Oroszország a 2011-es úszó-világbajnokságon
Oroszország a 2011-es úszó-világbajnokságon 76 sportolóval vett részt.
Érmesek
Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
3. | Oroszország | 8 | 6 | 4 | 18 |
Érem | Név | Sport | Esemény | Dátum |
---|---|---|---|---|
1 Aranyérem | Natalja Iscsenko | Szinkronúszás | Egyéni szabad program | július 17. |
1 Aranyérem | Natalja Iscsenko Szvetlana Romasina Alekszandra Zujeva (tartalék) | Szinkronúszás | Páros rövid program | július 18. |
1 Aranyérem | Anasztaszija Davidova Marija Gromova Elvira Haszjanova Szvetlana Kolesznyicsenko Darja Korobova Alekszandra Packevics Alla Siskina Anzselika Tyimanyina Anyiszija Olhova (tartalék) | Szinkronúszás | Csapat rövid program | július 19. |
1 Aranyérem | Natalja Iscsenko | Szinkronúszás | Egyéni rövid program | július 20. |
1 Aranyérem | Anasztaszija Davidova Marija Gromova Natalja Iscsenko Elvira Haszjanova Szvetlana Kolesznyicsenko Darja Korobova Alekszandra Packevics Szvetlana Romasina Alla Siskina Anzselika Tyimanyina Anyiszija Olhova (tartalék) | Szinkronúszás | Kombinációs kűr | július 21. |
1 Aranyérem | Natalja Iscsenko Szvetlana Romasina Alekszandra Zujeva (tartalék) | Szinkronúszás | Páros szabad program | július 22. |
1 Aranyérem | Anasztaszija Davidova Natalja Iscsenko Elvira Haszjanova Szvetlana Kolesznyicsenko Darja Korobova Alekszandra Packevics Alla Siskina Anzselika Tyimanyina Marija Gromova (tartalék) | Szinkronúszás | Csapat szabad program | július 23. |
1 Aranyérem | Anasztaszja Zujeva | Úszás | Női 50 méteres hátúszás | július 28. |
2 Ezüstérem | Ilja Zaharov Jevgenyij Kuznyecov | Műugrás | Férfi 3 méteres szinkronugrás | július 19. |
2 Ezüstérem | Ilja Zaharov | Műugrás | Férfi 3 méteres műugrás | július 22. |
2 Ezüstérem | Vlagyimir Djatcsin | Hosszútávúszás | Férfi 25 kilométeres hosszútávúszás | július 23. |
2 Ezüstérem | Anasztaszja Zujeva | Úszás | Női 100 méteres hátúszás | július 26. |
2 Ezüstérem | Julija Jefimova | Úszás | Női 200 méteres mellúszás | július 29. |
2 Ezüstérem | Julija Jefimova | Úszás | Női 50 méteres mellúszás | július 31. |
3 Bronzérem | Szergej Bolsakov | Hosszútávúszás | Férfi 10 kilométeres hosszútávúszás | július 20. |
3 Bronzérem | Jevgenyij Kuznyecov | Műugrás | Férfi 3 méteres műugrás | július 22. |
3 Bronzérem | Jevgenyij Dratcev | Hosszútávúszás | Férfi 5 kilométeres hosszútávúszás | július 22. |
3 Bronzérem | Kovtunovszkaja, MarijaMarija Kovtunovszkaja Nagyezsda Fedotova Jekatyerina Prokofjeva Szofja Konuh Alekszandra Antonova Natalia Ryzhova-Alenicheva Jekatyerina Liszunova Evgenia Soboleva Jekatyerina Tankejeva Olga Beljajeva Jevgenyija Ivanova Yulia Gaufler Anna Karnauh | Vízilabda | Női vízilabda | július 29. |
Műugrás
- Férfi
Versenyző | Esemény | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Igor Koriakin | Férfi 1 méteres műugrás | 291.95 | 28 | Nem jutott tovább | |||
Jevgenyij Kuznyecov | Férfi 1 méteres műugrás | 378.25 | 8 Q | 388.10 | 7 | ||
Férfi 3 méteres műugrás | 442.50 | 6 Q | 447.65 | 7 Q | 493.55 | 3 Bronzérem | |
Ilja Zaharov | Férfi 3 méteres műugrás | 485.15 | 3 Q | 470.50 | 3 Q | 508.95 | 2 Ezüstérem |
Gleb Galperin | Férfi 10 méteres toronyugrás | 413.10 | 19 | Nem jutott tovább | |||
Victor Minibaev | Férfi 10 méteres toronyugrás | 507.00 | 4 Q | 493.55 | 3 Q | 527.50 | 4 |
Ilja Zaharov Jevgenyij Kuznyecov | Férfi 3 méteres szinkronugrás | 438.75 | 2 Q | 451.89 | 2 Ezüstérem | ||
Ilja Zaharov Victor Minibaev | Férfi 10 méteres szinkronugrás | 429.84 | 4 Q | 427.98 | 4 |
- Női
Versenyző | Esemény | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Nadezda Bazhina | Női 1 méteres műugrás | 262.75 | 7 Q | 286.20 | 5 | ||
Női 3 méteres műugrás | 287.00 | 17 Q | 327.55 | 7 Q | 305.60 | 10 | |
Anastasia Pozdniakova | Női 1 méteres műugrás | 260.00 | 8 Q | 251.70 | 12 | ||
Női 1 méteres műugrás | 303.90 | 11 Q | 283.45 | 17 | Nem jutott tovább | ||
Yulia Koltunova | Női 10 méteres toronyugrás | 287.20 | 13 Q | 317.80 | 9 Q | 293.90 | 11 |
Natalia Goncharova | Női 10 méteres toronyugrás | 254.10 | 25 | Nem jutott tovább | |||
Svetlana Philippova Anastasia Pozdniakova | Női 3 méteres szinkronugrás | 288.12 | 4 Q | 282.72 | 8 | ||
Daria Govor Yulia Koltunova | Női 10 méteres szinkronugrás | 266.28 | 11 Q | 291.24 | 9 |
Hosszútávúszás
- Férfi
Versenyzők | Esemény | Döntő | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Jevgenyij Dratcev | Férfi 5 kilométeres hosszútávúszás | 56:18.5 | 3 Bronzérem |
Sergey Bolshakov | Férfi 5 kilométeres hosszútávúszás | 56:26.0 | 6 |
Férfi 10 kilométeres hosszútávúszás | 1:54:31.8 | 3 Bronzérem | |
Vladimir Dyatchin | Férfi 10 kilométeres hosszútávúszás | 1:54:38.7 | 9 |
Férfi 25 kilométeres hosszútávúszás | 5:11:15.6 | 2 Ezüstérem | |
Vaszilij Bojkov | Férfi 25 kilométeres hosszútávúszás | 5:11:36.3 | 7 |
- Női
Versenyzők | Esemény | Döntő | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Elizaveta Gorshkova | Női 5 kilométeres hosszútávúszás | 1:00:50.4 | 13 |
Ekaterina Seliverstova | Női 5 kilométeres hosszútávúszás | 1:00:44.1 | 5 |
Női 10 kilométeres hosszútávúszás | 2:03:18.4 | 24 | |
Anna Uvarova | Női 10 kilométeres hosszútávúszás | 2:05:11.7 | 28 |
Női 25 kilométeres hosszútávúszás | 5:29:38.9 | 6 | |
