Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Kod MKOl | GER | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 Vancouver | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 152 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało 152 zawodników.
Medale
Wyniki reprezentantów Niemiec
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- sprint 10 km - 23. miejsce
- bieg pościgowy 12,5 km - 13. miejsce
- bieg indywidualny - 12. miejsce
- bieg masowy - 15. miejsce
- sprint 10 km - 21. miejsce
- bieg pościgowy 12,5 km - 5. miejsce
- bieg indywidualny - 10. miejsce
- bieg masowy - 10. miejsce
- sprint 10 km - 37. miejsce
- bieg pościgowy 12,5 km - 37. miejsce
- bieg masowy 12,5 km - 17. miejsce
- sprint 10 km - 19. miejsce
- bieg pościgowy 12,5 km - 30. miejsce
- bieg indywidualny - 29. miejsce
- bieg masowy - 23. miejsce
- bieg indywidualny - 24. miejsce
- sztafeta - 5. miejsce
Kobiety
- bieg indywidualny 15 km - 29. miejsce
- sprint 7,5 km - 26. miejsce
- bieg pościgowy 10 km - 16. miejsce
- bieg masowy 12,5 km -
- sprint 7,5 km - 27. miejsce
- bieg pościgowy 10 km - 10. miejsce
- bieg indywidualny 15 km - 6. miejsce
- bieg masowy 12,5 km - 9. miejsce
- sprint 7,5 km - 30. miejsce
- bieg pościgowy 10 km - 12. miejsce
- bieg indywidualny 15 km - 4. miejsce
- bieg masowy 12,5 km - 25. miejsce
- sprint 7,5 km -
- bieg pościgowy 10 km -
- bieg indywidualny 15 km - 10. miejsce
- bieg masowy 12,5 km -
- sztafeta -
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- 15 km stylem dowolnym - 7. miejsce
- Bieg łączony -
- 50 km stylem klasycznym - 4. miejsce
- Bieg łączony - 6. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 16. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 46. miejsce
- Bieg łączony - 35. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 36. miejsce
- Bieg łączony - 21. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 21. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 44. miejsce
- 50 km stylem klasycznym -
- Sprint stylem klasycznym - 33. miejsce
- Sprint stylem klasycznym - 31. miejsce
- Sprint drużynowy stylem dowolnym -
- sztafeta - 6. miejsce
Kobiety
- 10 km stylem dowolnym - 23. miejsce
- Bieg łączony - 36. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 18. miejsce
- Sprint stylem klasycznym - 17. miejsce
- Bieg łączony - 22. miejsce
- 10 km stylem dowolnym - 21. miejsce
- Sprint stylem klasycznym - 25. miejsce
- 10 km stylem dowolnym - 16. miejsce
- 10 km stylem dowolnym - 12. miejsce
- Bieg łączony - 11. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 4. miejsce
- Sprint stylem klasycznym - 14. miejsce
- Bieg łączony - 24. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 20. miejsce
- Sprint drużynowy stylem dowolnym -
- sztafeta -
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
- Sandra Kiriasis
Christin Senkel
- Dwójki - 4. miejsce
- Dwójki - DSQ
- Dwójki - 7. miejsce
Mężczyźni
- Dwójki - 9. miejsce
- Dwójki -
- Dwójki -
- Czwórki - 7. miejsce
- Czwórki - 4. miejsce
- Czwórki -
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety - 6. miejsce
Imię i nazwisko | Pozycja |
---|---|
Andrea Schöpp | Skip |
Stella Heiß | Otwierająca |
Melanie Robillard | Trzecia |
Corinna Scholz | Rezerwowa |
Monika Wagner | Druga |
Mężczyźni - 6. miejsce
Imię i nazwisko | Pozycja |
---|---|
Andreas Kapp | Skip |
Daniel Herberg | Rezerwowy |
Holger Höhne | Drugi |
Andreas Kempf | Otwierający |
Andreas Lang | Trzeci |
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
- Michael Bakos, Sven Butenschön, Christian Ehrhoff, Sven Felski, Jakub Ficenec, Marcel Goc, Thomas Greilinger, Thomas Greiss, Jochen Hecht, Korbinian Holzer, Kai Hospelt, Manuel Klinge, T. J. Mulock, Marcel Müller, Dimitri Pätzold, André Rankel, Chris Schmidt, Dennis Seidenberg, Marco Sturm, Alexander Sulzer, John Tripp, Michael Wolf - 6. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Gundersen HS106 - 18. miejsce
