Friidrett under Sommer-OL 2004 – 50 kilometer kappgang menn
Friidrett ved Sommer-OL 2004 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
50 km kappgang, menn i Sommer-OL 2004 ble gjennomført i Athens gater med målgang inne på Athens olympiske stadion den 27. august.
Medaljører
Gull: | Sølv: | Bronse: |
Robert Korzeniowski, Polen | Denis Nizjegorodov, Russland | Aleksej Vojevodin, Russland |
Resultater
- Alle resultater angis i timer.minutter.sekunder
PLASSERING | UTØVER | NASJON | TID | KOMMENTAR |
---|---|---|---|---|
01 | Robert Korzeniowski | Polen | 3.38.46 | |
02 | Denis Nizjegorodov | Russland | 3.42.50 | |
03 | Aleksej Vojevodin | Russland | 3.40.00 | |
4 | Caohong Yu | Kina | 3.43.45 | |
5 | Jesus Angel Garcia | Spania | 3.44.42 | Sesongbest |
6 | Roman Magdziarczyk | Polen | 3.48.11 | |
7 | Peter Carlsson | Sverige | 3.49.09 | Personlig rekord |
8 | Santiago Perez | Spania | 3.49.48 | Sesongbest |
9 | Jurij Andronov | Russland | 3.50.28 | |
10 | Latangadasu A | Kina | 3.51.55 | |
11 | Aigars Fadejevs | Latvia | 3.52.52 | |
12 | Jefferson Perez | Ecuador | 3.53.04 | Nasjonsrekord |
13 | Trond Nymark | Norge | 3.53.20 | Sesongbest |
14 | Peter Korcok | Slovenia | 3.54.22 | |
15 | Miguel Angel Rodriguez | Mexico | 3.55.43 | |
16 | Yuki Yamazaki | Japan | 3.57.00 | |
17 | German Sanchez | Mexico | 3.58.33 | |
18 | Milos Batovsky | Slovenia | 3.59.11 | |
19 | Andrej Stepantjuk | Belarus | 3.59.32 | |
20 | Sergej Korepanov | Kasakhstan | 3.59.33 | |
21 | Eddy Riva | Frankrike | 4.00.25 | |
22 | David Boulanger | Frankrike | 4.01.32 | |
23 | Aleksandar Rakovic | Serbia og Montenegro | 4.02.06 | |
24 | Zoltan Czukor | Ungarn | 4.03.51 | |
25 | Modris Liepins | Latvia | 4.04.26 | |
26 | Sergio Vieira Galdino | Brasil | 4.05.02 | |
27 | Dong Young Kim | Sør-Korea | 4.05.16 | |
28 | Jani Lehtinen | Finland | 4.05.35 | |
29 | Craig Barrett | New Zealand | 4.06.48 | |
30 | Daugvinas Zujus | Litauen | 4.09.41 | |
31 | Tim Berrett | Canada | 4.10.31 | |
32 | Curt Clausen | USA | 4.11.31 | |
33 | Jose Antonio Gonzalez | Spania | 4.11.51 | |
34 | Jorge Costa | Portugal | 4.12.24 | |
35 | Phillip Dunn | USA | 4.12.49 | |
36 | Kazimir Verkin | Slovenia | 4.13.11 | |
37 | Rustam Kuvatov | Kasakhstan | 4.13.40 | |
38 | Milos Holusa | Tsjekkia | 4.15.01 | |
39 | Yeoryios Aryiropoulos | Hellas | 4.17.25 | |
40 | Mario Jose dos Santos Jr | Brasil | 4.20.11 | |
41 | Janos Toth | Ungarn | 4.29.33 | |
Luis F. Garcia | Guatemala | Fullførte ikke | ||
André Höhne | Tyskland | Fullførte ikke | ||
Denis Langlois | Frankrike | Fullførte ikke | ||
Spiridon Kastanis | Hellas | Fullførte ikke | ||
Mario Ivan Flores | Mexico | Fullførte ikke | ||
Pedro Martins | Portugal | Fullførte ikke | ||
Yucheng Han | Kina | Fullførte ikke | ||
Theodoros Stamatopoulos | Hellas | Fullførte ikke | ||
Nathan Deakes | Australia | Diskvalifisert | ||
Andreas Erm | Tyskland | Diskvalifisert | ||
Julio Rene Martinez | Guatemala | Diskvalifisert | ||
Giovanni De Benedictis | Italia | Diskvalifisert | ||
Takayuki Tanii | Japan | Diskvalifisert |
Rekorder
Verdensrekord
- Denis Nizjegorodov, Russland – 3.35.29 – 13. juni 2004 – Tjeboksary, Russland
Olympisk rekord
- Vjatjeslav Ivanenko, Sovjetunionen – 3.38.29 – 30. september 1988 – Seoul, Sør-Korea
Eksterne lenker
- Resultater Arkivert 21. februar 2009 hos Wayback Machine. på sports-reference.com
- v
- d
- r
- 1932: Thomas Green
- 1936: Harold Whitlock
- 1948: John Ljunggren
- 1952: Giuseppe Dordoni
- 1956: Norman Read
- 1960: Don Thompson
- 1964: Abdon Pamich
- 1968: Christoph Höhne
- 1972: Bernd Kannenberg
- 1980: Hartwig Gauder
- 1984: Raúl González
- 1988: Vjatsjeslav Ivanenko
- 1992: Andrej Perlov
- 1996: Robert Korzeniowski
- 2000: Robert Korzeniowski
- 2004: Robert Korzeniowski
- 2008: Alex Schwazer
- 2012: Jared Tallent
- 2016: Matej Tóth
- 2020: Dawid Tomala
Autoritetsdata