Nordisk mesterskap i friidrett innendørs 2017
Nordisk mesterskap i friidrett innendørs 2017 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Tammerfors | ||
Vertsland | Finland | ||
Arena(er) | Tammerfors | ||
Dato | 11. februar 2017 | ||
Deltakernasjoner | 5 |
Nordisk mesterskap i friidrett innendørs 2017 (Nordic Indoor Match) ble arrangert i Tammerfors i Finland 11. februar 2017.
Resultater
Menn
60 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Eetu Rantala | Finland | 6,70 PB |
2 | Sulayman Bah | Sverige | 6,75 |
3 | Markus Skyttä | Finland | 6,76 PB |
4 | O'dain Rose | Sverige | 6,76 |
5 | Jonathan Quarcoo | Norge | 6,79 |
6 | Festus Asante | Danmark | 6,81 |
7 | Kristoffer Hari | Danmark | 6,89 |
8 | Michael Rosenberg | Norge | 6,93 |
60 m (utenfor konkurranse)
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Eetu Rantala | Finland | 6,96 |
2 | Samuli Samuelsson | Finland | 6,79 |
3 | Jonathan Quarcoo | Norge | 6,82 |
4 | Markus Skyttä | Finland | 6,84 |
5 | O'dain Rose | Sverige | 6,85 |
6 | Markus Koivula | Finland | 6,92 PB |
7 | Michael Rosenberg | Norge | 6,92 |
8 | Kristian Pulli | Finland | 6,96 PB |
200 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Samuli Samuelsson | Finland | 21,27 PB |
2 | Roope Saarinen | Finland | 21,35 |
3 | Torbjørn Lysne | Norge | 21,56 PB |
4 | Nil de Olivera | Sverige | 21,64 SB |
5 | Håkon Morken | Norge | 21,64 |
6 | Erik Annerfalk | Sverige | 21,79 |
7 | Ari Bragi Kárason | Island | 22,28 |
8 | Nicolai Hartling | Danmark | 22,72 SB |
400 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Benjamin Lobo Veder | Danmark | 46,58 PB |
2 | Mauritz Kåshagen | Norge | 47,93 |
3 | Felix Francois | Sverige | 48,03 SB |
4 | Dennis Forsman | Sverige | 48,09 SB |
5 | Ívar Kristinn Jasonarson | Island | 48,41 |
6 | Erik Back | Finland | 49,13 |
7 | Carl Emil Kåshagen | Norge | 49,31 |
8 | Petteri Monni | Finland | 49,36 SB |
800 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Andreas Bube | Danmark | 1:50,52 |
2 | Andreas Kramer | Sverige | 1:51,60 |
3 | Christian Clausen | Danmark | 1:52,16 PB |
4 | Joonas Rinne | Finland | 1:53,07 PB |
5 | Ådne Andersen | Norge | 1:53,18 PB |
6 | Johan Eriksson | Sverige | 1:53,28 |
7 | Simon Haglund | Finland | 1:54,56 |
8 | Sonone Dingsqr | Norge | 2:01,17 |
1500 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | William Levay | Sverige | 3:49,01 |
2 | Panu Jantunen | Finland | 3:49,03 PB |
3 | Sigurd Blom Breivik | Norge | 3:49,13 PB |
4 | Mihn Kyun Co | Danmark | 3:49,86 PB |
5 | Tuomo Salonen | Finland | 3:50,62 |
6 | Henrik Irgens Gravdal | Norge | 3:51,11 PB |
7 | Mattias Ohlsson | Sverige | 3:57,74 |
8 | William Devantier | Danmark | 3:59,25 |
3000 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Samu Mikkonen | Finland | 8:06,22 PB |
2 | Marius Vedvik | Norge | 8:06,72 SB |
3 | Vidar Johansson | Sverige | 8:06,73 PB |
4 | Per Svela | Norge | 8:06,83 PB |
5 | Andreas Lindgren | Danmark | 8:15,37 PB |
6 | Suldan Hassan | Sverige | 8:15,52 |
7 | Topi Raitanen | Finland | 8:31,48 |
60 m hekk
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Adreas Martinsen | Danmark | 7,71 SB |
2 | Alexander Brorsson | Sverige | 7,79 SB |
