Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Kod MKOl | GBR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 Ateny | ||||||
Chorąży | Kate Howey | |||||
Liczba zawodników | 264 w 24 dyscyplinach | |||||
|
Wielką Brytanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 reprezentowało 264 zawodników : 161 mężczyzn i 103 kobiety. Reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła 30 medali.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Jason Gardener Darren Campbell Marlon Devonish Mark Lewis-Francis | Lekkoatletyka | sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | 38,07 |
Złoto | Kelly Holmes | Lekkoatletyka | bieg na 800 m kobiet | 1:56,38 |
Złoto | Kelly Holmes | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m kobiet | 3:57,90 |
Złoto | Chris Hoy | Kolarstwo | kolarstwo torowe wyścig na 1000 m na czas mężczyzn | 1:00,711[a] |
Złoto | Bradley Wiggins | Kolarstwo | kolarstwo torowe wyścig na 4000 m na dochodzenie mężczyzn indywidualnie | 4:16,304 |
Złoto | Leslie Law | Jeździectwo | WKKW indywidualnie | 44,40[b] |
Złoto | Steve Williams James Cracknell Ed Coode Matthew Pinsent | Wioślarstwo | czwórka bez sternika mężczyzn | 6:06,98 |
Złoto | Ben Ainslie | Żeglarstwo | Klasa Finn mężczyźni | 38 pkt |
Złoto | Shirley Robertson Sarah Webb Sarah Ayton | Żeglarstwo | klasa Yngling kobiet | 39 pkt |
Srebro | Nathan Robertson Gail Emms | Badminton | gra mieszana | w finale przegrali z parą Chińską Zhang Jun i Gao Ling 1:2 |
Srebro | Amir Khan | Boks | waga lekka (do 60 kg) mężczyzn | w finale przegrał z Kubańczykiem Mario Kindelán |
Srebro | Campbell Walsh | kajakarstwo | K-1 slalom mężczyzn | 190,17 pkt |
Srebro | Bradley Wiggins Stephen Cummings Robert Hayles Paul Manning Christoper Newton[c] Bryan Steel[d] | Kolarstwo | kolarstwo torowe wyścig na 4000 m na dochodzenie mężczyzn drużynowo | 4:01,760 |
Srebro | Peter Waterfield Leon Taylor | Skoki do wody | Platforma 10 m skoki synchroniczne mężczyzn | |
Srebro | Leslie Law[e] Philippa Funnell[f] Mary Thomson-King[g] Jeanette Brakewell[h] William Fox-Pitt[i] | Jeździectwo | WKKW drużynowo | 143,00 pkt |
Srebro | Katherine Grainger Cath Bishop | Wioślarstwo | dwójka bez sternika kobiet | 7:08,66 |
Srebro | Alison Mowbray Debbie Flood Frances Houghton Rebecca Romero | Wioślarstwo | czwórka podwójna kobiet | 6:31,26 |
Srebro | Nick Rogers Joe Glanfield | Żeglarstwo | klasa 470 mężczyźni | 74 pkt |
Brąz | Alison Williamson | Łucznictwo | kobiety indywidualnie | w pojedynku o 3. miejsce pokonała zawodniczkę z Tajpej Yuan Shu-chi 105:104 |
Brąz | Kelly Sotherton | Lekkoatletyka | siedmiobój kobiet | 6424 pkt |
Brąz | Ian Wynne | Kajakarstwo | K-1 500 m mężczyzn | 1:38,547 |
Brąz | Helen Reeves | kajakarstwo | K-1 slalom kobiet | 218,77 pkt |
Brąz | Robert Hayles Bradley Wiggins | Kolarstwo | kolarstwo torowe wyścig męskich dwójek (madison) | |
Brąz | Philippa Funnell | Jeździectwo | WKKW indywidualnie | 46,60 pkt[j] |
Brąz | Georgina Harland | Pięciobój nowoczesny | kobiety indywidualnie | 5344 pkt |
Brąz | Sarah Winckless Elise Laverick | Wioślarstwo | dwójka podwójna kobiet | 7:07,58 |
Brąz | Nick Dempsey | Żeglarstwo | mężczyźni windsurfing | 53 pkt |
Brąz | Chris Draper Simon Hiscocks | Żeglarstwo | klasa 49er mężczyzn | 77 pkt |
Brąz | David Davies | Pływanie | 1500 m stylem dowolnym mężczyzn | 14:45,95 |
Brąz | Stephen Parry | Pływanie | 200 m stylem motylkowym mężczyzn | 1:55,57 |
Uwagi
Bibliografia
- Great Britain at the 2004 Athina Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2012-03-22] [zarchiwizowane z adresu 2008-09-24] (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|