2023 Avrupa Atletizm Takımlar Şampiyonası
2023 Avrupa Takım Şampiyonası | |
---|---|
Mekan | Silezya Stadyumu |
Yer | Polonya Chorzów |
Tarih | 20-25 Haziran |
← Silesia 2021 Madrid 2025 → |
2023 Avrupa Atletizm Takımlar Şampiyonası (ETC) atletizm branşında 20-25 Haziran 2023 tarihlerinde Polonya'nın Chorzów kentindeki Silezya Stadyumu'nda düzenlenmiştir.[1]
Etkinliğin ilk olarak Madrid'de düzenlenmesi planlanmıştı,[2][3] ancak Avrupa Atletizm ve Avrupa Olimpiyat Komitesi'nin anlaşmaya varmasının ardından etkinlik 2023 Avrupa Oyunları programına eklendi ve Polonya'ya taşındı. Madrid 2025 ETC'ye ev sahipliği yapacaktır.[4]
Önceki oyunlardan farklı olarak, 2023 Avrupa Oyunları programı kapsamında takımlar yarışmasında madalya ve kupanın yanı sıra bireysel altın, gümüş ve bronz madalyalar da verilecektir. Bireysel madalyalar, her üç daldaki en iyi performanslara göre belirlenecek ve bireysel etkinliklerde kazananlar ve madalya alanlar Avrupa Oyunları madalya sahipleri olarak tanımlanacaktır. Şampiyonalarda 100 metreden 800 metreye kadar olan yarışlar iki etap halinde koşulacak ve süreler hem Takım Şampiyonalarındaki puanlar hem de Avrupa Oyunlarındaki madalya sıralamaları için tek bir tabloda birleştirilecektir.[5] Yetkililer, Takım Şampiyonalarının 16 takımlı versiyonunun Avrupa Oyunları programına kalıcı olarak dahil edileceğini ve 2027'de geri döneceğini, tek başına takım etkinliklerinin ise Avrupa Oyunları sürecinin ortasında (2025'te Madrid'de düzenlenecek bir sonraki oyunlar arası etkinlikle birlikte) düzenleneceğini belirttiler.[6]
Ödül ve madalyalara ek olarak, ikinci ve üçüncü liglerdeki en iyi üç takım bir sonraki şampiyona için lig atlayacak, birinci ve ikinci ligdeki en alttaki üç takım ise küme düşecektir.
Format değişikliği
Turnuva 2021 Avrupa Atletizm Takım Şampiyonası sonuçlarına göre dört lig yerine üç ligden oluşacaktır.[7] 1. Lig 23-25 Haziran tarihlerinde akşam seanslarında, 3. Lig sabah seanslarında, 2. Lig ise 20-22 Haziran tarihlerinde akşam seanslarında yarışacaktır.
2023 Oyunlarında daha önce olduğu gibi 40 değil sadece 37 etkinlik olacak: hem erkeklerde hem de kadınlarda 4×400 m bayrak yarışları iptal edildi ve yerine şampiyonaları tamamlayacak yeni bir karma bayrak yarışı getirildi.
Rusya'nın 2022'de Ukrayna'yı işgal etmesinin bir sonucu olarak, Rusya ve Belarus takımlarının 2023 Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda mücadele etmeleri yasaklanmış bulunmaktadır.
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Polonya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | İtalya (ITA) | 7 | 5 | 3 | 15 |
2 | Hollanda (NED) | 4 | 2 | 4 | 10 |
3 | Almanya (GER) | 4 | 1 | 1 | 6 |
4 | Polonya (POL)* | 3 | 5 | 1 | 9 |
5 | Ukrayna (UKR) | 3 | 1 | 2 | 6 |
6 | İspanya (ESP) | 3 | 0 | 2 | 5 |
7 | İsviçre (SUI) | 2 | 0 | 2 | 4 |
8 | Letonya (LAT) | 2 | 0 | 0 | 2 |
9 | Romanya (ROU) | 1 | 2 | 1 | 4 |
10 | Portekiz (POR) | 1 | 2 | 0 | 3 |
Slovenya (SLO) | 1 | 2 | 0 | 3 | |
Çekya (CZE) | 1 | 2 | 0 | 3 | |
13 | Fransa (FRA) | 1 | 1 | 4 | 6 |
14 | Yunanistan (GRE) | 1 | 1 | 0 | 2 |
15 | Finlandiya (FIN) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Norveç (NOR) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
17 | Arnavutluk (ALB) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Sırbistan (SRB) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
19 | İsveç (SWE) | 0 | 3 | 1 | 4 |
20 | Türkiye (TUR) | 0 | 2 | 2 | 4 |
21 | Belçika (BEL) | 0 | 2 | 1 | 3 |
22 | Kıbrıs Cumhuriyeti (CYP) | 0 | 2 | 0 | 2 |
23 | Litvanya (LTU) | 0 | 1 | 3 | 4 |
24 | Estonya (EST) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Hırvatistan (CRO) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Lüksemburg (LUX) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Macaristan (HUN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
28 | Büyük Britanya (GBR) | 0 | 0 | 5 | 5 |
29 | Slovakya (SVK) | 0 | 0 | 2 | 2 |
30 | Avusturya (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
İrlanda (IRL) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (31 Ülke) | 38 | 38 | 38 | 114 |
2023 Avrupa Oyunları bireysel madalya sahipleri
Madalya kazanan sporculara madalyaları Birinci Lig yarışmasının sonunda verilir. Sporcular her üç ligde de yarışmaya katılabilir.
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre[8] | Samuele Ceccarelli İtalya | 10.13 | Raphael Bouju Hollanda | 10.14 | Jeremiah Azu Büyük Britanya | 10.16 |
200 metre[9] | Ryan Zeze Fransa | 20.29 | Albert Komański Polonya | 20.50 | Ján Volko Slovakya | 20.53 |
400 metre[10] | Håvard Bentdal Ingvaldsen Norveç | 44.88 | João Coelho Portekiz | 45.05 | Liemarvin Bonevacia Hollanda | 45.06 |
800 metre[11] | Ramon Wipfli İsviçre | 1:46.73 | Filip Šnejdr Çekya | 1:46.84 | Mehmet Çelik Türkiye | 1:46.84 |
1500 metre[12] | Mohamed Katir İspanya | 3:36.95 | Isaac Nader Portekiz | 3:37.37 | Niels Laros Hollanda | 3:37.59 |
5000 metre[13] | Thierry Ndikumwenayo İspanya | 13:25.48 | Andreas Almgren İsveç | 13:25.70 | Yemaneberhan Crippa İtalya | 13:25.70 |
3000 metre su engelli[14] | Daniel Arce İspanya | 8:25.88 | Emil Blomberg İsveç | 8:26.27 | Zak Seddon Büyük Britanya | 8:27.42 |
110 metre engelli[15] | Jason Joseph İsviçre | 13.12 | Milan Trajkovic Kıbrıs Cumhuriyeti | 13.38 | Enrique Llopis İspanya | 13.44 |
400 metre engelli[16] | Alessandro Sibilio İtalya | 48.14 | Rasmus Mägi Estonya | 48.63 | İsmail Nezir Türkiye | 48.84 EU23L |
4 × 100 metre bayrak yarışı[17] | Almanya Julian Wagner Marvin Schulte Joshua Hartmann Yannick Wolf | 38.34 | İtalya Lorenzo Patta Samuele Ceccarelli Marco Ricci Filippo Tortu | 38.47 | Fransa Dylan Rigot Jeff Erius Ryan Zeze Jimmy Vicaut | 38.51 |
Yüksek atlama[18] | Gianmarco Tamberi İtalya | 2.29 | Thomas Carmoy Belçika | 2.29 = | Norbert Kobielski Polonya | 2.26 |
Sırıkla atlama[19] | Menno Vloon Hollanda | 5.85 | Emmanouil Karalis Yunanistan | 5.80 | Thibaut Collet Fransa | 5.80 |
Uzun atlama[20] | Miltiadis Tentoglou Yunanistan | 8.34 EL | Mattia Furlani İtalya | 7.97 | Simon Ehammer İsviçre | 7.95 |
Üç adım atlama[21] | Tobia Bocchi İtalya | 16.84 | Necati Er Türkiye | 16.71 | Vladyslav Shepeliev Ukrayna | 16.67 EU23L |
Gülle atma[22] | Zane Weir İtalya | 21.59 | Filip Mihaljević Hırvatistan | 21.33 | Scott Lincoln Büyük Britanya | 21.10 |
Disk atma[23] | Kristjan Čeh Slovenya | 69.94 | Daniel Ståhl İsveç | 67.25 | Andrius Gudžius Litvanya | 64.94 |
Çekiç atma[24] | Wojciech Nowicki Polonya | 79.61 | Mykhaylo Kokhan Ukrayna | 77.03 | Thomas Mardal Norveç | 76.50 |
Cirit atma[25] | Julian Weber Almanya | 86.26 | Edis Matusevičius Litvanya | 84.22 | Artur Felfner Ukrayna | 82.24 EU23L |
Karma
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4 × 400 metre bayrak yarışı[26] | Çekya Matěj Krsek Tereza Petržilková Vít Müller Lada Vondrová | 3:12.34 | Polonya Maks Szwed Anna Kielbasinska Igor Bogaczynski Natalia Kaczmarek | 3:12.87 | Belçika Jonathan Sacoor Camille Laus Dylan Borlee Cynthia Bolingo | 3:12.97 |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre[27] | Ewa Swoboda Polonya | 11.09 | Rani Rosius Belçika | 11.20 = | N'Ketia Seedo Hollanda | 11.24 |
200 metre[28] | Lieke Klaver Hollanda | 22.46 | Olivia Fotopoulou Kıbrıs Cumhuriyeti | 22.71 | Bianca Williams Büyük Britanya | 22.75 |
400 metre[29] | Femke Bol Hollanda | 49.82 | Natalia Kaczmarek Polonya | 50.34 | Andrea Miklós Romanya | 50.67 |
800 metre[30] | Natalia Krol Ukrayna | 1:59.77 | Bianka Kéri Macaristan | 1:59.80 | Gabriela Gajanová Slovakya | 1:59.92 |
1500 metre[31] | Claudia Mihaela Bobocea Romanya | 4:08.68 | Vera Hoffmann Lüksemburg | 4:08.78 | Gabija Galvydytė Litvanya | 4:09.48 |
5000 metre[32] | Agate Caune Letonya | 15:15.21 | Nadia Battocletti İtalya | 15:25.09 | Hannah Nuttall Büyük Britanya | 15:29.49 |