Maria Bulakhova | Női 25 kilométeres hosszútávúszás | 5:34:21.2 | 11 |
- Csapat
Versenyzők | Esemény | Döntő | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Sergey Bolshakov Jevgenyij Dratcev Ekaterina Seliverstova | Csapat hosszútávúszás | 58:32.7 | 5 |
Úszás
- Férfi
Versenyző(k) | Esemény | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | ||
Sergey Fesikov | Férfi 50 méteres gyorsúszás | 22.16 | 7 Q | 22.09 | 9 | Nem jutott tovább | |
Andrej Grecsin | Férfi 50 méteres gyorsúszás | 22.33 | 16 Q | 22.36 | 15 | Nem jutott tovább | |
Férfi 100 méteres gyorsúszás | 48.59 | 6 Q | 48.67 | 13 | Nem jutott tovább | ||
Nyikita Lobincev | Férfi 100 méteres gyorsúszás | 48.78 | 12 Q | 49.00 | 16 | Nem jutott tovább | |
Férfi 200 méteres gyorsúszás | 1:48.28 | 14 Q | 1:47.34 | 7 Q | 1:46.57 | 6 | |
Férfi 400 méteres gyorsúszás | 353.52 | 24 | Nem jutott tovább | ||||
Danyila Izotov | Férfi 200 méteres gyorsúszás | 1:47.72 | 9 Q | 1:47.39 | 8 Q | 1:47.46 | 8 |
Evgeny Kulikov | Férfi 800 méteres gyorsúszás | 8:08.54 | 27 | Nem jutott tovább | |||
Nikolay Bulakhov | Férfi 800 méteres gyorsúszás | 8:08.78 | 28 | Nem jutott tovább | |||
Vitaly Borisov | Férfi 50 méteres hátúszás | 25.60 | 20 | Nem jutott tovább | |||
Férfi 100 méteres hátúszás | 54.66 | 21 | nem jutott tovább | ||||
Sztanyiszlav Donyec | Férfi 100 méteres hátúszás | 53.85 | 5 Q | 54.10 | 13 | Nem jutott tovább | |
Férfi 200 méteres hátúszás | 1:57.30 | 3 Q | 1:58.00 | 8 Q | 1:57.36 | 6 | |
Aleksandr Triznov | Férfi 50 méteres mellúszás | 27.84 | 10 Q | 27.73 | 12 | Nem jutott tovább | |
Roman Sloudnov | Férfi 100 méteres mellúszás | 1:00.91 | 17 | Nem jutott tovább | |||
Anton Lobanov | Férfi 100 méteres mellúszás | 1:01.64 | 32 | Nem jutott tovább | |||
Férfi 200 méteres mellúszás | 2:14.99 | 30 | Nem jutott tovább | ||||
Nikita Konovalov | Férfi 50 méteres pillangóúszás | 23.96 | 17 | Nem jutott tovább | |||
Férfi 100 méteres pillangóúszás | 53.49 | 30 | Nem jutott tovább | ||||
Jevgenyij Korotiskin | Férfi 100 méteres pillangóúszás | 52.18 | 7 Q | 51.77 | 5 Q | 51.86 | 6 |
Nyikolaj Szkvorcov | Férfi 200 méteres pillangóúszás | 1:57.85 | 22 | Nem jutott tovább | |||
Alekszandr Tyihonov | Férfi 200 méteres vegyesúszás | DSQ | Nem jutott tovább | ||||
Jevgenyij Lagunov Andrej Grecsin Nyikita Lobincev Sergey Fesikov Danyila Izotov* Vlagyimir Morozov* | Férfi 4 × 100 méteres gyorsváltó | 3:13.61 | 3 Q | 3:12.99 | 5 | ||
Danyila Izotov Jevgenyij Lagunov Artyom Lobuzov Alekszandr Szuhorukov | Férfi 4 × 200 méteres gyorsváltó | 7:14.12 | 11 | Nem jutottak tovább | |||
Sztanyiszlav Donyec Roman Sloudnov Jevgenyij Korotiskin Sergey Fesikov | Férfi 4 × 100 méteres vegyes váltó | 3:36.82 | 12 | Nem jutottak tovább |
- * Csak a selejtezőben úsztak
- Női
Versenyző(k) | Esemény | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | ||
Svetlana Fedulova | Női 50 méteres gyorsúszás | 25.89 | 25 | Nem jutott tovább | |||
Női 50 méteres gyorsúszás | 27.61 | 28 | Nem jutott tovább | ||||
Veronika Popova | Női 100 méteres gyorsúszás | 54.88 | 17 Q* | 54.82 | 12 | Nem jutott tovább | |
Női 200 méteres gyorsúszás | 1:58.89 | 19 | Nem jutott tovább | ||||
Kseniya Moskvina | Női 50 méteres hátúszás | 28.71 | 14 Q | 28.75 | 13 | Nem jutott tovább | |
Női 100 méteres hátúszás | 1:01.59 | 19 | Nem jutott tovább | ||||
Anasztaszja Zujeva | Női 50 méteres hátúszás | 28.20 | 1 Q | 27.88 | 1 Q | 27.79 | 1 Aranyérem |
Női 100 méteres hátúszás | 1:00.88 | 12 Q | 59.41 | 2 Q | 59.06 | 2 Ezüstérem | |
Női 200 méteres hátúszás | 2:11.23 | 17 | Nem jutott tovább | ||||
Julija Jefimova | Női 50 méteres mellúszás | 30.72 | 2 Q | 30.81 | 3 Q | 30.49 | 2 Ezüstérem |
Női 100 méteres mellúszás | 1:07.81 | 9 Q | 1:07.53 | 7 Q | 1:06.56 | 4 | |
Női 200 méteres mellúszás | 2:25.98 | 3 Q | 2:23.66 | 2 Q | 2:22.22 | 2 Ezüstérem | |
Női 200 méteres vegyesúszás | 2:15.56 | 20 | Nem jutott tovább | ||||
Daria Deeva | Női 100 méteres mellúszás | 1:09.12 | 19 | Nem jutott tovább | |||
Irina Bespalova | Női 100 méteres pillangóúszás | 58.89 | 15 Q | 59.02 | 16 | Nem jutott tovább | |
Yana Martynova | Női 200 méteres pillangóúszás | 2:11.82 | 25 | Nem jutott tovább | |||
Női 400 méteres vegyesúszás | 4:45.53 | 20 | Nem jutott tovább | ||||
Veronika Popova Margarita Nesterova Natalya Lovtsova Jelena Szokolova | Női 4 × 100 méteres gyorsváltó | 3:40.73 | 11 | Nem jutottak tovább | |||
Veronika Popova Jelena Szokolova Viktoriya Andreeva Kira Volodina | Női 4 × 200 méteres gyorsváltó | 7:59.69 | 11 | Nem jutottak tovább | |||
Anastasia Zuyeva Julija Jefimova Irina Bespalova Veronika Popova | Női 4 × 100 méteres vegyes váltó | 3:59.08 | 2 Q | 3:57.38 | 4 |
- * Egy másik úszó visszalépett, ezért tovább jutott
Szinkronúszás
- Női
Versenyző(k) | Esemény | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Natalja Iscsenko | Egyéni rövid program | 97.900 | 1 Q | 98.300 | 1 Aranyérem |
Egyéni szabad program | 98.190 | 1 Q | 98.550 | 1 Aranyérem | |
Natalja Iscsenko Szvetlana Romasina | Páros rövid program | 97.500 | 1 Q | 98.200 | 1 Aranyérem |
Páros szabad program | 98.490 | 1 Q | 98.490 | 1 Aranyérem | |
Anasztaszija Davidova Marija Gromova Elvira Haszjanova Szvetlana Kolesnyicsenko Darja Korobova Alekszandra Packevics Alla Siskina Anzselika Tyimanyina Anisy Olkhova | Csapat rövid program | 97.700 | 1 Q | 98.300 | 1 Aranyérem |
Anasztaszija Davidova Natalja Iscsenko Elvira Haszjanova Szvetlana Kolesnyicsenko Darja Korobova Alekszandra Packevics Alla Siskina Anzselika Tyimanyina Marija Gromova | Csapat szabad program | 98.440 | 1 Q | 98.620 | 1 Aranyérem |
Anasztaszija Davidova Marija Gromova Natalja Iscsenko Elvira Haszjanova Szvetlana Kolesnyicsenko Darja Korobova Alekszandra Packevics Szvetlana Romasina Alla Siskina Anzselika Tyimanyina | Kombinációs kűr | 97.970 | 1 Q | 98.470 | 1 Aranyérem |
- Tartalékok
- Anisy Olkhova
- Alexandra Zueva
Vízilabda
Női
C csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Görögország | 3 | 3 | 0 | 0 | 27 | 22 | +5 | 6 |
Oroszország | 3 | 2 | 0 | 1 | 38 | 18 | +20 | 4 |
Spanyolország | 3 | 1 | 0 | 2 | 29 | 32 | –3 | 2 |
Brazília | 3 | 0 | 0 | 3 | 16 | 38 | –22 | 0 |
2011. július 17. 15:00 | Brazília | 4 – 15 | Oroszország | Sanghaj Nézőszám: 600 Játékvezetők: Flahive (AUS), Koryzna (POL) |
(1–6, 1–2, 2–2, 0–5) | ||||
négy játékos 1 | Jegyzőkönyv | Beljajeva 4 |
2011. július 19. 12:10 | Spanyolország | 8 – 18 | Oroszország | Sanghaj Nézőszám: 250 Játékvezetők: Flahive (AUS), Deslieres (CAN) |
(1–4, 3–4, 3–6, 1–4) | ||||
három játékos 2 | Jegyzőkönyv | Prokofjeva 5 |
2011. július 21. 10:50 | Görögország | 6 – 5 | Oroszország | Sanghaj Nézőszám: 350 Játékvezetők: Borrell (ESP), Juhász (HUN) |
(2–2, 1–1, 1–1, 2–1) | ||||
Roumpesi, Antonakou 2 | Jegyzőkönyv | Szoboljeva 2 |
A negyeddöntőbe jutásért
29. mérkőzés 2011. július 23. 16:50 | Oroszország | 26 – 4 | Kuba | Sanghaj Nézőszám: 750 Játékvezetők: Pinker (RSA), Makita (JPN) |
(5–1, 8–0, 6–1, 7–2) | ||||
Liszunova 5 | Jegyzőkönyv | Hernendez Consuegra 2 |
Negyeddöntő
35. mérkőzés 2011. július 25. 14:00 | Egyesült Államok | 7 – 9 | Oroszország | Sanghaj Nézőszám: 450 Játékvezetők: Tulga (TUR), Bock (GER) |
(2–0, 3–2, 1–5, 1–2) | ||||
Seidemann, Wenger 2 | Jegyzőkönyv | Prokofjeva 5 |
Elődöntő
43. mérkőzés 2011. július 27. 21:00 | Oroszország | 12 – 13 | Kína | Sanghaj Nézőszám: 1400 Játékvezetők: Margeta (SLO), Flahive (AUS) |
(3–4 , 3–3, 3–2, 3–4) | ||||
Fedotova, Tankeeva 3 | Jegyzőkönyv | Sun Yating, Wang Yi |
A 3. helyért
47. mérkőzés 2011. július 29. 16:00 | Oroszország | 8 – 7 | Olaszország | Sanghaj Nézőszám: 1000 Játékvezetők: Juhász (HUN), Rotsart (USA) |
(4–0, 2–1, 2–6, 0–0) | ||||
Belyaeva 3 | Jegyzőkönyv | Casanova, Bianconi 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország | 3 Bronzérem |
Források
- Műugrás adatok
- Hosszútávúszás adatok
- Úszás adatok
- Szinkronúszás adatok
- Vízilabda adatok
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap