Junior-NM i friidrett 2015
Junior-NM i friidrett 2015 ble arrangert fra 14. til 16. august 2015, i Byrkjelo.
Resultater
Herrer U23
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: -0,4 m/s | Salumu Ageze Kashafali 10,59 | Even Pettersen 10,65 | Simen Tjelta Larsen 10,80 |
200 m Vind: + 0,6 m/s | Even Pettersen 21,23 | Ousman Touray 21,37 | Håkon Morken 21,38 |
400 m | Mike Lubsen 47,25 | Joachim Sandberg 48,21 | Haakon Gaukerud Høye 48,33 |
800 m | Snorre Holtan Løken 1:51,75 | Abduljaleel Hir 1:52,44 | Tor Alfred Bredesen 1:53,15 |
1500 m | Snorre Holtan Løken 3:51,24 | Erik Udø Pedersen 3:51,93 | Even Brøndbo Dahl 3:54,97 |
5000 m | Erik Udø Pedersen 14:29,78 | Andreas Iden 14:57,48 | Magnus Sirnes Hjellum 15:13,15 |
3000 m hinder | Erik Udø Pedersen 9:16,30 | Ådne Andersen 10:11,43 | Kun to deltakere |
5000 meter kappgang | Joakim Sælen 21:43,05 | Kun én deltaker | |
110 meter hekk Vind: + 0,5 m/s | Philip Bay Andersen 15,75 | Kun én deltaker | |
400 meter hekk | Markus Loftås 55,75 | Leonard Johan Nesheim 57,56 | Kun to deltakere |
Høydehopp | Sindre Gelius Eikje 2,06 m | Eirik Dolve 1,90 m | Jostein Andre Kvikstad 1,85 m |
Stavsprang | Eirik Dolve 5,10 m | Fredrik Weiseth 4,70 m | Daniel Hessvik Holm 4,40 m |
Lengdehopp | Haakon Gaukerud Høye 7,02 m (+ 2,4 m/s) | Alexander Mitesh Aloyseus 6,62 m (+ 0,7 m/s) | Philip Bay Andersen 6,59 m (+ 1,0 m/s) |
Tresteg | Jørgen Kornerud 12,21 m (+ 0,3 m/s) | Bjørn Øivind Berger 10,61 m (- 0,1 m/s) | Kun to deltakere |
Kulestøt | Sven Martin Skagestad 18,07 m | Ola Stunes Isene 16,51 m | Kjetil Røste Ringen 11,33 m |
Diskos | Sven Martin Skagestad 59,03 m MR | Ola Stunes Isene 56,36 m | Rasmus Stene 38,44 m |
Sleggekast | Kjetil Røste Ringen 61,84 m | Jørgen Austnes 60,84 m | Evald Osnes Devik 56,97 m |
Spydkast | Vetle Brunvatne 67,69 m | Vebjørn Kaldahl Bottenvik 63,31 m | Gardar Johann Fridriksson 61,70 m |
1000 meter stafett | FIK Orion: Abou Granli Diomandè Øystein Klareng Jonathan Tetteh Quarcoo Haakon Gaukerud Høye 1:53,94 | Skjalg IL: Asgeir Uthaug Mathias Hove Johansen Simen Tjelta Larsen Mike Lubsen 1:54,14 | IF Herkules: Even Magnus Dale Endre Eikenes Røsaker Simen Sigurdsen Torbjørn Fossum Heldal 1:58,23 |
Kvinner U23
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 m Vind: - 0,7 m/s | Ida Bakke Hansen 11,99 | Astrid Cederkvist 12,16 | Agathe Holtan Wathne 12,49 |
200 m Vind: - 0,5 m/s | Ida Bakke Hansen 24,20 | Astrid Cederkvist 24,69 | Natalie Sosulska Moen 25,68 |
400 m | Marlen Aakre 56,78 | Caroline Kuvaas 58,57 | Turid Loe 59,00 |
800 m | Ida Elise Nymoen Eltervaag 2:15,52 | Marlen Aakre 2:15,95 | Ane Bakken Hodt 2:16,03 |
1500 m | Ida Elise Nymoen Eltervaag 4:39,34 | Marie Synnøve Qvale 4:43,13 | Lisa Maria Thomassen 4:46,13 |
3000 m | Caroline Ziesler 10:07,85 | Marie Synnøve Qvale 10:10,52 | Lisa Maria Thomassen 10:33,42 |
3000 m hinder | Ikke arrangert | ||
Kappgang | Ikke arrangert | ||
