Hollandia a 2011-es úszó-világbajnokságon
Hollandia a 2011-es úszó-világbajnokságon 43 sportolóval vett részt.
Érmesek
Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
9. | Hollandia | 2 | 1 | 3 | 6 |
Érem | Név | Sport | Esemény | Dátum |
---|---|---|---|---|
1 Aranyérem | Dekker, IngeInge Dekker Ranomi Kromowidjojo Marleen Veldhuis Femke Heemskerk Maud van der Meer | Úszás | Női 4 × 100 méteres gyorsváltó | július 24. |
1 Aranyérem | Dekker, IngeInge Dekker | Úszás | Női 50 méteres pillangóúszás | július 30. |
2 Ezüstérem | Kromowidjojo, RanomiRanomi Kromowidjojo | Úszás | Női 50 méteres gyorsúszás | július 31. |
3 Bronzérem | Kromowidjojo, RanomiRanomi Kromowidjojo | Úszás | Női 100 méteres gyorsúszás | július 29. |
3 Bronzérem | van Rouwendaal, SharonSharon van Rouwendaal | Úszás | Női 200 méteres hátúszás | július 24. |
3 Bronzérem | Veldhuis, MarleenMarleen Veldhuis | Úszás | Női 50 méteres gyorsúszás | július 31. |
Műugrás
- Férfi
Versenyző(k) | Esemény | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Yorick de Bruijn | Férfi 1 méteres műugrás | 288.20 | 29 | Nem jutott tovább | |||
Férfi 3 méteres műugrás | 355.25 | 37 | Nem jutott tovább | ||||
Ramon de Meijer | Férfi 3 méteres műugrás | 335.55 | 41 | Nem jutott tovább | |||
Yorick de Bruijn Ramon de Meijer | Férfi 3 méteres szinkronugrás | 350.10 | 13 | Nem jutott tovább |
- Női
Versenyző | Esemény | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Inge Jansen | Női 1 méteres műugrás | 241.95 | 18 | Nem jutott tovább | |||
Női 3 méteres műugrás | 273.30 | 20 | Nem jutott tovább |
Hosszútávúszás
- Női
Versenyző | Esemény | Döntő | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Linsy Heister | Női 10 kilométeres hosszútávúszás | 2:02:33.6 | 20 |
Női 25 kilométeres hosszútávúszás | DNS |
Úszás
- Férfi
Versenyző(k) | Esemény | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | ||
Sebastiaan Verschuren | Férfi 100 méteres gyorsúszás | 48.60 | 7 Q | 48.41 | 6 Q | 48.27 | 8 |
Férfi 200 méteres gyorsúszás | 1:46.53 | 2 Q | 1:47.52 | 9 | Nem jutott tovább | ||
Joost Reijns | Férfi 200 méteres gyorsúszás | 1:49.56 | 30 | Nem jutott tovább | |||
Job Kienhuis | Férfi 800 méteres gyorsúszás | 7:52.63 | 10 | Nem jutott tovább | |||
Férfi 1500 méteres gyorsúszás | 15:05.27 | 10 | Nem jutott tovább | ||||
Bastiaan Lijesen | Férfi 50 méteres hátúszás | 25.33 | 14 Q | 25.51 | 15 | Nem jutott tovább | |
Férfi 100 méteres hátúszás | 55.09 | 29 | Nem jutott tovább | ||||
Nick Driebergen | Férfi 100 méteres hátúszás | 54.30 | 14 Q | 53.98 | 11 | Nem jutott tovább | |
Férfi 200 méteres hátúszás | 1:58.10 | 9 Q | 1:58.08 | 9 | Nem jutott tovább | ||
Lennart Stekelenburg | Férfi 50 méteres mellúszás | 27.95 | 15 Q | 27.51 | 5 Q | 27.65 | 7 |
Férfi 100 méteres mellúszás | 1:00.86 | 16 Q | 1:00.50 | 11 | Nem jutott tovább | ||
Férfi 200 méteres mellúszás | 2:12.69 | 13 Q | 2:11.72 | 11 | Nem jutott tovább | ||
Joeri Verlinden | Férfi 50 méteres pillangóúszás | 23.96 | 16 Q | 23.73 | 14 | Nem jutott tovább | |
Férfi 100 méteres pillangóúszás | 52.27 | 9 Q | 51.97 | 8 Q | 52.21 | 7 | |
Nick Driebergen Lennart Stekelenburg Joeri Verlinden Sebastiaan Verschuren | Férfi 4 × 100 méteres vegyes váltó | 3:34.59 | 3 Q | 3:34.11 | 5 |
- Női
Versenyző(k) | Esemény | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | ||
Ranomi Kromowidjojo | Női 50 méteres gyorsúszás | 25.03 | 6 Q | 24.56 | 1 Q | 24.27 | 2 Ezüstérem |
Női 100 méteres gyorsúszás | 54.10 | 3 Q | 53.94 | 5 Q | 53.66 | 3 Bronzérem | |
Marleen Veldhuis | Női 50 méteres gyorsúszás | 25.01 | 5 Q | 24.88 | 6 Q | 24.49 | 3 Bronzérem |
Női 50 méteres pillangóúszás | 26.50 | 12 Q | 26.61 | 14 | Nem jutott tovább | ||
Femke Heemskerk | Női 100 méteres gyorsúszás | 53.75 | 1 Q | 53.67 | 2 Q | 53.72 | 4 |
Női 200 méteres gyorsúszás | 1:57.43 | 6 Q | 1:55.54 | 1 Q | 1:57.63 | 7 | |
Sharon van Rouwendaal | Női 100 méteres hátúszás | 1:00.61 | 9 Q | 1:00.14 | 11 | Did not advance | |
Női 100 méteres hátúszás | 2:09.65 | 9 Q | 2:08.42 | 6 Q | 2:07.78 | 3 Bronzérem | |
Moniek Nijhuis | Női 50 méteres mellúszás | 31.40 | 10 Q | 31.40 | 7 Q | 31.33 | 7 |
Női 100 méteres mellúszás | 1:08.16 | 12 Q | 1:07.60 | 8 Q | 1:07.97 | 8 | |
Tessa Brouwer | Női 200 méteres mellúszás | 2:34.93 | 29 | Nem jutott tovább | |||
Inge Dekker | Női 50 méteres pillangóúszás | 26.32 | 7 Q | 25.78 | 2 Q | 25.71 | 1 Aranyérem |
Női 100 méteres pillangóúszás | 58.53 | 11 Q | 58.70 | 13 | Nem jutott tovább | ||
Inge Dekker Ranomi Kromowidjojo Marleen Veldhuis Femke Heemskerk Maud van der Meer* | Női 4 × 100 méteres gyorsváltó | 3:35.76 | 2 Q | 3:33.96 | 1 Aranyérem | ||
Femke Heemskerk Moniek Nijhuis Inge Dekker Maud van der Meer | Női 4 × 100 méteres vegyes váltó | 4:03.20 | 11 | Nem jutottak tovább |
- * Csak a selejtezőben úszott
Szinkronúszás
- Női
Versenyzők | Esemény | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Elisabeth Sneeuw Nicolien Wellen | Páros rövid program | 83.700 | 18 | Nem jutottak tovább | |
Páros szabad program | 85.570 | 16 | Nem jutottak tovább | ||
Vreni de Fluiter Christel de Kock Tina Dermois Stephanie Gillisse Rynske Keur Elisabeth Sneeuw Nadine Struijk Nicolien Wellen | Csapat rövid program | 83.900 | 13 | Nem jutottak tovább | |
Vreni de Fluiter Christel de Kock Stephanie Gillisse Anouk Horrevorts Rynske Keur Elisabeth Sneeuw Nadine Struijk Nicolien Wellen | Csapat szabad program | 85.070 | 13 | Nem jutottak tovább | |
Vreni de Fluiter Margot de Graaf Christel de Kock Tina Dermois Stephanie Gillisse Anouk Horrevorts Rynske Keur Elisabeth Sneeuw Nadine Struijk Nicolien Wellen | Kombinációs kűr | 84.430 | 8 Q | 85.440 | 9 |
- Tartalék
- Christina Maat
Vízilabda
Női
A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | 3 | 2 | 1 | 0 | 37 | 18 | +19 | 5 |
Hollandia | 3 | 1 | 2 | 0 | 29 | 19 | +10 | 4 |
Magyarország | 3 | 1 | 1 | 1 | 37 | 31 | +6 | 3 |
Kazahsztán | 3 | 0 | 0 | 3 | 13 | 48 | −35 | 0 |
2011. július 17. 09:30 | Hollandia | 7 – 7 | Egyesült Államok | Sanghaj Nézőszám: 700 Játékvezetők: Caputi (ITA), Margeta (SLO) |
(1–1, 2–2, 3–2, 1–2) | ||||
Vermeer 3 | Jegyzőkönyv | Wenger 3 |
2011. július 19. 19:40 | Hollandia | 13 – 3 | Kazahsztán | Sanghaj Nézőszám: 500 Játékvezetők: Cabral (BRA), Wengenroth (SUO) |
(4–1, 3–1, 3–0, 3–1) | ||||
Vermeer 4 | Jegyzőkönyv | Gricenko 2 |
2011. július 21. 13:30 | Hollandia | 9 – 9 | Magyarország | Sanghaj Nézőszám: 300 Játékvezetők: Caputi (ITA), Williams (NZL) |
(3–1, 0–0, 3–3, 3–5) | ||||
Cabout, van Belkum 4 | Jegyzőkönyv | Bujka 3 |
A negyeddöntőbe jutásért
27. mérkőzés 2011. július 23. 12:10 | Hollandia | 14 – 6 | Új-Zéland | Sanghaj Nézőszám: 350 Játékvezetők: Balfanbajev (KAZ), Cabral (BRA) |
(6–2, 2–0, 3–3, 3–1) | ||||
Cabout, van Belkum 3 | Jegyzőkönyv | Mason, Shieprath 2 |
Negyeddöntő
37. mérkőzés 2011. július 25. 15:20 | Görögország | 12 – 10 | Hollandia | Sanghaj Nézőszám: 350 Játékvezetők: Brgulian (MNE), Balfanbajev (KAZ) |
(3–4, 5–1, 2–3, 2–2) | ||||
Roumpesi 3 | Jegyzőkönyv | van Belkum 3 |
Az 5–8. helyért
42. mérkőzés 2011. július 27. 15:30 | Hollandia | 7 – 12 | Ausztrália | Sanghaj Nézőszám: 900 Játékvezetők: Juhász (HUN), Balfanbajev (KAZ) |
(1–4, 2–4, 3–3, 1–1) | ||||
van Belkum 3 | Jegyzőkönyv | Knox 4 |
A 7. helyért
45. mérkőzés 2011. július 29. 09:30 | Kanada | 7 – 8 | Hollandia | Sanghaj Nézőszám: 200 Játékvezetők: Koryzna (POL), Pinker (RSA) |
(2–0, 1–3, 3–4, 1–1) | ||||
Csikos 3 | Jegyzőkönyv | három játékos 2 |
Források
- Műugrás adatok
- Hosszútávúszás adatok
- Úszás adatok
- Szinkronúszás adatok
- Vízilabda adatok
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap