Medi Harris
Medi Harris | |||
---|---|---|---|
Født | 15. sep. 2002 (21 år) Porthmadog | ||
Beskjeftigelse | Svømmer | ||
Sport | Svømming |
Medaljeoversikt | |||
---|---|---|---|
Svømming | |||
Konkurrerte for Storbritannia | |||
Langbane-EM | |||
Sølv | Glasgow 2018 | 50 m bryst | |
Bronse | Roma 2022 | 50 m bryst | |
Gull | Roma 2022 | 4×100 m fri | |
Sølv | Roma 2022 | 100 m rygg | |
Sølv | Roma 2022 | 4×200 m fri | |
Bronse | Roma 2022 | 4×100 m medley blandet | |
Kortbane-EM | |||
Gull | Otopeni 2023 | 200 m rygg | |
Sølv | Otopeni 2023 | 100 m rygg | |
Bronse | Otopeni 2023 | 4 x 50 m fri | |
Konkurrerte for Wales | |||
Samveldelekene | |||
Bronse | Birmingham 2022 | 100 m rygg |
Medi Eira Harris (født 2002) er en svømmer fra Wales.
Hun representerte Storbritannia og vant gull på 200 meter rygg, sølv på 100 meter rygg og bronse på 4 x 50 meter fri under Kortbane-EM i svømming 2023.[1]
Referanser
- ^ Imogen CLARK i LEN European Aquatics Short Course Swimming Championships Otopino 2023
Eksterne lenker
- (en) Medi Harris – FINA
- (en) Medi Harris – swimrankings.net
- v
- d
- r
- 1927: Storbritannia (Laverty, Davies, King, Cooper)
- 1931: Nederland (Bouwmeester, Vierdag, den Ouden, Braun)
- 1934: Nederland (Selbach, Timmermans, Mastenbroek, den Ouden)
- 1938: Danmark (Riise, Kraft, Ove-Petersen, Hveger)
- 1947: Danmark (Svendsen, Harup, Andersen, Nathansen)
- 1950: Nederland (Masser, Termeulen, Linssen-Vaessen, Schuhmacher)
- 1954: Ungarn (Gyenge, Sebő, Temes, Szőke)
- 1958: Nederland (Schimmel, Lagerberg, Kraan, Gastelaars)
- 1962: Nederland (Gastelaars, Lasterie, Terpstra, Tigelaar)
- 1966: Sovjetunionen (Sipchenko, Rudenko, Ustinova, Sosnova)
- 1970: Øst-Tyskland (Wetzko, Komar, Sehmisch, Schulze)
- 1974: Øst-Tyskland (Ender, Franke, Eife, Hübner)
- 1977: Øst-Tyskland (Treiber, Wächtler, Priemer, Krause)
- 1981: Øst-Tyskland (Meineke, Metschuck, Diers, Link)
- 1983: Øst-Tyskland (Otto, Link, Sirch, Meineke)
- 1985: Øst-Tyskland (Strauß, König, Stellmach, Friedrich)
- 1987: Øst-Tyskland (Stellmach, Friedrich, Otto, Meißner)
- 1989: Øst-Tyskland (Meißner, Stellmach, Hunger, Friedrich)
- 1991: Nederland (van der Plaats, de Bruijn, Mastenbroek, Brienesse)
- 1993: Tyskland (van Almsick, Kielgass, Stellmach, Hunger)
- 1995: Tyskland (van Almsick, Osygus, Kielgass, Hunger)
- 1997: Tyskland (Meißner, Osygus, Buschschulte, Völker)
- 1999: Tyskland (Meißner, Buschschulte, van Almsick, Völker)
- 2000: Sverige (Jöhncke, Sjöberg, Kammerling, Alshammar)
- 2002: Tyskland (Meißner, Dallmann, Völker, van Almsick)
- 2004: Frankrike (Figuès, Couderc, Mongel, Metella)
- 2006: Tyskland (Dallmann, Götz, Steffen, Liebs)
- 2008: Nederland (Dekker, Kromowidjojo, Heemskerk, Veldhuis)
- 2010: Tyskland (Samulski, Lippok, Vitting, Schreiber)
- 2012: Tyskland (Steffen, Lippok, Vitting, Schreiber)
- 2014: Sverige (Coleman, Kuras, Hansson, Sjöström)
- 2016: Nederland (van der Meer, Heemskerk, Steenbergen, Kromowidjojo)
- 2018: Frankrike (Wattel, Bonnet, Fabre, Gastaldello, Martin*, Touati*)
- 2021: Storbritannia (Hope, Hopkin, Wood, Anderson, Davis*, Russell*)
- 2022: Storbritannia (Hope, Hopkin, Harris, Anderson)
- 2024: Ungarn (Senánszky, Ábrahám, Ugrai, Pádár, Jakabos*, Molnár*)
Autoritetsdata
Denne artikkelen er en spire. Du kan hjelpe Wikipedia ved å utvide den.