3000 metre su engelli[33] | Luiza Gega Arnavutluk | 9:17:31 | Maruša Mišmaš-Zrimšek Slovenya | 9:23.41 | Greta Karinauskaitė Litvanya | 9:28.48 |
100 metre engelli[34] | Pia Skrzyszowska Polonya | 12.77 EU23L | Nadine Visser Hollanda | 12.81 | Sarah Lavin İrlanda | 12.82 |
400 metre engelli[35] | Carolina Krafzik Almanya | 54.47 | Ayomide Folorunso İtalya | 54.79 | Cathelijn Peeters Hollanda | 54.97 |
4 × 100 metre bayrak yarışı[36] | Hollanda N'Ketia Seedo Lieke Klaver Jamile Samuel Tasa Jiya | 42.61 EL | Polonya Marika Popowicz-Drapała Monika Romaszko Magdalena Stefanowicz Ewa Swoboda | 42.97 | İspanya Carmen Marco Paula García Paula Sevilla Jaël Bestué | 43.13 |
Yüksek atlama[37] | Yaroslava Mahuchikh Ukrayna | 1.97 | Daniela Stanciu Romanya | 1.94 | Nawal Meniker Fransa | 1.92 |
Sırıkla atlama[38] | Wilma Murto Finlandiya | 4.71 | Tina Šutej Slovenya | 4.70 | Angelica Moser İsviçre | 4.60 |
Uzun atlama[39] | Milica Gardašević Sırbistan | 6.82 | Hilary Kpatcha Fransa | 6.75 | Larissa Iapichino İtalya | 6.66 |
Üç adım atlama[40] | Maryna Bekh-Romanchuk Ukrayna | 14.58 | Tuğba Danışmaz Türkiye | 14.16 | Ottavia Cestonaro İtalya | 14.09 |
Gülle atma[41] | Auriol Dongmo Portekiz | 19.07 | Yemisi Ogunleye Almanya | 18.85 | Axelina Johansson İsveç | 18.32 |
Disk atma[42] | Kristin Pudenz Almanya | 66.84 | Daisy Osakue İtalya | 64.35 | Melina Robert-Michon Fransa | 64.21 |
Çekiç atma[43] | Sara Fantini İtalya | 73.26 = | Bianca Ghelber Romanya | 72.97 | Silja Kosonen Finlandiya | 72.34 |
Cirit atma[44] | Līna Mūze Letonya | 62.38 | Nikola Ogrodníková Çekya | 61.75 | Victoria Hudson Avusturya | 60.27 |
2023 Avrupa Atletizm Takım Şampiyonası - genel durum
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Birinci Lig | İtalya | Polonya | Almanya |
Diğer liglerde ilk üçe giren takımlar şunlardır :
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
İkinci Lig | Macaristan | Ukrayna | Litvanya |
Üçüncü Lig | İrlanda | Avusturya | İsrail |
Final sıralaması:
|
Final sıralaması:
|
Final sıralaması:
|
: Avrupa Atletizm Takım Şampiyonu : gümüş madalya sahibi : bronz madalya sahibi
: Lig birincisi ve yükseldi : Lig yükseldi : Lig düştü
Birinci Lig
Katılımcı ülkeler
Birinci Lig: Bireysel sonuçlar
Şampiyonanın bireysel maçlarında madalya verilmemektedir, bununla birlikte aşağıda her bir etkinlikteki kürsü sıralamaları listelenmiştir:
- Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre[49] | Samuele Ceccarelli (ITA) | 10.13 | Raphael Bouju (NED) | 10.14 | Jeremiah Azu (GBR) | 10.16 |
200 metre[50] | Ryan Zeze (FRA) | 20.29 | Albert Komański (POL) | 20.50 | Filippo Tortu (ITA) | 20.61 |
400 metre[51] | Håvard Bentdal Ingvaldsen (NOR) | 44.88 | João Coelho (POR) | 45.05 | Liemarvin Bonavecia (NED) | 45.06 |
800 metre[52] | Ramon Wipfli (SUI) | 1:46.73 | Filip Šnejdr (CZE) | 1:46.84 | Mehmet Çelik (TUR) | 1:46.84 |
1500 metre[53] | Mohamed Katir (ESP) | 3:36.95 | Isaac Nader (POR) | 3:37.37 | Niels Laros (NED) | 3:37.59 |
5000 metre[54] | Thierry Ndikumwenayo (ESP) | 13:25.48 | Andreas Almgren (SWE) | 13:25.70 | Yemaneberhan Crippa (ITA) | 13:25.70 |
3000 metre su engelli[55] | Daniel Arce (ESP) | 8:25.88 | Emil Blomberg (SWE) | 8:26.27 | Zak Seddon (GBR) | 8:27.42 |
110 metre engelli[56] | Jason Joseph (SUI) | 13.12 | Enrique Llopis (ESP) | 13.44 | Hassane Fofana (ITA) | 13.47 |
400 metre engelli [57] | Alessandro Sibilio (ITA) | 48.14 | İsmail Nezir (TUR) | 48.84 EU23L | Nick Smidt (NED) | 48.95 |
4 × 100 metre bayrak yarışı[58] | Almanya Julian Wagner Marvin Schulte Joshua Hartmann Yannick Wolf | 38.34 | İtalya Lorenzo Patta Samuele Ceccarelli Marco Ricci Filippo Tortu | 38.47 | Fransa Dylan Rigot Jeff Erius Ryan Zeze Jimmy Vicaut | 38.51 |
Yüksek atlama[59] | Gianmarco Tamberi (ITA) | 2.29 | Thomas Carmoy (BEL) | 2.29 = | Norbert Kobielski (POL) | 2.26 |
Sırıkla atlama[60] | Menno Vloon (NED) | 5.85 | Emmanouil Karalis (GRE) | 5.80 | Thibaut Collet (FRA) | 5.80 |
Uzun atlama[61] | Miltiadis Tentoglou (GRE) | 8.34 EL | Mattia Furlani (ITA) | 7.97 | Simon Ehammer (SUI) | 7.95 |
Üç adım atlama[62] | Tobia Bocchi (ITA) | 16.84 | Necati Er (TUR) | 16.71 | Dimitrios Tsiamis (GRE) | 16.38 |
Gülle atma[63] | Zane Weir (ITA) | 21.59 | Scott Lincoln (GBR) | 21.10 | Michał Haratyk (POL) | 20.89 |
Disk atma[64] | Daniel Ståhl (SWE) | 67.25 | Henrik Janssen (GER) | 64.09 | Robert Urbanek (POL) | 61.97 |
Çekiç atma[65] | Wojciech Nowicki (POL) | 79.61 | Thomas Mardal (NOR) | 76.50 | Michail Anastasakis (GRE) | 74.12 |
Cirit atma[66] | Julian Weber (GER) | 86.26 | Timothy Herman (BEL) | 81.67 | Leandro Ramos (POR) | 81.62 |
- Karma
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4 × 400 m[67] | Çekya | 3:12.34 | Polonya | 3:12.87 | Belçika | 3:12.97 |
- Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre[68] | Ewa Swoboda (POL) | 11.09 | Rani Rosius (BEL) | 11.20 = | N'Ketia Seedo (NED) | 11.24 |
200 metre[69] | Lieke Klaver (NED) | 22.46 | Bianca Williams (GBR) | 22.75 | Polyniki Emmanouilidou (GRE) | 22.85 |
400 metre[70] | Femke Bol (NED) | 49.82 | Natalia Kaczmarek (POL) | 50.34 | Cynthia Bolingo (BEL) | 50.95 |
800 metre[71] | Audrey Werro (SUI) | 1:59.95 | Isabelle Boffey (GBR) | 2:00.39 | Majtie Kolberg (GER) | 2:00.72 |
1500 metre[72] | Esther Guerrero (ESP) | 4:11.77 | Martyna Galant (POL) | 4:11.78 | Hanna Klein (GER) | 4:12.14 |
5000 metre[73] | Nadia Battocletti (ITA) | 15:25.09 | Hannah Nuttall (GBR) | 15:29.49 | Águeda Marqués (ESP) | 15:31.04 |
3000 metre su engelli[74] | Alicja Konieczek (POL) | 9:38.72 | Flavie Renouard (FRA) | 9:40.40 | Marta Serrano (ESP) | 9:41.86 |
100 metre engelli[75] | Pia Skrzyszowska (POL) | 12.77 EU23L | Nadine Visser (NED) | 12.81 | Laeticia Bapté (FRA) | 12.82 |
400 metre engelli[76] | Carolina Krafzik (GER) | 54.47 | Ayomide Folorunso (ITA) | 54.79 | Cathelijn Peeters (NED) | 54.97 |
4 × 100 metre bayrak yarışı[77] | Hollanda N'Ketia Seedo Lieke Klaver Jamile Samuel Tasa Jiya | 42.61 EL | Polonya Marika Popowicz-Drapała Monika Romaszko Magdalena Stefanowicz Ewa Swoboda | 42.97 | İspanya Carmen Marco Paula García Paula Sevilla Jaël Bestué | 43.13 |
Yüksek atlama[78] | Nawal Meniker (FRA) | 1.92 | Merel Maes (BEL) | 1.92 = | Michaela Hrubá (CZE) | 1.90 |
Sırıkla atlama[79] | Wilma Murto (FIN) | 4.71 | Angelica Moser (SUI) | 4.60 | Amálie Švábíková (CZE) | 4.60 |
Uzun atlama[80] | Hilary Kpatcha (FRA) | 6.75 | Larissa Iapichino (ITA) | 6.66 | Fátima Diame (ESP) | 6.56 |
Üç adım atlama[81] | Tuğba Danışmaz (TUR) | 14.16 | Ottavia Cestonaro (ITA) | 14.09 | Maja Åskag (SWE) | 13.88 |
Gülle atma[82] | Auriol Dongmo (POR) | 19.07 | Yemisi Ogunleye (GER) | 18.85 | Axelina Johansson (SWE) | 18.32 |
Disk atma[83] | Kristin Pudenz (GER) | 66.84 | Daisy Osakue (ITA) | 64.35 | Melina Robert-Michon (FRA) | 64.21 |
Çekiç atma[84] | Sara Fantini (ITA) | 73.26 = | Silja Kosonen (FIN) | 72.34 | Malwina Kopron (POL) | 71.18 |
Cirit atma[85] | Nikola Ogrodníková (CZE) | 61.75 | Christin Hussong (GER) | 60.05 | Bekah Walton (GBR) | 59.76 |
İkinci Lig
Katılımcı ülkeler
İkinci Lig: Bireysel sonuçlar
Şampiyonanın bireysel maçlarında madalya verilmemektedir, bununla birlikte aşağıda her bir etkinlikteki kürsü sıralamaları listelenmiştir:
- Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre[87] | Ján Volko (SVK) | 10.24 | Karl Erik Nazarov (EST) | 10.29 | Anej Čurin Prapotnik (SVN) | 10.34 |
200 metre[88] | Ján Volko (SVK) | 20.53 | Gediminas Truskauskas (LTU) | 20.60 | Oskars Grava (LAT) | 20.87 |
400 metre[89] | Attila Molnár (HUN) | 45.30 | Oleksandr Pohorilko (UKR) | 45.31 | Mihai Sorin Dringo (ROU) | 45.76 |
800 metre[90] | Marino Bloudek (CRO) | 1:47.11 | Dániel Huller (HUN) | 1:47.11 | Oleh Myronets (UKR) | 1:47.86 |
1500 metre[91] | Elzan Bibić (SRB) | 3:41.35 | Charles Grethen (LUX) | 3:41.76 | Kristian Uldbjerg Hansen (DEN) | 3:41.87 |
5000 metre[92] | Elzan Bibić (SRB) | 13:53.95 | Amine Khadiri (CYP) | 13:54.71 | Ivo Balabanov (BUL) | 13:56.99 |
3000 metre su engelli[93] | István Palkovits (HUN) | 8:43.82 | Ivo Balabanov (BUL) | 8:47.69 | Jakob Dybdal Abrahamsen (DEN) | 8:53.86 |
110 metre engelli[94] | Milan Trajkovic (CYP) | 13.38 | Bálint Szeles (HUN) | 13.68 | Alin Ionuț Anton (ROU) | 13.80 |
400 metre engelli[95] | Rasmus Mägi (EST) | 48.63 | Matic Ian Guček (SLO) | 49.48 EU23L | Matej Baluch (SVK) | 49.56 |
4 × 100 metre bayrak yarışı[96] | Ukrayna | 39.03 | Slovenya | 39.29 | Macaristan | 39.67 |
Yüksek atlama[97] | Tihomir Ivanov (BUL) | 2.24 | Slavko Stević (SRB) | 2.24 | Oleh Doroshchuk (UKR) | 2.24 |
Sırıkla atlama[98] | Ivan Horvat (CRO) | 5.40 | Vladislav Malykhin (UKR) | 5.40 | Eerik Haamer (EST) | 5.30 |
Uzun atlama[99] | Marko Čeko (CRO) | 7.86 | Marius Vedeikis (LTU) | 7.80 = | Bozhidar Sarâboyukov (BUL) | 7.78 |
Üç adım atlama[100] | Vladyslav Shepeliev (UKR) | 16.67 EU23L | Daniel Ingi Egilsson (ISL) | 15.82 | Lâchezar Vâlchev (BUL) | 15.57 |
Gülle atma[101] | Filip Mihaljevic (CRO) | 21.33 | Roman Kokoshko (UKR) | 20.46 | Armin Sinančević (SRB) | 20.42 |
Disk atma[102] | Kristjan Čeh (SLO) | 69.94 | Andrius Gudžius (LTU) | 64.94 | Guðni Valur Guðnason (ISL) | 63.34 |
Cirit atma[103] | Edis Matusevičius (LTU) | 84.22 | Artur Felfner (UKR) | 82.24 EU23L | Andrian Mardare (MDA) | 80.16 |
Çekiç atma [104] | Mykhaylo Kokhan (UKR) | 77.03 | Donát Varga (HUN) | 73.75 | Adam Kelly (EST) | 73.08 |
- Karma
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4 × 400 metre bayrak yarışı[105] | Slovenya | 3:14.72 | Romanya | 3:14.83 | Ukrayna | 3:15.13 |
- Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre[106] | Patrizia van der Weken (LUX) | 11.24 | Olivia Fotopoulou (CYP) | 11.34 | Boglárka Takács (HUN) | 11.36 |
200 metre[107] | Olivia Fotopoulou (CYP) | 22.71 | Patrizia Van Der Weken (LUX) | 23.19 | Alexa Sulyán (HUN) | 23.25 |
400 metre[108] | Andrea Miklos (ROU) | 50.67 | Modesta Morauskaite (LTU) | 51.61 | Janka Molnar (HUN) | 51.74 NU23R |
800 metre[109] | Natalia Krol (UKR) | 1:59.77 | Bianka Kéri (HUN) | 1.59.80 | Gabriela Gajanová (SVK) | 1:59.92 |
1500 metre[110] | Claudia Mihaela Bobocea (ROU) | 4:08.68 | Vera Hoffmann (LUX) | 4:08.78 | Gabija Galvydytė (LTU) | 4:09.48 |
5000 metre[111] | Agate Caune (LAT) | 15:15.21 | Klara Lukan (SLO) | 15:33.39 | Viktória Wagner-Gyürkés (HUN) | 15:34.70 |
3000 metre su engelli[112] | Maruša Mišmaš-Zrimšek (SLO) | 9:23.41 | Greta Karinauskaitė (LTU) | 9:28.48 | Juliane Hvid (DEN) | 9:36.98 |
100 metre engelli[113] | Luca Kozák (HUN) | 12.89 | Mette Graversgaard (DEN) | 12.95 | Natalia Christofi (CYP) | 13.05 |
400 metre engelli[114] | Viktoriya Tkachuk (UKR) | 55.87 | Agata Zupin (SLO) | 56.58 | Janka Molnár (HUN) | 56.86 |
4 × 100 metre bayrak yarışı[115] | Macaristan | 43.49 | Danimarka | 43.89 | Litvanya | 44.06 |
Yüksek atlama[116] | Yaroslava Mahuchikh (UKR) | 1.97 | Daniela Stanciu (ROU) | 1.91 | Angelina Topić (SRB) | 1.91 |
Sırıkla atlama[117] | Tina Šutej (SLO) | 4.70 | Hanga Klekner (HUN) | 4.45 = | Caroline Bonde Holm (DEN) | 4.35 |
Uzun atlama[118] | Milica Gardašević (SRB) | 6.82 | Alina Rotaru-Kottmann (ROU) | 6.63 | Jogailė Petrokaitė (LTU) | 6.60 |
Üç adım atlama[119] | Maryna Bekh-Romanchuk (UKR) | 14.58 | Rūta Kate Lasmane (LAT) | 13.86 | Alexandra Nacheva (BUL) | 13.67 |
Gülle atma[120] | Anita Marton (HUN) | 17.74 | Dimitriana Bezede (MDA) | 1727 | Erna Soley Gunnarsdottir (ISL) | 16.93 |
Disk atma[121] | Lisa Brix Petersen (DEN) | 59.20 | Ieva Zarankaitė (LTU) | 57.71 | Marija Tolj (CRO) | 57.06 |
Cirit atma [122] | Līna Mūze (LAT) | 62.38 | Gedly Tugi (EST) | 60.19 | Sara Kolak (CRO) | 59.62 |
Çekiç atma [123] | Bianca Florentina Ghelber (ROU) | 72.97 | Réka Gyurátz (HUN) | 67.15 | Katrine Koch Jacobsen (DEN) | 67.10 |
Üçüncü Lig
Katılımcı ülkeler
(*) Avrupa Küçük Devletler Atletizm Birliği (AASSE) takımı Cebelitarık, Lihtenştayn ve Monako'dan sporculardan oluşmaktadır.
Üçüncü Lig: Bireysel sonuçlar
Şampiyonanın bireysel maçlarında madalya verilmemektedir, bununla birlikte aşağıda her bir etkinlikteki kürsü sıralamaları listelenmiştir.
- Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre[124] | Markus Fuchs (AUT) | 10.36 | Israel Olatunde (IRL) | 10.37 | Francesco Sansovini (SMR) | 10.52 |
200 metre[125] | Mark Smyth (IRL) | 20.66 | Mindia Endeladze (GEO) | 20.98 | Markus Fuchs (AUT) | 20.99 |
400 metre[126] | Franko Burraj (ALB) | 46.30 | Niklas Strohmayer-Dangl (AUT) | 46.64 | Jack Raftery (IRL) | 46.76 |
800 metre[127] | Amel Tuka (BIH) | 1:49.25 | Pol Moya (AND) | 1:49.57 | Rocco Zaman-Browne (IRL) | 1:50.16 |
1500 metre[128] | Raphael Pallitsch (AUT) | 3:42.52 | Cathal Doyle (IRL) | 3:43.36 | Yervand Mkrtchyan (ARM) | 3:44.11 |
5000 metre[129] | Jordan Gusman (MLT) | 14:16.92 | Andreas Vojta (AUT) | 14.17.02 | Fearghal Curtin (IRL) | 14:17.64 |
3000 metre su engelli[130] | Nahuel Carabana (AND) | 8:48.79 | Finley Daly (IRL) | 8:51.14 | Tobias Rattinger (AUT) | 8:53.59 |
110 metre engelli[131] | James Ezeonu (IRL) | 14.31 | Darko Pesic (MNE) | 14.75 | Jan Mitsche (AUT) | 15.12 |
400 metre engelli[132] | Thomas Barr (IRL) | 49.41 | Leo Koehldorfer (AUT) | 50.70 | Andrea Ercolani Volta (SMR) | 52.19 |
4 × 100 metre bayrak yarışı[133] | İrlanda Israel Olatunde Mark Smyth Christopher Sibanda Joseph Ojewumbi | 39.57 | İsrail Eden Sela Thomas Dubnov-Raz Aviv Koffler Blessing Akwasi Afrifah | 39.66 | Malta Beppe Grillo Graham Pellegrini Luke Bezzina Omar El Aida Chaffey | 41.11 |
Yüksek atlama[134] | David Cussen (IRL) | 2.11 | Lionel Afan Strasser (AUT) | 2.11 | Samir Hodzic (BIH) | 1.92 |
Sırıkla atlama[135] | Alexander Auer (AUT) | 5.10 | Lev Skorish (ISR) | 4.90 | Miquel Vilchez Vendrell (AND) | 4.75 |
Uzun atlama[136] | Andreas Trajkovski (MKD) | 7.73 | Ishay Ifraimov (ISR) | 7.70 | Muhamet Cangeli (ALB) | 7.36 |
Üç adım atlama[137] | Levon Aghasyan (ARM) | 16.36 | Alexis Copello (AZE) | 15.91 | Lasha Gulelauri (GEO) | 15.91 |
Gülle atma[138] | Eric Favors (IRL) | 20.28 | Mesud Pezer (BIH) | 20.25 | Muhamet Ramadani (KOS) | 19.07 |
Disk atma[139] | Lukas Weisshaidinger (AUT) | 62.12 | Danijel Furtula (MNE) | 57.60 | Temuri Abulashvili (GEO) | 54.98 |
Cirit atma[140] | Dejan Mileusnic (BIH) | 71.81 | Matthias Lasch (AUT) | 65.24 | Conor Cusack (IRL) | 63.95 |
Çekiç atma[141] | Sean Mockler (IRL) | 63.83 | Goga Tchikhvaria (GEO) | 62.81 | Dorian Collaku (ALB) | 57.86 |
- Karma
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4 × 400 metre bayrak yarışı[142] | İrlanda | 3:17.16 EL | Avusturya | 3:22.46 | İsrail | 3:27.57 |
- Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre[143] | Magdalena Lindner (AUT) | 11.57 | Alessandra Gasparelli (SMR) | 11.65 NU23R | Lauren Roy (IRL) | 11.82 |
200 metre[144] | Susanne Gogl-Walli (AUT) | 23.09 | Phil Healy (IRL) | 23.79 | Alessandra Gasparelli (SMR) | 24.30 |
400 metre[145] | Sharlene Mawdsley (IRL) | 51.55 | Janet Richard (MLT) | 52.37 | Anna Mager (AUT) | 54.26 |
800 metre[146] | Louise Shanahan (IRL) | 2:03.39 | Gina McNamara (MLT) | 2:04.41 | Caroline Bredlinger (AUT) | 2:04.78 |
1500 metre[147] | Sophie O'Sullivan (IRL) | 4:27.96 | Gina McNamara (MLT) | 4:28.28 | Sivan Auerbach (AUT) | 4:29.11 |
5000 metre[148] | Luiza Gega (ALB) | 15:32.39 | Lonah Salpeter (ISR) | 15:36.07 | Aoibhe Richardson (IRL) | 16:45.02 |
3000 metre su engelli[149] | Luiza Gega (ALB) | 9:17.31 | Adva Cohen (ISR) | 9:47.52 | Ava O'Connor (IRL) | 10:18.10 |
100 metre engelli[150] | Sarah Lavin (IRL) | 12.82 | Karin Strametz (AUT) | 13.25 | Linoy Levy (ISR) | 13.88 |
400 metre engelli[151] | Lena Pressler (AUT) | 57.02 | Kelly McGrory (IRL) | 58.08 | Noah Levy (ISR) | 58.72 |
4 × 100 metre bayrak yarışı[152] | Avusturya Karin Strametz Susanne Gogl-Walli Isabel Posche Magdalena Lindner | 44.18 | İrlanda Sarah Leahy Mollie O'Reilly Joan Healy Adayemi Talabi | 44.80 | İsrail Nitzan Asas Ilana Dorfman Alina Drutman Hileni Mor | 45.68 |
Yüksek atlama[153] | Marija Vukovic (MNE) | 1.87 | Sarah Lucic (BIH) | 1.78 | Sommer Lecky (IRL) | 1.74 |
Sırıkla atlama[154] | Ellie McCartney (IRL) | 4.20 | Shanna Tureczec (AUT) | 3.60 | Yarden Mantel (ISR) | 3.60 |
Uzun atlama[155] | Ruby Millet (IRL) | 6.33 | Romi Tamir (ISR) | 6.07 | Yana Sargsyan (ARM) | 5.99 |
Üç adım atlama[156] | Yekaterina Sariyeva (AZE) | 13.38 | Yana Sargsyan (ARM) | 13.06 | Saragh Buggy (IRL) | 13.01 |
Gülle atma[157] | Sopiko Shatirishvili (GEO) | 15.86 | Michaela Walsh (IRL) | 15.26 | Estel Valeanu (ISR) | 15.21 |
Disk atma[158] | Estel Valeanu (ISR) | 57.17 | Djenebe Touré (AUT) | 53.12 | Kristina Rakocevic (MNE) | 51.87 |
Cirit atma[159] | Victoria Hudson (AUT) | 60.27 | Margaryta Dorozhon (ISR) | 47.23 | Marija Bogavac (MNE) | 45.15 |
Çekiç atma[160] | Hanna Skydan (AZE) | 71.69 | Nicola Tuthill (IRL) | 67.85 NU23R | Bettina Weber (AUT) | 59.09 |
Kaynakça
- ^ "European Athletics and EOC strengthens ties at meeting in Rome". european-athletics.com. 14 Haziran 2022. 11 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "Madrid awarded 2023 European Athletics Team Championships Super League". european-athletics.com. 8 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "Madrid será la sede del Campeonato de Europa por Equipos de atletismo en 2023". Diario de Madrid. 11 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 26 Şubat 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Nisan 2023.