100 meter hekk Vind: - 0,3 m/s | Ida Bakke Hansen 13,89 | Agathe Holtan Wathne 13,92 | Eline Breilid 14,61 |
400 meter hekk | Marlen Aakre 1:02,81 | Tina Helen Bergem 1:04,08 | Ingrid Cederløv 1:08,66 |
Høydehopp | Hanne Berit Irgens 1,66 m | Kun én deltaker | |
Stavsprang | Paula Nedberge Llano 3,70 m | Kun én deltaker | |
Lengdehopp | Ingri Bøthun Leganger 5,83 m | Eline Breilid 5,76 m | Hanne Berit Irgens 5,50 m |
Tresteg | Ingri Bøthun Leganger 12,80 m | Mari Cecilie Hansen 10,65 m | Ingrid Cederløv 9,65 m |
Kulestøt | Mona Ekroll Jaidi 12,86 m | Paula Nedberge Llano 11,42 m | Marit Jørgenrud 11,16 m |
Diskos | Mona Ekroll Jaidi 47,01 m | Julie Elders 36,62 m | Marit Jørgenrud 32,91 m |
Sleggekast | Mona Ekroll Jaidi 51,97 m | Silje Stenersrød 50,52 m | Marit Jørgenrud 41,21 m |
Spydkast | Kristina Kristianslund 50,76 m | Sigrid Borge 50,44 m | Lena Marie Hansen 46,05 m |
1000 meter stafett | FIK Orion: Rikke Hauan Ingeborg Bjertnes Mellum Natalie Sosulska Moen Tonje Fjellet Kristiansen 2:15,92 | Sandnes IL: Emilie Sandberg Hanne Berit Irgens Agathe Holtan Wathne Ida Bakke Hansen 2:18,89 | * |
*) SK Vidar, med Helle Forseth, Maren Sofie Hoel Andersen, Astrid Cederkvist og Caroline Kuvaas løp inn til 3.-plass, men ble diskvalifisert for å trå utenfor banen.
Herrer U20
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: -0,6 m/s | Even Meinseth 10,58 | Jonathan Tetteh Quarcoo 10,74 | Sebastian Gullien Perez 10,85 |
200 m Vind: + 0,0 m/s | Even Pettersen 20,96 | Josh-Kevin Ramirez Talm 21,22 | Karsten Warholm 21,24 |
400 m | Josh-Kevin Ramirez Talm 49,06 | Sondre Dingsør 49,53 | Markus Nikolai Berner 50,06 |
800 m | Markus Einan 1:58,55 | Sverre Blom Breivik 1:58,83 | Henrik Irgens Gravdal 1:59,57 |
1500 m | Henrik Irgens Gravdal 4:11,63 | Jakob Ingebrigtsen 4:11,64 | Thomas Byrkjeland 4:12,11 |
5000 m | Sigurd Ruud Skjeseth 14:51,21 | Thomas Byrkjeland 14:56,56 | Joakim Sødal 14:56,87 |
3000 m hinder | Thomas Byrkjeland 9:20,70 MR | Ola Martin Gåsvær 9:24,66 | Vincent Sondre Førde 9:31,31 |
5000 meter kappgang | Fredrik Vaeng Røtnes 21:10,15 MR | Knut Wang Ørjavik 25:54,92 | Kun to deltakere |
110 meter hekk Vind: - 1,0 m/s | Karsten Warholm 14,04 | Eivind Kleven Hagen 14,92 | Toralv Opsal 15,23 |
400 meter hekk | Karsten Warholm 53,15 | Toralv Opsal 55,31 | Markus Nikolai Berner 55,99 |
Høydehopp | Karsten Warholm 1,97 m | Jon Simen Mangset 1,94 m | Toralv Opsal 1,90 m |
Stavsprang | Toralv Opsal 4,60 m | Audun Bakke Jensen Sondre Guttormsen 4,60 m | - |
Lengdehopp | Karsten Warholm 7,40 m (- 1,0 m/s) | Ingar Kiplesund 7,08 m (- 0,8 m/s) | Toralv Opsal 6,68 m (- 0,1 m/s) |
Tresteg | Ingar Kiplesund 14,45 m (- 0,6 m/s) | Marius Kristoffer Tronslien 13,48 m (+ 0,2 m/s) | Erlend Bolstad Raa 13,35 m (0,0 m/s) |
Kulestøt | Marcus Thomsen 18,24 m | Thomas Mardal 16,45 m | Thor Olav Rosvold 15,31 m |
Diskos | Thomas Mardal 56,26 m | Thor Olav Rosvold 52,70 m | Mikael Andelic 45,17 m |
