Soupisky hokejových reprezentací na MS 2014
Mistrovství světa v ledním hokeji 2014 se účastnilo 16 národních týmů.
Medailisté
Soupiska ruského týmu
- Trenéři Oļegs Znaroks, Oleg Kuprijanov, Harijs Vītoliņš
Ruská hokejová reprezentace na MS 2014 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Sergej Bobrovskij | Columbus Blue Jackets | ||||
Anton Chudobin | Carolina Hurricanes | |||||
Andrej Vasiljevskij | Salavat Julajev Ufa | |||||
Obránci | Anton Bělov | SKA Petrohrad | ||||
Dmitrij Orlov | Washington Capitals | |||||
Jevgenij Medveděv | Ak Bars Kazaň | |||||
Maxim Čudinov | SKA Petrohrad | |||||
Děnis Děnisov | CSKA Moskva | |||||
Andrej Zubarjev | Salavat Julajev Ufa | |||||
Jegor Jakovlev | Lokomotiv Jaroslavl | |||||
Alexandr Kutuzov | HK Sibir Novosibirsk | |||||
Útočníci | Alexandr Ovečkin – | Washington Capitals | ||||
Jevgenij Kuzněcov | Washington Capitals | |||||
Artěm Anisimov | Columbus Blue Jackets | |||||
Nikolaj Kuljomin A | Toronto Maple Leafs | |||||
Andrej Loktionov | Carolina Hurricanes | |||||
Danis Zaripov A | Metallurg Magnitogorsk | |||||
Sergej Širokov | Avangard Omsk | |||||
Sergej Kalinin | Avangard Omsk | |||||
Viktor Tichonov | SKA Petrohrad | |||||
Vadim Šipačov | SKA Petrohrad | |||||
Alexandr Burmistrov | Ak Bars Kazaň | |||||
Sergej Plotnikov | Lokomotiv Jaroslavl | |||||
Jevgenij Dadonov | HK Donbass Doněck | |||||
Jevgenij Malkin | Pittsburgh Penguins |
Soupiska finského týmu
- Trenéři Erkka Westerlund, Hannu Virta
Finská hokejová reprezentace na MS 2014 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Mikko Koskinen | HK Sibir Novosibirsk | ||||
Pekka Rinne | Nashville Predators | |||||
Juuse Saros | Hämeenlinnan Pallokerho | |||||
Obránci | Juuso Hietanen | Torpedo Nižnij Novgorod | ||||
Jere Karalahti | Jokerit Helsinky | |||||
Tommi Kivistö | Ilves-Hockey | |||||
Ville Lajunen | Färjestad BK | |||||
Jyri Marttinen | Ässät Pori | |||||
Tuukka Mäntylä | Metallurg Novokuzněck | |||||
Atte Ohtamaa | Kärpät Oulu | |||||
Útočníci | Olli Palola | Tappara | ||||
Erik Haula | Minnesota Wild | |||||
Tommi Huhtala | Espoo Blues | |||||
Jarkko Immonen | Torpedo Nižnij Novgorod | |||||
Olli Jokinen – | Winnipeg Jets | |||||
Pekka Jormakka | Tappara | |||||
Leo Komarov A | HK Dynamo Moskva | |||||
Petri Kontiola | Traktor Čeljabinsk | |||||
Jori Lehterä A | HK Sibir Novosibirsk | |||||
Iiro Pakarinen | IFK Helsinky | |||||
Tomi Sallinen | Espoo Blues | |||||
Jere Sallinen | Örebro HK | |||||
Miikka Salomäki | Milwaukee Admirals | |||||
Veli-Matti Savinainen | HK Jugra Chanty-Mansijsk | |||||
Petteri Wirtanen | HK Donbass Doněck |
Soupiska švédského týmu
- Trenéři Pär Mårts, Peter Popovic, Rikard Grönborg
Švédská hokejová reprezentace na MS 2014 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Linus Ullmark | MODO Hockey | ||||
Joacim Eriksson | Vancouver Canucks | |||||
Anders Nilsson | New York Islanders | |||||
Obránci | Jonas Ahnelöv | Frölunda HC | ||||
Niclas Burström | Skellefteå AIK | |||||
Johan Fransson | Luleå HF | |||||
Magnus Nygren | Färjestad BK | |||||
Daniel Rahimi | Linköpings HC | |||||
Niclas Andersén | Severstal Čerepovec | |||||
Mattias Ekholm | Nashville Predators | |||||
Erik Gustafsson | Philadelphia Flyers | |||||
Tim Erixon | Columbus Blue Jackets | |||||
Útočníci | Joakim Lindström | Skellefteå AIK | ||||
Jimmie Ericsson A | Skellefteå AIK | |||||
Oskar Möller | Skellefteå AIK | |||||
Simon Hjalmarsson | Linköpings HC | |||||
Mattias Sjögren | Linköpings HC | |||||
Dick Axelsson | Frölunda HC | |||||
Joel Lundqvist – | Frölunda HC | |||||
Linus Klasen | Luleå HF | |||||
Andreas Thuresson | Brynäs IF | |||||
Nicklas Danielsson | SC Rapperswil-Jona Lakers | |||||
Mikael Backlund A | Calgary Flames | |||||
Gustav Nyquist | Detroit Red Wings | |||||
Calle Järnkrok | Nashville Predators |
Soupiska českého týmu
- Trenéři Vladimír Růžička, Jaroslav Špaček, Ondřej Weissmann
- Trenér brankářů: Martin Prusek
Česká hokejová reprezentace na MS 2014 (4. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Alexander Salák | SKA Petrohrad | ||||
Jakub Kovář | Avtomobilist Jekatěrinburg | |||||
Pavel Francouz | HC Verva Litvínov | |||||
Obránci | Martin Ševc | HC Lev Praha | ||||
Ondřej Němec A | HC Lev Praha | |||||
Ondřej Vitásek | Bílí Tygři Liberec | |||||
Jan Kolář | HK Donbass Doněck | |||||
Petr Zámorský | PSG Zlín | |||||
Michal Jordán | Charlotte Checkers | |||||
Jakub Kindl | Detroit Red Wings | |||||
Roman Polák [1] | St. Louis Blues | |||||
Útočníci | Jakub Klepiš | HC Lev Praha | ||||
Jiří Novotný | HC Lev Praha | |||||
Jiří Hudler | Calgary Flames | |||||
Jiří Sekáč | HC Lev Praha | |||||
Tomáš Rolinek – | HC Sparta Praha | |||||
Martin Zaťovič | HC Energie Karlovy Vary | |||||
Roman Červenka | SKA Petrohrad | |||||
Martin Růžička | HC Oceláři Třinec | |||||
Jaromír Jágr A | New Jersey Devils | |||||
Jakub Petružálek | Ak Bars Kazaň | |||||
Michal Vondrka | HC Slovan Bratislava | |||||
Jan Kovář | Metallurg Magnitogorsk | |||||
Tomáš Hertl | San Jose Sharks | |||||
Vladimír Sobotka | St. Louis Blues |
Soupiska kanadského týmu
- Trenéři Dave Tippett, Peter DeBoer, Paul Maurice
Kanadská hokejová reprezentace na MS 2014 (5. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | James Reimer | Toronto Maple Leafs | ||||
Ben Scrivens | Edmonton Oilers | |||||
Justin Peters | Carolina Hurricanes | |||||
Obránci | Kevin Bieksa – | Vancouver Canucks | ||||
Ryan Ellis | Nashville Predators | |||||
Jason Garrison | Vancouver Canucks | |||||
Erik Gudbranson | Florida Panthers | |||||
Brayden Coburn | Philadelphia Flyers | |||||
Tyler Myers | Buffalo Sabres | |||||
Morgan Rielly | Toronto Maple Leafs | |||||
Útočníci | Troy Brouwer | Washington Capitals | ||||
Alexandre Burrows | Vancouver Canucks | |||||
Jason Chimera A | Washington Capitals | |||||
Cody Hodgson | Buffalo Sabres | |||||
Jonathan Huberdeau | Florida Panthers | |||||
Nazem Kadri | Toronto Maple Leafs | |||||
Sean Monahan | Calgary Flames | |||||
Nathan MacKinnon | Colorado Avalanche | |||||
Mark Scheifele | Winnipeg Jets | |||||
Kyle Turris A | Ottawa Senators | |||||
Joel Ward | Washington Capitals | |||||
Brayden Schenn | Philadelphia Flyers | |||||
Matt Read | Philadelphia Flyers |
Soupiska amerického týmu
- Trenéři Peter Laviolette, Joe Sacco, Phil Housley, Don Granato
Americká hokejová reprezentace na MS 2014 (6. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Connor Hellebuyck | UMass Lowell River Hawks | ||||
Tim Thomas | Florida Panthers | |||||
David Leggio | Hershey Bears | |||||
Obránci | Connor Murphy | Phoenix Coyotes | ||||
Jacob Trouba | Winnipeg Jets | |||||
Jake Gardiner | Toronto Maple Leafs | |||||
Jake McCabe | Buffalo Sabres | |||||
Jeff Petry | Edmonton Oilers | |||||
Danny DeKeyser | Detroit Red Wings | |||||
Seth Jones | Nashville Predators | |||||
Matt Donovan | New York Islanders | |||||
Útočníci | Johnny Gaudreau | Calgary Flames | ||||
Jimmy Hayes | Florida Panthers | |||||
Kevin Hayes | Boston College Eagles | |||||
Tyler Johnson | Tampa Bay Lightning | |||||
Colin McDonald A | New York Islanders | |||||
Andy Miele | Phoenix Coyotes | |||||
Peter Mueller | EHC Kloten | |||||
Brock Nelson | New York Islanders | |||||
Drew Shore | Florida Panthers | |||||
Craig Smith A | Nashville Predators | |||||
Tim Stapleton | Ak Bars Kazaň | |||||
Vince Trocheck | Florida Panthers | |||||
Justin Abdelkader – | Detroit Red Wings | |||||
Tommy Wingels | San Jose Sharks |
Soupiska běloruského týmu
- Trenéři Glen Hanlon, Eduard Zankovets, Oleg Mikulčik
Běloruská hokejová reprezentace na MS 2014 (7. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Andrèj Mezin | Avangard Omsk | ||||
Vitalij Koval | Torpedo Nižnij Novgorod | |||||
Kevin Lalande | HK Dinamo Minsk | |||||
Obránci | Andrej Karev | Junosť Minsk | ||||
Ivan Usenko | HK Dinamo Minsk | |||||
Vladimir Děnisov A | Torpedo Nižnij Novgorod | |||||
Kirill Gotovec | Milwaukee Admirals | |||||
Roman Graborenko | Albany Devils | |||||
Dmitrij Korobov | Syracuse Crunch | |||||
Oleg Jevenko | UMass Minutemen | |||||
Nikolaj Stasenko | Severstal Čerepovec | |||||
Útočníci | Alexej Jefimenko | HK Dinamo Minsk | ||||
Alexej Kaljužnyj – | HK Dinamo Minsk | |||||
Andrej Stas | HK Dinamo Minsk | |||||
Alexandr Kitarov | HK Dinamo Minsk | |||||
Nikita Osipov | Metallurg Žlobin | |||||
Arťom Volkov | Junosť Minsk | |||||
Michail Grabovskij A | Washington Capitals | |||||
Konstantin Kolcov | Atlant Mytišči | |||||
Andrej Kosticyn | Traktor Čeljabinsk | |||||
Sergej Kosticyn | Avangard Omsk | |||||
Jevgenij Kovyršin | Severstal Čerepovec | |||||
Geoff Platt | Lokomotiv Jaroslavl | |||||
Andrej Stěpanov | Amur Chabarovsk | |||||
Alexej Ugarov | Admiral Vladivostok |
Soupiska francouzského týmu
- Trenéři Dave Henderson, Pierre Pousse
Francouzská hokejová reprezentace na MS 2014 (8. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Florian Hardy | Ducs d'Angers | ||||
Cristobal Huet | HC Lausanne | |||||
