Bryting under Sommer-OL 2024 – Fri stil kvinner 53 kg
Bryting under Sommer-OL 2024 – Fri stil kvinner 53 kg | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | Fri stil kvinner 53 kg | ||
Leker | Sommer-OL 2024 | ||
Sted | Paris | ||
Arena | Grand Palais Éphémère | ||
Dato | 7.–8. august | ||
Deltakernasjoner | 16 | ||
Deltakere | 16 | ||
Medaljevinnere | |||
Akari Fujinami, Japan | |||
Lucía Yépez, Ecuador | |||
Choe Hyo-gyong, Nord-Korea | |||
Pang Qianyu, Kina | |||
Forrige | Tokyo 2020 | ||
Neste | Los Angeles 2028 |
Bryting under Sommer-OL 2024 | ||
---|---|---|
Kvalifisering | ||
Menn | ||
Fri stil | Gresk-romersk | |
57 kg | 60 kg | |
65 kg | 67 kg | |
74 kg | 77 kg | |
86 kg | 87 kg | |
97 kg | 97 kg | |
125 kg | 130 kg | |
Kvinner | ||
50 kg | 62 kg | |
53 kg | 68 kg | |
57 kg | 76 kg | |
|
53 kg fri stil for kvinner i bryting under Sommer-OL 2024 ble arrangert i Grand Palais Éphémère i Paris fra 7. til 8. august 2024.[1]
Resultater
Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | ||||||||||||
Lucía Yépez (ECU) | 7 | ||||||||||||||
Choe Hyo-gyong (PRK) | 4 | Lucía Yépez (ECU) | 7F | ||||||||||||
Mariana Drăguțan (MDA) | 0 | Andreea Ana (ROU) | 0 | ||||||||||||
Andreea Ana (ROU) | 5 | Lucía Yépez (ECU) | 10 | ||||||||||||
Maria Prevolaraki (GRE) | 2 | Annika Wendle (GER) | 0 | ||||||||||||
Annika Wendle (GER) | 3 | Annika Wendle (GER) | 2F | ||||||||||||
Zeynep Yetgil (TUR) | 10 | Zeynep Yetgil (TUR) | 5 | ||||||||||||
Antim Panghal (IND) | 0 | Lucía Yépez (ECU) | 0 | ||||||||||||
Akari Fujinami (JPN) | 6F | Akari Fujinami (JPN) | 10 | ||||||||||||
Dominique Parrish (USA) | 0 | Akari Fujinami (JPN) | 8F | ||||||||||||
Batkhuyagiin Khulan (MGL) | 3F | Batkhuyagiin Khulan (MGL) | 2 | ||||||||||||
Christianah Ogunsanya (NGR) | 1 | Akari Fujinami (JPN) | 10 | ||||||||||||
Pang Qianyu (CHN) | 10 | Pang Qianyu (CHN) | 0 | ||||||||||||
Mia-Lahnee Aquino (GUM) | 0 | Pang Qianyu (CHN) | 10 | ||||||||||||
Betzabeth Argüello (VEN) | 3 | Jonna Malmgren (SWE) | 2 | ||||||||||||
Jonna Malmgren (SWE) | 5F |
Bronsekamper
Rekvalifisering | Bronsefinale | |||||
Choe Hyo-gyong (PRK) | 11 | Choe Hyo-gyong (PRK) | 10 | |||
Andreea Ana (ROU) | 0 | Annika Wendle (GER) | 0 | |||
Dominique Parrish (USA) | 4 | Batkhuyagiin Khulan (MGL) | 2 | |||
Batkhuyagiin Khulan (MGL) | 10F | Pang Qianyu (CHN) | 6F | |||
Referanser
- ^ «Olympic Schedule – Wrestling». Olympics.com.
Autoritetsdata