Seznam medailistů na mistrovství světa v klasickém lyžování – severská kombinace muži
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Seznam medailistů na mistrovství světa v klasickém lyžování – severská kombinace muži uvádí přehled závodníků, kteří získali medaile v soutěžních disciplínách jednotlivců nebo družstev v severské kombinaci na mistrovstvích světa v klasickém lyžování.
Střední můstek + 10 km
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
1925 Janské Lázně | Otakar Německý | Josef Adolf | Xaver Affentranger |
1926 Lahti | Johan Grøttumsbråten | Thorleif Haug | Einar Landvik |
1927 Cortina d'Ampezzo | Rudolf Burkert | Otakar Německý | František Wende |
1929 Zakopane | Hans Vinjarengen | Ole Stenen | Esko Järvinen |
1930 Oslo | Hans Vinjarengen | Leif Skagnæs | Knut Lunde |
1931 Oberhof | Johan Grøttumsbråten | Sverre Kolterud | Arne Rustadstuen |
1933 Innsbruck | Sven Eriksson | Antonín Bartoň | Harald Bosio |
1934 Sollefteå | Oddbjørn Hagen | Sverre Kolterud | Hans Vinjarengen |
1935 Vysoké Tatry | Oddbjørn Hagen | Lauri Valonen | Willy Bogner |
1937 Chamonix | Sigurd Røen | Rolf Kaarby | Aarne Valkama |
1938 Lahti | Olaf Hoffsbakken | John Westbergh | Hans Vinjarengen |
1939 Zakopane | Gustl Berauer | Gustaf Adolf Sellin | Magnar Fosseide |
1950 Lake Placid | Heikki Hasu | Ottar Gjermundshaug | Simon Slåttvik |
1954 Falun | Sverre Stenersen | Gunder Gundersen | Kjetil Mårdalen |
1958 Lahti | Paavo Korhonen | Sverre Stenersen | Gunder Gundersen |
1962 Zakopane | Arne Larsen | Dmitry Kochkin | Ole Henrik Fagerås |
1966 Oslo | Georg Thoma | Franz Keller | Alois Kälin |
1970 Vysoké Tatry | Ladislav Rygl | Nikolay Nogovitsyn | Vyacheslav Dryagin |
1974 Falun | Ulrich Wehling | Günther Deckert | Stefan Hula |
1978 Lahti | Konrad Winkler | Rauno Miettinen | Ulrich Wehling |
1982 Oslo | Tom Sandberg | Konrad Winkler | Uwe Dotzauer |
1985 Seefeld | Hermann Weinbuch | Geir Andersen | Jouko Karjalainen |
1987 Oberstdorf | Torbjørn Løkken | Trond-Arne Bredesen | Hermann Weinbuch |
1989 Lahti | Trond Einar Elden | Andrey Dundukov | Trond-Arne Bredesen |
1991 Val di Fiemme | Fred Børre Lundberg | Klaus Sulzenbacher | Klaus Ofner |
1993 Falun | Kenji Ogiwara | Knut Tore Apeland | Trond Einar Elden |
1995 Thunder Bay | Fred Børre Lundberg | Jari Mantila | Sylvain Guillaume |
1997 Trondheim | Kenji Ogiwara | Bjarte Engen Vik | Fabrice Guy |
1999 Ramsau | Bjarte Engen Vik | Samppa Lajunen | Dmitry Sinitzyn |
2001 Lahti | Bjarte Engen Vik | Samppa Lajunen | Felix Gottwald |
2003 Val di Fiemme | Ronny Ackermann | Felix Gottwald | Samppa Lajunen |
2005 Oberstdorf | Ronny Ackermann | Björn Kircheisen | Felix Gottwald |
2007 Sapporo | Ronny Ackermann | Bill Demong | Anssi Koivuranta |
2009 Liberec | Todd Lodwick | Jan Schmid | Bill Demong |
2011 Oslo | Eric Frenzel | Tino Edelmann | Felix Gottwald |
2013 Val di Fiemme | Jason Lamy-Chappuis | Mario Stecher | Björn Kircheisen |
2015 Falun | Johannes Rydzek | Alessandro Pittin | Jason Lamy-Chappuis |
2017 Lahti | Johannes Rydzek | Eric Frenzel | Björn Kircheisen |
2019 Seefeld | Jarl Magnus Riiber | Bernhard Gruber | Akito Watabe |
2021 Oberstdorf | Jarl Magnus Riiber | Ilkka Herola | Jens Lurås Oftebro |
2023 Planica | Jarl Magnus Riiber | Julian Schmid | Franz-Josef Rehrl |
Velký můstek + 4 x 5 km (družstvo)
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
Velký můstek + běh 3 x 10 km | |||
1982 Oslo | Uwe Dotzauer Günther Schmieder Konrad Winkler | Jouko Karjalainen Rauno Miettinen Jorma Etelälahti Hallstein Bøgseth Espen Andersen Tom Sandberg | (Neudělena) |
1984 Rovaniemi | Tom Sandberg Hallstein Bøgseth Geir Andersen | Rauno Miettinen Jukka Ylipulli Jouko Karjalainen | Alexander Prosvirnin Alexander Mayorov Ildar Garifullin |
1985 Seefeld | Thomas Müller Hubert Schwarz Hermann Weinbuch | Geir Andersen Espen Andersen Hallstein Bøgseth | Jyri Pelkonen Jukka Ylipulli Jouko Karjalainen |
1987 Oberstdorf | Hermann Weinbuch Hans-Peter Pohl Thomas Müller | Hallstein Bøgseth Trond-Arne Bredesen Torbjørn Løkken | Sergey Chervyakov Andrey Dundukov Allar Levandi |
1989 Lahti | Trond Einar Elden Trond-Arne Bredesen Bård Jørgen Elden | Andreas Schaad Hippolyt Kempf Fredy Glanzmann | Ralph Leonhardt Bernd Blechschmidt Thomas Abratis |
1991 Val di Fiemme | Günther Csar Klaus Ofner Klaus Sulzenbacher | Francis Repellin Xavier Girard Fabrice Guy | Reiichi Mikata Masashi Abe Kazuoki Kodama |
1993 Falun | Takanori Kono Masashi Abe Kenji Ogiwara | Trond Einar Elden Knut Tore Apeland Fred Børre Lundberg | Thomas Dufter Jens Deimel Hans-Peter Pohl |
Velký můstek + běh 4 x 5 km | |||
1995 Thunder Bay | Masashi Abe Tsugiharu Ogiwara Kenji Ogiwara Takanori Kono | Halldor Skard Bjarte Engen Vik Knut Tore Apeland Fred Børre Lundberg | Markus Wüst Armin Krugel Stefan Wittwer Jean-Yves Cuendet |
1997 Trondheim | Halldor Skard Bjarte Engen Vik Knut Tore Apeland Fred Børre Lundberg | Jari Mantila Tapio Nurmela Samppa Lajunen Hannu Manninen | Christophe Eugen Felix Gottwald Mario Stecher Robert Stadelmann |
1999 Ramsau | Hannu Manninen Tapio Nurmela Jari Mantila Samppa Lajunen | Fred Børre Lundberg Trond Einar Elden Bjarte Engen Vik Kenneth Braaten | Nikolay Parfyonov Alexey Fadeyev Valeri Stolyarov Dmitry Sinitzyn |
2001 Lahti | Kenneth Braaten Sverre Rotevatn Bjarte Engen Vik Kristian Hammer | Christophe Eugen Mario Stecher David Kreiner Felix Gottwald | Jari Mantila Hannu Manninen Jaakko Tallus Samppa Lajunen |
2003 Val di Fiemme | Michael Gruber Wilhelm Denifl Christoph Bieler Felix Gottwald | Thorsten Schmitt Georg Hettich Björn Kircheisen Ronny Ackermann | Hannu Manninen Jouni Kaitainen Jaakko Tallus Samppa Lajunen |
2005 Oberstdorf | Petter Tande Håvard Klemetsen Magnus Moan Kristian Hammer | Sebastian Haseney Georg Hettich Björn Kircheisen Ronny Ackermann | Michael Gruber Christoph Bieler David Kreiner Felix Gottwald |
2007 Sapporo | Anssi Koivuranta Janne Ryynänen Jaakko Tallus Hannu Manninen | Sebastian Haseney Ronny Ackermann Tino Edelmann Björn Kircheisen | Håvard Klemetsen Espen Rian Petter Tande Magnus Moan |
2009 Liberec | Yūsuke Minato Taihei Kato Akito Watabe Norihito Kobayashi | Ronny Ackermann Eric Frenzel Björn Kircheisen Tino Edelmann | Mikko Kokslien Petter Tande Jan Schmid Magnus Moan |
2011 Oslo | Bernhard Gruber David Kreiner Felix Gottwald Mario Stecher | Johannes Rydzek Björn Kircheisen Eric Frenzel Tino Edelmann | Mikko Kokslien Håvard Klemetsen Jan Schmid Magnus Moan |
není již na programu MS |
Velký můstek + 10 km
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
1999 Ramsau | Bjarte Engen Vik | Mario Stecher | Kenji Ogiwara |
2001 Lahti | Marco Baacke | Samppa Lajunen | Ronny Ackermann |
2003 Val di Fiemme | Johnny Spillane | Ronny Ackermann | Felix Gottwald |
2005 Oberstdorf | Ronny Ackermann | Magnus Moan | Kristian Hammer |
2007 Sapporo | Hannu Manninen | Magnus Moan | Björn Kircheisen |
2009 Liberec | Bill Demong | Björn Kircheisen | Jason Lamy-Chappuis |
2011 Oslo | Jason Lamy-Chappuis | Johannes Rydzek | Eric Frenzel |
2013 Val di Fiemme | Eric Frenzel | Bernhard Gruber | Jason Lamy-Chappuis |
2015 Falun | Bernhard Gruber | Francois Braud | Johannes Rydzek |
2017 Lahti | Johannes Rydzek | Akito Watabe | François Braud |
2019 Seefeld | Eric Frenzel | Jan Schmid | Franz-Josef Rehrl |
2021 Oberstdorf | Johannes Lamparter | Jarl Magnus Riiber | Akito Watabe |
2023 Planica | Jarl Magnus Riiber | Jens Lurås Oftebro | Johannes Lamparter |
10 km hromadný start
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
2009 Liberec | Todd Lodwick | Tino Edelmann | Jason Lamy-Chappuis |
Družstva
Střední můstek + 4 x 5 km
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
2011 Oslo | David Kreiner Bernhard Gruber Felix Gottwald Mario Stecher | Johannes Rydzek Björn Kircheisen Tino Edelmann Eric Frenzel | Jan Schmid Magnus Moan Mikko Kokslien Håvard Klemetsen |
2013 Val di Fiemme | François Braud Maxime Laheurte Sébastien Lacroix Jason Lamy-Chappuis | Jørgen Graabak Håvard Klemetsen Magnus Krog Magnus Moan | Taylor Fletcher Bryan Fletcher Todd Lodwick Bill Demong |
2015 Falun | Tino Edelmann Eric Frenzel Fabian Rießle Johannes Rydzek | Magnus Moan Håvard Klemetsen Mikko Kokslien Jørgen Graabak | François Braud Maxime Laheurte Sébastien Lacroix Jason Lamy-Chappuis |
2017 Lahti | Björn Kircheisen Eric Frenzel Fabian Rießle Johannes Rydzek | Magnus Moan Mikko Kokslien Magnus Krog Jørgen Graabak | Bernhard Gruber Mario Seidl Philipp Orter Paul Gerstgraser |
2019 Seefeld | Espen Bjørnstad Jan Schmid Jørgen Graabak Jarl Magnus Riiber | Johannes Rydzek Eric Frenzel Fabian Rießle Vinzenz Geiger | Bernhard Gruber Mario Seidl Franz-Josef Rehrl Lukas Klapfer |
2021 Oberstdorf | Espen Bjørnstad Jørgen Graabak Jens Lurås Oftebro Jarl Magnus Riiber | Terence Weber Fabian Rießle Eric Frenzel Vinzenz Geiger | Johannes Lamparter Lukas Klapfer Mario Seidl Lukas Greiderer |
2023 Planica | Espen Andersen Jens Lurås Oftebro Jørgen Graabak Jarl Magnus Riiber | Eric Frenzel Vinzenz Geiger Johannes Rydzek Julian Schmid | Martin Fritz Lukas Greiderer Stefan Rettenegger Johannes Lamparter |
Velký můstek + 2 x 7,5 km
Od roku 2013.
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
2013 Val di Fiemme | Sébastien Lacroix Jason Lamy-Chappuis | Wilhelm Denifl Bernhard Gruber | Tino Edelmann Eric Frenzel |
2015 Falun | François Braud Jason Lamy-Chappuis | Eric Frenzel Johannes Rydzek | Magnus Moan Håvard Klemetsen |
2017 Lahti | Eric Frenzel Johannes Rydzek | Magnus Krog Magnus Moan | Yoshito Watabe Akito Watabe |
2019 Seefeld | Eric Frenzel Fabian Rießle | Jan Schmid Jarl Magnus Riiber | Franz-Josef Rehrl Bernhard Gruber |
2021 Oberstdorf | Johannes Lamparter Lukas Greiderer | Espen Andersen Jarl Magnus Riiber | Fabian Rießle Eric Frenzel |
není již na programu MS |
Mistrovství světa v klasickém lyžování | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Janské Lázně 1925 • Lahti 1926 • Cortina d'Ampezzo 1927 • Zakopane 1929 • Oslo 1930 • Oberhof 1931 • Innsbruck 1933 • Solloftea 1934 • Vysoké Tatry 1935 • Chamonix 1937 • Lahti 1938 • Zakopane 1939 • Cortina d´Ampezzo 1941 • Lake Placid 1950 • Falun 1954 • Lahti 1958 • Zakopane 1962 • Oslo 1966 • Vysoké Tatry 1970 • Falun 1974 • Lahti 1978 • Oslo 1982 • Seefeld 1985 • Oberstdorf 1987 • Lahti 1989 • Val di Fiemme 1991 • Falun 1993 • Thunder Bay 1995 • Trondheim 1997 • Ramsau 1999 • Lahti 2001 • Val di Fiemme 2003 • Oberstdorf 2005 • Sapporo 2007 • Liberec 2009 • Oslo 2011 • Val di Fiemme 2013 • Falun 2015 • Lahti 2017 • Seefeld 2019 • Oberstdorf 2021 • Planica 2023 • Trondheim 2025 | ||||||||||
Muži |
| |||||||||
Ženy |
|
Portály: Sport