Nordisk juniormesterskap i friidrett 2016
Nordisk juniormesterskap i friidrett 2016 (Nordic U20 match) ble arrangert i Reykjavík på Island 13. - 14. august 2016.[1] Dette mesterskapet var for utøvere under 20 år.
Resultater, herrer
100 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Austin Hamilton | Sverige | 10,75 |
02 . | Simon Hansen | Danmark | 10,80 |
03 . | Mathias Hove Johansen | Norge | 10,88 |
4. | Filip Bøe | Norge | 10,95 |
5. | Santeri Kuusiniemi | Finland | 11,01 |
6. | Niko Vainionpää | Finland | 11,02 |
7. | Tristan Freyr Jónsson | Island | 11,17 |
8. | Tarley Allison | Sverige | 11,22 |
200 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Felix Svensson | Sverige | 21,80 |
02 . | Mathias Hove Johansen | Norge | 21,88 |
03 . | Simon Hansen | Danmark | 21,91 |
4. | Santeri Kuusiniemi | Finland | 22,05 |
5. | Filip Bøe | Norge | 22,10 |
6. | Tuukka Huuskola | Finland | 22,23 |
7. | Tristan Freyr Jónsson | Island/ Danmark | 22,52 |
8. | Daniel Örevik | Sverige | 22,98 |
400 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Markus Teijula | Finland | 48,19 |
02 . | Niklas Bergman-Larsson | Sverige | 48,59 |
03 . | Filiph Johansson | Finland | 49,26 |
4. | Muhammed Dodou Jatta | Norge | 49,75 |
5. | Emanuel Quarcoo | Norge | 49,86 |
6. | Kormákur Ari Hafliðason | Island/ Danmark | 49,99 (SB) |
7. | Joakim Karlsson | Sverige | 50,34 |
8. | Karl-Gustav Brockdorff | Danmark | 51,88 |
800 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Andreas Kramer | Sverige | 1:49,34 |
02 . | Markus Einan | Norge | 1:49,38 |
03 . | Markus Teijula | Finland | 1:52,01 |
4. | Warsame Hassan | Sverige | 1:52,94 |
5. | Konsta Hämäläinen | Finland | 1:56,37 |
6. | Trausti Þór Þorsteins | Island | 1:56,70 |
7. | William Devantier | Danmark | 1:58,19 |
8. | Henrik Irgens Gravdal | Norge | 1:59,89 |
1500 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Andreas Kramer | Sverige | 4:10,21 |
02 . | Mats Hauge | Norge | 4:10,41 |
03 . | Andreas Lindgreen | Danmark | 4:11,34 |
4. | Henrik Irgens Gravdal | Norge | 4:11,51 |
5. | Robin Ryynänen | Finland | 4:12,79 |
6. | Samuli Hussa | Finland | 4:13,06 |
7. | Simon Wallenlind | Sverige | 4:13,07 |
8. | Daníel Einar Hauksson | Island / Danmark | 4:20,71 |
5000 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Robin Ryynänen | Finland | 15:10,66 |
02 . | Jens Larsen Åstveit | Norge | 15:10,88 |
03 . | Thomas Byrkjeland | Norge | 15:11,00 |
4. | Kristian Holm Jensen | Danmark | 15:12,50 |
5. | Suldan Hassan | Sverige | 15:13,30 |
6. | Adelegn Zewdu | Sverige | 15:23,88 |
7. | Teemu Visala | Finland | 15:42,68 |
110 meter hekk (99,1 cm)
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Ilari Manninen | Finland | 14,34 |
02 . | Valtteri Kalliokulju | Finland | 14,45 |
03 . | Marcus Moen | Norge | 14,66 |
4. | Elias Martinsson | Sverige | 14,90 |
5. | Tristan Freyr Jónsson | Danmark / Island | 15,06 |
6. | Max Hrelja | Sverige | 15,38 |
7. | Markus Nikolai Berner | Norge | 15,44 |
8. | Mads Lund | Norge | 16,02 |
400 meter hekk (91,4 cm)
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Tuomas Lehtonen | Finland | 53,82 |
02 . | Markus Nikolai Berner | Norge | 54,40 |
03 . | Toralv Opsal | Norge | 54,57 |
4. | Viktor Kantele | Finland | 54,85 |
5. | Ludvig Hillenfjärd | Sverige | 55,50 |
6. | Jacob Nicolai Hvorup | Danmark | 58,42 |
7. | Mathias Astrup | Danmark | 58,49 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Thomas Byrkjeland | Norge | 9:23,80 |
02 . | Simon Sundström | Sverige | 9:29,67 |
03 . | Erik Djurberg | Sverige | 9:30,66 |
4. | Vincent Sondre Førde | Norge | 9:31,64 |
5. | Jere Alen | Finland | 9:56,25 |
6. | Mikko Hirvonen | Finland | 9:58,86 |
7. | Jonas Gertsen | Danmark | 10:15,05 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Oskar Lundqvist | Sverige | 2,06 |
02 . | Storm Koksvik | Norge | 2,00 |
03 . | Kenneth Pedersen | Norge | 2,00 |
4. | Miro Rastas | Finland | 2,00 |
5. | Erlend Bolstad Raa | Norge | 2,00 |
6. | Matias Mustonen | Finland | 1,95 |
7. | Filip Björklund | Sverige | 1,95 |
8. | Styrmir Dan Hansen Steinunnarson | Danmark / Island | 1,90 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Urho Kujanpää | Finland | 5,30 |
02 . | Tommi Holttinen | Finland | 5,25 |
03 . | Sondre Guttormsen | Norge | 5,00 |
4. | Pål Haugen Lillefosse | Norge | 4,60 |
4. | Jakob Samuelsson | Sverige | 4,60 |
6. | Emil Österberg | Sverige | 4,40 |
7. | Aske V. Petersen | Danmark | 4,20 |
8. | Oliver Durafour | Danmark | 4,20 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Elias Martinsson | Sverige | 7,28 (+2,9 m/s) |
02 . | Sebastian Pedersen | Danmark | 7,28 (+2,3 m/s) |
03 . | Erik Lund | Norge | 7,26 (+2,3 m/s) |
4. | Daniel Örevik | Sverige | 7,15 (+0,0 m/s) |
5. | Valtteri Välläri | Finland | 7,10 (+2,4 m/s) |
6. | Ilari Manninen | Finland | 7,07 (+1,9 m/s) |
7. | Tristan Freyr Jónsson | Island / Danmark | 6,89 (+1,9 m/s) |
8. | Toralv Opsal | Norge | 5,34 (+0,0 m/s) |
Tresteg
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Arttu Tyystjärvi | Finland | 14,69 (-3,3 m/s) |
02 . | Erik Lund | Sverige | 14,66 (-3,4 m/s) |
03 . | Tórur Mortensen | Danmark | 14,41 (-4,1 m/s) |
4. | Marcus Nyberg | Sverige | 14,39 (-2,1 m/s) |
5. | Veikko Nugraha | Finland | 14,31 (-1,7 m/s) |
6. | Erlend Bolstad Raa | Norge | 13,96 (-3,3 m/s) |
7. | Christoffer Pool-Wiklund | Sverige | 13,94 (-3,8 m/s) |
8. | Guðmundur Smári Daníelsson | Danmark / Island | 12,95 (-1,5 m/s) (SB) |
Kulestøt
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Wictor Peterson | Sverige | 19,31 |
02 . | Marcus Thomsen | Norge | 19,04 |
03 . | Panu Tirkkonen | Finland | 17,65 |
4. | Jesper Arbinge | Sverige | 17,62 |
5. | Thomas Mardal | Norge | 16,99 |
6. | Ville Välimaa | Finland | 16,41 |
7. | Mathias Hagen | Danmark | 15,84 |
8. | Tómas Gunnar Gunnarsson Smith | Danmark / Island | 13,48 |
Diskos
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Jakob Gardenkrans | Sverige | 59,73 |
02 . | Thomas Mardal | Norge | 58,68 |
03 . | Wictor Peterson | Sverige | 55,94 |
4. | Veikko Laitinen | Finland | 54,36 |
5. | Panu Tirkkonen | Finland | 52,94 |
6. | Marcus Thomsen | Norge | 50,29 |
7. | Casper Jørgensen | Danmark | 49,28 |
8. | Mímir Sigurðsson | Island / Danmark | 45,23 |
Sleggekast
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Aleksi Jaakkola | Finland | 79,93 |
02 . | Aaron Kangas | Finland | 68,74 |
03 . | Thomas Mardal | Norge | 67,74 |
4. | Martin Kornerud | Norge | 57,02 |
5. | Mathias Hagen | Danmark | 55,75 |
6. | Jesper Arbinge | Sverige | 55,29 |
7. | Johannes Nilsson | Sverige | 54,51 |
8. | Guðmundur Smári Daníelsson | Danmark / Island | 50,67 PB |
Spydkast
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Simon Litzell | Sverige | 66,13 |
02 . | Jaakko Hauta-Aho | Finland | 64,79 |
03 . | Toni Keränen | Finland | 64,57 |
4. | Sondre Høyland | Norge | 62,01 |
5. | Dagbjartur Daði Jónsson | Danmark / Island | 60,63 |
6. | Jakob Eriksson | Sverige | 60,36 |
7. | Jarl Bernhard Bjørklund | Norge | 60,11 |
8. | Mads Christiansen | Danmark | 50,08 |
4 x 100 meter stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Danmark | Peter Andersson, Tobias Gorgone Larsen, Steffen Udengaard Knudsen, Simon Hansen | 41,44 |
02 . | Finland | Santeri Kuusiniemi, Ilari Manninen, Tuukka Huuskola, Valtteri Kalliokulju | 41,50 |
03 . | Sverige | Tarley Allison, Austin Hamilton, Felix Svens, Max Hrelja | 41,58 |
4. | Island U20 | Gunnar Eyjólfsson, Tristan Freyr Jónsson, Kormákur Ari Hafliðason, Gylfi Ingvar Gylfason | 42,29 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Finland | Tuomas Lehtonen, Viktor Kantele, Markus Teijula, Filiph Johans | 3:18,04 |
02 . | Norge | Toralv Opsal, Emanuel Quarcoo, Markus Einan, Muhammed Dodou Jatta | 3:18,50 |
03 . | Sverige | Ludvig Hillenfjärd, Andreas Kramer, Niklas Bergman-Larsson, Joakim Karlsson | 3:18,63 |
4. | Island U20 | Kormákur Ari Hafliðason, Bjarni Anton Theódórsson, Trausti Þór Þorsteins, Tristan Freyr Jónsson | 3:25,43 |
5. | Danmark | Mathias Astrup, William Devantier, Gustav Nielsen, Karl-Gustav Brockdorff | 3:27,87 |
Resultater, kvinner
100 meter
Vind: -0,2 m/s
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Helene Rønningen | Norge | 11,80 |
02 . | Ingvild Meinseth | Norge | 11,91 |
03 . | Taika Koilahti | Finland | 12,11 |
4. | Henriikka Parpala | Finland | 12,18 |
5. | Emelie Rantzow | Sverige | 12,22 |
6. | Claudia Payton | Sverige | 12,33 |
7. | Tiana Ósk Whitworth | Danmark / Island | 12,42 PB |
8. | Frida Sångren | Danmark | 12,45 |
Tre løpere løp også dagen etter, 14. august, men disse hadde 2,8 m/s motvind. Niende- til ellevteplass gikk dermed til danske Camilla Motzkus (12,64), Emilie Pedersen (12,85) og islandske Helga Margrét Haraldsdóttir (13,21).
200 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Helene Rønningen | Norge | 24,61 (-3,7 m/s) |
02 . | Ingvild Meinseth | Norge | 24,66 (-3,7 m/s) |
03 . | Aino Pulkkinen | Finland | 24,75 (-3,7 m/s) |
4. | Nikki Sjöberg | Sverige | 24,97 (-2,1 m/s) |
5. | Emelie Rantzow | Sverige | 25,11 (-3,7 m/s) |
6. | Taika Koilahti | Finland | 25,26 (-2,1 m/s) |
7. | Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir | Island | 25,36 (-3,7 m/s) |
8. | Mathilde P. Nielsen | Danmark | 26,02 (-2,1 m/s) |
400 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Karoline Daland | Norge | 55,10 |
02 . | Aino Pulkkinen | Finland | 55,41 |
03 . | Josefine Tomine Eriksen | Norge | 56,05 |
4. | Þórdís Eva Steinsdóttir | Island | 56,07 |
5. | Ebba Svantesson | Sverige | 56,48 |
6. | Alice Svantesson | Sverige | 56,76 |
7. | Kira Kruuti | Finland | 57,15 |
8. | Nathalie Richter-Mikkelsen | Danmark | 58,80 |
800 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Saija Seppä | Finland | 2:07,92 |
02 . | Amalie Sæten | Norge | 2:09,07 |
03 . | Mia Helene Mørck | Danmark | 2:09,80 |
4. | Helene Gottlieb | Danmark | 2:10,35 |
5. | Patricia Striner | Sverige | 2:11,80 |
6. | Camilla Ziesler | Norge | 2:13,10 |
7. | Astrid Rosvall | Sverige | 2:13,66 |
8. | Janette Niemi | Finland | 2:17,60 |
1500 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Saija Seppä | Finland | 4:28,26 |
02 . | Stine Wangberg | Norge | 4:29,27 |
03 . | Anna Mark Helwigh | Danmark | 4:30,37 |
4. | Camilla Ziesler | Norge | 4:31,96 |
5. | Sara Christiansson | Sverige | 4:33,90 |
6. | Heidi Kuuttinen | Finland | 4:36,48 |
7. | Isabella Andersson | Sverige | 4:42,50 |
3000 meter
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Stine Wangberg | Norge | 9:25,89 |
02 . | Heidi Kuuttinen | Finland | 9:50,74 |
03 . | Christine Næss | Norge | 9:53,58 |
4. | Sophie Søefeldt | Danmark | 10:15,70 |
5. | Thea Broström | Sverige | 10:19,09 |
6. | Sara Christiansson | Sverige | 10:25,60 |
7. | Lycke Karlsson | Finland | 10:36,69 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Andrea Kolbeinsdóttir | Danmark / Island | 11:16,52 |
02 . | Clara Sagnes Wågan | Norge | 11:22,98 |
03 . | Emilie Fossumstuen Grøterud | Norge | 11:29,27 |
4. | Alice Greberg | Sverige | 11:34,46 |
5. | Anna Hyvärinen | Finland | 12:03,11 |
6. | Lisa Svensson | Sverige | 12:19,57 |
100 meter hekk
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Saga Kivekäs | Finland | 14,35 (-2,6 m/s) |
02 . | Ida Eikeng | Norge | 14,42 (-2,6 m/s) |
03 . | Kristi Strømmen Kjerpeset | Norge | 14,43 (-2,6 m/s) |
4. | Lovisa Östervall | Sverige | 14,50 (-2,6 m/s) |
5. | Heta Rasinkangas | Finland | 14,63 (-2,7 m/s) |
6. | Karoline Mangor | Danmark | 15,26 (-2,6 m/s) |
7. | Emelie Nyman Wänseth | Sverige | 15,37 (-2,7 m/s) |
8. | Hildigunnur Þórarinsdóttir | Island / Danmark | 20,65 (-2,7 m/s) |
400 meter hekk
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Jessica Rautelin | Finland | 1:00,42 |
02 . | Anne Sofie Kirkegaard | Danmark | 1:00,64 |
03 . | Johanna Dyremark | Sverige | 1:01,09 |
4. | Lovisa Linde | Sverige | 1:01,92 |
5. | Nora Kollerød Wold | Norge | 1:02,18 |
6. | Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir | Island / Danmark | 1:02,28 PB |
7. | Solveig Vråle | Norge | 1:02,35 |
8. | Annika Hannola | Finland | 1:03,08 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Land | Høyde |
---|---|---|---|
01 . | Ilona Äyräväinen | Finland | 1,75 |
02 . | Bianca Salming | Sverige | 1,75 |
03 . | Emma Söderström | Sverige | 1,70 |
4. | Elina Kakko | Finland | 1,70 |
5. | Thea Leirfall Bremseth | Norge | 1,70 |
6. | Rikke Andersen | Danmark | 1,65 |
7. | Helga Þóra Sigurjónsdóttir | Island / Danmark | 1,65 |
7. | Tonje Nedberg | Norge | 1,65 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Elina Lampela | Finland | 4,00 |
02 . | Klara Mattsson | Sverige | 3,90 |
03 . | Laura Ollikainen | Finland | 3,80 |
4. | Birgitte Kjuus | Norge | 3,60 |
5. | Minna Svärd | Sverige | 3,60 |
6. | Karoline Wea Johansen | Norge | 3,60 |
7. | Hilda Steinunn Egilsdóttir | Danmark / Island | 3,20 |
8. | Ida Jespersen | Danmark | 3,20 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Kaiza Karlén | Sverige | 6,05 (-1,8 m/s) |
02 . | Taika Koilahti | Finland | 5,88 (-0,9 m/s) |
03 . | Tess Hertz Saebbö | Sverige | 5,81 (-4,0 m/s) |
4. | Jessica Rautelin | Finland | 5,67 (-1,4 m/s) |
5. | Emma B. Bomme | Danmark | 5,63 (-1,5 m/s) |
6. | Irma Gunnarsdóttir | Danmark / Island | 5,61 (-2,9 m/s) |
7. | Amanda Marie Grefstad Frøynes | Norge | 5,47 (-0,3 m/s) |
8. | Sigrid Kleive | Norge | 5,44 (-2,0 m/s) |
Tresteg
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Emelie Nyman Wänseth | Sverige | 12,73 m (+2,3 m/s) |
02 . | Veera Möttönen | Finland | 12,51 m (+1,4 m/s) |
03 . | Laura Rautiainen | Finland | 12,39 m (+2,6 m/s) |
4. | Amanda Hjalmarsson | Sverige | 12,29 m (+1,3 m/s) |
5. | Mari Sellevåg Aarø | Norge | 12,22 m (+1,9 m/s) |
6. | Anna Eikebrokk | Norge | 12,10 m (+2,1 m/s) |
7. | Sofie Rasmussen | Danmark | 11,67 m (+1,9 m/s) |
8. | Hildigunnur Þórarinsdóttir | Danmark / Island | 11,55 m (PB) (+1,5 m/s) |
Kulestøt
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Eveliina Rouvali | Finland | 14,84 |
02 . | Amanda Malmehed | Sverige | 14,34 |
03 . | Henna Sallinen | Finland | 14,22 |
4. | Agnes Larsson | Sverige | 14,07 |
5. | Elise Gravningen | Norge | 13,46 |
6. | Thea Jensen | Danmark | 12,66 |
7. | Linn Louise W. Kvaale | Norge | 12,02 |
8. | Irma Gunnarsdóttir | Danmark / Island | 11,55 |
Diskos
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Anna Karlsson | Sverige | 45,96 |
02 . | Krista Uusi-Kinnala | Finland | 45,94 |
03 . | Matilda Eriksson | Sverige | 44,04 |
4. | Thelma Lind Kristjánsdóttir | Danmark / Island | 43,61 |
5. | Berit Stunes Isene | Norge | 42,49 |
6. | Henna Sallinen | Norge | 41,79 |
7. | Thea Jensen | Danmark | 38,71 |
8. | Linn Louise W. Kvaale | Norge | 35,50 |
Sleggekast
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Beatrice Nedberge Llano | Norge | 64,85 |
02 . | Krista Tervo | Finland | 64,53 |
03 . | Suvi Koskinen | Finland | 61,03 |
4. | Frida Bååth | Sverige | 60,11 |
5. | Grete Ahlberg | Sverige | 57,13 |
6. | Vilde Emilie Ingvaldsen | Norge | 49,43 |
7. | Sofie Dahl | Danmark | 48,75 |
8. | Rún Árnadóttir | Island | 46,53 PB |
Spydkast
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Emmi Heino | Finland | 48,58 |
02 . | Arianne Duarte Morais | Norge | 48,01 |
03 . | Suvi Kemppainen | Finland | 46,89 |
4. | Carolin Näslund | Sverige | 45,82 |
5. | Mali Vollan Marstad | Norge | 44,58 |
6. | Linn Peura | Sverige | 41,84 |
7. | Irma Gunnarsdóttir | Danmark / Island | 38,72 |
8. | Sarah Bahat | Danmark | 37,78 |
4 x 100 meter stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Finland | Kira Kruuti, Saga Kivekäs, Taika Koilahti, Henriikka Parpala | 46,97 |
02 . | Island U20 | Tiana Ósk Whitworth, Þórdís Eva Steinsdóttir, Helga Margrét Haraldsdóttir, Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir | 47,04 |
03 . | Danmark / Island | Camilla Motzkus, Mathilde P. Nielsen, Emilie Pedersen, Frida Sångren | 47,13 |
4. | Sverige | Nikki Sjöberg, Lovisa Östervall, Emelie Rantzow, Claudia Payton | 47,59 |
5. | Norge | Helene Rønningen, Ida Eikeng, Ingvild Meinseth, Kristi Strømmen Kjerpeset | 57,45 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Norge | Solveig Vråle, Josefine Tomine Eriksen, Amalie Sæten, Karoline Daland | 3:46,68 |
02 . | Sverige | Lovisa Linde, Ebba Svantes, Alice Svantes, Minna Svärd | 3:46,92 |
03 . | Danmark / Island | Olivia Thorsgaard, Nathalie Richter-Mikkelsen, Liv S. Rødtnes, Anne Sofie Kirkegaard | 3:51,49 |
4. | Finland | Jessica Rautelin, Janette Niemi, Aino Pulkkinen, Kira Kruuti | 3:52,60 |
5. | Island U20 | Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir, Sara Hlín Jóhannsdóttir, Vilhelmína Þór Óskarsdóttir, Þórdís Eva Steinsdóttir | 3:53,94 |
Referanser
- ^ Norges friidrettsforbund - Nordic U 20 Match & Championships - Nordic Race Walking Match & Championships - Espoo, Leppävaara - 29.-30.8.2015, besøkt 25. januar 2016.
Eksterne lenker
- Fjarðarfréttir - NM U20 Results – Úrslit