Wspólna Reprezentacja Niemiec na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Kod MKOl | DEU | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960 Rzym | ||||||
Chorąży | Fritz Thiedemann | |||||
Liczba zawodników | 293 w 148 konkurencjach w 17 dyscyplinach | |||||
|
Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 wystartowały jako Wspólna Reprezentacja Niemiec. Reprezentowana była przez 293 zawodników (238 mężczyzn i 55 kobiet). Był to 11 start reprezentacji Niemiec na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|
Boks | |||
Brąz | Günter Siegmund | waga ciężka | W półfinale przegrał z reprezentantem ZPA Daniela Bekkera 294:286[2] |
Jeździectwo | |||
Złoto | Hans Günter Winkler Fritz Thiedemann Alwin Schockemöhle | skoki przez przeszkody drużynowo | 46,50 pkt[3] |
Brąz | Josef Neckermann | ujeżdżenie indywidualnie | 2082 pkt[3] |
Kajakarstwo | |||
Złoto | Dieter Krause Günther Perleberg Paul Lange Friedhelm Wentzke | K-1 4 x 500 m | 7:39,43[4] |
Srebro | Therese Zenz | K-1 500 m | 2:08,22[5] |
Srebro | Ingrid Hartmann Therese Zenz | K-2 500 m | 1:56,66[5] |
Kolarstwo | |||
Srebro | Gustav-Adolf Schur Egon Adler Erich Hagen Günter Lörke | wyścig drużynowy na 100 km | 2:16:36,51[6] |
Srebro | Dieter Gieseler | 1 km ze startu zatrzymanego | 1:08,75[7] |
Srebro | Jürgen Simon Lothar Stäber | tandemy | 2:08,22[8] |
Srebro | Siegfried Köhler Bernd Barleben Peter Gröning Manfred Klieme | 4 km drużynowo na dochodzenie | 4:35,78[8] |
Lekkoatletyka | |||
Złoto | Armin Hary | bieg na 100 m | 10,2[9] = |
Złoto | Bernd Cullmann Armin Hary Walter Mahlendorf Martin Lauer | sztafeta 4 x 100 m | 395[10] |
Srebro | Carl Kaufmann | bieg na 400 m | 44,9[11] |
Srebro | Hans Grodotzki | bieg na 5000 m | 13:33,6[12] |
Srebro | Hans Grodotzki | bieg na 10000 m | 28:37,0[12] |
Srebro | Hans-Joachim Reske Manfred Kinder Johannes Kaiser Carl Kaufmann | sztafeta 4 x 400 m | 3:02,7[13] |
Srebro | Walter Krüger | rzut oszczepem | 79,36 m[14] |
Srebro | Jutta Heine | bieg na 200 m | 24,4[15] |
Srebro | Martha Langbein Anni Biechl Brunhilde Hendrix Jutta Heine | sztafeta 4 x 100 m | 44,8[16] |
Srebro | Johanna Lüttge | pchnięcie kulą | 16,61 m[17] |
Brąz | Ursula Donath | bieg na 800 m | 2:05,6[15] |
Brąz | Gisela Birkemeyer | bieg na 80 m przez płotki | 11,0[18] |
Brąz | Hildrun Claus | skok w dal | 6,21 m[17] |
Pływanie | |||
Srebro | Wiltrud Urselmann | 200 m stylem klasycznym | 2:50,0[19] |
Brąz | Barbara Göbel | 200 m stylem klasycznym | 2:53,6[19] |
Brąz | Christel Steffin Heidi Pechstein Gisela Weiss Ursel Brunner | sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | 4:19,7[20] |
Brąz | Ingrid Schmidt Ursula Küper Bärbel Fuhrmann Ursel Brunner | sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym | 4:47,6[20] |
Skoki do wody | |||
Złoto | Ingrid Krämer | trampolina - 3 m | 155,81 pkt[20] |
Złoto | Ingrid Krämer | wieża - 10 m | 91,28 pkt[21] |
Strzelectwo | |||
Złoto | Peter Kohnke | karabin małokalibrowy leżąc 50 m | 590 pkt[22] |
Brąz | Klaus Zähringer | karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m | 1139 pkt[22] |
Szermierka | |||
Złoto | Heidi Schmid | floret indywidualnie | 6 wygranych walk[23] |
Brąz | Jürgen Brecht Timothäus Gerresheim Eberhard Mehl Jürgen Theuerkauff | floret drużynowo | W meczu o 3. miejsce pokonali reprezentację Węgier[24] |
Wioślarstwo | |||
Złoto | Bernhard Knubel Heinz Renneberg Klaus Zerta | dwójka ze sternikiem | 7:29,14[25] |
Złoto | Gerd Cintl Horst Effertz Klaus Riekemann Jürgen Litz Michael Obst | czwórka ze sternika | 6:39,12[26] |
Złoto | Manfred Rulffs Walter Schröder Frank Schepke Kraft Schepke Karl-Heinrich von Groddeck Karl-Heinz Hopp Klaus Bittner Hans Lenk Willi Padge | ósemka | 5:57,18[27] |
Srebro | Achim Hill | jedynka | 7:20,21[28] |
Zapasy | |||
Złoto | Wilfried Dietrich | waga ciężka w stylu wolnym | W finale pokonał reprezentanta Turcji Hamita Kaplana[29] |
Srebro | Günther Maritschnigg | waga półśrednia w stylu klasycznym | W finale przegrał z reprezentantem Turcji Mithatem Bayrakiem[30] |
Srebro | Lothar Metz | waga średnia w stylu wolnym | W finale przegrał z reprezentantem Bułgarii Dimityrem Dobrewem[30] |
Srebro | Wilfried Dietrich | waga ciężka w stylu wolnym | W finale przegrał z reprezentantem ZSRR Iwanem Bohdanem[31] |
Żeglarstwo | |||
Brąz | Rolf Mulka Ingo von Bredow Achim Kadelbach | klasa Latający Holender | 5882 pkt[32] |
Przypisy
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 615. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 523. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 533. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 526. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 527. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 530. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 528. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 529. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 500. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 504. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 501. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 502. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 505. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 509. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 510. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 512. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 513. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 511. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 573. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ a b c David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 575. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 576. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 561. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 538. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 537. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 553. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 554. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 555. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 552. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 588. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 590. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 591. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 558. ISBN 978-83-7510-279-6.
Bibliografia
- Germany at the 1960 Roma Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2012-07-18] [zarchiwizowane z adresu 2013-06-15] (ang.).
- p
- d
- e
Letnie IO NRD, RFN |
|
---|---|
Zimowe IO NRD, RFN |
|
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |