Junior-VM i skiskyting 2015
Junior-VM i skiskyting 2015 | |||
---|---|---|---|
Vertsby | Minsk | ||
Vertsland | Belarus | ||
Dato | 18.–24. februar 2014 | ||
Antall øvelser | 16 |
Junior-VM i skiskyting 2015 ble arrangert i Minsk i Belarus fra 18. til 24. februar 2014.
Resultater
Ungdom
Jenter
Øvelse | 01 | 02 | 03 | |||
---|---|---|---|---|---|---|
6 km sprint | Daria Blasjko | 16.26.4 | Julia Schwaiger | + 5.5 | Ingrid Landmark Tandrevold | + 6.2 |
7,5 km jaktstart | Ingrid Landmark Tandrevold | 23.26.9 | Julia Schwaiger | + 44.3 | Simone Kupfner | + 55.5 |
10 km normaldistanse | Anna Kryvonos | 30.09.1 | Ingrid Landmark Tandrevold | + 18.8 | Jelizaveta Kaplina | + 28.7 |
3 x 6 km stafett | Belarus | 51.50.2 | Russland | + 14.0 | Norge | + 1.03.5 |
Gutter
Øvelse | 01 | 02 | 03 | |||
---|---|---|---|---|---|---|
12,5 km normaldistanse | Kiril Streltsov | 35.04.8 | Anders Emil Schiellerup | + 4.7 | Igor Sjetko | + 15.6 |
7,5 km sprint | Jonas Uglem Mobakken | 20.38.5 | Felix Leitner | + 10.3 | Mattis Haug | + 26.1 |
10 km jaktstart | Felix Leitner | 28.12.3 | Kiril Streltsov | + 3.0 | Mattis Haug | + 11.0 |
3 x 7,5 km stafett | Russland | 1:04.01.2 | Ukraina Vitalij Trusj Nazarij Tsebrynskyj Dmytro Ivasenko | +37.7 | Norge Jonas Uglem Mobakken Andreas Kjeverud Eggen Mattis Haug | +2:05.5 |
Junior
Jenter
Øvelse | 01 | 02 | 03 | |||
---|---|---|---|---|---|---|
7,5 km sprint | Lena Arnaud | 20.40.6 | Galina Visjnevskaja | + 2.4 | Chloe Chevalier | + 13.1 |
10 km jaktstart | Marie Heinrich | 27.58.3 | Galina Visjnevskaja | + 15.4 | Julija Zjuravok | + 20.7 |
12,5 km normaldistanse | Julija Zjuravok | 37.54.1 | Kinga Mitoraj | + 0.2 | Galina Visjnevskaja | + 30.1 |
3 x 6 km stafett | Frankrike | 53.27.3 | Russland | + 26.9 | Tyskland | + 1.33.7 |
Gutter
Øvelse | 01 | 02 | 03 | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 km sprint | Aleksandr Dedjukin | 24.49.0 | Fabien Claude | + 4.6 | Sean Doherty | + 10.2 |
12,5 km jaktstart | Eduard Latypov | 35.02.8 | Vemund Gurigard | + 24.4 | Aleksandr Povarnitsyn | + 28.1 |
15 km normaldistanse | Aristide Begue | 39.12.0 | Aleksandr Dedjukin | + 3.8 | Vemund Gurigard | + 1.27.1 |
4 x 7,5 km stafett | Russland | 1.19.59.7 | Norge | + 1.12.5 | Frankrike | + 1.22.6 |
Medaljeoversikt
Junior-VM i skiskyting 2015 i Minsk | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1 | Russland | 5 | 4 | 3 | 12 |
2 | Frankrike | 3 | 1 | 2 | 6 |
3 | Norge | 2 | 3 | 6 | 11 |
4 | Ukraina | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | Belarus | 2 | 0 | 0 | 2 |
6 | Østerrike | 1 | 3 | 1 | 5 |
7 | Tyskland | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | Kasakhstan | 0 | 2 | 1 | 3 |
9 | Danmark | 0 | 1 | 0 | 1 |
Polen | |||||
11 | USA | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt | 16 | 16 | 16 | 48 |
Norges tropp
19. januar tok Norges Skiskytterforbund ut 10 jenter og 10 gutter, hvorav 12 var i alderen 20-21 år og 8 var 19 år. Sofie Rostad ble syk og erstattet av reserven Ida Emilie Herfoss.[1]
Jenter 20-21 år
| Gutter 20-21 år
|
Jenter 19 år
| Gutter 19 år
|
Se også
Referanser
- ^ «Uttak til Junior-VM 2015». Norges Skiskytterforbund. 19. januar 2015. Arkivert fra originalen 15. november 2016. Besøkt 14. november 2016.
Eksterne lenker
- (en) Biathlon Junior World Championships 2015 – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- IBUs resultatside
- v
- d
- r
- Altenberg 1967
- Luleå 1968
- Zakopane 1969
- Östersund 1970
- Tavastehus 1971
- Linthal 1972
- Lake Placid 1973
- Minsk 1974
- Antholz 1975
- Minsk 1976
- Lillehammer 1977
- Hochfilzen 1978
- Ruhpolding 1979
- Sarajevo 1980
- Lahtis 1981
- Minsk 1982
- Antholz 1983
- Chamonix 1984
- Egg am Etzel 1985
- Falun 1986
- Lahtis 1987
- Chamonix 1988
- Voss 1989
- Sodankylä 1990
- Galyatető 1991
- Canmore 1992
- Ruhpolding 1993
- Osrblie 1994
- Andermatt 1995
- Kontiolax 1996
- Forni Avoltri 1997
- Valcartier 1998
- Pokljuka 1999
- Hochfilzen 2000
- Khanty-Mansijsk 2001
- Ridnaun 2002
- Kościelisko 2003
- Maurienne 2004
- Kontiolax 2005
- Presque Isle 2006
- Martell 2007
- Ruhpolding 2008
- Canmore 2009
- Torsby 2010
- Nové Město 2011
- Kontiolax 2012
- Obertilliach 2013
- Presque Isle 2014
- Minsk 2015
- Cheile Grădiștei 2016
- Brezno-Osrblie 2017
- Otepää 2018
- Osrblie 2019
- Lenzerheide 2020
- Obertilliach 2021
- Soldier Hollow 2022
- Schuchinsk 2023
- Otepää 2024