3 | Elmo Lakka | Finland | 7,80 SB |
4 | Fredrik Ekholm | Sverige | 7,88 PB |
5 | Valtteri Kalliokulju | Finland | 8,30 |
6 | Sebastian Sund Frandsen | Danmark | 8,47 |
7 | Sondre Guttormsen | Norge | 8,55 |
300 m hekk (utenfor konkurranse)
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Karsten Warholm | Norge | 34,92 PB |
2 | Don-Zheni Ekoebve | HIFK | 37,58 |
3 | Jevgeni Aleksandrov | HIFK | 39,49 PB |
4 | Aleksi Heimonen | TampU | 39,59 |
Warholm tangerte verdensbestenoteringen på 300 meter hekk innendørs, med 34,92 sekunder. Det er kun Llewellyn Herbert fra Sør-Afrika som har løpt like raskt, i 1999.[1]
4 x 300 m stafett
Plass | Land | Navn | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Norge | Karsten Warholm Håkon Morken Torbjørn Lysne Mauritz Kåshagen | 2:15,28 |
2 | Danmark / Island | Trausti Stefánsson Martin Johansen Ívar Kristinn Jasonarson Nicolai Hartling | 2:16,24 |
3 | Finland | Samuel Purola Roope Saarinen Erik Back Christoffer Envall | 2:16,24 |
4 | Sverige | Erik Annerfalk Adam Denguir Viktor Elvung-Nilsson Felix Francois | 2:16,40 |
Høydehopp
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Fabian Delryd | Sverige | 2,25 PB |
2 | Jonas Kløjgaard Jensen | Danmark | 2,10 SB |
3 | Ivan Kristoffer Nilsen | Norge | 2,10 |
4 | Yuan-Zhong Wu | Sverige | 2,05 |
5 | Jesse Huttunen | Finland | 2,05 |
6 | Julius Kuusela | Finland | 2,00 |
7 | Fredrik Jar | Norge | 1,95 |
8 | Mads Moos Larsen | Danmark | 1,90 |
Stavsprang
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Eirik Dolve | Norge | 5,55 PB |
2 | Urho Kujanpää | Finland | 5,45 PB |
3 | Rasmus Jørgensen | Danmark | 5,25 |
4 | Tommi Holttinen | Finland | 5,15 |
=5 | Pål Haugen Lillefosse | Norge | 5,05 |
=5 | Carl Sténson | Sverige | 5,05 |
7 | Mikkel Marek Nielsen | Danmark | 5,05 SB |
x | Filip Gyllensten | Sverige | xxx |
Lengdehopp
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Roni Ollikainen | Finland | 7,51 |
2 | Ingar Kiplesund | Norge | 7,49 |
3 | Jesper Hellström | Sverige | 7,48 |
4 | Amund Sjursen | Norge | 7,48 |
5 | Henri Väyrynen | Finland | 7,47 |
6 | Benjamin Gabrielsen | Danmark | 7,35 |
7 | Andreas Carlsson | Sverige | 7,27 |
8 | Sebastian Pedersen | Danmark | 7,21 |
Tresteg
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Simo Lipsanen | Finland | 16,76 |
2 | Tuomas Kaukolahti | Finland | 15,99 |
3 | Erik Ehrlin | Sverige | 15,80 |
4 | Mathias Ström | Sverige | 15,45 |
5 | Erik Lund | Norge | 15,22 |
6 | Jesper Vestbø | Norge | 15,09 |
7 | Dennis Mägi | Danmark | 14,72 |
8 | Massin Ait Bouziad | Danmark | 14,22 |
Kulestøt
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Arttu Kangas | Finland | 19,73 SB |
2 | Daniel Ståhl | Sverige | 19,60 PB |
3 | Timo Kööpikkä | Finland | 18,86 PB |
4 | Marcus Thomsen | Norge | 17,55 |
5 | Wictor Petersson | Sverige | 17,53 |
6 | Sven Martin Skagestad | Norge | 17,49 |
7 | Kristoffer Thomsen | Danmark | 15,49 |
8 | Kenneth Mertz | Danmark | 14,97 SB |
Diskos (utenfor konkurranse)
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Daniel Ståhl | Sverige | 66,90 |
2 | Sven Martin Skagestad | Norge | 61,67 |
3 | Pyry Niskala | Finland | 59,22 SB |
4 | Ville Kivioja | Finland | 52,45 |
5 | Veikko Laitinen | Finland | 50,42 PB |
Kvinner
60 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Helene Rønningen | Norge | 7,43 PB |
2 | Elin Östlund | Sverige | 7,46 |
3 | Gladys Bamane | Sverige | 7,48 |
4 | Milja Thureson | Sverige | 7,50 SB |
5 | Mathlilde Kramer | Danmark | 7,53 |
6 | Mette Graversgaard | Danmark | 7,59 |
7 | Astrid Mangen Cederkvist | Norge | 7,63 |
8 | Maria Räsänen | Finland | 7,68 |
60 m (utenfor konkurranse)
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Helene Rønningen | Norge | 7,51 |
2 | Jasmin Showlah | HIFK | 7,64 |
3 | Jenni Jokinen | NakkVire | 7,70 |
4 | Astrid Mangen Cederkvist | Norge | 7,71 |
5 | Ada Koistinen | JyväskKU | 7,97 |
6 | María Run Gunnlaugsdóttir | Island | 8,02 |
200 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Helene Rønningen | Norge | 23,55 PB |
2 | Jonna Berghem | Finland | 24,04 |
3 | Astrid Mangen Cederkvist | Norge | 24,08 |
4 | Mathlilde Kramer | Danmark | 24,21 PB |
5 | Denise Eriksson | Sverige | 24,24 PB |
6 | Nea Mattila | Finland | 24,60 PB |
7 | Malin Ström | Sverige | 24,92 |
8 | Ida Karstoft | Danmark | 24,96 PB |
400 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Arna Stefania Guðmundsdóttir | Island | 54,21 |
2 | Viivi Lehikoinen | Finland | 54,56 PB |
3 | Sara Dorthea Jensen | Norge | 54,81 SB |
4 | Hilla Uusimäki | Finland | 54,96 |
5 | Anne Sofie Kirkegaard | Danmark | 55,34 |
6 | Matilda Hellqvist | Sverige | 55,43 |
7 | Ebba Svantesson | Sverige | 56,07 |
8 | Karoline Daland | Norge | 56,59 |
800 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Stina Troest | Danmark | 2:02,74 PB |
2 | Hedda Hynne | Norge | 2:02,80 |
3 | Lovisa Lindh | Sverige | 2:03,12 |
4 | Anna Silvander | Sverige | 2:05,11 |
5 | Malin Edland | Norge | 2:07,48 PB |
6 | Zenitha Eriksson | Finland | 2:07,54 PB |
7 | Jonna Julin | Finland | 2:07,96 |
8 | Mia Helene Mørck | Danmark | 2:08,50 PB |
1500 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Charlotta Fougberg | Sverige | 4:17,12 PB |
2 | Sofia Öberg | Sverige | 4:21,06 PB |
3 | Karin Storbacka | Finland | 4:23,06 PB |
4 | Camilla Ziesler | Norge | 4:23,58 PB |
5 | Line Kalstrup Schulz | Danmark | 4:24,42 SB |
6 | Saija Seppä | Finland | 4:27,67 PB |
7 | Louise Jørgensen | Danmark | 4:28,39 |
8 | Kristine Dommersnes | Norge | 4:35,92 |
x | Lovisa Lindh | Sverige | DNF |
3000 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Lena Selen | Norge | 9:19,6 PB |
2 | Camilla Richardsson | Finland | 9:24,2 PB |
3 | Sara Christiansson | Sverige | 9:32,40 |
4 | Maria Wågan | Norge | 9:36,00 PB |
5 | Anna Mark Helwigh | Danmark | 9:37,08 |
6 | Louise Laursen | Danmark | 9:40,54 |
7 | Henni Tofferi | Finland | 9:44,67 PB |
8 | Frida Kristinasson | Sverige | 9:45,38 PB |
60 m hekk
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Susanna Kallur | Sverige | 8,06 |
2 | Nooralotta Neziri | Finland | 8,12 SB |
3 | Lotta Harala | Finland | 8,19 SB |
4 | Elin Westerlund | Sverige | 8,29 SB |
5 | Agathe Holtan Wathne | Norge | 8,39 PB |
6 | Mathilde Heltberch | Danmark | 8,44 PB |
7 | Mette Graversgaard | Danmark | 8,54 |
8 | Live Haugstad Hilton | Norge | 8,81 |
300 m hekk (utenfor konkurranse)
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Emma Koistinen | Finland | 41,67 PB |
2 | Frida Hämäläinen | Finland | 42,34 |
3 | Marlen Aakre | Norge | 43,20 |
4 | Nora Wold | Norge | 44,74 PB |
4 x 300 m stafett
Plass | Land | Navn | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Norge | Astrid Mangen Cederkvist Karoline Daland Sara Dorthea Jensen Hedda Hynne | 2:35,26 |
2 | Finland | Emma Koistinen Nea Mattila Hilla Uusimäki Viivi Lehikoinen | 2:35,70 |
3 | Sverige | Denise Eriksson Matilda Hellqvist Vendela Rydbäck Ebba Svantesson | 2:36,56 |
4 | Danmark / Island | Ida Karstoft Anne Sofie Kirkegaard Mette Graversgaard Sandra Bøll | 2:38,76 |
Høydehopp
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Sofie Skoog | Sverige | 1,92 SB |
2 | Linda Sandblom | Finland | 1,86 PB |
3 | Katarina Mögenburg | Norge | 1,83 |
4 | Maja Nilsson | Sverige | 1,83 |
5 | Laura Rautanen | Finland | 1,77 |
6 | Mathilde Diekema Jensen | Danmark | 1,74 |
7 | Charlotte Abrahamsen | Norge | 1,74 |
8 | Sandra Bøll | Danmark | 1,70 |
Stavsprang
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Minna Nikkanen | Finland | 4,40 |
2 | Michaela Meijer | Sverige | 4,30 |
3 | Cathrine Larsåsen | Norge | 4,00 SB |
4 | Hanna Jansson | Sverige | 3,90 SB |
5 | Birgitte Kjuus | Norge | 3,65 SB |
6 | Caroline Ranners | Danmark | 3,65 |
x | Wilma Murto | Finland | xxx |
Lengdehopp
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Kaiza Karlén | Sverige | 6,23 |
2 | Malin Marmbrandt | Sverige | 6,22 |
3 | Kristiina Vuorvirta | Finland | 6,03 |
4 | Oda Utsi Onstad | Norge | 6,02 |
5 | Live Haugstad Hilton | Norge | 5,94 |
6 | Martha Traoré | Danmark | 5,93 |
7 | Emmi Mäkinen | Finland | 5,83 |
8 | Maria Rún Gunnlaugsdóttir | Island | 5,56 |
Tresteg
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Kristiina Mäkelä | Finland | 13,89 |
2 | Sanna Nygård | Finland | 13,32 |
3 | Janne Nielsen | Danmark | 12,90 |
4 | Monika Benserud | Norge | 12,78 |
5 | Rebecka Abrahamsson | Sverige | 12,74 |
6 | Mari Sellevåg Aarø | Norge | 12,46 |
7 | Madeleine Nilsson | Sverige | 12,33 |
8 | Anne Porshold | Danmark | 12,07 |
Kulestøt
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Fanny Roos | Sverige | 16,72 |
2 | Trine Mulbjerg | Danmark | 16,32 SB |
3 | Frida Åkerström | Sverige | 15,21 SB |
4 | Kaisa Kymäläinen | Finland | 15,03 |
5 | Maria Sløk Hansen | Danmark | 15,00 SB |
6 | Eveliina Rouvali | Finland | 14,79 SB |
7 | Charlotte Abrahamsen | Norge | 14,30 SB |
8 | Elise Gravningen | Norge | 12,96 PB |
Diskos (utenfor konkurranse)
Plass | Navn | Land | Weite (m) |
---|---|---|---|
1 | Kathrine Bebe | Danmark | 51,43 |
2 | Helena Leveelahti | Finland | 48,08 |
Lagkonkurranse
Menn
Plass | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Finland | 140 |
2 | Sverige | 121,5 |
3 | Norge | 108,5 |
4 | Danmark / Island | 90 |
Kvinner
Plass | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Sverige | 138 |
2 | Finland | 122 |
3 | Norge | 116 |
4 | Danmark / Island | 84 |
Referanser
- ^ NRK.no - Warholm tangerte verdensrekorden: – Det er drøyt, besøkt 12. februar 2017.
Eksterne lenker
- (en) Time4results - resultatoversikt
Autoritetsdata