Friidrett under Sommer-OL 2004 – Diskoskast menn
Friidrett ved Sommer-OL 2004 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Diskoskast for menn i friidrett under Sommer-OL 2004 ble arrangert i august 2004 på Olympiastadion i Athen.[1]
Resultater
Kvalifisering
Nr. | Gruppe | Utøver | Nasjon | #1 | #2 | #3 | Resultat | Noter |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | B | Róbert Fazekas | Ungarn | 63.88 | 68.10 | 0.00 — | 68.10 | Q |
2 | A | Virgilijus Alekna | Litauen | 0.00 x | 63.80 | 67.79 | 67.79 | Q |
3 | A | Aleksander Tammert | Estland | 65.70 | 0.00 — | 0.00 — | 65.70 | Q |
4 | B | Lars Riedel | Tyskland | 64.20 | 0.00 — | 0.00 — | 64.20 | Q |
5 | A | Hannes Hopley | Sør-Afrika | 62.71 | 62.50 | 63.89 | 63.89 | q |
6 | A | Gabor Mate | Ungarn | 57.40 | 62.43 | 63.41 | 63.41 | q |
7 | A | Torsten Schmidt | Tyskland | 56.86 | 60.63 | 63.40 | 63.40 | q |
8 | B | Casey Malone | USA | 59.99 | 63.27 | 61.83 | 63.27 | q |
9 | B | Vasiliy Kaptyukh | Belarus | 63.04 | 0.00 x | 62.93 | 63.04 | q |
10 | B | Frantz Kruger | Sør-Afrika | 60.91 | 62.32 | 0.00 x | 62.32 | q |
11 | A | Libor Malina | Tsjekkia | 60.54 | 0.00 x | 62.12 | 62.12 | q |
12 | B | Zoltán Kővágó | Ungarn | 0.00 x | 61.91 | 60.77 | 61.91 | q |
13 | B | Mario Pestano | Spania | 0.00 x | 0.00 x | 61.69 | 61.69 | |
14 | A | Jarred Rome | USA | 59.35 | 0.00 x | 61.55 | 61.55 | |
15 | B | Vikas Gowda | India | 61.35 | 61.39 | 59.87 | 61.39 | |
16 | A | Jason Tunks | Canada | 61.21 | 60.02 | 60.34 | 61.21 | |
17 | B | Rutger Smith | Nederland | 0.00 x | 61.11 | 0.00 x | 61.11 | |
18 | A | Frank Casañas | Cuba | 60.15 | 60.60 | 57.27 | 60.60 | |
19 | B | Wu Tao | Kina | 48.96 | 0.00 x | 60.60 | 60.60 | |
20 | A | Gerd Kanter | Estland | 0.00 x | 60.05 | 0.00 x | 60.05 | |
21 | B | Michael Möllenbeck | Tyskland | 56.42 | 59.79 | 0.00 x | 59.79 | |
22 | A | Ian Waltz | USA | 58.97 | 58.55 | 57.52 | 58.97 | |
23 | B | Savvas Panavoglou | Hellas | 57.26 | 58.47 | 57.62 | 58.47 | |
24 | B | Aliaksandr Malashevich | Belarus | 0.00 x | 57.67 | 58.45 | 58.45 | |
25 | A | Emeka Udechuku | Storbritannia | 0.00 x | 58.41 | 55.79 | 58.41 | |
26 | B | Aleksandr Borichevskiy | Russland | 58.12 | 58.19 | 57.86 | 58.19 | |
27 | B | Ercüment Olgundeniz | Tyrkia | 57.13 | 58.17 | 0.00 x | 58.17 | |
28 | A | Leonid Cherevko | Belarus | 57.98 | 0.00 x | 57.89 | 57.98 | |
29 | B | Abbas Samimi | Iran | 57.57 | 0.00 x | 56.24 | 57.57 | |
30 | B | Lois Maikel Martínez | Cuba | 57.18 | 57.10 | 0.00 x | 57.18 | |
31 | B | Igor Primc | Slovenia | 55.70 | 56.33 | 55.43 | 56.33 | |
32 | A | Marcelo Pugliese | Argentina | 0.00 x | 56.06 | 54.45 | 56.06 | |
33 | A | Vadim Hranovschi | Moldova | 53.77 | 52.30 | 55.64 | 55.64 | |
34 | B | Omar Ahmed El Ghazaly | Egypt | 0.00 x | 55.53 | 55.27 | 55.53 | |
35 | A | Dragan Mustapic | Kroatia | 54.66 | 0.00 x | 0.00 x | 54.66 | |
36 | A | Jaroslav Žitňanský | Slovakia | 53.30 | 0.00 x | 51.87 | 53.30 | |
37 | B | Shaka Sola | Samoa | 50.36 | 51.10 | 50.97 | 51.10 | |
- | A | Anil Kumar | India | 0.00 x | 0.00 x | 0.00 x | 0.00 NM | |
- | A | Dmitriy Shevchenko | Russland | 0.00 x | 0.00 x | 0.00 x | 0.00 NM |
Finale
Nr. | Utøver | Nasjon | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Resultat | Noter |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Virgilijus Alekna | Litauen | 69.89 | 0.00 x | 0.00 x | 0.00 x | 69.49 | 0.00 x | 69.89 | OR |
02 | Zoltán Kővágó | Ungarn | 57.31 | 66.40 | 66.03 | 67.04 | 58.25 | 0.00 x | 67.04 | |
03 | Aleksander Tammert | Estland | 66.66 | 0.00 x | 64.28 | 63.95 | 64.04 | 0.00 x | 66.66 | |
4 | Vasiliy Kaptyukh | Belarus | 65.10 | 59.82 | 62.88 | 63.44 | 64.89 | 63.63 | 65.10 | |
5 | Frantz Kruger | Sør-Afrika | 64.34 | 0.00 x | 61.01 | 62.53 | 0.00 x | 60.73 | 64.34 | |
6 | Casey Malone | USA | 62.80 | 60.34 | 0.00 x | 64.33 | 62.73 | 63.65 | 64.33 | |
7 | Lars Riedel | Tyskland | 0.00 x | 62.80 | 0.00 x | 0.00 — | 0.00 — | 0.00 — | 62.80 | |
8 | Hannes Hopley | Sør-Afrika | 60.18 | 61.99 | 62.58 | 62.58 | ||||
9 | Torsten Schmidt | Tyskland | 0.00 x | 61.18 | 61.10 | 61.18 | ||||
10 | Libor Malina | Tsjekkia | 57.39 | 0.00 x | 58.78 | 58.78 | ||||
11 | Gabor Mate | Ungarn | 57.02 | 0.00 x | 57.84 | 57.84 | ||||
- | Róbert Fazekas | Ungarn | 0.00 — | DSQ |
Referanser
- ^ «Athletics at the 2004 Athina Summer Games». sports-reference.com. Arkivert fra originalen Bruk av
|arkiv_url=
krever at|arkivdato=
også er angitt (hjelp). Besøkt 22. april 2017. «Arkivert kopi». Archived from the original on 19. august 2008. Besøkt 22. april 2017. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- v
- d
- r
Olympiske mestere i diskos, menn
- 1896: Robert Garrett
- 1900: Rudolf Bauer
- 1904: Martin Sheridan
- 1906: Martin Sheridan
- 1908 (gresk stil): Martin Sheridan
- 1908: Martin Sheridan
- 1912: Armas Taipale
- 1912 (tohånds): Armas Taipale
- 1920: Elmer Niklander
- 1924: Clarence Houser
- 1928: Clarence Houser
- 1932: John Anderson
- 1936: Ken Carpenter
- 1948: Adolfo Consolini
- 1952: Sim Iness
- 1956: Al Oerter
- 1960: Al Oerter
- 1964: Al Oerter
- 1968: Al Oerter
- 1972: Ludvík Daněk
- 1976: Mac Wilkins
- 1980: Viktor Rasjtsjupkin
- 1984: Rolf Danneberg
- 1988: Jürgen Schult
- 1992: Romas Ubartas
- 1996: Lars Riedel
- 2000: Virgilijus Alekna
- 2004: Virgilijus Alekna
- 2008: Gerd Kanter
- 2012: Robert Harting
- 2016: Christoph Harting
- 2020: Daniel Ståhl
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL