Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 100 m stylem dowolnym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 25 lipca 2019 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 85 | ||
Liczba sportowców | 93 | ||
Złoty medal | Simone Manuel | ||
Srebrny medal | Cate Campbell | ||
Brązowy medal | Sarah Sjöström |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m |
|
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
100 m stylem dowolnym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i półfinały miały miejsce 25 lipca, a finał 26 lipca.
Tytuł mistrzyni świata obroniła Amerykanka Simone Manuel, która czasem 52,04 ustanowiła nowy rekord obu Ameryk. Srebrny medal zdobyła Australijka Cate Campbell (52,43), a brązowy Szwedka Sarah Sjöström (52,46).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Sarah Sjöström | 51,71 | Budapeszt | 23 lipca 2017 |
Rekord mistrzostw świata | Sarah Sjöström | 51,71 | Budapeszt | 23 lipca 2017 |
Rekord świata juniorek | Penny Oleksiak | 52,70 | Rio de Janeiro | 11 sierpnia 2016 |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Campbell, CateCate Campbell | Australia | 52,12 | Brisbane | 06-13 !13 czerwca |
2. | McKeon, EmmaEmma McKeon | Australia | 52,41 | Brisbane | 06-13 !13 czerwca |
3. | Sjöström, SarahSarah Sjöström | Szwecja | 52,76 | Sztokholm | 04-15 !15 kwietnia |
4. | Campbell, BronteBronte Campbell | Australia | 52,84 | Brisbane | 06-13 !13 czerwca |
5. | Jack, ShaynaShayna Jack | Australia | 53,18 | Brisbane | 06-13 !13 czerwca |
6. | Ruck, TaylorTaylor Ruck | Kanada | 53,26 | Toronto | 04-04 !4 kwietnia |
7. | Bonnet, CharlotteCharlotte Bonnet | Francja | 53,29 | Rennes | 04-20 !20 kwietnia |
8. | Manuel, SimoneSimone Manuel | Stany Zjednoczone | 53,30 | Santa Clara | 06-07 !7 czerwca |
9. | Haughey, SiobhanSiobhan Haughey | Hongkong | 53,32 | Monako | 06-10 !10 czerwca |
10. | Comerford, MalloryMallory Comerford | Stany Zjednoczone | 53,33 | Rio de Janeiro | 04-18 !18 kwietnia |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 25 lipca o 10:00 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 8 | 4 | Simone Manuel | Stany Zjednoczone | 53,10 | Q |
2. | 10 | 5 | Sarah Sjöström | Szwecja | 53,11 | Q |
3. | 8 | 7 | Anna Hopkin | Wielka Brytania | 53,21 | Q |
4. | 10 | 4 | Cate Campbell | Australia | 53,36 | Q |
5. | 9 | 3 | Femke Heemskerk | Holandia | 53,56 | Q |
6. | 10 | 3 | Mallory Comerford | Stany Zjednoczone | 53,57 | Q |
7. | 9 | 4 | Emma McKeon | Australia | 53,58 | Q |
8. | 8 | 5 | Charlotte Bonnet | Francja | 53,67 | Q |
9. | 9 | 6 | Marija Kamieniewa | Rosja | 53,68 | Q |
10. | 9 | 5 | Taylor Ruck | Kanada | 53,69 | Q |
11. | 10 | 2 | Freya Anderson | Wielka Brytania | 53,77 | Q |
12. | 10 | 6 | Siobhan Haughey | Hongkong | 53,81 | Q |
13. | 10 | 7 | Béryl Gastaldello | Francja | 53,95 | Q |
14. | 8 | 3 | Ranomi Kromowidjojo | Holandia | 53,99 | Q |
15. | 9 | 2 | Michelle Coleman | Szwecja | 54,01 | Q |
16. | 9 | 0 | Zhu Menghui | Chiny | 54,25 | Q |
17. | 8 | 9 | Julie Meynen | Luksemburg | 54,44 | |
