Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Kod MKOl | RUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 Ateny | ||||||
Chorąży | Aleksandr Popow | |||||
|
Rosję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach reprezentowało 444 zawodników, w tym 202 kobiet w 29 dyscyplinach. Najmłodszym zawodnikiem była Julija Kołtunowa (15 lat). Najstarszym zawodnikiem był Siergiej Alifirienko (45 lat). Rosjanie zdobyli 93 medale plasując się na 3. pozycji.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
złoto | Aleksiej Tiszczenko | Boks | Waga piórkowa (do 57 kg |
złoto | Gajdarbiek Gajdarbiekow | Boks | Waga średnia (do 75 kg) |
złoto | Aleksandr Powietkin | Boks | Waga superciężka (powyżej 91 kg) |
złoto | Alina Kabajewa | Gimnastyka | Gimnastyka artystyczna wielobój indywidualnie |
złoto | Olesia Bieługina Olga Głatskich Tatiana Kurbakowa Natalia Ławrowa Elena Murzina Elena Posewina | Gimnastyka | Gimnastyka artystyczna układ zbiorowy |
złoto | Michaił Ignatjew | Kolarstwo | Jazda na punkty (mężczyźni) |
złoto | Olga Slusariewa | Kolarstwo | Jazda na punkty (kobiety) |
złoto | Jurij Borzakowski | Lekkoatletyka | Bieg na 800 m |
złoto | Jelena Isinbajewa | Lekkoatletyka | Skok o tyczce |
złoto | Natalja Sadowa | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem |
złoto | Olga Kuzienkowa | Lekkoatletyka | Rzut młotem |
złoto | Tatjana Lebiediewa | Lekkoatletyka | Skok w dal |
złoto | Jelena Slesarienko | Lekkoatletyka | Skok wzwyż |
złoto | Andriej Moisiejew | Pięciobój nowoczesny | |
złoto | Anastasija Dawydowa Anastasija Jermakowa | Pływanie synchroniczne | Duet |
złoto | Jelena Azarowa Olga Brusnikina Anastasija Dawydowa Anastasija Jermakowa Elwira Chasianowa Marija Kisielowa Olga Nowokszczenowa Anna Szorina | Pływanie | Pływanie synchroniczne drużynowo |
złoto | Dmitrij Bieriestow | Podnoszenie ciężarów | |
złoto | Michaił Niestrujew | Strzelectwo | Pistolet dowolny 50 m |
złoto | Aleksiej Alipow | Strzelectwo | Rzutki – trap |
złoto | Lubow Gałkina | Strzelectwo | Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m |
złoto | Tatjana Łogunowa Karina Aznawurian Oksana Jermakowa | Szermierka | Floret kobiet (drużynowo) |
złoto | Nikołaj Spiniew Igor Krawcow Aleksiej Swirin Siergiej Fiodorowcew | Wioślarstwo | Czwórka podwójna |
złoto | Aleksiej Miszyn | Zapasy | Styl klasyczny (84 Kg) |
złoto | Chasan Barojew | Zapasy | Styl klasyczny (120 kg) |
złoto | Mawlet Batirow | Zapasy | Styl wolny (55 Kg) |
złoto | Buwajsar Sajtijew | Zapasy | Styl wolny (74 kg) |
złoto | Chadżymurat Gacałow | Zapasy | Styl wolny (96 kg) |
srebro | Swietłana Chorkina | Gimnastyka | Gimnastyka sportowa wielobój indywidualnie |
srebro | Irina Czaczina | Gimnastyka | Gimnastyka sportowa wielobój indywidualnie |
srebro | Aleksander Moskalenko | Gimnastyka | Trampolina |
srebro | Witalij Makarow | Judo | 73 kg mężczyzn |
srebro | Tamierłan Tmienow | Judo | Pow. 100 kg mężczyzn |
srebro | Aleksandr Kostogłod Aleksandr Kowalow | Kajakarstwo | C-2 1000 metrów |
srebro | Wiaczesław Jekimow | Kolarstwo | Kolarstwo szosowe Jazda indywidualna na czas |
srebro | Tamiłła Abasowa | Kolarstwo | Kolarstwo torowe Sprint |
srebro | Dienis Niżegorodow | Lekkoatletyka | Chód 50 km |
srebro | Tatjana Tomaszowa | Lekkoatletyka | Bieg na 1500 m |
srebro | Olimpiada Iwanowa | Lekkoatletyka | Chód 20 km |
srebro | Olga Fiodorowa Julija Tabakowa Irina Chabarowa Łarisa Krugłowa | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 × 100 m |
srebro | Irina Simagina | Lekkoatletyka | Skok w dal |
srebro | Swietłana Fieofanowa | Lekkoatletyka | Skok o tyczce |
srebro | Stanisława Komarowa | Pływanie | 200 m stylem grzbietowym kobiet |
srebro | Chadżimurat Akkajew | Podnoszenie ciężarów | Waga do 94 kg |
srebro | Natalja Zabołotnaja | Podnoszenie ciężarów | waga do 75 kg |
srebro | Irina Tiebienichina Jelena Tiurina Lubow Sokołowa Natalja Safronowa Jewgienija Artamonowa Jelizawieta Tiszczenko Olga Czukanowa Jekatierina Gamowa Marina Szeszenina Aleksandra Korukowiec Jelena Płotnikowa Olga Nikołajewa | Piłka siatkowa | |
srebro | Wiera Iljina Julija Pachalina | Skoki do wody | Trampolina 3-metrowa skoki synchroniczne |
srebro | Natalja Gonczarowa Julija Kołtunowa | Skoki do wody | Trampolina 10-metrowa skoki synchroniczne |
srebro | Aleksandr Blinow | Strzelectwo | Strzelanie do ruchomej tarczy 10 m |
srebro | Siergiej Polakow | Strzelectwo | Pistolet szybkostrzelny 25 m |
srebro | Michaił Niestrujew | Strzelectwo | Pistolet pneumatyczny 10 m |
srebro | Lubow Gałkina | Strzelectwo | Pistolet pneumatyczny 10 m |
srebro | Giuzel Maniurowa | Zapasy | Styl wolny 72 kg |
srebro | Giejdar Mamiedalijew | Zapasy | Styl klasyczny 55 kg |
Brąz | Siergiej Kazakow | Boks | Waga papierowa (do 48 kg) |
Braz | Murat Chraczow | Boks | Waga lekka (do 60 kg) |
Brąz | Oleg Saitow | Boks | Waga półśrednia (do 69 kg) |
Braz | Ludmiła Eszowa Swietłana Chorkina Maria Kriuczkowa Anna Pawłowa Elena Zamołodżikowa Natalia Ziganczina | Gimnastyka | Gimnastyka sportowa wielobój drużynowy |
Brąz | Dmitrij Nosow | Judo | 81 kg mężczyzn |
Braz | Chasanbi Taow | Judo | 90 kg mężczyzn |
Brąz | Tea Dongusaschwili | Judo | Pow.78 kg kobiet |
Braz | Maksim Opalew | Kajakarstwo | C-1 500 metrów |
Brąz | Aleksandr Kostogłod Aleksandr Kowalow | Kajakarstwo | C-2 500 metrów |
Brąz | Olga Slusiarewa | Kolarstwo | Kolarstwo szosowe kobiety Wyścig ze startu wspólnego |
Brąz | Maria Kałmykowa Tatiana Szegolewa Maria Stefanowa Olga Arteszyna Elena Baranowa Irina Osipowa Natalja Wodopjanowa Anna Archipowa Diana Gustilina Ilona Korstin Oxana Rachmatulina | Koszykówka | |
Brąz | Aleksiej Wojewodin | Lekkoatletyka | Chód 50 km |
Brąz | Daniił Burkienia | Lekkoatletyka | Trójskok |
Brąz | Siergiej Makarow | Lekkoatletyka | Rzut oszczepem |
Brąz | Natalia Antiuch | Lekkoatletyka | Bieg na 400 m |
Brąz | Tatjana Kotowa | Lekkoatletyka | Skok w dal |
Brąz | Tatjana Lebiediewa | Lekkoatletyka | Trójskok |
Brąz | Swietłana Kriwielowa | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą |
Brąz | Andriej Ławrow Aleksiej Kostygow Oleg Kuleszow Dienis Kriwoszłykow Aleksandr Tuczkin Wasilij Kudinow Pawieł Baszkin Dmitrij Torgowanow Aleksandr Gorbatikow Aleksiej Rastworcew Wiaczesław Gorpiszyn Siergiej Pogoriełow Michaił Czipurin Eduard Kokszarow | Piłka ręczna | |
Brąz | Roman Balashov Revaz Chomakhidze Alexander Eryshov Alexander Fedorov Sergey Garbuzov Dmitry Gorshkov Nikolay Kozlov Nikolay Maksimov Andrey Rekechinsky Dmitry Stratan Vitaly Yurchik Marat Zakirov Irek Zinnurov | Piłka wodna | |
Brąz | Oleg Pieriepieczenow | Podnoszenie ciężarów | Waga do 77 kg |
Brąz | Eduard Tiukin | Podnoszenie ciężarów | Waga do 94 kg |
Brąz | Gleb Pisariewski | Podnoszenie ciężarów | Waga do 105 kg |
Brąz | Zariema Kasajewa | Podnoszenie ciężarów | Waga do 69 kg |
Brąz | Walentina Popowa | Podnoszenie ciężarów | waga do 75 kg |
Brąz | Stanisław Diniejkin Siergiej Baranow Pawieł Abramow Aleksiej Kazakow Siergiej Tietiuchin Wadim Chamutckich Aleksandr Kosariew Konstantin Uszakow Taras Chtiej Andriej Jegorczew Aleksiej Wierbow Aleksiej Kuleszow | Piłka siatkowa | |
Brąz | Dmitri Sautin | Skoki do wody | Trampolina 3-metrowa |
Brąz | Julija Pachalina | Skoki do wody | Trampolina 3-metrowa |
Brąz | Dimitrij Łykin | Strzelectwo | Strzelanie do ruchomej tarczy 10 m |
Brąz | Siergiej Alifirienko | Strzelectwo | Pistolet szybkostrzelny 25 m |
Brąz | Władimir Isakow | Strzelectwo | Pistolet pneumatyczny 10 m |
Brąz | Rienał Ganiejew Jurij Mołczan Wiaczesław Pozdniakow | Szermierka | Floret mężczyzn drużynowo |
Brąz | Pawieł Kołobkow | Szermierka | Szpada |
Brąz | Siergiej Szarikow Stanisław Pozdniakow Aleksiej Jakimienko | Szermierka | Szabla mężczyzn |
Brąz | Warteres Samurgaszew | Zapasy | 74 kg |
Brąz | Machacz Murtazalijew | Zapasy | 66 kg |
Brąz | Sażyd Sażydow | Zapasy | 84 kg |
Bibliografia
Reprezentacja Rosji
- p
- d
- e