Junior-VM i skiskyting 2016
Junior-VM i skiskyting 2016 | |||
---|---|---|---|
Vertsby | Cheile Grădiștei | ||
Vertsland | Romania | ||
Dato | 27. januar–2. februar 2016 | ||
Antall øvelser | 16 |
Junior-VM i skiskyting 2016 ble arrangert i Cheile Grădiștei i Romania fra 27. januar til 2. februar 2016.
Resultater
Ungdom
Jenter
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
27. jan | 10 km individuelt | Marina Sauter (GER) | Myrtille Begue (FRA) | Markéta Davidová (CZE) |
29. jan | 6 km sprint | Karoline Erdal (NOR) | Emilie Ågheim Kalkenberg (NOR) | Anna Kryvonos (UKR) |
31. jan | 7,5 km jaktstart | Arina Pantova (KAZ) | Anna Kryvonos (UKR) | Marina Sauter (GER) |
1. feb | 3 x 6 km stafett | Russland Jaroslava Pervakova Valerija Vasnetsova Polina Sjevnina | Tsjekkia | Norge |
Gutter
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
27. jan | 12,5 km individuelt | Harald Øygard (NOR) | Aleksander Fjeld Andersen (NOR) | Michael Durand (ITA) |
29. jan | 7,5 km sprint | Igor Malinovskij (RUS) | Endre Strømsheim (NOR) | Vjatsjeslav Malejev (RUS) |
31. jan | 10 km jaktstart | Vjatsjeslav Malejev (RUS) | Igor Malinovskii (RUS) | Harald Øygard (NOR) |
1. feb | 3 x 7,5 km stafett | Norge | Russland Jegor Tutmin Vjatsjeslav Malejev Igor Malinovskij | Italia |
Junior
Jenter
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
28. jan | 12,5 km individuelt | Susanna Kurzthaler (AUT) | Anastasija Merkusjyna (UKR) | Julia Schwaiger (AUT) |
30. jan | 7,5 km sprint | Hanna Öberg (SWE) | Lena Häcki (SUI) | Anna Magnusson (SWE) |
31. jan | 10 km jaktstart | Hanna Öberg (SWE) | Lena Häcki (SUI) | Chloé Chevalier (FRA) |
2. feb | 3 x 6 km stafett | Norge | Sverige | Østerrike |
Gutter
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
28. jan | 15 km individuelt | Felix Leitner (AUT) | Andrea Baretto (ITA) | Sean Doherty (USA) |
30. jan | 10 km sprint | Felix Leitner (AUT) | Sean Doherty (USA) | David Zobel (GER) |
31. jan | 12,5 km jaktstart | Sean Doherty (USA) | Nikita Porsjnev (RUS) | Felix Leitner (AUT) |
2. feb | 4 x 7,5 km stafett | Russland | Tyskland Marco Groß David Zobel Lars-Erik Weick Dominic Reiter | Tsjekkia |
Medaljeoversikt
Junior-VM i skiskyting 2016 i Cheile Grădiştei | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1 | Norge | 4 | 3 | 2 | 9 |
2 | Russland | 4 | 3 | 1 | 8 |
3 | Østerrike | 3 | 0 | 3 | 6 |
4 | Sverige | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | Tyskland | 1 | 1 | 2 | 4 |
6 | USA | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Kasakhstan | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | Ukraina | 0 | 2 | 1 | 3 |
9 | Sveits | 0 | 2 | 0 | 2 |
10 | Italia | 0 | 1 | 2 | 3 |
10 | Tsjekkia | 0 | 1 | 2 | 3 |
12 | Frankrike | 0 | 1 | 1 | 2 |
Totalt | 16 | 16 | 16 | 48 |
Norges tropp
11. januar tok Norges Skiskytterforbund ut 8 jenter og 8 gutter, hvorav 10 var i alderen 20-21 år og 6 var 19 år.[1]
Jenter 20-21 år
| Gutter 20-21 år
|
Jenter 19 år
| Gutter 19 år
|
Se også
Referanser
- ^ «Uttak til Junior-VM 2016». Norges Skiskytterforbund. 11. januar 2016. Arkivert fra originalen 17. mars 2016. Besøkt 3. februar 2016.
Eksterne lenker
- v
- d
- r
- Altenberg 1967
- Luleå 1968
- Zakopane 1969
- Östersund 1970
- Tavastehus 1971
- Linthal 1972
- Lake Placid 1973
- Minsk 1974
- Antholz 1975
- Minsk 1976
- Lillehammer 1977
- Hochfilzen 1978
- Ruhpolding 1979
- Sarajevo 1980
- Lahtis 1981
- Minsk 1982
- Antholz 1983
- Chamonix 1984
- Egg am Etzel 1985
- Falun 1986
- Lahtis 1987
- Chamonix 1988
- Voss 1989
- Sodankylä 1990
- Galyatető 1991
- Canmore 1992
- Ruhpolding 1993
- Osrblie 1994
- Andermatt 1995
- Kontiolax 1996
- Forni Avoltri 1997
- Valcartier 1998
- Pokljuka 1999
- Hochfilzen 2000
- Khanty-Mansijsk 2001
- Ridnaun 2002
- Kościelisko 2003
- Maurienne 2004
- Kontiolax 2005
- Presque Isle 2006
- Martell 2007
- Ruhpolding 2008
- Canmore 2009
- Torsby 2010
- Nové Město 2011
- Kontiolax 2012
- Obertilliach 2013
- Presque Isle 2014
- Minsk 2015
- Cheile Grădiștei 2016
- Brezno-Osrblie 2017
- Otepää 2018
- Osrblie 2019
- Lenzerheide 2020
- Obertilliach 2021
- Soldier Hollow 2022
- Schuchinsk 2023
- Otepää 2024