Ronan Quemener | Diables Rouges de Briançon | |||||
Obránci | Baptiste Amar A | Grenoble Métropole Hockey 38 | ||||
Yohann Auvitu | IFK Helsinky | |||||
Nicolas Besch | Ciarko PBS Bank Sanok | |||||
Florian Chakiachvili | Diables Rouges de Briançon | |||||
Benjamin Dieudé-Fauvel | Quad City Mallards | |||||
Jonathan Janil | Rouen Hockey Élite 76 | |||||
Antonin Manavian | Rouen Hockey Élite 76 | |||||
Maxime Moisand | Ritten Sport | |||||
Útočníci | Pierre-Édouard Bellemare A | Skellefteå AIK | ||||
Eliot Berthon | HC Red Ice | |||||
Stéphane Da Costa | Binghamton Senators | |||||
Teddy Da Costa | Hokki | |||||
Julien Desrosiers | Rouen Hockey Élite 76 | |||||
Damien Fleury | HC Lausanne | |||||
Anthony Guttig | Hokki | |||||
Brian Henderson | Ducs d'Angers | |||||
Laurent Meunier – | Straubing Tigers | |||||
Damien Raux | Diables Rouges de Briançon | |||||
Nicolas Ritz | Dijon Hockey Club | |||||
Antoine Roussel | Dallas Stars | |||||
Luc Tardif | Grenoble Métropole Hockey 38 | |||||
Yorick Treille | Grenoble Métropole Hockey 38 |
Soupiska slovenského týmu
- Trenéři Vladimír Vůjtek, Peter Oremus, Vladimír Országh
Soupiska švýcarského týmu
- Trenéři Sean Simpson, Colin Muller
Švýcarská hokejová reprezentace na MS 2014 (10. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Reto Berra | Colorado Avalanche | ||||
Leonardo Genoni | HC Davos | |||||
Robert Mayer | Hamilton Bulldogs | |||||
Obránci | Eric Blum | EHC Kloten | ||||
Robin Grossmann | HC Davos | |||||
Roman Josi A | Nashville Predators | |||||
Dean Kukan | Luleå HF | |||||
Tim Ramholt | EV Zug | |||||
Dominik Schlumpf | HC Lugano | |||||
Mathias Seger – | ZSC Lions | |||||
Yannick Weber | Vancouver Canucks | |||||
Útočníci | Andres Ambühl A | HC Davos | ||||
Sven Bärtschi | Abbotsford Heat | |||||
Kevin Fiala | HV71 | |||||
Damien Brunner | New Jersey Devils | |||||
Luca Cunti | ZSC Lions | |||||
Etienne Froidevaux | HC Lausanne | |||||
Denis Hollenstein | HC Servette Ženeva | |||||
Simon Moser | Milwaukee Admirals | |||||
Benjamin Plüss | Fribourg-Gottéron | |||||
Kevin Romy | HC Servette Ženeva | |||||
Thomas Rüfenacht | HC Lugano | |||||
Reto Schäppi | ZSC Lions | |||||
Victor Stancescu | EHC Kloten | |||||
Suri Reto | EV Zug |
Soupiska lotyšského týmu
- Trenéři Ted Nolan, Tom Coolen, Kārlis Zirnis
Lotyšská hokejová reprezentace na MS 2014 (11. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Kristers Gudļevskis | Florida Everblades | ||||
Edgars Masaļskis | HK Poprad | |||||
Ivars Punnenovs | SC Rapperswil-Jona Lakers | |||||
Obránci | Guntis Galvinš | AIK Ishockey | ||||
Jānis Jakss | HK Rīga | |||||
Māris Jass | Piráti Chomutov | |||||
Artūrs Kulda A | Salavat Julajev Ufa | |||||
Rodrigo Laviņš | Dinamo Riga | |||||
Georgijs Pujacs | Dinamo Riga | |||||
Jēkabs Rēdlihs | Dinamo Riga | |||||
Kristaps Sotnieks | Dinamo Riga | |||||
Útočníci | Armands Bērziņš | HK Bejbarys Atyrau | ||||
Mārtiņš Cipulis | Dinamo Riga | |||||
Kaspars Daugaviņš A | HC Servette Ženeva | |||||
