Svømming under VM i svømmesport 2023 – 4 x 100 meter medley stafett kvinner
Svømming under VM i svømmesport 2023 – 4 x 100 meter medley stafett kvinner | |||
---|---|---|---|
Marine Messe Fukuoka | |||
Konkurranse | 4 x 100 meter medley stafett kvinner | ||
Arrangement | VM i svømming 2023 | ||
Sted | Fukuoka i Japan | ||
Arena | Marine Messe Fukuoka | ||
Dato | 30. juli (forsøksheat og finale) | ||
Deltakere | 106 | ||
Deltakernasjoner | 23 | ||
Vinnertid | 3.52,08 | ||
Medaljevinnere | |||
USA Regan Smith, Lilly King, Gretchen Walsh, Kate Douglass, Katharine Berkoff[a], Lydia Jacoby[a], Torri Huske[a], Abbey Weitzeil[a] | |||
Australia Kaylee McKeown, Abbey Harkin, Emma McKeon, Mollie O’Callaghan, Madison Wilson[a], Brianna Throssell[a], Meg Harris[a] | |||
Canada Kylie Masse, Sophie Angus, Maggie Mac Neil, Summer McIntosh, Ingrid Wilm[a], Mary-Sophie Harvey[a] a Svømmere som bare deltok i forsøksheat og mottok medaljer.--> | |||
Forrige | Budapest 2022 | ||
Neste | Doha 2024 |
VM i svømmesport 2023 Fukuoka, Japan | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
Synkronsvømming | |||
Solo menn | teknisk | fri | |
Solo kvinner | teknisk | fri | |
Duett mix | teknisk | fri | |
Duett kvinner | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
Lag | akrobatisk | ||
Vannpolo | |||
|
4 x 100 meter medley stafett kvinner er en svømmeøvelse ble arrangert under VM i svømming 2023 i Fukuoka i Japan 30. juli 2023.[1][2][3]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:[4]
Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | USA | 3.50,40 | Gwangju, Sør-Korea | 28. juli 2019 |
Mesterskapsrekord | USA | 3.50,40 | Gwangju, Sør-Korea | 28. juli 2019 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet klokken 11:14.[5]
Plass | Heat | Bane | Nasjon | Svømmere | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 5 | Canada | Ingrid Wilm (59.11) Sophie Angus (1:06.30) Maggie Mac Neil (56.53) Mary-Sophie Harvey (53.99) | 3:55.93 | Q |
2 | 3 | 4 | USA | Katharine Berkoff (58.56) Lydia Jacoby (1:07.73) Torri Huske (57.42) Abbey Weitzeil (52.60) | 3:56.31 | Q |
3 | 2 | 5 | Sverige | Michelle Coleman (1:01.51) Sophie Hansson (1:06.67) Louise Hansson (56.90) Sarah Sjöström (52.41) | 3:57.49 | Q |
4 | 2 | 4 | Australia | Madison Wilson (59.54) Abbey Harkin (1:07.66) Brianna Throssell (57.72) Meg Harris (52.82) | 3:57.74 | Q |
5 | 2 | 3 | Nederland | Kira Toussaint (1:00.57) Tes Schouten (1:06.79) Kim Busch (58.46) Marrit Steenbergen (51.99) | 3:57.81 | Q |
6 | 2 | 6 | Kina | Wang Xueer (1:00.42) Yang Chang (1:07.12) Wang Yichun (57.17) Wu Qingfeng (53.42) | 3:58.13 | Q |
7 | 3 | 3 | Frankrike | Pauline Mahieu (59.82) Charlotte Bonnet (1:06.87) Marie Wattel (57.08) Lison Nowaczyk (54.77) | 3:58.54 | Q |
8 | 2 | 7 | Japan | Rio Shirai (1:00.60) Reona Aoki (1:06.57) Ai Soma (57.48) Rikako Ikee (53.93) | 3:58.58 | Q |
9 | 3 | 2 | Storbritannia | Lauren Cox (59.79) Kara Hanlon (1:07.39) Laura Stephens (58.66) Anna Hopkin (53.11) | 3:58.95 | |
10 | 2 | 2 | Polen | Adela Piskorska (1:00.47) Dominika Sztandera (1:07.01) Paulina Peda (58.57) Kornelia Fiedkiewicz (54.18) | 4:00.23 | |
11 | 3 | 6 | Italia | Margherita Panziera (1:00.60) Martina Carraro (1:06.39) Ilaria Bianchi (59.08) Sofia Morini (54.60) | 4:00.67 | |
12 | 3 | 8 | Tyskland | Laura Riedemann (1:01.68) Anna Elendt (1:07.23) Angelina Köhler (56.77) Nele Schulze (55.03) | 4:00.71 | |
13 | 3 | 9 | Irland | Danielle Hill (1:01.65) Mona McSharry (1:05.55) Ellen Walshe (59.19) Victoria Catterson (54.86) | 4:01.25 | |
14 | 2 | 0 | Danmark | Julie Kepp Jensen (1:03.33) Thea Blomsterberg (1:06.92) Helena Rosendahl Bach (58.51) Signe Bro (54.57) | 4:03.33 | |
15 | 1 | 6 | Belgia | Roos Vanotterdijk (1:00.91) Florine Gaspard (1:09.14) Valentine Dumont (59.09) Fleur Verdonck (55.40) | 4:04.54 | |
16 | 1 | 3 | Hongkong | Stephanie Au (1:00.75) Siobhán Haughey (1:07.49) Tam Hoi Lam (1:00.96) Camille Cheng (55.69) | 4:04.89 | |
17 | 1 | 4 | Hellas | Theodora Drakou (1:00.71) Eleni Kontogeorgou (1:10.23) Anna Doudounaki (58.26) Maria-Thalia Drasidou (55.79) | 4:04.99 | |
18 | 2 | 1 | Sør-Korea | Lee Eun-ji (1:01.31) Kwon Se-hyun (1:09.94) Kim Seo-yeong (59.74) Hur Yeon-kyung (54.17) | 4:05.16 | |
19 | 3 | 7 | Israel | Aviv Barzelay (1:02.13) Anastasia Gorbenko (1:06.94) Lea Polonsky (1:00.48) Daria Golovaty (56.02) | 4:05.57 | |
20 | 3 | 0 | Spania | Carmen Weiler (1:01.46) Jessica Vall (1:08.32) Paula Juste (1:00.27) Ainhoa Campabadal (55.80) | 4:05.85 | |
21 | 3 | 1 | Brasil | Julia Góes (1:03.96) Jhennifer Conceição (1:08.48) Giovanna Diamante (59.32) Stephanie Balduccini (54.10) | 4:05.86 | |
22 | 1 | 5 | Mexico | Miranda Grana (1:02.11) Melissa Rodríguez (1:08.80) María José Mata (59.54) Athena Meneses (56.40) | 4:06.85 | |
23 | 2 | 9 | Thailand | Saovanee Boonamphai (1:06.39) Phiangkhwan Pawapotako (1:12.25) Kamonchanok Kwanmuang (1:01.97) Jenjira Srisaard (59.82) | 4:20.43 | |
24 - | 2 | 8 | Ungarn | Startet ikke |
Finale
Finalen startet klokken 21:37.[6]
Plass | Bane | Nasjon | Svømmere | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
01 | 5 | USA | Regan Smith (57.68) Lilly King (1:04.93) Gretchen Walsh (57.06) Kate Douglass (52.41) | 3:52.08 | |
02 | 6 | Australia | Kaylee McKeown (57.91) Abbey Harkin (1:07.07) Emma McKeon (56.44) Mollie O’Callaghan (51.95) | 3:53.37 | |
03 | 4 | Canada | Kylie Masse (58.74) Sophie Angus (1:06.21) Maggie Mac Neil (55.69) Summer McIntosh (53.48) | 3:54.12 | |
4 | 7 | Kina | Wan Letian (59.49) Tang Qianting (1:06.13) Zhang Yufei (55.50) Cheng Yujie (53.45) | 3:54.57 | |
5 | 3 | Sverige | Michelle Coleman (1:01.08) Sophie Hansson (1:06.34) Louise Hansson (56.82) Sarah Sjöström (52.08) | 3:56.32 | |
6 | 8 | Japan | Rio Shirai (1:00.96) Satomi Suzuki (1:05.73) Ai Soma (57.67) Rikako Ikee (53.66) | 3:58.02 | |
7 | 2 | Nederland | Kira Toussaint (1:00.34) Tes Schouten (1:06.91) Kim Busch (58.88) Marrit Steenbergen (51.96) | 3:58.09 | |
8 | 1 | Frankrike | Pauline Mahieu (1:00.12) Charlotte Bonnet (1:06.78) Marie Wattel (57.72) Lison Nowaczyk (54.62) | 3:59.24 |
Referanser
- ^ «Schedule» (PDF). Besøkt 17. januar 2023.
- ^ «World Aquatics Announces Competition Schedule For 2023 World Championships In Fukuoka». swimswam.com. Besøkt 13. januar 2023.
- ^ «Start list» (PDF). omegatiming.com. 21. juli 2023.
- ^ «Records book» (PDF). omegatiming.com. 21. juli 2023.
- ^ «Heats results» (PDF). omegatiming.com. 30. juli 2023. Besøkt 30. juli 2023.
- ^ «Final results» (PDF). omegatiming.com. 30. juli 2023. Arkivert (PDF) fra originalen 22. desember 2023.
- v
- d
- r
- 1973: Øst-Tyskland (Richter, Vogel, Kother, Ender)
- 1975: Øst-Tyskland (Richter, Anke, Kother, Ender)
- 1978: USA (Jasek, Caulkins, Pennington, Woodhead)
- 1982: Øst-Tyskland (Otto, Geweniger, Geissler, Meineke)
- 1986: Øst-Tyskland (Zimmermann, Gerasch, Gressler, Otto)
- 1991: USA (Wagstaff, McFarlane, Leighton, Haislett)
- 1994: Kina (He, Dai, Liu, Le)
- 1998: USA (Maurer, Kowal, Thompson, Dyken)
- 2001: Australia (Calub, Jones, Thomas, Ryan)
- 2003: Kina (Zhan, Luo, Zhou, Yang)
- 2005: Australia (Edington, Jones, Schipper, Trickett)
- 2007: Australia (Seebohm, Jones, Schipper, Trickett)
- 2009: Kina (Zhao, Chen, Jiao, Li)
- 2011: USA (Coughlin, Soni, Vollmer, Franklin)
- 2013: USA (Franklin, Hardy, Vollmer, Romano)
- 2015: Kina (Fu, Shi, Lu, Shen)
- 2017: USA (Baker, King, Worrell, Manuel)
- 2019: USA (R. Smith, King, Dahlia, Manuel)
- 2022: USA (R. Smith, King, Huske, Curzan)
- 2023: USA (R. Smith, King, Walsh, Douglass, Berkoff[a], Jacoby[a], Huske[a], Weitzeil[a])
- 2024: Australia (Anderson, Harkin, Throssell, Jack, Barclaya , Perkinsa )