Afrikamesterskapet i friidrett 2016 – 100 meter kvinner
Afrikamesterskapet i friidrett 2016 – 100 meter kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 100 meter kvinner | ||
Arrangement | Afrikamesterskapet i friidrett 2016 | ||
Sted | Durban, Sør-Afrika | ||
Arena | Kings Park Stadium | ||
Dato | 22. – 23. juni | ||
Deltakere | 33 | ||
Vinnertid | 10,99 MR | ||
Medaljevinnere | |||
Murielle Ahouré, Elfenbenskysten | |||
Carina Horn, Sør-Afrika | |||
Marie-Josée Ta Lou, Elfenbenskysten | |||
Forrige | 2014 | ||
Neste | 2018 |
Øvelser ved Afrikamesterskapet i friidrett 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10,000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4x100 m stafett | menn | kvinner | ||
4x400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landevei | ||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskos | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
100 meter for kvinner ved Afrikamesterskapet i friidrett 2016 ble arrangert 22. og 23. juni i Kings Park Stadium.[1]
Resultater
Innledningsheat
Kvalifisering: 4 beste i hvert heat (Q) og de 4 neste med raskest tid (q) ble kvalifisert til semifinalene.[2][3]
Vind:
Heat 1: +0,1 m/s, Heat 2: +0,1 m/s, Heat 3: +0,6 m/s, Heat 4: +0,3 m/s, Heat 5: +1,8 m/s
Plass | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Marie-Josée Ta Lou | Elfenbenskysten | 11,35 | Q |
2 | 3 | Murielle Ahouré | Elfenbenskysten | 11,42 | Q |
3 | 2 | Assia Raziki | Marokko | 11,45 | Q |
4 | 5 | Carina Horn | Sør-Afrika | 11,46 | Q |
5 | 2 | Germaine Abessolo Bivina | Kamerun | 11,55 | Q |
6 | 4 | Agnes Osazuwa | Nigeria | 11,60 | Q |
7 | 3 | Gina Bass | Gambia | 11,66 | Q |
8 | 2 | Phumlile Ndzinisa | Swaziland | 11,67 | Q |
8 | 3 | Ada Udaya | Liberia | 11,67 | Q |
10 | 5 | Gloria Asumnu | Nigeria | 11,69 | Q |
11 | 2 | Ngozi Musa | Sierra Leone | 11,71 | Q |
12 | 5 | Leungo Matlhaku | Botswana | 11,72 | Q |
13 | 2 | Marcelle Bouele Bondo | Republikken Kongo | 11,77 | q |
14 | 5 | Adeline Gouenon | Elfenbenskysten | 11,78 | Q |
15 | 1 | Gemma Acheampong | Ghana | 11,84 | Q |
16 | 3 | Beatrice Gyaman | Ghana | 11,85 | Q |
17 | 1 | Tebogo Mamatu | Sør-Afrika | 11,86 | Q |
18 | 4 | Persis Williams-Mensah | Ghana | 11,97 | Q |
19 | 5 | Joanne Loutoy | Seychellene | 11,97 | q |
20 | 3 | Marie Gisèle Eleme | Kamerun | 12,04 | q |
22 | 1 | Mildred Gamba | Uganda | 12,07 | Q |
23 | 2 | Evan Endiki | Sør-Sudan | 12,18 | q |
23 | 5 | Eunice Kadogo | Kenya | 12,18 | |
25 | 4 | Monicah Zephaniah | Kenya | 12,20 | Q |
26 | 1 | Ontiretse Molapisi | Botswana | 12,37 | Q |
27 | 1 | Jolene Jacobs | Namibia | 12,52 | |
28 | 2 | Franshia Mwangi | Kenya | 12,57 | |
28 | 5 | Prenam Pesse | Togo | 12,57 | |
30 | 4 | Yvonne Thomas | Zimbabwe | 12,65 | |
31 | 1 | Tsige Kebede | Etiopia | 12,83 | |
32 | 1 | Sukoluhle Mlalazi | Zimbabwe | 12,89 | |
33 | 4 | Alyssa Conley | Sør-Afrika | 99,98 DQ | FS |
34 | 1 | Ruddy Zang Milama | Gabon | 99,99 DNS | |
34 | 2 | Joanilla Janvier | Mauritius | 99,99 DNS | |
34 | 3 | Gabri Mgbemena | Zimbabwe | 99,99 DNS | |
34 | 3 | Hafsathu Kamara | Sierra Leone | 99,99 DNS | |
34 | 3 | Rachel Zenzo | Den demokratiske republikken Kongo | 99,99 DNS | |
34 | 4 | Labarang Charifa Benazir | Kamerun | 99,99 DNS |
Semifinaler
Kvalifisering: De to første i hvert heat (Q) og de to med raskest tid ellers (q) kvalifiserte seg til finalen.[3]
Vind:
Heat 1: +1,2 m/s, Heat 2: +1,8 m/s, Heat 3: +1,3 m/s
Plass | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Murielle Ahouré | Elfenbenskysten | 11,08 | Q |
2 | 3 | Carina Horn | Sør-Afrika | 11,14 | Q |
3 | 1 | Marie-Josée Ta Lou | Elfenbenskysten | 11,20 | Q |
4 | 2 | Phumlile Ndzinisa | Swaziland | 11,45 | Q |
5 | 3 | Gloria Asumnu | Nigeria | 11,51 | Q |
6 | 2 | Leungo Matlhaku | Botswana | 11,56 | q |
7 | 2 | Tebogo Mamatu | Sør-Afrika | 11,58 | q |
8 | 2 | Agnes Osazuwa | Nigeria | 11,59 | |
9 | 1 | Gemma Acheampong | Ghana | 11,60 | Q |
10 | 1 | Gina Bass | Gambia | 11,63 | |
11 | 1 | Ada Udaya | Liberia | 11,68 | |
11 | 3 | Adeline Gouenon | Elfenbenskysten | 11,68 | |
13 | 2 | Beatrice Gyaman | Ghana | 11,84 | |
14 | 1 | Marie Gisèle Eleme | Kamerun | 11,85 | |
15 | 1 | Marcelle Bouele Bondo | Republikken Kongo | 11,92 | |
16 | 2 | Germaine Abessolo Bivina | Kamerun | 11,96 | |
17 | 3 | Joanne Loutoy | Seychellene | 12,00 | |
18 | 3 | Persis Williams-Mensah | Ghana | 12,01 | |
19 | 3 | Assia Raziki | Marokko | 12,06 | |
20 | 1 | Mildred Gamba | Uganda | 12,23 | |
21 | 1 | Monicah Zephaniah | Kenya | 12,26 | |
22 | 2 | Ontiretse Molapisi | Botswana | 12,33 | |
23 | 3 | Eva Endiki | Sør-Sudan | 99,99 DNS | |
23 | 3 | Ngozi Musa | Sierra Leone | 99,99 DNS |
Finale
Vind: +2,0 m/s[4]
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Murielle Ahouré | Elfenbenskysten | 10,99 | MR |
02 | 6 | Carina Horn | Sør-Afrika | 11,07 | |
03 | 5 | Marie-Josée Ta Lou | Elfenbenskysten | 11,15 | |
4 | 7 | Gloria Asumnu | Nigeria | 11,45 | |
5 | 4 | Phumlile Ndzinisa | Swaziland | 11,46 | |
6 | 2 | Gemma Acheampong | Ghana | 11,49 | |
7 | 1 | Tebogo Mamatu | Sør-Afrika | 11,54 | |
8 | 8 | Leungo Matlhaku | Botswana | 11,67 |
Referanser
- ^ «Resultater». Arkivert fra originalen 11. september 2018. Besøkt 25. juli 2016.
- ^ «Resultater innledningsheat» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 18. august 2016. Besøkt 24. august 2016.
- ^ a b «Resultater dag 1». Arkivert fra originalen 27. august 2016. Besøkt 27. august 2016.
- ^ «Resultater dag 2». Arkivert fra originalen 27. august 2016. Besøkt 27. august 2016.