2002-es magyar atlétikai bajnokság
Magyar atlétikai bajnokság (2002) (107. atlétikai ob) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Debrecen | ||
Dátum | július 25−26. | ||
Versenyszámok | 50 egyéni, 35 csapat | ||
|
A 2002-es magyar atlétikai bajnokság a 107. bajnokság volt. Megszűntek a 4 × 200, 4 × 800 és a 4 × 1500-as váltófutók, ideiglenesen 3 × 1000 m és 3 × 800 m-es váltókat tartottak. Elmaradt a férfi 50 km-es váltó és a nőknél új szám lett a 3000 m-es akadályfutás.
Helyszínek
- téli dobóbajnokság: március 2., Népstadion; március 9., Tüzér utca (gerelyhajítás)
- mezeifutás: március 16., Csákvár
- férfi 50 km gyaloglás: március 23., Gyűgy
- félmaraton: április 13., Nyíregyháza
- 10 000 m: május 19., Tüzér utca
- váltó bajnokság: május 25., Szilágyi utca
- maratoni váltó: június 2., Budapest
- 4 × 400 m váltó: június 9., Szilágyi utca
- pályabajnokság: július 25−26., Debrecen
- többpróba: szeptember 13−14., Szilágyi utca
- 20 km gyaloglás: szeptember 14., Miskolc
- női 10 km gyaloglás: szeptember 28., Tatabánya
- ügyességi csapatbajnokság: szeptember 28., Szilágyi utca
- maraton: szeptember 29., Budapest
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Németh Roland Soproni AC | 10,28 | Babály László Szolnoki MÁV | 10,43 | Nagy Gergely Újpesti TE | 10,62 |
200 m | Szeglet Zsolt Győri Dózsa | 21,08 | Németh Roland Soproni AC | 21,25 | Pauer Géza Bp. Honvéd | 21,26 |
400 m | Szeglet Zsolt Győri Dózsa | 46,01 | Nyilasi Péter Pécsi VSK | 46,97 | Csesznegi Dávid KSI | 47,74 |
800 m | Tölgyesi Balázs Alba Regia AK | 1:52,76 | Csillag Balázs AC Szekszárd | 1:52,8 | Kerékjártó István KSI | 1:53,3 |
1500 m | Horváth Béla Hunyadi DSE | 3:56,65 | Csillag Balázs AC Szekszárd | 3:58,2 | Bodor Olivér Pécsi VSK | 3:58,5 |
5000 m | Bodor Olivér Pécsi VSK | 14:23,78 | Zatykó Miklós Vasas | 14:25,6 | Stépán Zsolt BVSC | 14:26,1 |
10 000 m | Németh Máté AC Szekszárd | 29:42,27 | Benedek Zsolt Debreceni AK | 29:58,24 | Zatykó Miklós Vasas | 30:02,86 |
4 × 100 m | Lőrincz Imre Németh Gergely Németh Roland Gyulai Miklós Soproni AC | 40,42 | Jászberényi László Zsombor Csaba Sztankai Gergely Pauer Géza Bp. Honvéd | 41,85 | Dudics László Vas Dávid Pokol Csaba Ágoston Dániel Nyíregyházi VSC | 42,31 |
4 × 400 m | Sztermen Péter Kovács Dusán Zsivoczky Attila Kilvinger Attila Debreceni AK | 3:16,76 | Száraz Bálint Borsányi Zoltán Molnár Kristóf Tölgyesi Balázs Alba Regia AK | 3:18,31 | Vida Zoltán Bertha Szabolcs Irányi Ádám Konkoly Miklós VEDAC | 3:18,99 |
