Svømming under VM i svømmesport 2022 – 4 x 100 meter medley stafett kvinner
Svømming under VM i svømmesport 2022 – 4 x 100 meter medley stafett kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 4 x 100 meter medley stafett kvinner | ||
Arrangement | VM i svømming 2022 | ||
Sted | Budapest i Ungarn | ||
Arena | Duna Aréna | ||
Dato | 25. juni (forsøksheat og finale) | ||
Deltakere | 59 | ||
Deltakernasjoner | 12 | ||
Vinnertid | 3.53,78 | ||
Medaljevinnere | |||
USA Regan Smith, Lilly King, Torri Huske, Claire Curzan, Rhyan White[a], Alexandra Walsh[a], Natalie Hinds[a], Erika Brown[a] | |||
Australia Kaylee McKeown, Jenna Strauch, Brianna Throssell, Mollie O'Callaghan, Madison Wilson[a] | |||
Canada Kylie Masse, Rachel Nicol, Maggie Mac Neil, Penny Oleksiak, Ingrid Wilm[a], Kelsey Wog[a], Kayla Sanchez[a] a Svømmere som bare deltok i forsøksheat og mottok medaljer. | |||
Forrige | 2019 | ||
Neste | 2023 |
VM i svømmesport 2022 Budapest, Ungarn | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Highlight | highlight | ||
Mix duett | teknisk | fri | |
Vannpolo | |||
|
4 x 100 meter medley stafett kvinner er en svømmeøvelse som blir arrangert under VM i svømming 2022 i Budapest i Ungarn 25. juni 2022.[1][2]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | USA | 3.50,40 | Gwangju, Sør-Korea | 28. juli 2021 |
Mesterskapsrekord | USA | 3.50,40 | Gwangju, Sør-Korea | 28. juli 2021 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet klokken 09:39.[3]
Plassering | Heat | Bane | Nasjon | Svømmer | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 4 | Australia | Kaylee McKeown (59,06) Jenna Strauch (1.07,79) Brianna Throssell (57,29) Madison Wilson (52,63) | 3.56,77 | Q |
2 | 1 | 6 | Nederland | Kira Toussaint (59,75) Tes Schouten (1.06,83) Maaike de Waard (57,45) Marrit Steenbergen (53,45) | 3.57,48 | Q |
3 | 1 | 3 | Sverige | Hanna Rosvall (1.01,05) Sophie Hansson (1.06,94) Louise Hansson (56,71) Sarah Sjöström (53,11) | 3.57,81 | Q |
4 | 2 | 5 | Canada | Ingrid Wilm (59,54) Kelsey Wog (1.08,26) Maggie Mac Neil (57,23) Kayla Sanchez (53,35) | 3.58,38 | Q |
5 | 2 | 6 | Italia | Silvia Scalia (1.01,12) Arianna Castiglioni (1.06,29) Elena di Liddo (57,79) Silvia Di Pietro (54,20) | 3.59,40 | Q |
6 | 2 | 3 | Kina | Peng Xuwei (1.00,29) Yu Jingyao (1.07,70) Zhang Yufei (57,47) Yang Junxuan (54,09) | 3.59,55 | Q |
7 | 1 | 4 | USA | Rhyan White (1.00,12) Alexandra Walsh (1.07,60) Natalie Hinds (58,88) Erika Brown (53,46) | 4.00,06 | Q |
8 | 2 | 2 | Frankrike | Emma Terebo (1.00,77) Adèle Blanchetière (1.08,99) Marie Wattel (57,83) Charlotte Bonnet (53,86) | 4.01,45 | Q |
9 | 2 | 1 | Israel | Aviv Barzelay (1.01,65) Anastasia Gorbenko (1.07,02) Lea Polonsky (59,42) Daria Golovaty (55,19) | 4.03,28 | |