- Gundersen HS140 - 29. miejsce
- Gundersen HS106 - 10. miejsce
- Gundersen HS140 - 40. miejsce
- Gundersen HS140 - 24. miejsce
- Gundersen HS106 - 22. miejsce
- Gundersen HS140 - 20. miejsce
- Gundersen HS106 - 28. miejsce
- Drużynowo -
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
- Sarah Hecken
- solistki - 18. miejsce
Mężczyźni
- soliści - 22. miejsce
Pary
- Pary sportowe -
- Pary sportowe - 17. miejsce
- Christina Beier
William Beier
- Pary taneczne - 18. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- 5000 m - 22. miejsce
- 500 m - 18. miejsce
- 1000 m - 25. miejsce
- Robert Lehmann
- 5000 m - 26. miejsce
- 500 m - 23. miejsce
- 1000 m - 16. miejsce
- 1500 m - 32. miejsce
- 5000 m - 23. miejsce
- 10000 m - 10. miejsce
Kobiety
- 500 m - 11. miejsce
- 1000 m - 22. miejsce
- 1500 m - 13. miejsce
- 1500 m - 10. miejsce
- 3000 m - 4. miejsce
- 5000 m - 4. miejsce
- 3000 m -
- 5000 m -
- 1000 m - 14. miejsce
- 1500 m - 9. miejsce
- 500 m - 28. miejsce
- 3000 m - 13. miejsce
- 5000 m - DSQ
- 1500 m - 22. miejsce
- 500 m -
- 1000 m - 17. miejsce
- Bieg drużynowy kobiet -
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
- slalom - DNF
- slalom - 14. miejsce
- gigant - 6. miejsce
- supergigant - 28. miejsce
- gigant -
- zjazd - 8. miejsce
- supergigant - 8. miejsce
- gigant - 10. miejsce
- slalom -
- superkombinacja -
- slalom - DNF
- zjazd - 10. miejsce
- supergigant - 15. miejsce
- superkombinacja - DNF
Mężczyźni
- zjazd - 24. miejsce
- supergigant - DNF
- superkombinacja - 24. miejsce
- gigant - 8. miejsce
- slalom - DNF
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
- Julia Manhard
- ski cross - 25. miejsce
- ski cross - 17. miejsce
- ski cross - 20. miejsce
Mężczyźni
- Martin Fiala
- ski cross - 31. miejsce
- ski cross - 19. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
- jedynki -
- jedynki -
- jedynki - 5. miejsce
Mężczyźni
- jedynki - 5. miejsce
- jedynki -
- jedynki -
- dwójki -
- dwójki - 5. miejsce
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
- Aika Klein
- 500 m - 27. miejsce
- 1000 m - 16. miejsce
- 1500 m - 33. miejsce
Mężczyźni
- Paul Herrmann
- 1000 m - 25. miejsce
- 1500 m - 29. miejsce
- Tyson Heung
- 500 m - 5. miejsce
- 1000 m - 12. miejsce
- 1500 m - 23. miejsce
- Sebastian Praus
- 1500 m - 11. miejsce
- Robert Seifert
- 500 m - 18. miejsce
- Paul Herrmann
Tyson Heung
Sebastian Praus
Robert Seifert
- Sztafeta - 7. miejsce
Skeleton
- Osobny artykuł: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
- Marion Trott - 8. miejsce
Mężczyźni
- Michi Halilović - 13. miejsce
- Frank Rommel - 7. miejsce
- Sandro Stielicke - 10. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- skocznia normalna - 32. miejsce
- skocznia normalna - 16. miejsce
- skocznia duża - 6. miejsce
- skocznia normalna - 10. miejsce
- skocznia duża - 30. miejsce
- skocznia normalna - 5. miejsce
- skocznia duża - 25. miejsce
- skocznia duża - 28. miejsce
- Drużynowo -
Snowboard
- Osobny artykuł: Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
- gigant równoległy - 4. miejsce
- gigant równoległy - 5. miejsce
- gigant równoległy - 8. miejsce
- gigant równoległy - 15. miejsce
Mężczyźni
- gigant równoległy - 16. miejsce
- snowboardcross - 8. miejsce
- snowboardcross - 33. miejsce
- Halfpipe - 20. miejsce
Bibliografia
- Skład reprezentacji na stronie Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-01-10)]. (ang.)
- p
- d
- e
Letnie IO NRD, RFN |
|
---|---|
Zimowe IO NRD, RFN |
|
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa |
|
Oceania |