Sleggekast | Hans Sande 64,68 m | Jon Nerdal 63,56 m | Joachim Heier 56,11 m |
Spydkast | Alexander Skorpen 58,63 m | Jarl Bernhard Bjørklund 56,63 m | Sondre Alexander Høyland 54,82 m |
1000 meter stafett | Tyrving IL: Theo Halvorsen Eivind Hvistendahl Lars Gausemel Stølen Markus Nikolai Berner 1:57,38 | Dimna IL: Tobias Skavnes Våge Onar Apelseth Joakim Sundgot Gustavsen Karsten Warholm 1:57,92 | Ullensaker/Kisa IL: Jørgen Opaker Jon Gunnar Alfsen Sverre Blom Breivik Markus Einan 2:00,86 |
Kvinner U20
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: -0,8 m/s | Helene Rønningen 11,86 | Ingvild Meinseth 11,91 | Ida Eikeng 12,20 |
200 m Vind: + 0,0 m/s | Emily Rose Norum 24,28 | Ingvild Meinseth 24,41 | Helene Rønningen 24,50 |
400 m | Emily Rose Norum 54,11 | Sara Dorthea Jensen 54,39 | Karoline Daland 55,63 |
800 m | Malin Edland 2:10,77 | Josefine Tomine Eriksen 2:11,22 | Amalie Sæten 2:11,29 |
1500 m | Ingrid Folvik 4:34,60 | Malin Edland 4:35,73 | Camilla Ziesler 4:36,93 |
3000 m | Inga Kårstad Skaar 10:19,35 | Mariann Roe 10:27,27 | Frida Burheim Sommervold 10:41,78 |
3000 m hinder | Clara Sagnes Wågan 11:30,05 | Silje Lindstad 11:40,14 | Mari Aarskog Nesse 12:12,88 |
3000 meter kappgang | Vilde Lundin 15:45,60 MR | Josefin Greiff 16:19,38 | Fride Møller Flatin 16:26,59 |
100 meter hekk Vind: - 0,4 m/s | Ida Eikeng 14,14 | Kristi Strømmen Kjerpeset 14,23 | Emilie Berge 14,64 |
400 meter hekk | Karoline Daland 1:00,56 | Marie Skjæggestad 1:01,20 | Caroline Fleischer 1:03,11 |
Høydehopp | Caroline Fleischer 1,69 m | Guro Bakken Andresen 1,66 m | Thea Leirfall Bremset 1,63 m |
Stavsprang | Lene Retzius 4,16 m MR NJR | Johanne Eline Larsen 3,45 m | Kari Strømhaug 3,30 m |
Lengdehopp | Emilie Berge 5,83 m (0,0 m/s) | Caroline Fleischer 5,67 m (+ 1,7 m/s) | Nathalie Johnsen 5,66 m (+ 0,9 m/s) |
Tresteg | Mari Sellevåg Aarø 11,77 m (+ 0,2 m/s) | Anna Eikebrokk 11,69 m (+ 0,1 m/s) | Sofie Olsholt 11,61 m (+ 0,6 m/s) |
Kulestøt | Matilde Roe 13,17 m | Beatrice Nedberge Llano 13,01 m | Linn Louise W. Kvaale 12,59 m |
Diskos | Matilde Roe 44,45 m | Berit Stunes Isene 40,72 m | Beatrice Nedberge Llano 38,67 m |
Sleggekast | Beatrice Nedberge Llano 64,52 m MR | Helene Sofie Ingvaldsen 57,42 m | Vilde Emilie Ingvaldsen 44,07 m |
Spydkast | Marie-Therese Obst 51,44 m | Stella Weinberg 49,04 m | Rebekka Engen 46,09 m |
1000 meter stafett | Tyrving IL: Hedda Hauge Hornes Celine Marie Tangerås Bressand Marthe Sofie Haugli Røe Marie Skjæggestad 2:23,51 | Haugesund IL: Marte Norheim Margrete Jørgensen Baustad Kristine Dommersnes Vilde Våge Henriksen 2:23,75 | Norna-Salhus IL: Rachel Kashafali Soretti Watne Elise Søvik June Sæbøe Tveit 2:30,57 |
Se også
Eksterne lenker
- Generelt
- Offisiell hjemmeside
- Resultater
- Norges friidrettsforbund - Resultater 14.08.2015
- Norges friidrettsforbund - Resultater 15.08.2015
- Norges friidrettsforbund - Resultater 16.08.2015