10 | 1 | 2 | Brasil | Stephanie Balduccini (1.03,43) Jhennifer Conceição (1.07,30) Giovanna Diamante (58,37) Ana Carolina Vieira (55,49) | 4.04,59 | |
11 | 2 | 7 | Sør-Korea | Lee Eun-ji (1.00,79) Moon Su-a (1.09,56) Jeong So-eun (59,49) Hur Yeon-kyung (55,45) | 4.05,29 | |
12 – | 1 | 5 | Storbritannia | Medi Harris (1.00,37) Molly Renshaw Laura Stephens Lucy Hope | 8 Diskvalifisert | |
13 – | 1 | 1 | Thailand | 9 Startet ikke | ||
1 | 7 | Hellas |
Finale
Finalen fant sted klokken 19:38.[4]
Plassering | Bane | Nasjon | Svømmer | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 1 | USA | Regan Smith (58,40) Lilly King (1.05,89) Torri Huske (56,67) Claire Curzan (52,82) | 3.53,78 | |
02 | 4 | Australia | Kaylee McKeown (58,77) Jenna Strauch (1.05,99) Brianna Throssell (57,19) Mollie O'Callaghan (52,30) | 3.54,25 | |
03 | 6 | Canada | Kylie Masse (58,39) Rachel Nicol (1.07,17) Maggie Mac Neil (56,80) Penny Oleksiak (52,65) | 3.55,01 | |
4 | 3 | Sverige | Hanna Rosvall (1.00,72) Sophie Hansson (1.06,20) Louise Hansson (56,38) Sarah Sjöström (52,66) | 3.55,96 | |
5 | 5 | Nederland | Kira Toussaint (59,80) Tes Schouten (1.06,60) Maaike de Waard (57,39) Marrit Steenbergen (53,45) | 3.57,24 | |
6 | 7 | Kina | Peng Xuwei (59,96) Tang Qianting (1.06,62) Zhang Yufei (57,64) Yang Junxuan (53,51) | 3.57,73 | |
7 | 2 | Italia | Margherita Panziera (1.00,35) Benedetta Pilato (1.07,00) Elena di Liddo (57,45) Silvia Di Pietro (54,06) | 3.58,86 | |
8 | 8 | Frankrike | Emma Terebo (1.00,58) Adèle Blanchetière (1.08,34) Marie Wattel (57,79) Charlotte Bonnet (53,23) | 3.59,94 |
Referanser
- v
- d
- r
- 1973: Øst-Tyskland (Richter, Vogel, Kother, Ender)
- 1975: Øst-Tyskland (Richter, Anke, Kother, Ender)
- 1978: USA (Jasek, Caulkins, Pennington, Woodhead)
- 1982: Øst-Tyskland (Otto, Geweniger, Geissler, Meineke)
- 1986: Øst-Tyskland (Zimmermann, Gerasch, Gressler, Otto)
- 1991: USA (Wagstaff, McFarlane, Leighton, Haislett)
- 1994: Kina (He, Dai, Liu, Le)
- 1998: USA (Maurer, Kowal, Thompson, Dyken)
- 2001: Australia (Calub, Jones, Thomas, Ryan)
- 2003: Kina (Zhan, Luo, Zhou, Yang)
- 2005: Australia (Edington, Jones, Schipper, Trickett)
- 2007: Australia (Seebohm, Jones, Schipper, Trickett)
- 2009: Kina (Zhao, Chen, Jiao, Li)
- 2011: USA (Coughlin, Soni, Vollmer, Franklin)
- 2013: USA (Franklin, Hardy, Vollmer, Romano)
- 2015: Kina (Fu, Shi, Lu, Shen)
- 2017: USA (Baker, King, Worrell, Manuel)
- 2019: USA (R. Smith, King, Dahlia, Manuel)
- 2022: USA (R. Smith, King, Huske, Curzan)
- 2023: USA (R. Smith, King, Walsh, Douglass, Berkoff[a], Jacoby[a], Huske[a], Weitzeil[a])
- 2024: Australia (Anderson, Harkin, Throssell, Jack, Barclaya , Perkinsa )