Andris Džeriņš | Dinamo Riga | |||||
Zemgus Girgensons | Buffalo Sabres | |||||
Miks Indrašis | Dinamo Riga | |||||
Koba Jass | Bílí Tygři Liberec | |||||
Ronalds Ķēniņš | ZSC Lions | |||||
Roberts Lipsbergs | Seattle Thunderbirds | |||||
Gints Meija | Dinamo Riga | |||||
Aleksandrs Ņiživijs | Dinamo Riga | |||||
Miķelis Rēdlihs | Lokomotiv Jaroslavl | |||||
Juris Štāls | HK Poprad | |||||
Herberts Vasiļjevs – | Krefeld Pinguine |
Soupiska norského týmu
- Trenéři Roy Johansen, Knut Jørgen Stubdal
Norská hokejová reprezentace na MS 2014 (12. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Steffen Söberg | Vålerenga Ishockey | ||||
Lars Haugen | HK Dinamo Minsk | |||||
Lars Volden | Espoo Blues | |||||
Obránci | Daniel Sörvik | Vålerenga Ishockey | ||||
Stefan Espeland | Vålerenga Ishockey | |||||
Alexander Bonsaksen | Vålerenga Ishockey | |||||
Nicolai Bryhnisveen | Lillehammer IK | |||||
Mats Trygg | Lørenskog IK | |||||
Jonas Holøs A | Lokomotiv Jaroslavl | |||||
Henrik Ödegaard | Kansas City Mavericks | |||||
Útočníci | Morten Ask | Vålerenga Ishockey | ||||
Sondre Olden | Vålerenga Ishockey | |||||
Jonas Djupvik Lövlie | Sparta Warriors | |||||
Andreas Stene | Sparta Warriors | |||||
Kristian Forsberg | MODO Hockey | |||||
Per-Age Skröder | MODO Hockey | |||||
Anders Bastiansen – | Färjestad BK | |||||
Martin Röymark | Färjestad BK | |||||
Andreas Martinsen | Düsseldorfer EG | |||||
Ken André Olimb | Düsseldorfer EG | |||||
Mads Hansen A | Storhamar Dragons | |||||
Steffen Thoresen | Lørenskog IK | |||||
Robin Dahlström | Örebro HK | |||||
Mathis Olimb | Frölunda HC | |||||
Nicklas Roest | BIK Karlskoga |
Soupiska dánského týmu
- Trenéři Janne Karlsson, Tomas Jonsson
Dánská hokejová reprezentace na MS 2014 (13. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Patrick Galbraith | Karlskrona HK | ||||
Simon Nielsen | Lukko Rauma | |||||
Sebastian Dahm | Rødovre Mighty Bulls | |||||
Obránci | Phillip Bruggisser | Kristianstads IK | ||||
Philip Larsen | Edmonton Oilers | |||||
Stefan Lassen | Graz 99ers | |||||
Markus Lauridsen | Cleveland Monsters | |||||
Oliver Lauridsen | Adirondack Phantoms | |||||
Emil Kristensen | IK Oskarshamn | |||||
Jesper B. Jensen A | Rögle BK | |||||
Útočníci | Frederik Storm | Malmö Redhawks | ||||
Patrick Bjorkstrand | KHL Medveščak | |||||
Morten Green – | Schwenninger Wild Wings | |||||
Nicklas Jensen | Vancouver Canucks | |||||
Kim Staal | Starbulls Rosenheim | |||||
Morten Madsen A | Hamburg Freezers | |||||
Julian Jakobsen | Hamburg Freezers | |||||
Jannik Hansen | Vancouver Canucks | |||||
Anders Poulsen | Herning Blue Fox | |||||
Morten Poulsen | IK Oskarshamn | |||||
Jesper Jensen | Karlskrona HK | |||||
Thomas Spelling | SønderjyskE Ishockey | |||||
Mads Christensen | Eisbären Berlín | |||||
Mikkel Bødker | Phoenix Coyotes |
Soupiska německého týmu
- Trenéři Pat Cortina, Steffen Ziesche
Německá hokejová reprezentace na MS 2014 (14. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Felix Brückmann | Adler Mannheim | ||||
Andreas Jenike | Nürnberg Ice Tigers | |||||
Rob Zepp | Eisbären Berlín | |||||
Obránci | Denis Reul | Adler Mannheim | ||||
Justin Krueger | SC Bern | |||||
Benedikt Kohl | EHC Wolfsburg | |||||
Frank Hördler – | Eisbären Berlín | |||||
Sinan Akdağ | Krefeld Pinguine | |||||
Constantin Braun | Eisbären Berlín | |||||
Moritz Müller | Kölner Haie | |||||
Torsten Ankert | Kölner Haie | |||||
Útočníci | Kai Hospelt | Adler Mannheim | ||||
Marcus Kink A | Adler Mannheim | |||||
Thomas Oppenheimer | Hamburg Freezers | |||||
Matthias Plachta | Adler Mannheim | |||||
Frank Mauer | Adler Mannheim | |||||
Alexander Barta A | EHC Red Bull München | |||||
Yannic Seidenberg | EHC Red Bull München | |||||
Yasin Ehliz | Nürnberg Ice Tigers | |||||
Felix Schütz | Admiral Vladivostok | |||||
Leon Draisaitl | Prince Albert Raiders | |||||
Tobias Rieder | Portland Pirates | |||||
Daniel Pietta | Krefeld Pinguine | |||||
Alexander Weiss | Kölner Haie | |||||
Marcel Noebels | Adirondack Phantoms |
Soupiska italského týmu
- Trenéři Tom Pokel, Fabio Polloni
Italská hokejová reprezentace na MS 2014 (15. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Daniel Bellissimo | Västerås IK | ||||
Andreas Bernard | KooKoo | |||||
Alex Caffi | HC Neumarkt-Egna | |||||
Obránci | Christian Borgatello A | HC Pustertal Wölfe | ||||
Alexander Egger – | HC Bolzano | |||||
Armin Hofer | HC Pustertal Wölfe | |||||
Trevor Johnson | HC Valpellice | |||||
Thomas Larkin | Evansville IceMen | |||||
Davide Nicoletti | HC Bolzano | |||||
Daniel Sullivan | HC Asiago | |||||
Alex Trivellato | Eisbären Berlín | |||||
Útočníci | Anton Bernard | HC Bolzano | ||||
Patrick Bona | HC Pustertal Wölfe | |||||
David Borrelli | HC Asiago | |||||
Nate DiCasmirro A | Sheffield Steelers | |||||
Luca Felicetti | SG Cortina | |||||
Nicola Fontanive | Hockey Milano Rossoblu | |||||
Markus Gander | HC Bolzano | |||||
Brian Ihnacak | Malmö Redhawks | |||||
Marco Insam | HC Bolzano | |||||
Diego Kostner | HC Lugano | |||||
Joachim Ramoser | EC Red Bull Salzburg | |||||
Vince Rocco | IF Troja/Ljungby | |||||
Giulio Scandella | HC Pustertal Wölfe | |||||
Dan Tudin | Ritten Sport |
Soupiska kazašského týmu
- Trenéři Ari-Pekka Selin, Yerlan Sagymbayev, Raimo Helminen
Kazachstánská hokejová reprezentace na MS 2014 (16. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Alexej Ivanov | HK Spartak Moskva | ||||
Pavel Polujektov | Nomad Astana | |||||
Vitalij Jeremejev | Barys Astana | |||||
Obránci | Jevgenij Blochin | Barys Astana | ||||
Kevin Dallman | SKA Petrohrad | |||||
Anton Kazancev | Jermak Angarsk | |||||
Roman Savčenko | Barys Astana | |||||
Arťemi Lakiza | Barys Astana | |||||
Alexej Litviněnko A | Barys Astana | |||||
Maxim Semjonov | Barys Astana | |||||
Alexej Vasilčenko | Traktor Čeljabinsk | |||||
Útočníci | Nikolaj Antropov – | Barys Astana | ||||
Vadim Krasnoslobodcev | Torpedo Nižnij Novgorod | |||||
