Afrikamesterskapet i friidrett 2014 – 100 meter kvinner
Afrikamesterskapet i friidrett 2014 – 100 meter kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 100 meter kvinner | ||
Arrangement | Afrikamesterskapet i friidrett 2014 | ||
Sted | Marrakech, Marokko | ||
Arena | Stade de Marrakech | ||
Dato | 10. – 11. august | ||
Deltakere | 29 | ||
Vinnertid | 11,00 MR | ||
Medaljevinnere | |||
Blessing Okagbare, Nigeria | |||
Murielle Ahouré, Elfenbenskysten | |||
Marie-Josée Ta Lou, Elfenbenskysten | |||
Forrige | 2012 | ||
Neste | 2016 |
Øvelser ved Afrikamesterskapet i friidrett 2014 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
800 m | menn | kvinner | ||||
1500 m | menn | kvinner | ||||
5000 m | menn | kvinner | ||||
10 000 m | menn | kvinner | ||||
100 m hekk | kvinner | |||||
110 m hekk | menn | |||||
400 m hekk | menn | kvinner | ||||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||||
Landeveisøvelser | ||||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||||
Tekniske øvelser | ||||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||||
Tresteg | menn | kvinner | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||||
Stavsprang | menn | kvinner | ||||
Kulestøt | menn | kvinner | ||||
Diskoskast | menn | kvinner | ||||
Spydkast | menn | kvinner | ||||
Sleggekast | menn | kvinner | ||||
Sammensatte øvelser | ||||||
Sjukamp | kvinner | |||||
Tikamp | menn |
Øvelsen 100 meter kvinner ved Afrikamesterskapet i friidrett 2014 ble avholdt den 10.–11. august på Stade de Marrakech.[1]
Resultater
Forsøksheat
Kvalifisering: De tre første i hvert heat (Q) og de fire raskeste ellers (q) kvalifisert for semifinaler.
Vind: Heat 1: -0,3 m/s, Heat 2: -0,2 m/s, Heat 3: -0,5 m/s, Heat 4: +0,8 m/s
Plass | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Murielle Ahouré | Elfenbenskysten | 11,36 | Q |
2 | 1 | Marie-Josée Ta Lou | Elfenbenskysten | 11,40 | Q |
3 | 2 | Blessing Okagbare | Nigeria | 11,42 | Q |
4 | 2 | Pon Karidjatou Traoré | Burkina Faso | 11,59 | Q |
5 | 3 | Flings Owusu-Agyapong | Ghana | 11,62 | Q |
6 | 3 | Gloria Asumnu | Nigeria | 11,68 | Q |
7 | 3 | Nanzie Adeline Gouenon | Elfenbenskysten | 11,74 | Q |
8 | 1 | Lawretta Ozoh | Nigeria | 11,75 | Q |
9 | 2 | Beatrice Gyaman | Ghana | 11,77 | Q |
9 | 4 | Gemma Acheampong | Ghana | 11,77 | Q |
11 | 2 | Tegest Tamangnu | Etiopia | 11,82 | q |
12 | 1 | Aminata Diakite | Mali | 11,94 | Q |
13 | 2 | Melissa Hewitt | Sør-Afrika | 12,06 | q |
14 | 3 | Millicent Ndoro | Kenya | 12,08 | q |
15 | 4 | Yvonne Nalishuwa | Zambia | 12,17 | Q |
16 | 2 | Elodie Embony | Madagaskar | 12,21 | q |
16 | 4 | Safina Mukoswa | Kenya | 12,21 | q |
18 | 1 | Joanne Loutoy | Seychellene | 12,22 | |
19 | 4 | Labarang Charifa Benazir | Kamerun | 12,24 | |
20 | 4 | Assia Raziki | Marokko | 12,27 | |
21 | 3 | Irene Bell Bonong | Kamerun | 12,31 | |
22 | 1 | Beatrice Midomide | Benin | 12,31 | |
23 | 3 | Valerie Hounkpeto | Benin | 12,43 | |
24 | 3 | Ghita El Kafy | Marokko | 12,52 | |
25 | 2 | Ida Marlen Mevong Mba | Ekvatorial-Guinea | 12,54 | |
25 | 4 | Neima Sefa | Etiopia | 12,54 | |
27 | 2 | Felie Michele Mboyi | Republikken Kongo | 12,57 | |
28 | 3 | Senknsh Mengista | Etiopia | 12,86 | |
29 | 4 | Fatimeta Doucouré | Mauritania | 14,15 | |
30 | 1 | Hinikissia Albertine Ndikert | Tsjad | 99.99 DNS | |
30 | 1 | Marie Jeanne Eba | Kamerun | 99.99 DNS |
Semifinaler
Kvalifisering: De tre første i hver semifinale (Q) og de to raskeste ellers (q) kvalifisert for finalen.
Vind: Heat 1: -0,3 m/s, Heat 2: +1,2 m/s
Plass | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Murielle Ahouré | Elfenbenskysten | 11,19 | Q |
2 | 2 | Blessing Okagbare | Nigeria | 11,20 | Q |
3 | 2 | Marie-Josée Ta Lou | Elfenbenskysten | 11,25 | Q |
4 | 2 | Gloria Asumnu | Nigeria | 11,44 | Q |
5 | 1 | Pon Karidjatou Traoré | Burkina Faso | 11,53 | Q |
6 | 1 | Lawretta Ozoh | Nigeria | 11,58 | Q |
7 | 1 | Nanzie Adeline Gouenon | Elfenbenskysten | 11,75 | q |
8 | 2 | Gemma Acheampong | Ghana | 11,77 | q |
9 | 2 | Beatrice Gyaman | Ghana | 11,92 | |
10 | 1 | Tegest Tamangnu | Etiopia | 11,95 | |
11 | 2 | Melissa Hewitt | Sør-Afrika | 11,98 | |
12 | 2 | Millicent Ndoro | Kenya | 12,09 | |
13 | 1 | Yvonne Nalishuwa | Zambia | 12,19 | |
14 | 2 | Aminata Diakite | Mali | 12,21 | |
15 | 1 | Safina Mukoswa | Kenya | 12,26 | |
16 | 1 | Elodie Embony | Madagaskar | 12,32 | |
17 | 1 | Flings Owusu-Agyapong | Ghana | 99.99 DQ | R162.5 |
Finale
Vind: -1,4 m/s
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentatrer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 6 | Blessing Okagbare | Nigeria | 11,00 | MR |
02 | 3 | Murielle Ahouré | Elfenbenskysten | 11,03 | |
03 | 4 | Marie-Josée Ta Lou | Elfenbenskysten | 11,20 | |
4 | 7 | Gloria Asumnu | Nigeria | 11,49 | |
5 | 5 | Pon Karidjatou Traoré | Burkina Faso | 11,60 | |
6 | 2 | Gemma Acheampong | Ghana | 11,74 | |
7 | 8 | Lawretta Ozoh | Nigeria | 11,74 | |
8 | 1 | Nanzie Adeline Gouenon | Elfenbenskysten | 11,86 |
Referanser
- ^ Resultater
- v
- d
- r
Afrikamestere på 100 meter, kvinner
- 1979: Obuzoene Nsenu
- 1982: Alice Adala
- 1984: Doris Wiredu
- 1985: Rufina Uba
- 1988: Mary Onyali
- 1989: Mary Onyali
- 1990: Onyinye Chikezie
- 1992: Elinda Vorster
- 1993: Beatrice Utondu
- 1996: Georgette Nkoma
- 1998: Mary Onyali
- 2000: Myriam Léonie Mani
- 2002: Endurance Ojokolo
- 2004: Endurance Ojokolo
- 2006: Vida Anim
- 2008: Damola Osayomi
- 2010: Blessing Okagbare
- 2012: Ruddy Zang Milama
- 2014: Blessing Okagbare
- 2016: Murielle Ahouré
- 2018: Marie-Josée Ta Lou
- 2022: Gina Bass
- 2024: Gina Bass