- ^ "Format of the 2023 European Athletics Team Championships" (PDF). 29 Mayıs 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ Exclusive: European Athletics Team Championships to be fixture at European Games 9 Mayıs 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. from insidethegames.biz
- ^ "European Athletics Team Championships format changes for 2023". european-athletics.com. 3 Haziran 2022. 3 Haziran 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "Men's 100m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's 200m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Men's 400m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's 800m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's 1500m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's 5000m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Men's 3000m Steeplechase Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's 110m Hurdles Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's 400m Hurdles Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 28 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's 4×100m Relay Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's High Jump Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's Pole Vault Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's Long Jump Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's Triple Jump Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's Shot Put Medallists" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Men's Discus Throw Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 28 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's Hammer Throw Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Men's Javelin Throw Medallists" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Mixed 4×400m Relay Medallists" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 26 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 3 Temmuz 2023.
- ^ "Women's 100m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 200m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 400m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 800m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 1500m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 26 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 5000m Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 3000m Steeplechase Medallists" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 100m Hurdles Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 400m Hurdles Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 4×100m Relay Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 27 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's High Jump Medallists" (PDF). 24 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's Pole Vault Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 27 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's Long Jump Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 26 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's Triple Jump Medallists" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 26 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's Shot Put Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's Discus Throw Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 26 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's Hammer Throw Medallists" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's Javelin Throw Medallists" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Division 1 Placing Table" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Division 2 Placing Table" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Division 3 Placing Table" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ Norveç, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle EAA tarafından ihraç edilen Belarus takımının yerini aldı.
- ^ "Men's 100m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 23 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Men's 200m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Men's 400m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 28 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Men's 800m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 23 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Men's 1500m Results" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 28 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's 5000m Results" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Men's 3000m Steeplechase Results" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 28 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Men's 110m Hurdles Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 28 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's 400m Hurdles Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's 4×100m Relay Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's High Jump Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 26 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 26 Haziran 2023.
- ^ "Men's Pole Vault Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 23 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Men's Long Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's Triple Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's Shot Put Results" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Men's Discus Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's Hammer Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Men's Javelin Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Mixed 4×400m Relay Results Summary" (PDF). 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 26 Haziran 2023.
- ^ "Women's 100m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 27 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Women's 200m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 400m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 27 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Women's 800m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 27 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's 1500m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 26 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 26 Haziran 2023.
- ^ "Women's 5000m Results" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 23 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Women's 3000m Steeplechase Results" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ "Women's 100m Hurdles Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 27 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's 400m Hurdles Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 27 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's 4×100m Relay Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's High Jump Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 26 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 26 Haziran 2023.
- ^ "Women's Pole Vault Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 27 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's Long Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 26 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 26 Haziran 2023.
- ^ "Women's Triple Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 24 Haziran 2023. 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2023.
- ^ "Women's Shot Put Results" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 23 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Women's Discus Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 23 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Women's Hammer Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 23 Haziran 2023. 27 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 23 Haziran 2023.
- ^ "Women's Javelin Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 25 Haziran 2023. 25 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 25 Haziran 2023.
- ^ Lüksemburg takımı, Belarus'un ihraç edilmesi nedeniyle 2. lige terfi etti.
- ^ "Men's 100m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 200m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Men's 400m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 800m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 1500m Results" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 5000m Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Men's 3000m Steeplechase Results" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 110m Hurdles Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 400m Hurdles Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 4×100m Relay Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's High Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Men's Pole Vault Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's Long Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's Triple Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's Shot Put Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Men's Discus Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's Javelin Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 3 Temmuz 2023.
- ^ "Men's Hammer Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Mixed 4×400m Relay Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 26 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 3 Temmuz 2023.
- ^ "Women's 100m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's 200m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's 400m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Women's 800m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's 1500m Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's 5000m Results" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's 3000m Steeplechase Results" (PDF). european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's 100m Hurdles Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's 400m Hurdles Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's 4×100m Relay Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's High Jump Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 3 Temmuz 2023.
- ^ "Women's Pole Vault Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's Long Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's Triple Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's Shot Put Results" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Women's Discus Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's Javelin Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's Hammer Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 100m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Men's 200m Heat A Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Summary ECHT D3 400m M results" (PDF). 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 800m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Men's 1500m Results" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 5000m Results" (PDF). european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Men's 3000m Steeplechase Results" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Men's 110m Hurdles Results" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 400m Hurdles Results Summary" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's 4×100m Relay Heat A Results" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's High Jump Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Men's Pole Vault Results" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Men's Long Jump Results" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's Triple Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Men's Shot Put Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Men's Discus Throw Results" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Men's Javelin Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Men's Hammer Throw Results" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Mixed 4×400m Relay Heat A Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's 100m Heat A Results" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Women's 200m Heat A Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's 400m Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Women's 800m Results Summary" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's 1500m Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's 5000m Results" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Women's 3000m Steeplechase Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's 100m Hurdles Results Summary" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's 400m Hurdles Results Summary" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's 4×100m Relay Heat A Results" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's High Jump Results Summary" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's Pole Vault Result" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's Long Jump Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's Triple Jump Results" (PDF). european-games.org. 21 Haziran 2023. 21 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 21 Haziran 2023.
- ^ "Women's Shot Put Results" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Women's Discus Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
- ^ "Women's Javelin Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 22 Haziran 2023. 22 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 22 Haziran 2023.
- ^ "Women's Hammer Throw Results" (PDF). results.european-games.org. 20 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 20 Haziran 2023.
Dış bağlantılar
- EAA resmi ineternet sitesi 26 Kasım 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.