18. | 7 | 4 | Maria Ugolkova | Szwajcaria | 54,54 | |
19. | 8 | 1 | Barbora Seemanová | Czechy | 54,62 | |
20. | 9 | 8 | Erin Gallagher | Południowa Afryka | 54,64 | |
21. | 7 | 5 | Andrea Murez | Izrael | 54,67 | |
22. | 8 | 2 | Federica Pellegrini | Włochy | 54,68 | |
22. | 10 | 8 | Katarzyna Wasick | Polska | 54,68 | |
24. | 8 | 8 | Wieronika Andrusienko | Rosja | 54,78 | |
25. | 10 | 9 | Neža Klančar | Słowenia | 54,88 | |
26. | 10 | 1 | Rika Omoto | Japonia | 54,89 | |
27. | 7 | 3 | Valentine Dumont | Belgia | 54,90 | |
28. | 6 | 4 | Farida Osman | Egipt | 54,93 | |
29. | 8 | 0 | Lidón Muñoz del Campo | Hiszpania | 55,23 | |
30. | 7 | 2 | Theodora Drakou | Grecja | 55,50 | |
31. | 10 | 0 | Anika Apostalon | Czechy | 55,51 | |
32. | 9 | 9 | Quah Ting Wen | Singapur | 55,60 | |
33. | 9 | 7 | Signe Bro | Dania | 55,65 | |
34. | 7 | 7 | Selen Özbilen | Turcja | 55,71 | |
35. | 7 | 6 | Jeong So-eun | Korea Południowa | 55,86 | |
36. | 6 | 5 | Remedy Rule | Filipiny | 56,13 | |
37. | 7 | 8 | Ieva Maluka | Łotwa | 56,19 | |
38. | 7 | 0 | Aksana Dziamidawa | Białoruś | 56,33 | |
39. | 6 | 3 | Kalia Antoniou | Cypr | 56,53 | |
40. | 7 | 9 | Aleksa Gold | Estonia | 56,62 | |
41. | 6 | 7 | Anicka Delgado | Ekwador | 56,67 | |
42. | 6 | 9 | Elan Daley | Bermudy | 57,00 | |
43. | 6 | 6 | Snæfríður Jórunnardóttir | Islandia | 57,34 | |
44. | 6 | 2 | Karen Torrez | Boliwia | 57,37 | |
45. | 6 | 8 | Sirena Rowe | Kolumbia | 57,42 | |
46. | 6 | 1 | Allyson Ponson | Aruba | 57,67 | |
47. | 5 | 4 | Matelita Buadromo | Fidżi | 57,93 | |
48. | 2 | 3 | Talita Baqlah | Jordania | 58,06 | |
49. | 5 | 3 | Mariel Mencia | Dominikana | 58,82 | |
50. | 6 | 0 | Gabriela Santis | Gwatemala | 58,93 | |
51. | 5 | 2 | Maria Brunlehner | Kenia | 59,08 | |
5 | 5 | Maria Schutzmeier | Nikaragua | |||
53. | 4 | 5 | Natalya Kritinina | Uzbekistan | 59,19 | |
54. | 2 | 1 | Catarina Sousa | Angola | 59,28 | |
55. | 5 | 6 | Mya Azzopardi | Malta | 59,37 | |
56. | 5 | 7 | Lauren Hew | Kajmany | 59,57 | |
57. | 4 | 8 | Nikol Merizaj | Albania | 59,60 | |
58. | 5 | 1 | Inés Remersaro | Urugwaj | 59,69 | |
59. | 4 | 2 | Batbayaryn Enkhkhüslen | Mongolia | 59,76 | |
60. | 4 | 6 | Jeanne Boutbien | Senegal | 59,79 | |
61. | 5 | 0 | Ani Poghosyan | Armenia | 59,89 | |
62. | 4 | 4 | Lina Khiyara | Maroko | 59,93 | |
63. | 4 | 3 | Mariam Imnadze | Gruzja | 59,97 | |
64. | 5 | 8 | Catharine Cooper | Panama | 60,08 !1:00,08 | |
65. | 4 | 1 | Mikaili Charlemagne | Saint Lucia | 60,27 !1:00,27 | |
66. | 4 | 9 | Zaira Forson | Ghana | 60,29 !1:00,29 | |
67. | 5 | 9 | Paige van der Westhuizen | Zimbabwe | 60,47 !1:00,47 | |
68. | 4 | 7 | Samantha Roberts | Antigua i Barbuda | 60,53 !1:00,53 | |
69. | 4 | 0 | Gaurika Singh | Nepal | 60,62 !1:00,62 | |
70. | 3 | 4 | Anastasiia Filina | Kirgistan | 61,07 !1:01,07 | |
71. | 3 | 3 | Abiola Ogunbanwo | Nigeria | 61,31 !1:01,31 | |
72. | 3 | 5 | Anđela Antunović | Czarnogóra | 61,38 !1:01,38 | |
73. | 3 | 2 | Yusra Mardini | FINA Niezależni Sportowcy | 61,75 !1:01,75 | |
74. | 3 | 6 | Fjorda Shabani | Kosowo | 62,04 !1:02,05 | |
