Coimbra | 04-06 !6 kwietnia |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 24 lipca o 10:50 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | 7 | László Cseh | Węgry | 1:57,79 | Q |
2. | 4 | 5 | Daiya Seto | Japonia | 1:57,90 | Q |
3. | 6 | 4 | Chase Kalisz | Stany Zjednoczone | 1:58,20 | Q |
4. | 6 | 3 | Jérémy Desplanches | Szwajcaria | 1:58,43 | Q |
5. | 6 | 5 | Duncan Scott | Wielka Brytania | 1:58,57 | Q |
6. | 5 | 5 | Philip Heintz | Niemcy | 1:58,71 | Q |
7. | 5 | 6 | Andriej Żyłkin | Rosja | 1:58,73 | Q |
8. | 5 | 4 | Mitch Larkin | Australia | 1:58,75 | Q |
9. | 4 | 2 | Thomas Fraser-Holmes | Australia | 1:58,86 | Q |
10. | 4 | 6 | Alexis Santos | Portugalia | 1:59,01 | Q |
11. | 4 | 4 | Wang Shun | Chiny | 1:59,18 | Q |
12. | 5 | 3 | Abrahm DeVine | Stany Zjednoczone | 1:59,26 | Q |
13. | 6 | 7 | Leonardo Coelho Santos | Brazylia | 1:59,37 | Q |
14. | 6 | 9 | Raphaël Stacchiotti | Luksemburg | 1:59,62 | Q, |
15. | 5 | 7 | Thomas Dean | Wielka Brytania | 1:59,64 | Q |
16. | 5 | 2 | Gabriel Lópes | Portugalia | 1:59,76 | Q |
17. | 6 | 2 | Andreas Wazeos | Grecja | 1:59,80 | |
18. | 4 | 1 | Bradlee Ashby | Nowa Zelandia | 1:59,96 | |
19. | 5 | 0 | Tomas Peribonio | Ekwador | 2:00,07 | |
20. | 4 | 0 | Arjan Knipping | Holandia | 2:00,12 | |
21. | 5 | 8 | Simon Sjödin | Szwecja | 2:00,67 | |
22. | 6 | 8 | Jakow Tumarkin | Izrael | 2:00,97 | |
23. | 4 | 3 | Caio Pumputis | Brazylia | 2:01,06 | |
24. | 3 | 1 | Wang Hsing-hao | Chińskie Tajpej | 2:01,54 | |
3 | 8 | Jarod Arroyo | Portoryko | |||
26. | 5 | 9 | Metin Aydın | Turcja | 2:01,72 | |
27. | 2 | 5 | Jaouad Syoud | Algieria | 2:01,76 | |
28. | 3 | 6 | Dawid Szwedzki | Polska | 2:02,14 | |
29. | 4 | 9 | Kim Min-suk | Korea Południowa | 2:02,36 | |
30. | 3 | 9 | Andrius Šidlauskas | Litwa | 2:02,50 | |
31. | 6 | 1 | Péter Bernek | Węgry | 2:02,56 | |
32. | 3 | 4 | Mohamed Samy | Egipt | 2:02,57 | |
33. | 2 | 3 | Christoph Meier | Liechtenstein | 2:02,68 | |
34. | 6 | 6 | Hugo González | Hiszpania | 2:03,09 | |
35. | 3 | 7 | Pang Sheng Jun | Singapur | 2:03,96 | |
36. | 3 | 5 | Cole Pratt | Kanada | 2:04,26 | |
37. | 2 | 7 | Svetlozar Nikolov | Bułgaria | 2:04,99 | |
38. | 2 | 4 | Keanan Dols | Jamajka | 2:05,18 | |
39. | 3 | 0 | Eben Vorster | Południowa Afryka | 2:05,69 | |
40. | 2 | 1 | Brandon Schuster | Samoa | 2:06,93 | |
41. | 1 | 4 | Munzer Kabbara | Liban | 2:07,27 | |
42. | 2 | 8 | Alvi Hjelm | Wyspy Owcze | 2:07,91 | |
43. | 2 | 0 | Ronan Wantenaar | Namibia | 2:09,02 | |
44. | 2 | 9 | Christian Mayer | Peru | 2:09,69 | |
45. | 1 | 3 | Davor Petrovski | Macedonia Północna | 2:10,74 | |
46. | 1 | 2 | Lin Sizhuang | Makau | 2:10,87 | |
47. | 2 | 2 | Julio Horrego | Honduras | 2:11,10 | |
48. | 2 | 6 | Patrick Groters | Aruba | 2:11,38 | |
49. | 3 | 2 | Triady Fauzi Sidiq | Indonezja | 2:12,09 | |
50. | 1 | 5 | Fausto Huerta | Dominikana | 2:13,64 | |
51. | 1 | 6 | Kinley Lhendup | Bhutan | 3:00,53 | |
52. ! | 3 | 3 | Brendan Hyland | Irlandia | 9:99,99 ! | DNS |
52. ! | 4 | 8 | Thomas Ceccon | Włochy | 9:99,99 ! | DNS |
52. ! | 5 | 1 | Tomoe Zenimoto Hvas | Norwegia | 9:99,99 ! | DNS |
52. ! | 6 | 0 | Bernhard Reitshammer | Austria | 9:99,99 ! | DNS |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 24 lipca o 21:31 czasu lokalnego[3].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | Jérémy Desplanches | Szwajcaria | 1:56,73 | Q, |
2. | 3 | Philip Heintz | Niemcy | 1:56,95 | Q |
3. | 4 | Daiya Seto | Japonia | 1:57,10 | Q |
4. | 6 | Mitch Larkin | Australia | 1:57,45 | Q |
5. | 7 | Abrahm DeVine | Stany Zjednoczone | 1:57,91 | Q |
6. | 2 | Alexis Santos | Portugalia | 1:58,62 | |
7. | 8 | Gabriel Lópes | Portugalia | 1:59,56 | |
8. | 1 | Raphaël Stacchiotti | Luksemburg | 2:00,26 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | Chase Kalisz | Stany Zjednoczone | 1:57,34 | Q |
2. | 3 | Duncan Scott | Wielka Brytania | 1:57,83 | Q |
3. | 7 | Wang Shun | Chiny | 1:57,98 | Q |
4. | 6 | Andriej Żyłkin | Rosja | 1:58,16 | |
5. | 4 | László Cseh | Węgry | 1:58,17 | |
6. | 8 | Thomas Dean | Wielka Brytania | 1:58,34 | |
7. | 2 | Thomas Fraser-Holmes | Australia | 1:58,86 | |
8. | 1 | Leonardo Coelho Santos | Brazylia | 1:58,99 |
Finał
Finał rozpoczął się 25 lipca o 21:05 czasu lokalnego[4].
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 3 | Daiya Seto | Japonia | 1:56,14 | |
2. ! | 4 | Jérémy Desplanches | Szwajcaria | 1:56,56 | |
3. ! | 6 | Chase Kalisz | Stany Zjednoczone | 1:56,78 | |
4. | 5 | Philip Heintz | Niemcy | 1:56,86 | |
5. | 7 | Duncan Scott | Wielka Brytania | 1:56,91 | |
6. | 8 | Wang Shun | Chiny | 1:56,97 | |
7. | 2 | Mitch Larkin | Australia | 1:57,32 | |
8. | 1 | Abrahm DeVine | Stany Zjednoczone | 1:57,66 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-24)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2019-07-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-24)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-25)]. (ang.).