Friidrett under Sommer-OL 2004 – 4 × 100 meter stafett menn
Friidrett ved Sommer-OL 2004 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
4x100 meter stafett for menn i friidrett under Sommer-OL 2004 ble arrangert i august 2004 på Olympiastadion i Athen.[1]
Resultater
Innledende runder
Heat 1
Nr. | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Øvr |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Nigeria | Olusoji Fasuba, Uchenna Emedolu, Aaron Egbele, Deji Aliu | 38.27 | Q, SB |
2 | 1 | Polen | Zbigniew Tulin, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński, Marcin Urbaś | 38.47 | Q, SB |
3 | 7 | Australia | Adam Basil, Paul di Bella, Patrick Johnson, Josh Ross | 38.49 | Q, SB |
4 | 3 | Trinidad og Tobago | Nicconnor Alexander, Marc Burns, Ato Boldon, Darrel Brown | 38.53 | q, =NR |
5 | 4 | Japan | Hiroyasu Tsuchie, Shingo Suetsugu, Shinji Takahira, Nobuharu Asahara | 38.53 | q |
6 | 5 | Tyskland | Ronny Ostwald, Tobias Unger, Alexander Kosenkow, Till Helmke | 38.64 | |
7 | 8 | Canada | Nicolas Macrozonaris, Anson Henry, Charles Allen, Pierre Browne | 38.64 | SB |
8 | 6 | Russland | Aleksandr Ryabov, Oleg Sergeyev, Sergey Bychkov, Andrey Yepishin | 39.19 |
Heat 2
Nr. | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Øvr |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | USA | Shawn Crawford, Darvis Patton, Coby Miller, Maurice Greene | 38.02 | Q |
2 | 1 | Storbritannia | Jason Gardener, Darren Campbell, Marlon Devonish, Mark Lewis-Francis | 38.53 | Q, SB |
3 | 8 | Brasil | Cláudio Roberto Souza, Édson Ribeiro, André da Silva, Vicente de Lima | 38.64 | Q |
4 | 2 | Jamaica | Dwight Thomas, Patrick Jarrett, Winston Smith, Michael Frater | 38.71 | SB |
5 | 5 | Italia | Marco Torrieri, Simone Collio, Massimiliano Donati, Maurizio Checcucci | 38.79 | |
6 | 7 | Ghana | Christian Nsiah, Tanko Braimah, Aziz Zakari, Leonard Myles-Mills | 38.88 | SB |
7 | 4 | Frankrike | Issa-Aimé Nthépé, Ronald Pognon, Frédéric Krantz, David Alerte | 38.93 | |
- | 3 | Nederland | Timothy Beck, Troy Douglas, Patrick van Balkom, Caimin Douglas | DNF |
Finale
Nr. | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Øvr |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Storbritannia | Jason Gardener, Darren Campbell, Marlon Devonish, Mark Lewis-Francis | 38.07 | SB |
02 | 5 | USA | Shawn Crawford, Justin Gatlin, Coby Miller, Maurice Greene | 38.08 | |
03 | 4 | Nigeria | Olusoji Fasuba, Uchenna Emedolu, Aaron Egbele, Deji Aliu | 38.23 | SB |
4 | 7 | Japan | Hiroyasu Tsuchie, Shingo Suetsugu, Shinji Takahira, Nobuharu Asahara | 38.49 | |
5 | 6 | Polen | Zbigniew Tulin, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński, Marcin Urbaś | 38.54 | |
6 | 1 | Australia | Adam Basil, Paul di Bella, Patrick Johnson, Josh Ross | 38.56 | |
7 | 8 | Trinidad og Tobago | Nicconnor Alexander, Marc Burns, Ato Boldon, Darrel Brown | 38.60 | |
8 | 2 | Brasil | Cláudio Roberto Souza, Édson Ribeiro, André da Silva, Vicente de Lima | 38.67 |
Referanser
- ^ «Athletics at the 2004 Athina Summer Games». sports-reference.com. Arkivert fra originalen Bruk av
|arkiv_url=
krever at|arkivdato=
også er angitt (hjelp). Besøkt 22. april 2017. «Arkivert kopi». Archived from the original on 19. august 2008. Besøkt 23. april 2017. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- v
- d
- r
OL-vinnere på 4 × 400 meter stafett, menn
- 1908*: USA (Hamilton, Cartmell, Taylor, Sheppard)
- 1912: USA (Sheppard, Lindberg, Meredith, Reidpath)
- 1920: GBR (Griffiths, Lindsay, Ainsworth-Davies, Butler)
- 1924: USA (Cochran, Stevenson, MacDonald, Helffrich)
- 1928: USA (Baird, Alderman, Spencer, Barbuti)
- 1932: USA (Fuqua, Albowich, Warner, Carr)
- 1936: GBR (Wolff, Rampling, Roberts, Brown)
- 1948: USA (Cochran, Bourland, Harnden, Whitfield)
- 1952: JAM (Wint, Laing, McKenley, Rhoden)
- 1956: USA (Courtney, Jenkins, Jones, Mashburn)
- 1960: USA (Yerman, Young, Davis, Davis)
- 1964: USA (Cassell, Larrabee, Williams, Carr)
- 1968: USA (Matthews, Freeman, James, Evans)
- 1972: KEN (Asati, Nyamu, Ouko, Sang)
- 1976: USA (Frazier, Brown, Newhouse, Parks)
- 1980: URS (Valiulis, Linge, Tsjernetskij, Markin)
- 1984: USA (Nix, Armstead, Babers, McKay, Smith*, McCoy*)
- 1988: USA (Everett, Lewis, Reynolds, Robinzine)
- 1992: USA (Valmon, Watts, Johnson, Lewis)
- 1996: USA (Smith, Harrison, Mills, Maybank)
- 2000: NGR (Chukwu, Monye, Bada, Udo-Obong)
- 2004: USA (Harris, Brew, Wariner, Williamson)
- 2008: USA (Merritt, Taylor, Neville, Wariner)
- 2012: BAH (Brown, Pinder, Mathieu, Miller)
- 2016: USA (Hall, McQuay, Roberts, Merritt, Clemons*, Verburg*)
- 2020: USA (Cherry, Norman, Deadmon, Benjamin, Stewart* Ross* Norwood*)
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL