Bryting under Sommer-OL 2024 – Fri stil menn 65 kg
Bryting under Sommer-OL 2024 – Fri stil menn 65 kg | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | Fri stil menn 65 kg | ||
Leker | Sommer-OL 2024 | ||
Sted | Paris | ||
Arena | Grand Palais Éphémère | ||
Dato | 10.–11. august | ||
Deltakernasjoner | 16 | ||
Deltakere | 16 | ||
Medaljevinnere | |||
Kotaro Kiyooka, Japan | |||
Rahman Amouzad, Iran | |||
Sebastian Rivera, Puerto Rico | |||
Islam Dudaev, Albania | |||
Forrige | Tokyo 2020 | ||
Neste | Los Angeles 2028 |
Bryting under Sommer-OL 2024 | ||
---|---|---|
Kvalifisering | ||
Menn | ||
Fri stil | Gresk-romersk | |
57 kg | 60 kg | |
65 kg | 67 kg | |
74 kg | 77 kg | |
86 kg | 87 kg | |
97 kg | 97 kg | |
125 kg | 130 kg | |
Kvinner | ||
50 kg | 62 kg | |
53 kg | 68 kg | |
57 kg | 76 kg | |
|
65 kg fri stil for menn i bryting under Sommer-OL 2024 ble arrangert i Grand Palais Éphémère i Paris fra 10. til 11. august 2024.[1]
Resultater
Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | ||||||||||||
Vazgen Tevanyan (ARM) | 11 | ||||||||||||||
Goderdzi Dzebisashvili (GEO) | 0 | Vazgen Tevanyan (ARM) | 5 | ||||||||||||
Alejandro Valdés (CUB) | 0 | Tömör-Ochiryn Tulga (MGL) | 7 | ||||||||||||
Tömör-Ochiryn Tulga (MGL) | 5 | Tömör-Ochiryn Tulga (MGL) | 1 | ||||||||||||
Maxim Saculțan (MDA) | 0 | Kotaro Kiyooka (JPN) | 5 | ||||||||||||
Kotaro Kiyooka (JPN) | 10 | Kotaro Kiyooka (JPN) | 8 | ||||||||||||
Georgii Okorokov (AUS) | 2 | Sebastian Rivera (PUR) | 6 | ||||||||||||
Sebastian Rivera (PUR) | 12 | Kotaro Kiyooka (JPN) | 10 | ||||||||||||
Ismail Musukaev (HUN) | 11 | Rahman Amouzad (IRI) | 3 | ||||||||||||
Ernazar Akmataliev (KGZ) | 0 | Ismail Musukaev (HUN) | 10 | ||||||||||||
Austin Gomez (MEX) | 0 | Haji Aliyev (AZE) | 3 | ||||||||||||
Haji Aliyev (AZE) | 7 | Ismail Musukaev (HUN) | 0 | ||||||||||||
Islam Dudaev (ALB) | 10 | Rahman Amouzad (IRI) | 10 | ||||||||||||
Gaku Akazawa (SAM) | 0 | Islam Dudaev (ALB) | 0 | ||||||||||||
Zain Retherford (USA) | 0 | Rahman Amouzad (IRI) | 11 | ||||||||||||
Rahman Amouzad (IRI) | 8 |
Bronsekamper
Rekvalifisering | Bronsefinale | |||||
Maxim Saculțan (MDA) | 4 | Sebastian Rivera (PUR) | 10 | |||
Sebastian Rivera (PUR) | 15 | Tömör-Ochiryn Tulga (MGL) | 9 | |||
Zain Retherford (USA) | Islam Dudaev (ALB) | 13 | ||||
Islam Dudaev (ALB) | WO | Ismail Musukaev (HUN) | 12 | |||
Referanser
- ^ «Olympic Schedule – Wrestling». Olympics.com.
Autoritetsdata