75. | 3 | 0 | Georgia-Leigh Vele | Papua-Nowa Gwinea | 62,45 !1:02,45 | |
76. | 2 | 9 | Latroya Pina | Republika Zielonego Przylądka | 63,88 !1:03,88 | |
3 | 7 | Ssubi Katumba | Uganda | |||
78. | 3 | 8 | Mya de Freitas | Saint Vincent i Grenadyny | 63,91 !1:03,91 | |
79. | 3 | 1 | Mineri Gomez | Guam | 65,11 !1:05,11 | |
80. | 2 | 6 | Mishael Ayub | Pakistan | 65,58 !1:05,58 | |
81. | 1 | 2 | Alaa Binrajab | Bahrajn | 67,08 !1:07,08 | |
3 | 9 | Margie Winter | Mikronezja | |||
83. | 2 | 8 | Osisang Chilton | Palau | 67,36 !1:07,36 | |
84. | 2 | 2 | Charissa Panuve | Tonga | 68,00 !1:08,00 | |
85. | 1 | 4 | Jennifer Harding-Marlin | Saint Kitts i Nevis | 68,05 !1:08,05 | |
86. | 2 | 0 | Ekaterina Bordachyova | Tadżykistan | 70,13 !1:10,13 | |
87. | 1 | 5 | Jin Ju Thompson | Mariany Północne | 70,31 !1:10,31 | |
88. | 1 | 3 | Nada Arakji | Katar | 72,91 !1:12,91 | |
89. | 2 | 4 | Tayamika Chang'anamuno | Malawi | 73,46 !1:13,46 | |
90. | 1 | 7 | Lina Selo | Etiopia | 74,88 !1:14,88 | |
91. | 2 | 5 | Imelda Ximenes | Timor Wschodni | 78,03 !1:18,03 | |
92. | 1 | 6 | Roukaya Mahamane | Niger | 81,51 !1:21,51 | |
93. | 2 | 7 | Haneen Ibrahim | Sudan | 82,18 !1:22,18 | |
94. ! | 7 | 1 | Evelyn Verrasztó | Węgry | 99,99 ! | DNS |
94. ! | 8 | 6 | Penny Oleksiak | Kanada | 99,99 ! | DNS |
94. ! | 9 | 1 | Yang Junxuan | Chiny | 99,99 ! | DNS |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 25 lipca o 20:11 czasu lokalnego[3].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Sarah Sjöström | Szwecja | 52,43 | Q |
2. | 5 | Cate Campbell | Australia | 52,71 | Q |
3. | 2 | Taylor Ruck | Kanada | 53,04 | Q |
4. | 3 | Mallory Comerford | Stany Zjednoczone | 53,10 | Q |
5. | 1 | Ranomi Kromowidjojo | Holandia | 53,43 | |
6. | 7 | Siobhan Haughey | Hongkong | 53,45 | |
7. | 6 | Charlotte Bonnet | Francja | 53,62 | |
8. | 8 | Zhu Menghui | Chiny | 54,07 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 6 | Emma McKeon | Australia | 52,77 | Q |
2. | 3 | Femke Heemskerk | Holandia | 53,16 | Q |
3. | 4 | Simone Manuel | Stany Zjednoczone | 53,31 | Q |
7 | Freya Anderson | Wielka Brytania | Q | ||
5. | 2 | Marija Kamieniewa | Rosja | 53,45 | |
6. | 5 | Anna Hopkin | Wielka Brytania | 53,65 | |
7. | 1 | Béryl Gastaldello | Francja | 54,31 | |
8. | 8 | Michelle Coleman | Szwecja | 54,56 |
Finał
Finał rozpoczął się 26 lipca o 20:02 czasu lokalnego[4].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 1 | Simone Manuel | Stany Zjednoczone | 52,04 | |
2. ! | 5 | Cate Campbell | Australia | 52,43 | |
3. ! | 4 | Sarah Sjöström | Szwecja | 52,46 | |
4. | 3 | Emma McKeon | Australia | 52,75 | |
5. | 6 | Taylor Ruck | Kanada | 53,03 | |
6. | 7 | Femke Heemskerk | Holandia | 53,05 | |
7. | 2 | Mallory Comerford | Stany Zjednoczone | 53,22 | |
8. | 8 | Freya Anderson | Wielka Brytania | 53,44 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-25)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2019-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-25)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-26)]. (ang.).