Bryting under Sommer-OL 2024 – Fri stil kvinner 50 kg
Bryting under Sommer-OL 2024 – Fri stil kvinner 50 kg | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | Fri stil kvinner 50 kg | ||
Leker | Sommer-OL 2024 | ||
Sted | Paris | ||
Arena | Grand Palais Éphémère | ||
Dato | 6.–7. august | ||
Deltakernasjoner | 16 | ||
Deltakere | 16 | ||
Medaljevinnere | |||
Sarah Hildebrandt, USA | |||
Yusneylys Guzmán, Cuba | |||
Yui Susaki, Japan | |||
Feng Ziqi, Kina | |||
Forrige | Tokyo 2020 | ||
Neste | Los Angeles 2028 |
Bryting under Sommer-OL 2024 | ||
---|---|---|
Kvalifisering | ||
Menn | ||
Fri stil | Gresk-romersk | |
57 kg | 60 kg | |
65 kg | 67 kg | |
74 kg | 77 kg | |
86 kg | 87 kg | |
97 kg | 97 kg | |
125 kg | 130 kg | |
Kvinner | ||
50 kg | 62 kg | |
53 kg | 68 kg | |
57 kg | 76 kg | |
|
50 kg fri stil for kvinner i bryting under Sommer-OL 2024 ble arrangert i Grand Palais Éphémère i Paris fra 6. til 7. august 2024.[1]
Resultater
Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | ||||||||||||
Yui Susaki (JPN) | 2 | ||||||||||||||
Vinesh Phogat (IND) | 3 | Vinesh Phogat (IND) | 7 | ||||||||||||
Aktenge Keunimjaeva (UZB) | 0 | Oksana Livach (UKR) | 5 | ||||||||||||
Oksana Livach (UKR) | 10 | 5 | |||||||||||||
Alisson Cardozo (COL) | 0 | Yusneylys Guzmán (CUB) | 0 | ||||||||||||
Gabija Dilytė (LTU) | 6F | Gabija Dilytė (LTU) | 0 | ||||||||||||
Yusneylys Guzmán (CUB) | 7 | Yusneylys Guzmán (CUB) | 10 | ||||||||||||
Evin Demirhan Yavuz (TUR) | 6 | Yusneylys Guzmán (CUB) | 0 | ||||||||||||
Feng Ziqi (CHN) | 7F | Sarah Hildebrandt (USA) | 3 | ||||||||||||
Nada Medani (EGY) | 2 | Feng Ziqi (CHN) | 4 | ||||||||||||
Ibtissem Doudou (ALG) | 0 | Sarah Hildebrandt (USA) | 7 | ||||||||||||
Sarah Hildebrandt (USA) | 10 | Sarah Hildebrandt (USA) | 5 | ||||||||||||
Mariya Stadnik (AZE) | 6 | Dolgorjavyn Otgonjargal (MGL) | 0 | ||||||||||||
Anastasia Blayvas (GER) | 2 | Mariya Stadnik (AZE) | 4 | ||||||||||||
Emanuela Liuzzi (ITA) | Dolgorjavyn Otgonjargal (MGL) | 4 | |||||||||||||
Dolgorjavyn Otgonjargal (MGL) | WO |
Bronsekamper
Rekvalifisering | Bronsefinale | |||||
Yui Susaki (JPN) | 10 | |||||
Oksana Livach (UKR) | 0 | |||||
Ibtissem Doudou (ALG) | 0 | Feng Ziqi (CHN) | 6 | |||
Feng Ziqi (CHN) | 10 | Dolgorjavyn Otgonjargal (MGL) | 4 | |||
Referanser
- ^ «Olympic Schedule – Wrestling». Olympics.com.
Autoritetsdata