Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Kod MKOl | GER | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998 Nagano | ||||||
Chorąży | Jochen Behle | |||||
Liczba zawodników | 125 w 14 dyscyplinach | |||||
|
Reprezentacja Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 liczyła 125 zawodników - 78 mężczyzn i 47 kobiet, którzy wystąpili w czternastu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dwadzieścia dziewięć medali - dwanaście złotych, dziewięć srebrnych i osiem brązowych. Niemcy zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.
Najmłodszym niemieckim zawodnikiem podczas ZIO 1998 była Sandra Schmitt (16 lat i 289 dni), a najstarszym - Jochen Behle (37 lat i 226 dni).
Zdobyte medale
Wyniki reprezentantów Niemiec
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- sprint - 29. miejsce
- bieg indywidualny - 16. miejsce
- sprint - 17. miejsce
- bieg indywidualny - 6. miejsce
- sprint - 34. miejsce
- sprint - 7. miejsce
- bieg indywidualny - 8. miejsce
- bieg indywidualny - 32. miejsce
- sztafeta -
Kobiety
- sprint -
- bieg indywidualny - 39. miejsce
- sprint - 16. miejsce
- bieg indywidualny - 27. miejsce
- sprint -
- bieg indywidualny -
- sprint - 30. miejsce
- bieg indywidualny - 10. miejsce
- sztafeta -
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- 10 km stylem klasycznym - 40. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - DNF
- 10 km stylem klasycznym - 27. miejsce
- Bieg łączony - 17. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 7. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 57. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 16. miejsce
- Bieg łączony - 12. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 21. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 36. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 38. miejsce
- Bieg łączony - 29. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 26. miejsce
- sztafeta - 8. miejsce
Kobiety
- Constanze Blum
- 5 km stylem klasycznym - 30. miejsce
- Bieg łączony - 26. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 21. miejsce
- 30 km stylem dowolnym -31. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 36. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - DNF
- 5 km stylem klasycznym - 37. miejsce
- Bieg łączony - 31. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 38. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 26. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 26. miejsce
- Bieg łączony - 32. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 16. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 38. miejsce
- Bieg łączony - 54. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 28. miejsce
- Kati Wilhelm
Manuela Henkel
Constanze Blum
Anke Reschwamm-Schulze
- sztafeta - 5. miejsce
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Dwójki -
- Dwójki - 11. miejsce
- Czwórki -
- Harald Czudaj
Torsten Voss
Steffen Görmer
Alexander Szelig
- Czwórki - 8. miejsce
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Andy Kapp, Uli Kapp, Michael Schäffer, Holger Höhne, Oliver Axnick - 8. miejsce
Kobiety
- Andrea Schöpp, Monika Wagner, Natalie Nessler, Heike Wieländer, Carina Meidele - 8. miejsce
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
- Jan Benda, Brad Bergen, Thomas Brandl, Lars Brüggemann, Benoît Doucet, Peter Draisaitl, Erich Goldmann, Jochen Hecht, Dieter Hegen, Josef Heiß, Olaf Kölzig, Uwe Krupp, Daniel Kunce, Mirko Lüdemann, Andreas Lupzig, Mark MacKay, Klaus Merk, Jochen Molling, Reemt Pyka, Jürgen Rumrich, Marco Sturm, Stefan Ustorf, Markus Wieland - 9. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Gundersen - 12. miejsce
- Josef Buchner
- Gundersen - DNF
- Gundersen - 13. miejsce
- Gundersen - 32. miejsce
- sztafeta - 6. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Pary
- Pary sportowe -
- Peggy Schwarz
Mirko Müller
- Pary sportowe - 9. miejsce
- Kati Winkler
René Lohse
- Pary taneczne - 10. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- 500 m - DNF
- 1000 m - 9. miejsce
- 1500 m - 13. miejsce
- Christian Breuer
- 500 m - 19. miejsce
- 1000 m - 16. miejsce
- 1500 m - 9. miejsce
- Alexander Baumgärtel
- 5000 m - 13. miejsce
- 10000 m - 10. miejsce
- 1500 m - 33. miejsce
- 5000 m - 5. miejsce
- 10000 m - 6. miejsce
- 500 m - 11. miejsce
- René Taubenrauch
- 1500 m - 38. miejsce
- 5000 m - 6. miejsce
- 10000 m - 11. miejsce
Kobiety
- 500 m - 15. miejsce
- 1000 m - 16. miejsce
- 1500 m - 5. miejsce
- 3000 m -
- 500 m - 8. miejsce
- 1000 m - 10. miejsce
- 1500 m -
- 3000 m -
- 5000 m -
- 1500 m - 7. miejsce
- 3000 m -
- 5000 m -
- 500 m - 4. miejsce
- 1000 m - DNF
- 500 m - 7. miejsce
- 1000 m - 4. miejsce
- 5000 m - 14. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Markus Eberle
- gigant - DNF
- slalom - DNF
Kobiety
- slalom - 9. miejsce
- kombinacja - 12. miejsce
- supergigant - 7. miejsce
- gigant - 4. miejsce
- slalom - 4. miejsce
- kombinacja -
- zjazd - 9. miejsce
- supergigant - 10. miejsce
- gigant - 13. miejsce
- slalom -
- kombinacja -
- zjazd - 9. miejsce
- zjazd - DNF
- supergigant - 4. miejsce
- gigant - 30. miejsce
- zjazd -
- supergigant - 6. miejsce
- gigant -
- kombinacja -
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Kobiety
- jazda po muldach -
- jazda po muldach - 11. miejsce
- jazda po muldach - 9. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- jedynki - 12. miejsce
- jedynki -
- jedynki -
- dwójki -
- dwójki - 8. miejsce
Kobiety
- jedynki - 4. miejsce
- jedynki -
- jedynki -
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Arian Nachbar
- 500 m - 23. miejsce
- 1000 m - 19. miejsce
Kobiety
- Susanne Busch
- 500 m - 31. miejsce
- 1000 m - 20. miejsce
- Yvonne Kunze
- 500 m - 20. miejsce
- 1000 m - 24. miejsce
- Susanne Busch
Anne Eckner
Yvonne Kunze
Katrin Weber
- sztafeta - 8. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Skocznia normalna - 14. miejsce
- Skocznia duża - 48. miejsce
- Skocznia normalna - 17. miejsce
- Skocznia duża - 57. miejsce
- Skocznia normalna - 19. miejsce
- Skocznia duża - 14. miejsce
- Skocznia normalna - 13. miejsce
- Skocznia duża - 12. miejsce
- Drużynowo -
Snowboard
- Osobny artykuł: Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- halfpipe - 17. miejsce
- gigant - DNF
- gigant - 14. miejsce
Kobiety
- gigant - 9. miejsce
- halfpipe - 26. miejsce
- gigant - DNF
- gigant -
- halfpipe -
- halfpipe - 15. miejsce
Bibliografia
- Wyniki reprezentantów Niemiec na ZIO 1998 na Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-05-13)]. (ang.)
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa |
|
Oceania |
- p
- d
- e
Letnie IO NRD, RFN |
|
---|---|
Zimowe IO NRD, RFN |
|