NM i friidrett 2002
NM i friidrett 2002 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Sandnes | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Sandnes idrettspark | ||
Dato | 16.–18. august | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2001 – 2003 |
Norgesmesterskapet i friidrett 2002 er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av kalenderåret 2002 kåret norgesmestere i friidrettsøvelsene.
Hovedmesterskapet ble arrangert på Sandnes idrettspark 16. – 18. august. Arrangører var Sandnes IL. Kongepokalene ble vunnet av Pål Arne Fagernes og Lisbeth Pedersen.
Følgende øvelser ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i hopp uten tilløp 2002 – Stange 2. - 3. februar
- Halvmaraton – Sandeid 20. mai (Ølmedalen Rundt)
- Maraton – Ringerike 17. august (Ringeriksmaraton)
- Stafetter – Elnesvågen 25. – 26. mai
- NM i mangekamp 2002 – Sand i Ryfylke 1. – 2. juni
- Terrengløp, kort løype og stafett – Haus 13. april
- Terrengløp, lang løype – Ålgård 28. september
Knut Erik Rame utmerket seg ved å ta tre NM-gull på 10000 meter, 5000 meter og 10 km terrengløp, i tillegg til sølv på 3 km terrengløp. På kvinnesiden ble Tania Longe mestvinnende med gull på 100 meter hekk og i kulestøt, og hun tok også sølvet i lengdehopp. For andre år på rad tok IK Tjalve fem stafett-gull, tildels grunnet lav deltakelse på stafettene.
Kvinner
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Marit Nyberg | SK Vidar | 12.24 |
02 | Synnøve Jayne Andersen | IF Sturla | 12.25 |
03 | Karen Helene Milli | SK Vidar | 12.63 |
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christina Fagerland | IK Tjalve | 24.62 |
02 | Synnøve Jayne Andersen | IF Sturla | 24.92 |
03 | Sigvor Melve | SK Vidar | 25.00 |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christina Fagerland | IK Tjalve | 54.27 |
02 | Hanne Ringnes | Lillehammer IF | 56.82 |
03 | Tina Stilson | Trondheim Friidrett | 57.17 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lisbeth Pedersen | SK Vidar | 2:04.43 |
02 | Kristin Roset | Gloppen FIL | 2:05.89 |
03 | Trine Pilskog | IK Tjalve | 2:07.29 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lisbeth Pedersen | SK Vidar | 4:16.55 |
02 | Trine Pilskog | IK Tjalve | 4:18.47 |
03 | Gunhild Halle Haugen | IL Runar | 4:18.47 |
Pedersen mottok kongepokalen for sine seire på 800 meter og 1500 meter
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gunhild Halle Haugen | IL Runar | 15:43.70 |
02 | Bente Landøy | Haugesund IL | 16:06.64 |
03 | Stine Larsen | BFG Fana | 16:19.22 |
10000 meter
Ingen utøvere deltok i øvelsen.
Halvmaraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Landøy | Haugesund IL | 1:18.57 |
02 | Kristin Lie | Royal Sport | 1:24:51 |
03 | Turid Malme | Fræna FIK | 1:27.59 |
Maraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristin Lie | Royal Sport | 3:13:22 |
02 | Kamilla Kleive | SK Vidar | 3:30:33 |
03 | Åse Sandberg Hovden | Raufoss IL | 3:46.05 |
2 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnhild Kvarberg | FIK Ren-Eng | 06:34 |
02 | Kristin Roset | Gloppen FIL | 06:36 |
03 | Marit Roaldseth | IL Tyrving | 06:49 |
6 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Brit-Helen Langeland | Osterøy IL | 21:20 |
02 | Ragnhild Kvarberg | FIK Ren-Eng | 22:13 |
03 | Solveig Pedersen | Kristiansand IF | 22:38 |
Terrengstafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Line Tveter Rønnaug Schei Josefin Johannessen Marit Roaldseth | IL Tyrving | 59:28 |
02 | Annica Gunnarsson Marit Brennhovd Catharina Christiansen Jessica Gunnarsson | SK Vidar | 59:35 |
03 | Sigrid Sundquist Torp Brit-Helen Langeland Hilde Aasheim Julie Finsrud Lande | Osterøy IL | 1:03.07 |
100 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 14.0 |
02 | Camilla Dragseth Berg | IL Sandvin | ? |
02 | Rannveig Kvalvik | Moss IL | ? |
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Heidi Trollsås | IL Runar | 59.59 |
02 | Mari Bjone | Lillehammer IF | 60.21 |
03 | Margit Katrine Strand | IK Tjalve | 60.29 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Siri Merete Alfheim | Norna-Salhus | 10:19.00 |
02 | Tonje Sekse | IK Tjalve | 11:14.11 |
Kun 2 utøvere deltok i øvelsen
4 x 100 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Nina Johannessen Randi Nymoen Hege Flaten Christina Fagerland | IK Tjalve | 49.46 |
Kun 1 lag deltok i øvelsen
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Nina Johannessen Hanne Lyngstad Randi Nymoen Christina Fagerland | IK Tjalve | 3:54.64 |
Kun 1 lag deltok i øvelsen
4 x 800 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hege Flaten Randi Nymoen Ida Monn Birkhaug Hanne Lyngstad | IK Tjalve | 9:45.62 |
02 | Cecilie Gjengedal Ragnhild Stuland Ellen Strøm Ingvild Carstens | Trondheim Friidrett | 10:27.82 |
Kun 2 lag deltok i øvelsen
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Nina Johannessen Margit Katrine Strand Randi Nymoen Christina Fagerland | IK Tjalve | 2:13.15 |
02 | Anne Kathrine Bones Linda Røstad Mari Bones Kjersti Oslandsbotten | Ranheim IL | 2:14.06 |
03 | Karen Helene Milli Siri Eritsland Lisbeth Pedersen Sigvor Melve | SK Vidar | 2:14.15 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Anne Gerd Eieland | Iveland IL | 1.76 |
02 | Lene Joakimsen | IL Norna-Salhus | 1.73 |
03 | Elin Marvik | IL Sand | 1.73 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Margrethe Renstrøm | Søgne IL | 6.08 |
02 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 6.08 |
03 | Cecilie Rise | Gloppen FIL | 5.95 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Monica Grimsrud | IL i BUL | 3.35 |
02 | Elin Dølør | IL i BUL | 3.30 |
03 | Reidun Småge | IF Hellas | 3.25 |
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Cecilie Rise | Gloppen FIL | 13.12 |
02 | Nina Johannessen | IK Tjalve | 12.95 |
03 | Line Fiskerstrand | IL Norna-Salhus | 12.68 |
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Laila Bergskås | IK Tjalve | 51.37 |
02 | Bodil Hjelmeset | Gloppen FIL | 46.90 |
03 | Grethe Kleggetveit | Iveland IL | 45.28 |
Diskos
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Grete Etholm | IK Tjalve | 52.21 |
02 | Elin Isane | Gloppen FIL | 49.87 |
03 | Agnete Johansen | IK Tjalve | 46.31 |
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 13.73 |
02 | Elin Isane | Gloppen FIL | 13.67 |
03 | Grethe Kleggetveit | Iveland IL | 13.28 |
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Eva Danielsen | IK Tjalve | 56.84 |
02 | Mona Holm | IL Norna-Salhus | 55.72 |
03 | Maren Romstad | Løten Friidrett | 49.80 |
Sjukamp
Plass | Utøver | Klubb | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Rannveig Kvalvik | Moss IL | 5201 |
02 | Kristine Marvik | Sandnes IL | 4644 |
Kun 2 utøvere deltok i øvelsen
Menn
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Geir Moen | Moss IL | 10.41 |
02 | Aham Okeke | IK Tjalve | 10.50 |
03 | Martin Rypdal | IL i BUL Tromsø | 10.75 |
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Geir Moen | Moss IL | 20.93 |
02 | Morten Sand | Lillehammer IF | 21.64 |
03 | Quincy Douglas | IL Gular | 21.78 |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Morten Sand | Lillehammer IF | 46.69 |
02 | Quincy Douglas | IL Gular | 46.83 |
03 | Karl Henrik Felde | IL Gular | 47.93 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vebjørn Rodal | Oppdal FIK | 1:53.09 |
02 | Tor Øivind Ødegård | Fredrikstad IF | 1:53.52 |
03 | Stig Vervik Ellingsen | IL Tyrving | 1:54.46 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Odd Morten Brekke | Gjesdal IL | 3:49.45 |
02 | Kjetil Hodnekvam | FIL AKS-77 | 3:49.93 |
03 | Bård Kvalheim | IK Tjalve | 3:52.18 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 14:15.36 |
02 | Kjetil Ramstad | Haugesund IL | 14:15.91 |
03 | Endre Evensen | IK Tjalve | 14:17.28 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 30:42.72 |
02 | Bjarte Vik | Gjesdal IL | 31:19.31 |
03 | Ørjan Lunde | IL Norna-Salhus | 31:29.96 |
Halvmaraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karl Johan Rasmussen | Haugesund IL | 1:07:03 |
02 | Carlos Silva de Brito | SK Vidar | 1:07:46 |
03 | Knut Aalien | Ringerike FIK | 1:09:50 |
Maraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Aalien | Ringerike FIK | 2:32:42 |
02 | Kristen Aaby | Modum FIK | 2:34:22 |
03 | Jan Helgesen | IL i BUL | 2:43:35 |
3 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Marius Bakken | IL Runar | 08:35 |
02 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 08:46 |
03 | Kjetil Ramstad | Haugesund IL | 08:48 |
10 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 31:08 |
02 | Bjarte Vik | Gjesdal IL | 31:18 |
03 | Terje Aggvin | Ås IL | 31:37 |
Terrengstafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Trond Idland Svein Inge Buhaug Henrik Grøseth Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 49:12 |
02 | Øystein Sylta Carlos Silva de Brito Jon Didriksen Henrik Sandstad | SK Vidar | 50:24 |
03 | Øystein Engum Andersen Kristian Jarnung Thomas Gunnlaugsson Ørjan Lunde | IL Norna-Salhus | 50:42 |
110 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kenneth Halhjem | IL Gular | 14.88 |
02 | Magnus Husby Rostad | Steinkjer FIK | 14.90 |
03 | Ådne Nerhus | IL Gular | 15.10 |
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Atle McAdam | IK Tjalve | 52.77 |
02 | Michael Tomala | Minerva | 53.29 |
03 | Magnus Husby Rostad | Steinkjer FIK | 54.52 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jim Svenøy | Fræna FIK | 8:40.65 |
02 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8:46.60 |
03 | Kjetil Ramstad | Haugesund IL | 8:59.90 |
4 x 100 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lars Ytterhaug Andreas Høiby Kristian Fagerland Aham Okeke | IK Tjalve | 42.54 |
02 | Jens Otto Hammer Erlend Kolstø Eirik Ulvestad Petr Steiner | Trondheim Friidrett | 43.10 |
03 | Geir Sporsheim Anders Eide Trond Reder Terje Brevik | Molde Olymp | 44.32 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hans Christian van Nijkerk Quincy Douglas Ådne Svahn Dæhlin Karl Henrik Felde | IL Gular | 3:13.08 |
02 | Anders Nyhus Kristoffer Nyhus Thomas Schibbye Yngve Sundsfjord | SK Vidar | 3:17.76 |
03 | Christian Jensen Andreas Høiby Pål Solbu Atle McAdam | IK Tjalve | 3:20.54 |
4 x 1500 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Grøset Trond Idland Knut Erik Rame Odd Morten Brekke | Gjesdal IL | 15:58.9 |
02 | Pål Solbu Fredrik Naalsund Endre Evensen Tom Ole Dalsrud | IK Tjalve | 16:14.12 |
03 | Terje Gautvik Iver Kristian Arnesen Jim Svenøy Asbjørn Amundsen | Fræna | 16:26.10 |
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andreas Kristiansen Thomas Mellin-Olsen Karl Henrik Felde Quincy Douglas | IL Gular | 1:53.35 |
02 | Lars Ytterhaug Aham Okeke Kristian Fagerland Atle McAdam | IK Tjalve | 1:53.83 |
03 | Aston Morgan Lars Jacob Woie Ragnar Bergheim Roald Bergheim | Norna-Salhus | 1:55.71 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Jon Sigurd Utgårdsløkken | Aurskog-Høland | 2.11 |
02 | Andreas Aune Viken | Fredrikstad IF | 2.08 |
03 | Ove Lindekleiv | IL Trio | 2.05 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Thomas Mellin-Olsen | IL Gular | 7.79 |
02 | Arjan Bos | IK Tjalve | 7.47 |
03 | Aston Morgan | IL Norna-Salhus | 7.37 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Tom Erik Olsen | IL Norna-Salhus | 5.40 |
02 | Trond Barthel | Gjøvik FIK | 4.90 |
03 | Tor Taraldsrud | IL i BUL | 4.40 |
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ketill Hanstveit | Norna-Salhus | 15.72 |
02 | Lars Ytterhaug | IK Tjalve | 15.62 |
03 | Ronny Skårdal | Lyngdal IL | 15.31 |
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Pål Arne Fagernes | IK Tjalve | 81.25 |
02 | Andreas Thorkildsen | SK Vidar | 80.97 |
03 | Ronny Nilsen | IL Norna-Salhus | 73.31 |
Fagernes mottok kongepokalen for denne seieren
Diskos
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Einar Kristian Tveitå | IL i BUL | 60.29 |
02 | Gaute Myklebust | IL Norna-Salhus | 57.49 |
03 | Thomas Rosvold | IK Tjalve | 52.26 |
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gjøran Sørli | IK Tjalve | 18.93 |
02 | Jan Sagedal | IK Tjalve | 17.62 |
03 | Gaute Myklebust | IL Norna-Salhus | 17.18 |
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Bjørn Henning Bøe | Vestre Slidre IL | 61.30 |
02 | Bjørn Erik Pettersen | IK Tjalve | 61.19 |
03 | Anders Halvorsen | IL Norna-Salhus | 60.79 |
Tikamp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Vegar Sellæg | Namsen FIF | 6938 |
02 | Ove Lindekleiv | IL Trio | 6807 |
03 | Ole Kr. Landsverk Weber | SK Snøgg | 5649 |
Medaljeoversikt
Hovedmesterskap | Stafetter | Mangekamp | Maratonøvelser | Terrengløp | Sammenlagt | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | ||||||||||||||||||
IK Tjalve | 8 | 8 | 6 | 5 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 10 | 7 |
SK Vidar | 3 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 6 | 3 |
Gjesdal IL | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6 | 3 | 0 |
IL Norna-Salhus | 3 | 3 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 3 | 8 |
IL Gular | 2 | 1 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 3 |
Gloppen FIL | 1 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | 1 |
Fredrikstad IF | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 |
Haugesund IL | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 |
IL i BUL | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 |
IL Runar | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 |
Moss IL | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
Lillehammer IF | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 |
Iveland IL | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 |
Fræna FIK | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 |
IL Tyrving | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 |
Trondheim Friidrett | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 |
FIK Ren-Eng | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Royal Sport | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
IF Sturla | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Sandnes IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Osterøy IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
Oppdal FIK | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Søgne IL | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Vestre Slidre IL | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Aurskog-Høland | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Steinkjer FIK | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
IL Trio | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Namsen FIF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Minerva | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
FIL AKS-77 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Gjøvik FIK | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Modum FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Ranheim IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
IF Hellas | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
BFG Fana | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Løten Friidrett | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
IL Sand | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
IL i BUL Tromsø | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Lyngdal IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Ås IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
Kristiansand IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
Raufoss IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
SK Snøgg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Molde Olymp | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilder
- friidrett.no: Norske mesterskap
- Tore Johansen (red.) Sportsboken 2002, s. 331-33. Schibsted. ISBN 82-90773-13-7.