Michail Panšin | Nomad Astana | |||||
Fjodor Polisčuk | Barys Astana | |||||
Konstantin Puškarjov | Nomad Astana | |||||
Konstantin Romanov | Barys Astana | |||||
Jevgenij Rjmarev | HK Kazcink-Torpedo Usť-Kamenogorsk | |||||
Andrej Spiridonov | Nomad Astana | |||||
Roman Starčenko | Barys Astana | |||||
Dmitrij Upper A | Barys Astana | |||||
Michail Rachmanov | Barys Astana | |||||
Talgat Žajlauov | Barys Astana | |||||
Alexej Anciferov | Nomad Astana |
Reference
- ↑ http://hokej.idnes.cz/hokej-roman-polak-zraneni-0yu-/ms-hokej-2014.aspx?c=A140509_214235_ms-hokej-2014_cig
Externí odkazy
- Soupisky
- Bělorusko
- Česko
- Dánsko
- Finsko
- Francie
- Itálie
- Kanada
- Kazachstán
- Německo
- Lotyšsko
- Norsko
- Rusko
- Slovensko
- Švédsko
- Švýcarsko
- USA
Mistrovství světa v ledním hokeji | |
---|---|
Mistrovství světa v ledním hokeji (elitní skupina) (do r. 2000 MS Skupina A) | 1920 • 1924 • 1928 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1940 • 1941 • 1942 • 1943 • 1944 • 1945 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 (kval.) • 1963 • 1964 (kval.) • 1965 (kval.) • 1966 • 1967 • 1968 (kval.) • 1969 • 1970 • 1971 (kval.) • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • Itálie 1994 • Švédsko 1995 • Rakousko 1996 • Finsko 1997 • Švýcarsko 1998 (kval.) • Norsko 1999 (kval.) • Rusko 2000 (kval.) • Německo 2001 (kvalif. Dálného východu) • Švédsko 2002 (kvalif. Dálného východu) • Finsko 2003 (kvalif. Dálného východu) • Česko 2004 (kvalif. Dálného východu) • Rakousko 2005 • Lotyšsko 2006 • Rusko 2007 • Kanada 2008 • Švýcarsko 2009 • Německo 2010 • Slovensko 2011 • Finsko/Švédsko 2012 • Švédsko/Finsko 2013 • Bělorusko 2014 • Česko 2015 • Rusko 2016 • Německo/Francie 2017 • Dánsko 2018 • Slovensko 2019 • Švýcarsko 2020 • Lotyšsko 2021 • Finsko 2022 • Finsko/Lotyšsko 2023 • Česko 2024 • Švédsko/Dánsko 2025 • Švýcarsko 2026 • Německo 2027 • Francie 2028 |
Mistrovství světa (divize I) (do r. 2000 MS Skupina B) | 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 (kval.) • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 (kval.) • 1966 (kval.) • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Mistrovství světa (divize II) (do r. 2000 MS Skupina C) | 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 (kval.) • 1994 (kval.) • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 (kval.) • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Mistrovství světa (divize III) (do r. 2000 MS Skupina D) | |
Mistrovství světa (divize IV) (od r. 2020) | 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Soupisky | |
Vítězové kanadského bodování • Nejlepší střelci jednotlivých turnajů • Nejlepší střelci celkově • Nejlepší hráči • All Star týmy • Seznam československých ledních hokejistů na MS • Seznam českých ledních hokejistů na MS • Seznam hokejových reprezentací • Česko proti soupeřům v play off na MS v ledním hokeji kurzívou jsou uvedeny letopočty, v nichž se MS konalo v rámci olympijských her |
Portály: Lední hokej