3 × 1000 m | Csaja Gábor Polgár Balázs Kerékjártó István KSI | 7:20,52 | Molnár Kristóf Molnár Szabolcs Tölgyesi Balázs Alba Regia AK | 7:24,77 | Sipos Dávid Povázsay László Kiss Roland MAC-Népstadion | 7:26,47 |
110 m gát | Csillag Levente Szolnoki MÁV | 13,80 | Kovács Balázs VEDAC | 13,9 | Palágyi Gergely Zalaegerszegi AC | 14,07 |
400 m gát | Kovács Dusán Debreceni AK | 51,26 | Dezső Ákos Gödöllői EAC | 51,98 | Zsombor Csaba Bp. Honvéd | 52,68 |
3000 m akadály | Németh Máté AC Szekszárd | 8:56,0 | Timár Levente Alba Regia AK | 9:06,8 | Weisz Péter VEDAC | 9:09,5 |
20 km gyaloglás | Czukor Zoltán Pécsi VSK | 1:28:11 | Urbanik Sándor Békéscsabai AC | 1:29,20 | Tóth János Nyíregyházi VSC | 1:31,06 |
50 km gyaloglás | Czukor Zoltán Pécsi VSK | 3:58:49 | Tóth János Nyíregyházi VSC | 4:01:12 | Fülöp Attila Ipoly Walking | 4:16:33 |
magasugrás | Fehér Román Dunaújvárosi AC | 213 cm | Bata Gergely VEDAC | 210 cm | Boros László Kecskeméti ARC | 210 cm |
rúdugrás | Kovács Péter Bp. Honvéd | 510 cm | Szabó Dezső Újpesti TE | 500 cm | Váczi János Testnevelési Főiskola AC | 500 cm |
távolugrás | Lőrincz Imre Soproni AC | 776 cm | Margl Tamás Tatabányai SC | 776 cm | Babicz Pál Testnevelési Főiskola AC | 757 cm |
hármasugrás | Tölgyesi Péter Dunakeszi VSE | 15,71 m | Farkas András Debreceni AK | 14,83 m | Voncsina Henrik Testnevelési Főiskola AC | 14,72 m |
súlylökés | Kiss Szilárd Haladás VSE | 20,56 m | Bíber Zsolt BEAC | 19,08 m | Máté Gábor Csabai Atléták SE | 18,54 m |
diszkoszvetés | Fazekas Róbert Haladás VSE | 69,02 m | Kővágó Zoltán Debreceni AK | 65,98 m | Varga Roland Újpesti TE | 64,80 m |
kalapácsvetés | Annus Adrián Haladás VSE | 81,58 m | Gécsek Tibor Dobó SE | 81,08 m | Kiss Balázs VEDAC | 77,67 m |
gerelyhajítás | Horváth Gergely Csepeli Hungária | 80,24 m | Belák József Újpesti TE | 69,44 m | ifj. Nagy Sándor Debreceni AK | 69,14 m |
tízpróba | Kürtösi Zsolt Pécsi VSK | 7639 | Kovács Norbert Testnevelési Főiskola AC | 6119 | Kurucz Gergely Hatvani SzTSE | 5904 |
kis mezei futás 6 km | Németh Máté Szekszárdi AC | 17:54 | Sági Ferenc BVSC | 18:00 | Kis Roland MAC-Népstadion | 18:07 |
mezei futás 12 km | Juhász András Bp. Honvéd | 37:06 | Rezessy Gergely Vasas | 37:18 | Szabó Imre Vasas | 37:40 |
félmaraton | Benedek Zsolt Debreceni AK | 1:04:59 | Rezessy Gergely Vasas | 1:05:05 | Tarjai László Pécsi VSK | 1:05:11 |
maraton | Rezessy Gergely Vasas | 2:18:41 | Bacskai Zsolt BVSC | 2:19:37 | Berecz Lajos Mezőtúri AFC | 2:24:59 |
csapat 20 km gyaloglás | Urbanik Sándor Csont Attila Csont András Békéscsabai AC | 4:50:15 | Demján Péter Major Ferenc Demján Miklós Haladás VSE | 4:59:11 | Lengyel Gábor Farkas Ádám Lengyel Ádám Szegedi VSE | 4:59:49 |
