2023 Avrupa Oyunları'nda Türkiye
Avrupa Oyunları'nda Türkiye | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
2023 Avrupa Oyunları'nda | ||||||||||||
Sporcular | 20 sporda 193 sporcu | |||||||||||
Bayrak taşıyıcısı | Nafia Kuş Emre Kutalmış Ateşli | |||||||||||
Madalyalar Derece: 9 | Altın 9 | Gümüş 9 | Bronz 20 | Toplam 38 | ||||||||
Avrupa Oyunları tarihi (özet) | ||||||||||||
Avrupa Oyunları | ||||||||||||
Türkiye, 21 Haziran-2 Temmuz tarihlerinde Polonya'nın Kraków ve Małopolska kentlerinde düzenlenen 2023 Avrupa Oyunları'na katıldı. Türkiye'yi turnuvada 103 kadın ve 90 erkek olmak üzere toplamda 193 sporcu temsil etti.[1]
Madalya kazananlar
Madalya | İsim | Spor | Etkinlik | Tarih |
---|---|---|---|---|
1 Altın | İsmail Keleş | Atıcılık | Erkekler 10 metre havalı tabanca | 22 Haziran |
1 Altın | Eray Şamdan | Karate | Erkekler 60 kg | 22 Haziran |
1 Altın | Sude Yaren Uzunçavdar | Tekvando | Kadınlar 73 kg | 26 Haziran |
1 Altın | Nafia Kuş | Tekvando | Kadınlar +73 kg | 26 Haziran |
1 Altın | Gülistan Turan | Muay thai | Kadınlar 51 kg | 27 Haziran |
1 Altın | Bediha Tacyıldız | Muay thai | Kadınlar 63.5 kg | 27 Haziran |
1 Altın | Busenaz Sürmeneli | Boks | Kadınlar velter sıklet | 1 Temmuz |
1 Altın | Buse Naz Çakıroğlu | Boks | Kadınlar hafif sinek sıklet | 2 Temmuz |
1 Altın | Emine Arslan | Kickboks | Kadınlar Full Contact 52 kg | 2 Temmuz |
2 Gümüş | Ali Sofuoğlu | Karate | Erkekler kata | 22 Haziran |
2 Gümüş | Merve Dinçel | Tekvando | Kadınlar 49 kg | 23 Haziran |
2 Gümüş | Necati Er | Atletizm | Erkekler üç adım atlama | 23 Haziran |
2 Gümüş | Tuğba Danışmaz | Atletizm | Kadınlar üç adım atlama | 24 Haziran |
2 Gümüş | İsmail Keleş Yusuf Dikeç Buğra Selimzade | Atıcılık | 10 metre havalı tabanca takım | 24 Haziran |
2 Gümüş | Sercan Koç | Muay thai | Erkekler 60 kg | 27 Haziran |
2 Gümüş | Kübra Kocakuş | Muay thai | Kadınlar 60 kg | 27 Haziran |
2 Gümüş | Samet Gümüş | Boks | Erkekler sinek sıklet | 1 Temmuz |
2 Gümüş | Dilara Bedia Kızılsu Rümeysa Pelin Kaya Safiye Temizdemir | Atıcılık | Kadınlar takım trap | 2 Temmuz |
3 Bronz | Serap Özçelik | Karate | Kadınlar 50 kg | 22 Haziran |
3 Bronz | Tuba Yakan | Karate | Kadınlar 55 kg | 22 Haziran |
3 Bronz | Gülbahar Gözütok | Karate | Kadınlar 61 kg | 23 Haziran |
3 Bronz | Erman Eltemur | Karate | Erkekler 75 kg | 23 Haziran |
3 Bronz | Mehmet Çelik | Atletizm | Erkekler 800 metre | 23 Haziran |
3 Bronz | Türkiye artistik yüzme takımı
| Artistik yüzme | Serbest stil kombinasyon takım | 23 Haziran |
3 Bronz | İsmail Nezir | Atletizm | Erkekler 400 metre engelli | 24 Haziran |
3 Bronz | Hatice Kübra İlgün | Tekvando | Kadınlar 57 kg | 24 Haziran |
3 Bronz | Hüseyin Kartal | Tekvando | Erkekler 80 kg | 25 Haziran |
3 Bronz | Emre Kutalmış Ateşli | Tekvando | Erkekler +87 kg | 26 Haziran |
3 Bronz | Enis Yunusoğlu | Muay thai | Erkekler 81 kg | 26 Haziran |
3 Bronz | Ezgi Keleş | Muay thai | Kadınlar 54 kg | 26 Haziran |
3 Bronz | Hazal Burun | Okçuluk | Makaralı yay kadınlar bireysel | 28 Haziran |
3 Bronz | Emircan Haney | Okçuluk | Makaralı yay erkekler bireysel | 29 Haziran |
3 Bronz | Hatice Akbaş | Boks | Kadınlar horoz sıklet | 30 Haziran |
3 Bronz | Gizem Özer | Boks | Kadınlar hafif sıklet | 30 Haziran |
3 Bronz | Tuğrulhan Erdemir | Boks | Erkekler hafif orta sıklet | 30 Haziran |
3 Bronz | Recep Men | Kickboks | Erkekler Light Contact 79 kg | 1 Temmuz |
3 Bronz | Cevat Kır | Kickboks | Erkekler Point Fighting 84 kg | 1 Temmuz |
3 Bronz | Funda Güleç | Kickboks | Kadınlar Point Fighting 60 kg | 1 Temmuz |
Spor | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|
Artistik yüzme | 0 | 0 | 1 | 1 |
Atıcılık | 1 | 2 | 0 | 3 |
Atletizm | 0 | 2 | 2 | 4 |
Boks | 2 | 1 | 3 | 6 |
Karate | 1 | 1 | 4 | 6 |
Kickboks | 1 | 0 | 3 | 4 |
Muay thai | 2 | 2 | 2 | 6 |
Okçuluk | 0 | 0 | 2 | 2 |
Tekvando | 2 | 1 | 3 | 6 |
Toplam | 9 | 9 | 20 | 38 |
Yarışmacılar
Spor | Erkek | Kadın | Toplam |
---|---|---|---|
Artistik yüzme | 0 | 12 | 12 |
Atıcılık | 10 | 7 | 17 |
Atletizm | 20 | 19 | 39 |
Badminton | 1 | 1 | 2 |
Bisiklet | 3 | 0 | 3 |
Boks | 7 | 6 | 13 |
Eskrim | 6 | 5 | 11 |
Judo | 4 | 6 | 10 |
Karate | 5 | 4 | 9 |
Kano-Durgunsu | 5 | 0 | 5 |
Kano-Akarsu | 3 | 1 | 4 |
Kayakla atlama | 3 | 0 | 3 |
Kickboks | 5 | 7 | 12 |
Masa tenisi | 1 | 2 | 3 |
Modern pentatlon | 4 | 4 | 8 |
Muay Thai | 2 | 4 | 6 |
Okçuluk | 2 | 4 | 6 |
Tekvando | 8 | 7 | 15 |
Triatlon | 1 | 1 | 2 |
Yedili ragbi | 0 | 13 | 13 |
Toplam | 90 | 103 | 193 |
Artistik yüzme
Sporcu | Etkinlik | Eleme | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Puan | Sıra | Puan | Sıra | ||
Esmanur Yirmibeş Nil Talu | Düet teknik rutin | ||||
Esmanur Yirmibeş Ayda Salepcioğlu | Düet serbest rutin | ||||
Esmanur Yirmibeş Nil Talu Ayda Salepcioğlu Melek Andreea Akay Selin Telci İsra Yüksel Derin Aralp Ece Sokullu Ece Üngör | Serbest Stil Kombinasyon Takım |
Atletizm
Türkiye Chorzów'da düzenlenecek olan 2023 Avrupa Atletizm Takım Şampiyonası'nın birinci liginde mücadele edecektir.[2]
- Avrupa Atletizm Takım Şampiyonası Birinci Lig
Takım | Etkinlik | Etkinlik puanları | Toplam | Sıra | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 5000m | 110m h* | 400m h | 3000m SC | 4x100m | 4x400m** | SP | JT | HT | DT | PV | HJ | TJ | LJ | |||||
Takım Şampiyonası Birinci Lig | Erkekler | ||||||||||||||||||||||
Kadınlar |
açıklama: h: engelli; SC; su engelli: SP; Gülle atma: JT: Cirit atma: HT: Çekiç atma: DT: Disk atma: PV: Sırıkla atlama: HJ: Yüksek atlama: TJ: Üç adım atlama: LJ: Uzun atlama
- Kadınlar 110 metre engelli yerine 100 metre engellide yarışmaktadır.
- 4 x 400 metre tek bir karma etkinlik olarak düzenlenmektedir.
- Bireysel etkinlikler
Takım etkinliğine katılan her ülke, Türkiye de dahil olmak üzere, her bir bireysel etkinliğe otomatik olarak bir sporcuyla katılır. Madalyalar Birinci Lig programının sonunda verilir.
Etkinlik | Erkek atlet | Puan | Sıra | Kadın atlet | Puan | Sıra |
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Kayhan Özer | 10.32 | 9 | Elif Polat | 11.84 | 16 |
200 m | Batuhan Altıntaş | 21.19 | 13 | Simay Özçiftçi | 23.77 | 15 |
400 m | İlyas Çanakçı | 47.23 | 14 | Edanur Tulum | 53.52 | 15 |
800 m | Mehmet Çelik | 1:46.84 | Tuğba Toptaş | 2:03.63 | 13 | |
1500 m | İbrahim Erata | 3:43.55 | 12 | Şilan Ayyıldız | 4:16.06 | 12 |
5000 m | Ramazan Özdemir | 14:00.71 | 7 | Fatma Karasu | 15:56.63 | 13 |
110/100 m engelli | Mikdat Sevler | 13.82 | 10 | Şevval Ayaz | 13.33 | 10 |
400 metre engelli | İsmail Nezir | 48.84 | Gülşah Cebeci | 1:02.52 | 15 | |
3000 metre su engelli | Turgay Bayram | DQ | — | Tuğba Güvenç | 9:47.31 | 4 |
4 × 100 m | Ertan Özkan Kayhan Özer Batuhan Altıntaş Ramil Guliyev | 38.96 | 7 | Sıla Koloğlu Şevval Ayaz Simay Özçiftçi Elif Polat | 44.74 | 11 |
4 × 400 m (karma) | — | İlyas Çanakçı Edanur Tulum Oğuzhan Kaya Elif Polat | 3:20.01 | 13 | ||
Gülle atma | Nuh Bolat | 17.93 | 14 | Sinem Yıldırım | 15.76 | 10 |
Cirit atma | Emin Öncel | 74.18 | 9 | Esra Türkmen | 55.32 | 7 |
Çekiç atma | Halil Yılmazer | 69.30 | 10 | Tuğçe Şahutoğlu | 61.92 | 12 |
Disk atma | Ömer Şahin | 57.75 | 11 | Nurten Mermer | 50.89 | 11 |
Sırıkla atlama | Ersu Şaşma | 5.45 | 11 | Buse Arıkazan | 4.10 | 15 |
Yüksek atlama | Ali Eren Ünlü | 2.20 | 6 | Buse Savaşkan | 1.87 | 4 |
Üç adım atlama | Necati Er | 16.71 | Tuğba Danışmaz | 14.16 | ||
Uzun atlama | Necati Er | 7.10 | 15 | Ecem Çalağan | 5.95 | 15 |
Badminton
Sporcu | Etkinlik | Grup aşaması | Son 16 turu | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Neslihan Yiğit | Tek kadınlar | Kuuba (EST) G (18-21, 21-17, 21-10) | Sotiriou (GRE) G (21-6, 21-10) | Romanova (LAT) G (21-6, 21-8) | 1 | Buhrova (UKR) G (21-9, 21-16) | Blichfeldt (DEN) M (18-21, 8-21) | Bu aşamaya geçemedi | ||
Emre Lale | Tek erkekler | Antonsen (DEN) M (12-21, 9-21) | Koljonen (FIN) M (18-21, 11-21) | Burestedt (SWE) M (18-21, 10-21) | 4 | Bu aşamaya geçemedi |
Boks
Türkiye oyunlara 13 sporcuyla katılmaya hak kazandı.[3]
- Erkekler
Sporcu | Sıklet | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Samet Gümüş | 51 kg | Bay | Zamotayev (UKR) G 3-1 | Molina (ESP) G 5-0 | Serra (ITA) G 4-1 | Bennama (FRA) M 1-4 | |
Batuhan Çiftçi | 57 kg | Serikov (EST) G 5-0 | Quiles (ESP) M 0-5 | Bu aşamaya geçemedi | |||
Bilge Kağan Kanlı | 63.5 kg | Christodoulou (CYP) G 5-0 | Bajoku (KOS) G 3-2 | Oumiha (FRA) M 0-5 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Tuğrulhan Erdemir | 71 kg | Bozorov (MDA) G 5-0 | Zakharieiev (UKR) G 3-2 | Schachidov (GER) G 5-0 | Terteryan (DEN) M HM | — | |
Kaan Aykutsun | 80 kg | Aradoaie (ROU) M 1-3 | Bu aşamaya geçemedi | ||||
Berat Acar | 92 kg | Bay | Williams (GBR) G 3-2 | Mouhiidine (ITA) M 0-5 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Uğur Aydemir | +92 kg | Abdullayev (AZE) M RSC R3 | Bu aşamaya geçemedi |
- Kadınlar
Sporcu | Sıklet | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Buse Naz Çakıroğlu | 50 kg | Bay | Grigoryan (ARM) G 5-0 | Rok (POL) G 5-0 | Sorrentino (ITA) G 5-0 | Lkhadiri (FRA) G 5-0 | |
Hatice Akbaş | 54 kg | Bay | Lakotár (HUN) G 5-0 | Charaabi (ITA) G 4-1 | Perijoc (ROU) M 2-3 | — | |
Ayşen Taşkın | 57 kg | Bay | Walsh (IRL) M 0-5 | Bu aşamaya geçemedi | |||
Gizem Özer | 60 kg | Chiper (MDA) G 5-0 | Sadiku (KOS) G 4-0 | Okhrei (UKR) G 5-0 | Shadrina (SRB) M 1-4 | — | |
Busenaz Sürmeneli | 66 kg | Auciute (LTU) G 5-0 | Mavromatti (GRE) G RSC R2 | Rygielska (POL) G 5-0 | Eccles (GBR) G 4-1 | Derieuw (BEL) G 5-0 | |
Büşra Işıldar | 75 kg | Bay | Stonkutė (LTU) G 3-2 | Wójcik (POL) M 0-5 | Bu aşamaya geçemedi |
Karate
Türkiye oyunlara 9 sporcuyla katılmaya hak kazandı.[4]
- Erkekler
Sporcu | Kategori | Eleme turu | Yarı final | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Ali Sofuoğlu | Kata | Busato (ITA) G 41.40-41.30 | Nagy (HUN) G 42.70-41.00 | Szczypkowski (POL) G 42.60-38.60 | 1 | Ujihara (SUI) G 44.60-42.30 | Quintero (ESP) M 44.10-44.60 | |
Eray Şamdan | 60 kg | Xenos (GRE) G 2-1 | Guliyev (AZE) G 7-0 | Kwaśniewski (POL) G 1-0 | 1 | Crescenzo (ITA) G 0-0 | Xenos (GRE) G 2-2 | |
Burak Uygur | 67 kg | Comănescu (ROU) M 1-2 | Sabiecki (POL) M 2-3 | Pavlov (MKD) M 0-6 | 4 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Erman Eltemur | 75 kg | Mahauden (BEL) G 10-5 | Wilkins (GBR) G 5-2 | Drążewski (POL) G 3-0 | 1 | Vivo (ITA) M 3-4 | — | |
Fatih Şen | +84 kg | Kvesić (CRO) M 3-5 | Tzanos (GRE) G 8-0 | Gębka (POL) G 3-1 | 2 | Arkania (GEO) G 5-1 | Kvesić (CRO) M 0-5 | DSQ |
- Kadınlar
Sporcu | Kategori | Eleme turu | Yarı final | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Dilara Bozan | Kata | Bjerring (DEN) G 41.30-36.80 | García (ESP) M 41.90-43.20 | Xenou (GRE) M 41.20-41.90 | 3 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Serap Özçelik | 50 kg | Perfetto (ITA) M 4-4 | Hubrich (GER) B 0-0 | Teymurova (AZE) G 3-1 | 2 | Plank (AUT) M 3-5 | — | |
Tuba Yakan | 55 kg | Terliuga (UKR) M 2-4 | Bugur (GER) G 3-2 | Brunori (ITA) G 6-2 | 2 | Goranova (BUL) M 3-3 | — | |
Gülbahar Gözütok | 61 kg | Khamis (GER) M 0-3 | Snel (NED) G 1-0 | Mikulska (POL) G 11-3 | 2 | Serogina (UKR) M 0-2 | — |
Kickboks
Türkiye, 2022 Avrupa Şampiyonası vasıtasıyla 12 sporcusu (5 erkek ve 7 kadın) Oyunlara katılmaya hak kazandı.[5]
- Erkekler
Sporcu | Etkinlik | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final/BM | |
---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Emrah Yaşar | Full Contact 86 kg | Krason (POL) M 1-2 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Nurettin Diler | Light Contact 63 kg | Penzo (ITA) M 0-3 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Recep Men | Light Contact 79 kg | Rzepka (POL) G 3-0 | Fésű (HUN) M 0-3 | — | |
Ferit Özdemir | Point Fighting 63 kg | Leovari (GRE) M 7-11 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Cevat Kır | Point Fighting 84 kg | Shikongo (FIN) G 11-1 | Peters (GER) M 3-13 | — |
- Kadınlar
Sporcu | Etkinlik | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final/BM | |
---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Emine Arslan | Full Contact 52 kg | Morales (ESP) G 2-1 | Andersen (NOR) G 2-1 | Perona (ITA) G 3-0 | |
Büşra Demirayak | Full Contact 60 kg | Czégény (HUN) M 1-2 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Sabriye Gür | Full Contact 70 kg | Zec (CRO) M 1-2 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Afra Adıyaman | Light Contact 50 kg | Semeli (GRE) M 1-2 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Aybüke Kılınç | Point Fighting 50 kg | Torok (HUN) M 4-8 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Funda Güleç | Point Fighting 60 kg | Goralczykova (SVK) G 22-18 | Busa (HUN) M 3-8 | — | |
Fatmanur Karagöz | Point Fighting 70 kg | Angelino (ITA) M 5-13 | Bu aşamaya geçemedi |
Masa tenisi
Sporcu | Etkinlik | 1. Tur | 2. Tur | 3. Tur | Son 16 turu | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
İbrahim Gündüz | Tek erkekler | Gionis (GRE) M 0-4 | Bu aşamaya geçemedi | ||||||
Sibel Altınkaya | Tek kadınlar | Blaskova (CZE) M 3-4 | Bu aşamaya geçemedi | ||||||
Özge Yılmaz | Tofant (SLO) M 1-4 | Bu aşamaya geçemedi | |||||||
Sibel Altınkaya İbrahim Gündüz | Karma çiftler | — | İsveç G 3-2 | Almanya M 2-3 | Bu aşamaya geçemedi |
Modern pentatlon
Sporcu | Etkinlik | Eskrim (kılıç tek dokunuş) | Yüzme (200 m serbest stil) | Biniclik (gösteri atlayışı) | Kombine: atış/koşu (10 m havalı tabanca)/(3200 m) | Toplam puan | Final sıralaması | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | Sıra | MP points | Derece | Sıra | MP puanları | Cezalar | Sıra | MP puanları | Time | Sıra | MP puanları | ||||
Buğra Ünal | Erkekler bireysel | |||||||||||||||
Tolga Topaklı | ||||||||||||||||
Eren Kıvanç Taşyaran | ||||||||||||||||
Dora Nusretoğlu | ||||||||||||||||
Erkekler takım | ||||||||||||||||
İlke Mihrioğlu | Kadınlar bireysel | |||||||||||||||
İpek Akşin | ||||||||||||||||
Yaren Nur Polat | ||||||||||||||||
Sıdal Aslan | ||||||||||||||||
Kadınlar takım | ||||||||||||||||
Karma takım |
Muay Thai
Sporcu | Etkinlik | Çeyrek finaller | Yarı finaler | Final | |
---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Sercan Koç | Erkekler 60 kg | Bay | Mykytas (UKR) G 29-28 | De Leu (BEL) M 28-29 | |
Enis Yunusoğlu | Erkekler 81 kg | Dos Santos (ITA) G RET R2 | Livadari (MDA) M 28-29 | — | |
Gülistan Turan | Kadınlar 51 kg | Chochlíková (SVK) G 30-27 | Djedidi (FRA) G 30-27 | Dargiel (POL) G 30-27 | |
Ezgi Keleş | Kadınlar 54 kg | Dos Santos (FRA) G 30-27 | Depypere (BEL) M 27-30 | — | |
Kübra Kocakuş | Kadınlar 60 kg | Nardelotti (ITA) G 30-27 | Piccirillo (BEL) G 30-27 | Grents (EST) M 27-30 | |
Bediha Tacyıldız | Kadınlar 63.5 kg | Bodač (CRO) G 30-27 | Mingsupphakun (FIN) G 30-27 | Štechová (CZE) G 30-27 |
Tekvando
Türkiye oyunlara 15 sporcuyla katılmaya hak kazandı.[6]
- Erkekler
Sporcu | Sıklet | Son 16 turu | Çeyrek finaller | Yarı finaller RP | Final/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Görkem Polat | 54 kg | Marwan (SWE) M 0-2 | Bu aşamaya geçemedi | |||
Ömer Faruk Dayıoğlu | 58 kg | Nour (GBR) M 0-2 | Bu aşamaya geçemedi | |||
Hakan Reçber | 63 kg | Avramov (BUL) G 2-0 | Alaphilippe (FRA) M 0-1 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Ferhat Can Kavurat | 68 kg | Glasnović (CRO) M 1-2 | Bu aşamaya geçemedi | |||
Muhammed Emin Yıldız | 74 kg | Thune (NOR) G 2-0 | Golubić (CRO) M 1-2 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Hüseyin Kartal | 80 kg | Bouzid (FRA) G 2-1 | Ordemann (NOR) M 1-2 | Jochman (CZE) G 2-1 | Cintado (ESP) G 2-0 | |
Enbiya Taha Biçer | 87 kg | Theocharous (CYP) G 2-0 | Snacov (ROU) G 2-0 | Šapina (CRO) M 0-2 | Bailey (HUN) M 1-2 | 5 |
Emre Kutalmış Ateşli | +87 kg | Marinescu (MDA) G 2-0 | Cunningham (GBR) M 0-2 | Pilipovic (NOR) G 2-1 | García (ESP) G 2-0 |
- Kadınlar
Sporcu | Sıklet | Son 16 turu | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Rukiye Yıldırım | 46 kg | Çelik (GER) M 0-2 | Bu aşamaya geçemedi | |||
Merve Dinçel | 49 kg | Bay | Moore (GBR) G 2-0 | Kisskalt (GER) G 2-0 | Cerezo (ESP) M 1-2 | |
Sıla Ezgi Yağcı | 53 kg | Oleszczuk (POL) G 2-1 | Aydın (GER) M 1-2 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Hatice Kübra İlgün | 57 kg | Bay | Tvaronavičiūtė (LTU) G 2-0 | Márton (HUN) M 1-2 | Ortiz (LTU) G 2-0 | |
İkra Kayır | 67 kg | Jelić (CRO) M 0-2 | Bu aşamaya geçemedi | |||
Sude Yaren Uzunçavdar | 73 kg | Füredi (HUN) G 2-0 | Laurin (FRA) G 2-0 | Klepac (CRO) G 2-0 | Božanić (SRB) G 2-0 | |
Nafia Kuş | +73 kg | Padla (HUN) G 2-0 | Boyadzhieva (BUL) G 2-0 | Avoulète (FRA) G 2-0 | Kowalczuk (POL) G 2-0 |
Triatlon
Sporcu | Etkinlik | Yüzme (1.5 km) | 1. Geçiş | Bisiklet (40 km) | 2. Geçiş | Koşu (10 km) | Toplam süre | Sıra |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gültigin Er | Erkekler bireysel | 18:39 | 0:55 | 57:24 | 0:40 | 36:22 | 1:53:57 | 48 |
Xisca Tous | Kadınlar bireysel | 20:36 | 0:58 | 1:04:52 | 0:31 | 38:15 | 2:05:11 | 37 |
Okçuluk
Türkiye oyunlara 6 sporcuyla katılmaya hak kazandı.[7]
- Klasik yay
Sporcu | Etkinlik | Sıralama turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek final | Yarı final | Final/BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Sıra | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Mete Gazoz | Erkekler bireysel | 692 | 1 | Kasprowski (POL) G 6-0 | Chabin (SUI) G 6-5 | Alvariño (ESP) M 4-6 | Bu aşamaya geçemedi | ||
Ezgi Başaran | Kadınlar bireysel | 650 | 19 | Lassila (FIN) M 4-6 | Bu aşamaya geçemedi | ||||
Zeynep Köse | 642 | 25 | Danailova (BUL) M 4-6 | Bu aşamaya geçemedi | |||||
Gülnaz Coşkun | 624 | 33 | Amăistroaie (ROU) G 6-2 | Pavlova (UKR) M 5-6 | Bu aşamaya geçemedi | ||||
Ezgi Başaran Zeynep Köse Gülnaz Coşkun | Kadınlar takım | 1916 | 5 | — | Fransa M 0-6 | Bu aşamaya geçemedi | |||
Ezgi Başaran Mete Gazoz | Karma takım | 1342 | 5 | Bay | Polonya G 6-0 | İspanya M 2-6 | Bu aşamaya geçemedi |
- Makaralı yay
Sporcu | Etkinlik | Sıralama turu | Son 16 turu | Çeyrek final | Yarı final | Final/BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Sıra | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | ||
Emircan Haney | Erkekler bireysel | 712 | 6 | Lüpkemann (GER) G 149-145 | Girard (FRA) G 147-141 | Bošanský (SVK) M 145-147 | Przybylski (POL) G 149-146 | |
Hazal Burun | Kadınlar bireysel | 705 | 5 | Khomutovska (UKR) G 147-143 | Nisula (FIN) G 143-136 | Gibson (GBR) M 144-148 | Gellenthien (DEN) G 146-138 | |
Hazal Burun Emircan Haney | Karma takım | 1417 | 2 | Bay | İspanya G 155-148 | Estonya M 159-159 | İtalya M 152-153 | 4 |
Yedili ragbi
Sporcular | Etkinlik | Grup aşaması | 9-12 | 11-12 | Sıra | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | Sıra | Rakip Sonuç | Rakip Sonuç | |||||
| Kadınlar | Polonya M 0-50 | Almanya M 5-31 | Portekiz M 5-36 | 4 | İsveç M 7-10 | Norveç M 5-10 | 12 |
Kaynakça
- ^ 12 Haziran 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde [https://web.archive.org/web/20230612040112/https://www.olimpiyatkomitesi.org.tr/Olimpiyat-Oyunlari-Detay/144/1 arşivlendi.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 19 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Haziran 2023.
- ^ 30 Nisan 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde [https://web.archive.org/web/20230430051541/https://www.iba.sport/wp-content/uploads/2023/04/20230428-List-of-eligible-boxers-for-European-Games22.pdf arşivlendi.
- ^ 2023 European Games athletes 28 Mart 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Dünya Karate Federasyonu, 10 April 2023.
- ^ Qualification system in kickboxing for the 2023 European Games 19 Mart 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., European Olympic Committees, 10 November 2022.
- ^ 2023 European Games athletes 29 Mart 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., European Olympic Committees, 22 February 2023.
- ^ General quotas in archery for the 2023 European Games 11 Mayıs 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Archery Europe, 10 May 2023.
Dış bağlantılar
- Türkiye Olimpiyat Komitesi resmi internet sitesi 12 Haziran 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
- Türkiye 2023 Avrupa Oyunları Sporcu Listesi 16 Haziran 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.