csapat kis mezei futás | Árpási Miklós Gödi Imre Kőműves Norbert Pécsi VSK | 21 | Németh Máté Kovács Krisztián Karádi Szabolcs Szekszárdi AC | 24 | Búcsú Dénes Muhari Gábor Szirbek Zsolt VEDAC | 28 |
csapat mezei futás | Rezessy Gergely Szabó Imre Helmle Péter Vasas | 18 | Horváth Béla Őze Gábor Fodor István Hunyadi DSKE | 26 | Berkovics Imre Dienes László Benedek Zsolt Debreceni AK | 30 |
csapat félmaraton | Benedek Zsolt Berkovics Imre Lipták Tamás Debreceni AK | 3:19:47 | Rezessy Gergely Szabó Imre Szabó Gábor Vasas | 3:20:40 | Őze Gábor Horváth Béla Fodor István Hunyadi DSE | 3:26:49 |
csapat maraton | Rezessy Gergely Szabó Gábor Szederkényi Máté Vasas | 7:33:34 | Zsódér Zsolt Maros Ervin Somogyi Gábor Kőszegi SE | 7:45:01[1] | ||
maratoni váltó | Rezessy Gergely Szabó Gábor Zatykó Miklós Szabó Imre Szederkényi Máté Helmle Péter Vasas | 2:12:02 | Malonovits József Serfőző Sándor Baier Tibor Bacskai Zsolt Sági Ferenc Stépán Zsolt BVSC | 2:12:50 | Benedek Zsolt Berkovics Imre Dienes László Kiss Ernő Huszti László Balassa Levente Debreceni AC | 2:13:28 |
csapat magasugrás | Kovács Tivadar Polónyi Tamás Urbán Szabó András Hortobágyi Zoltán Szolnoki MÁV | 193,50 cm | Makra Zoltán Vass Zoltán Kovács Norbert Rabóci Zsolt Testnevelési Főiskola AC | 187,25 cm | Filyó Tibor Tímár Tamás Zengő Ferenc Filyó Márton Békéscsabai AC | 186,00 cm |
csapat rúdugrás | Sátor Attila Szörényi Zoltán Simon Dániel Vándor Béla Testnevelési Főiskola AC | 395,00 cm | Hankó Ákos Kútsági Bálint Kellessy Tibor Muráncsik György ELTE TK | 310,00 cm | Több értékelhető csapat nem volt | |
csapat távolugrás | Margl Tamás Ponyori Sándor Dömötör Balázs Henyecz Ádám Tatabányai SC | 655,50 cm | Andrási Márton Borbély Béla Tarr Péter Langmár Zsolt Alba Regia AK | 639,75 m | Kurucz Ádám Polgár Balázs Ungvári Péter Dohar Zoltán KSI | 639,50 cm |
csapat hármasugrás | Voncsina Henrik Vass Zoltán Kovács Norbert Mányai Dávid Testnevelési Főiskola AC | 13,8525 m | Ungvári Péter Kurucz Ádám Farkas János Agócs Zsolt KSI | 13,3450 m | Tarr Péter Tölgyesi Előd Andrási Márton Langmar Zsolt Alba Regia AK | 13,3225 m |
csapat súlylökés | Kiss Szilárd Annus Adrián Botfa Péter Fazekas Róbert Haladás VSE | 16,2675 m | Sinkó Árpád Kóczián Jenő Míg György Bácsalmási Antal GANZAIR-KAC | 14,8350 m | Németh Zsolt Bognár Szabolcs Kónyi Árpád Gécsek Tibor Dobó SE | 14,3500 m |
csapat diszkoszvetés | Fazekas Róbert Kiss Szilárd Annus Adrián Botfa Péter Haladás VSE | 54,4475 m | Anil Kumar Pars Krisztián Bognár Szabolcs Németh Zsolt Dobó SE | 49,6600 m | Kővágó Zoltán Tóth Lajos Zsivoczky Attila Tóth Zoltán Debreceni AK | 47,1225 m |
csapat kalapácsvetés | Gécsek Tibor Pars Krisztián Németh Zsolt Végh Sándor Dobó SE | 73,8575 m | Kiss Balázs Páli Kristóf Zsebe Attila Zentai Tibor VEDAC | 61,9550 m | Horváth Norbert Rudolph Venter Vas Péter Rédei László Dobó SE | 61,0000 m |
csapat gerelyhajítás | Palotai László Borbély Norbert Lajter Sándor Kristófi Mihály Nagykőrösi Körisfa SE | 57,1600 m | Magyari Zoltán Papp Bence Lovász Péter Pál Zoltán Verőcei DSE | 54,8000 | Belák József Szabó Attila Szántó Tamás Hipeller Attila Újpesti TE | 53,1650 m |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Szabó Enikő Szolnoki MÁV | 11,46 | Petráhn Barbara Győri Dózsa | 11,56 | Listár Nikolett Alba Regia AK | 11,95 |
200 m | Szabó Enikő Szolnoki MÁV | 23,30 | Petráhn Barbara Győri Dózsa | 23,57 | Kun Alice Békéscsabai AC | 23,6 |
400 m | Petráhn Barbara Győri Dózsa | 53,47 | Kun Alice Békéscsabai AC | 53,88 | Bobcsek Emese Békéscsabai AC | 56,03 |
800 m | Varga Judit Haladás VSE | 2:02,54 | Cziráki Kitty VEDAC | 2:09,4 | Kroneraff Ágnes AC Szekszárd | 2:12,0 |
1500 m | Tóth Lívia VEDAC | 4:17,09 | Mészáros Krisztina MAC-Népstadion | 4:22,9 | Mezei Zita Debreceni AK | 4:25,7 |
5000 m | Kálovics Anikó Haladás VSE | 15:56,0 | Papp Krisztina Újpesti TE | 16:07,0 | Kovács Ida VEDAC | 16:32,0 |
10 000 m | Papp Krisztina Újpesti TE | 33:08,65 | Rakonczai Beáta BVSC | 33:12,01 | Staicu Simona BVSC | 33:48,60 |
4 × 100 m | Majzik Mária Szakács Enikő Wéber Kinga Rózsa Zsófia Bp. Honvéd | 47,69 | Kun Alice Bobcsek Emese Knyihár Eszter Kis Nikoletta Békéscsabai AC | 48,68 | Maincz Anita Varga Judit Sós Eszter Vertetics Eszter Haladás VSE | 49,35 |
4 × 400 m | Komlóssy Zsuzsanna Vértessy Katalin Bori Annamária Wéber Kinga Bp. Honvéd | 3:47,48 | Kiss Nikolett Bobcsek Emese Knyihár Eszter Kun Alice Békéscsabai AC | 3:47,51 | Szeleczky Xénia Durkó Eliána Gácsi Judit Borbás Gyöngyi Gödöllő EAC | 3:55,07 |
3 × 800 m | Soós Eszter Járay Melinda Varga Judit Haladás VSE | 6:39,19 | Mészáros Krisztina Nagy Viktória Vajda Zsuzsa MAC-Népstadion | 6:40,17 | Cziráky Kitti Tóth Lívia Homola Judit VEDAC | 6:42,17 |
100 m gát | Vári Edit BEAC | 13,22 | Horváth Dóra Ikarus BSE | 14,3 | Durkó Eliána Gödöllői EAC | 14,34 |
400 m gát | Vékony Judit Ikarus BSE | 1:00,09 | Durkó Eliána Gödöllői EAC | 1:01,04 | Skoumal Réka Kaposvári Maraton | 1:011,29 |
3000 m akadályfutás | Tóth Lívia VEDAC | 9:59,26 | Garami Katalin Bp. Honvéd | 11:08,4 | Leitold Veronika VEDAC | 11:34,1 |
10 km gyaloglás | Füsti Edina Tatabányai SC | 46:40 | Ilyés Ildikó Alba Regia AK | 47:38 | Rosza Mária Békéscsabai AC | 48:48 |
20 km gyaloglás | Füsti Edina Tatabányai SC | 1:37:37 | Rosza Mária Békéscsabai AC | 1:42:45 | Ilyés Ildikó Alba Regia AK | 1:44:34 |
magasugrás | Győrffy Dóra BEAC | 190 cm | Bódi Bernadett Ferencvárosi TC | 175 cm | Bene Hajnalka Kecskeméti ARC | 170 cm |
rúdugrás | Molnár Krisztina Újpesti TE | 445 cm | Donáth Katalin Újpesti TE | 400 cm | Juhász Fanni Újpesti TE | 400 cm |
távolugrás | Vaszi Tünde Bp. Honvéd | 660 cm | Ajkler Zita Nyíregyházi VSC | 639 cm | Miklós Éva Alba Regia AK | 626 cm |
hármasugrás | Ajkler Zita Nyíregyházi VSC | 13,79 m | Bálint Zita Zalaegerszegi AC | 13,74 m | Cséfalvay Szilvia KSI | 12,51 m |
súlylökés | Kürti Éva Nyíregyházi VSC | 15,74 m | Balazsicz Eszter Zalaegerszegi AC | 14,06 m | Lukóczki Nárcisz Békéscsabai AC | 13,71 m |
diszkoszvetés | Kürti Éva Nyíregyházi VSC | 54,85 m | Varga Ildikó Gödöllői EAC | 51,99 m | Máté Katalin Csabai Atléták SE | 45,72 m |
kalapácsvetés | Tudja Julianna VEDAC | 63,54 m | Marx Lívia Dobó SE | 60,94 m | Hajnal Mária Nyíregyházi VSC | 60,33 m |
gerelyhajítás | Frajka Xénia Újpesti TE | 54,98 m | Gránicz Andrea Ferencvárosi TC | 54,74 m | Füredi Zsuzsanna Csepel HC | 54,58 m |
hétpróba | Skoumál Réka Marathon AC | 5269 | Miklós Éva Alba Regia AK | 5264 | Babos Rita Győri Dózsa | 4409 |
félmaraton | Földingné Nagy Judit Győri Dózsa | 1:13:22 | Kovács Ida VEDAC | 1:16:33 | Kiss Ágnes Debreceni AK | 1:18:35 |
maratoni futás | Kovács Ida VEDAC | 2:38:18 | Zsiga Tímea Haladás VSE | 2:45:53 | Kiss Ágnes Debreceni AK | 2:50:08 |
mezei futás | Staicu Simona BVSC | 19:49 | Rakonczai Beáta BVSC | 20:09 | Papp Krisztina Újpesti TE | 20:15 |
csapat félmaraton | Kovács Ida Brassay Réka Tóth Lívia VEDAC | 4:00:42 | Garami Katalin Demetrovics Judit Czibók Ágnes Bp. Honvéd | 4:11:14 | Kiss Ágnes Pásztor Kornélia Pásti Edina Debreceni AK | 4:18:24 |
csapat maratoni futás | Demetrovics Judit Czibók Ágnes Benkó Gabriella Bp. Honvéd | 9:22:44 | ||||
maratoni váltó | Molnár Barbara Nagy Viktória Csizi Réka Makrai Éva Sőregi Zsanett Vajda Zsuzsa MAC-Népstadion | 2:37:08 | Kovács Ida Brassay Réka Homola Judit Mike Krisztina Egyed Júlia Kiss Melinda VEDAC | 2:39:43 | Kálovics Anikó Rosta Viktória Prácser Kinga Futó Marianna Keresztes Kinga Zsiga Tímea Haladás VSE | 2:41:07 |
csapat 10 km gyaloglás | Fertály Zita Kernács Krisztina Nemere Dóra Bp. Honvéd | 2:46:13 | Füsti Edina Ballai Erika Horváth Enikő Tatabánai SC | 2:48:07 | Zádori Orsolya Benkő Anita Mityók Tímea Szegedi VSE | 2:55:01 |
csapat 20 km gyaloglás | Zádori Orsolya Benkő Anita Székely Orsolya Szegedi VSE | 6:04:44 | Több induló nem volt | |||
csapat mezei futás | Tóth Lívia Kovács Ida Brassay Réka VEDAC | 15 | Staicu Simona Rakonczai Beáta Szászné Nyitrai Zsuzsa BVSC | 16 | Szomjas Borbála Demetrovics Judit Benkó Gabriella Bp. Honvéd | 49 |
csapat magasugrás | Balogh Bettina Óvári Zita Németh Klára Németh Csilla Szolnoki MÁV | 153,50 cm | Magyar Tímea Bene Hajnalka Adamik Anna Erdős Zsuzsanna Kecskeméti ARC | 152,50 cm | Sárközy Szandra Hermesz Ágnes Balogh Kata Nagyidai Borbála Pécsi VSK | 151,25 cm |
csapat rúdugrás | Molnár Krisztina Donáth Katalin B.Kiss Evelin Hipeller Éva Újpesti TE | 360,00 cm | Lendvai Zsuzsanna Kovács Katalin Auth Gabriella Csízik Éva Bp. Honvéd | 317,50 cm | Bajnai Bernadett Püski Nikolett Kótai Sarolta Karsai Nóra ELTE TK | 275,00 cm |
csapat távolugrás | Grósz Adrien Szabó Ágnes Erdős Zsuzsanna Magyar Timea Kecskeméti ARC | 530,25 cm | Majzik Mária Kapitány Eszter Rózsa Zsófia Auth Gabriella Bp. Honvéd | 526,25 m | Soós Eszter Maintcz Anita Tölgyesi Júlia Csonka Zsuzsanna Haladás VSE | 512,75 cm |
csapat hármasugrás | Hermesz Ágnes Nagyidai Borbála Sárközy Szandra Németh Ildikó Pécsi VSK | 10,975 m | Cséfalvay Szilvia Rácz Tünde Szabados Mónika Koppány Gabriella KSI | 10,7250 m | Ajkler Zita Lisztes Szilvia Kató Mária Forgács Éva Nyíregyházi VSC | 10,6175 m |
csapat súlylökés | Balazsicz Eszter Bálint Zita Horváth Judit Fehér Mónika Zalaegerszegi AC | 11,2700 m | Frajka Xénia Kerekesi Éva Hipeller Éva Tóth Georgina Újpesti TE | 11,2025 m | Lukóczki Nárcisz Laurinyecz Gyöngyi Erdősné Nagy Lídia Medovarszki Éva Békéscsabai AC | 11,1025 m |
csapat diszkoszvetés | Kürti Éva Borbély Anita Hajnal Mária Benke Judit Nyíregyházi VSC | 38,3400 m | Frajka Xénia Kerekesi Éva Szöllős Eszter Tóth Georgina Újpesti TE | 36,4375 m | Marx Lívia Kéri Andrea Németh Barbara Németh Orsolya Dobó SE | 34,8200 m |
csapat kalapácsvetés | Németh Orsolya Marx Livia Kéri Andrea Németh Noémi Dobó SE | 54,5400 m | Orbán Éva Pápai Zsuzsa Mészöly Piroska Szeghalmi Mária VEDAC | 42,1225 m | Németh Barbara Tripa Ildikó Nickl Vanda Székely Zsófia Dobó SE | 42,0075 m |
csapat gerelyhajítás | Szabó Nikolett Gránicz Andrea Bárány Bernadett Antal Katalin Ferencvárosi TC | 47,2925 m | Bata Beáta Kalla Lea Vizsoli Mária Pringer Anita Testnevelési Főiskola AC | 35,6125 | Németh Klára Óvári Zita Németh Csilla Balogh Bettina Szolnoki MÁV | 34,2250 m |
Téli dobóbajnokság
- Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
diszkoszvetés | Fazekas Róbert Haladás VSE | 64,27 m | Varga Roland Újpesti TE | 63,29 n | Kővágó Zoltán Debreceni AK | 59,80 m |
kalapácsvetés | Annus Adrián Haladás VSE | 79,72 m | Gécsek Tibor Dobó SE | 77,15 m | Botfa Péter Haladás VSE | 75,11 m |
gerelyhajítás | Nagy Sándor Debreceni SI | 69,70 m | Laduver Róbert Békéscsabai AC | 65,42 m | Lakatos Levente Debreceni AK | 61,72 m |
- Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
diszkoszvetés | Varga Ildikó Gödöllői EAC | 51,23 m | Pápai Zsuzsanna VEDAC | 45,31 m | Máté Katalin CsASE | 43,64 m |
kalapácsvetés | Marx Livia Dobó SE | 60,82 m | Németh Barbara Dobó SE | 56,46 m | Németh Orsolya Dobó SE | 56,42 m |
gerelyhajítás | Füredi Zsuzsanna Csepeli Hungária | 52,71 m | Lipták Zita Tatabányai SC | 44,34 m | Varga Eszter Váci Reménység | 42,18 m |
Magyar atlétikai csúcsok
- n. 1500 m 4:01.26 ocs. Varga Judit HVSE Zürich 8. 16.
- 5000 m 13:26.96 ocs. Csillag Balázs AC Szekszárd Heusden 7. 20.
- n. 5000 m 15:02.00 ocs. Szentgyörgyi Katalin NYVSC Hengelo 6. 2.
- súlylökés 20.56 ocs. Kiss Szilárd HVSE Debrecen 7. 26.
- diszkoszvetés 71.70 ocs. Fazekas Róbert HVSE Szombathely 7. 14.
Ultrafutás:
- női 1 mérföld (pálya) 14:25.45 Vcs. Bérces Edit Verona 9. 22.
- női 200 km (pálya) 18:31.43 Vcs. Bérces Edit Verona 9. 22.
- női 24 órás futás (abszolút) 250.108 km Vcs. Bérces Edit Verona 9. 22.
Jegyzetek
- ↑ Zsiga Tímea maratonjai. Vas Népe, XLVII. évf. 232. sz. (2002. október 4.) 14. o.
Források
- Magyar atlétika honlap
- Téli dobóbajnokság. www.masz.hu arch
- Téli felnőtt dobóbajnokság. Atlétika, XLV. évf. 3. sz. (2002) 17. o.
- Országos mezeifutó-bajnokság. Atlétika, XLV. évf. 4. sz. (2002) 2. o.
- Országos 50 km-es gyaloglóbajnokság. Atlétika, XLV. évf. 4. sz. (2002) 6. o.
- Országos félmaratoni bajnokság. Atlétika, XLV. évf. 4. sz. (2002) 13. o.
- 10 000 m-es Országos Bajnokság. www.masz.hu arch
- Országos Váltóbajnokság. www.masz.hu arch
- Országos váltóbajnokság. Atlétika, XLV. évf. 6. sz. (2002) 10. o.
- Maratoniváltó országos bajnokság. Atlétika, XLV. évf. 6. sz. (2002) 17. o.
- Országos 4×400 m-es váltóbajnokság. Atlétika, XLV. évf. 9. sz. (2002) 45. o.
- 107. Atlétikai Magyar Bajnokság. www.masz.hu arch
- Felnőtt többpróba országos bajnokság. www.masz.hu arch
- Ügyességi csapatbajnokság. www.masz.hu arch
- Országos női 10 km-es gyaloglóbajnokság. www.masz.hu arch
- 9. Dreher Maraton Váltó, Felnőtt OB női. www.bpsportiroda.hu arch
- 9. Dreher Maraton Váltó, Felnőtt OB férfi. www.bpsportiroda.hu arch
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap