Lední hokej na Zimních olympijských hrách 2022 – soupiska muži
Mužského turnaje v ledním hokeji na Zimních olympijských hrách 2022 se zúčastnilo celkem 12 národních celků.
Medailisté
Soupiska finského týmu
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: Jukka Jalonen
- Asistenti: Mikko Manner, Ari-Pekka Selin
Finská hokejová reprezentace na ZOH 2022 (1. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Jussi Olkinuora | Metallurg Magnitogorsk | ||||
Harri Säteri | HK Sibir Novosibirsk | |||||
Frans Tuohimaa | CHK Neftěchimik Nižněkamsk | |||||
Obránci | Niklas Friman | Jokerit Helsinky (KHL) | ||||
Petteri Lindbohm | Jokerit Helsinky (KHL) | |||||
Juuso Hietanen | HC Ambrì-Piotta | |||||
Valtteri Kemiläinen | HK Viťaz Moskevská oblast | |||||
Mikko Lehtonen | SKA Petrohrad | |||||
Ville Pokka | Avangard Omsk | |||||
Sami Vatanen | HC Servette Ženeva | |||||
Atte Ohtamaa - A | Kärpät Oulu | |||||
Útočníci | Marko Anttila | Jokerit Helsinky (KHL) | ||||
Hannes Björninen | Jokerit Helsinky (KHL) | |||||
Iiro Pakarinen | Jokerit Helsinky (KHL) | |||||
Teemu Hartikainen | Salavat Julajev Ufa | |||||
Markus Granlund | Salavat Julajev Ufa | |||||
Sakari Manninen | Salavat Julajev Ufa | |||||
Miro Aaltonen | HK Viťaz Moskevská oblast | |||||
Niko Ojamäki | HK Viťaz Moskevská oblast | |||||
Joonas Kemppainen | SKA Petrohrad | |||||
Leo Komarov - A | SKA Petrohrad | |||||
Saku Mäenalanen | Kärpät Oulu | |||||
Valtteri Filppula - | HC Servette Ženeva | |||||
Harri Pesonen | SCL Tigers | |||||
Toni Rajala | EHC Biel |
Soupiska týmu sportovců Ruského olympijského výboru
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: Alexej Žamnov
- Asistenti: Sergej Fjodorov, Sergej Gončar, Alexej Kudašov
Tým olympijských sportovců z Ruska na ZOH 2022 (2. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Timur Biljalov | Ak Bars Kazaň | ||||
Ivan Fedotov | HC CSKA Moskva | |||||
Alexandr Samonov | SKA Petrohrad | |||||
Obránci | Arťom Minulin | Metallurg Magnitogorsk | ||||
Jegor Jakovlev - A | Metallurg Magnitogorsk | |||||
Alexandr Jelesin | Lokomotiv Jaroslavl | |||||
Damir Šaripzjanov | Avangard Omsk | |||||
Dmitrij Višněvskij | HK Spartak Moskva | |||||
Nikita Něstěrov | HC CSKA Moskva | |||||
Sergej Tělegin | Traktor Čeljabinsk | |||||
Vjačeslav Vojnov | HK Dynamo Moskva | |||||
Útočníci | Sergej Andronov - A | HC CSKA Moskva | ||||
Michail Grigorenko | HC CSKA Moskva | |||||
Pavel Karnauchov | HC CSKA Moskva | |||||
Sergej Plotnikov | HC CSKA Moskva | |||||
Anton Slepyšev | HC CSKA Moskva | |||||
Nikita Gusev | SKA Petrohrad | |||||
Kirill Marčenko | SKA Petrohrad | |||||
Arťom Anisimov | Lokomotiv Jaroslavl | |||||
Artur Kajumov | Lokomotiv Jaroslavl | |||||
Arsenij Gricjuk | Avangard Omsk | |||||
Kirill Semjonov | Avangard Omsk | |||||
Andrej Čibisov | Metallurg Magnitogorsk | |||||
Vadim Šipačov - | HK Dynamo Moskva | |||||
Dmitrij Voronkov | Ak Bars Kazaň |
Soupiska slovenského týmu
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: Craig Ramsay
- Asistenti: Ján Pardavý, Andrej Podkonický
Slovenská hokejová reprezentace na ZOH 2022 (3. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Patrik Rybár | HK Dinamo Minsk (KHL) | ||||
Branislav Konrád | HC Olomouc | |||||
Matej Tomek | HC Kometa Brno | |||||
Obránci | Marek Ďaloga | HC Kometa Brno | ||||
Martin Marinčin | HC Oceláři Třinec | |||||
Peter Čerešňák - A | HC Škoda Plzeň | |||||
Mislav Rosandić | Bílí Tygři Liberec | |||||
Michal Čajkovský | HK Sibir Novosibirsk | |||||
Martin Gernát | HC Lausanne | |||||
Samuel Kňažko | Seattle Thunderbirds (WHL) | |||||
Šimon Nemec | HK Nitra | |||||
Útočníci | Marko Daňo | HC Oceláři Třinec | ||||
Miloš Roman | HC Oceláři Třinec | |||||
Libor Hudáček | HK Dinamo Minsk (KHL) | |||||
Miloš Kelemen | BK Mladá Boleslav | |||||
Michal Krištof | HC Kometa Brno | |||||
Juraj Slafkovský | TPS Turku | |||||
Tomáš Jurčo | Barys Nur-Sultan (KHL) | |||||
Peter Cehlárik - A | Avangard Omsk | |||||
Marek Hrivík - | Torpedo Nižnij Novgorod | |||||
Kristián Pospíšil | HC Davos | |||||
Samuel Takáč | HC Slovan Bratislava | |||||
Pavol Regenda | HK Dukla Ingema Michalovce | |||||
Adrián Holešinský | HK Nitra | |||||
Peter Zuzin | HKm Zvolen |
Soupiska švédského týmu
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: Johan Garpenlöv
- Asistenti: Markus Åkerblom, Marcus Ragnarsson
Švédská hokejová reprezentace na ZOH 2022 (4. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Magnus Hellberg | HK Soči | ||||
Lars Johansson | SKA Petrohrad | |||||
Adam Reideborn | HC CSKA Moskva | |||||
Obránci | Erik Gustafsson | Luleå HF | ||||
Jonathan Pudas | Skellefteå AIK | |||||
Lukas Bengtsson | HK Dinamo Minsk (KHL) | |||||
Emil Djuse | SC Rapperswil-Jona Lakers | |||||
Oscar Fantenberg | SKA Petrohrad | |||||
Christian Folin | Frölunda HC | |||||
Linus Hultström | Metallurg Magnitogorsk | |||||
Henrik Tömmernes - A | HC Servette Ženeva | |||||
Útočníci | Jacob de la Rose | Färjestad BK | ||||
Linus Johansson | Färjestad BK | |||||
Gustav Rydahl | Färjestad BK | |||||
Carl Klingberg | EV Zug | |||||
Anton Lander - | EV Zug | |||||
Joakim Nordström | HC CSKA Moskva | |||||
Lucas Wallmark | HC CSKA Moskva | |||||
Dennis Everberg | Rögle BK | |||||
Max Friberg | Frölunda HC | |||||
Pontus Holmberg | Växjö Lakers HC | |||||
Fredrik Olofsson | IK Oskarshamn | |||||
Daniel Brodin | Fribourg-Gottéron | |||||
Mathias Bromé | HC Davos | |||||
Marcus Krüger - A | ZSC Lions |
Soupiska amerického týmu
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: David Quinn
- Asistenti trenéra: Mike Hastings, Brett Larson, Scott Young
Americká hokejová reprezentace na ZOH 2022 (5. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Drew Commesso | Boston University (NCAA) | ||||
Strauss Mann | Skellefteå AIK | |||||
Pat Nagle | Lehigh Valley Phantoms (AHL) | |||||
Obránci | Brian Cooper | IK Oskarshamn | ||||
Brock Faber | University of Minnesota (NCAA) | |||||
Drew Helleson | Boston College (NCAA) | |||||
Steven Kampfer - A | Ak Bars Kazaň | |||||
Aaron Ness | Providence Bruins (AHL) | |||||
Nick Perbix | St. Cloud State University (NCAA) | |||||
Jake Sanderson | University of North Dakota (NCAA) | |||||
David Warsofsky | ERC Ingolstadt | |||||
Útočníci | Nick Abruzzese | Harvard University (NCAA) | ||||
Ken Agostino | Torpedo Nižnij Novgorod | |||||
Andy Miele - | Torpedo Nižnij Novgorod | |||||
Matty Beniers | University of Michigan (NCAA) | |||||
Brendan Brisson | University of Michigan (NCAA) | |||||
Noah Cates - A | University of Minnesota-Duluth (NCAA) | |||||
Sean Farrell | Harvard University (NCAA) | |||||
Sam Hentges | St. Cloud State University (NCAA) | |||||
Matthew Knies | University of Minnesota (NCAA) | |||||
Ben Meyers | University of Minnesota (NCAA) | |||||
Marc McLaughlin | Boston College (NCAA) | |||||
Brian O'Neill | Jokerit Helsinky (KHL) | |||||
Nick Shore | HK Sibir Novosibirsk | |||||
Nathan Smith | Minnesota State University (NCAA) |
Soupiska kanadského týmu
- Na eliteprospects zde
- Trenéři: Claude Julien
- Asistenti: Nolan Baumgartner, Jeremy Colliton, Tyler Dietrich
Kanadská hokejová reprezentace na ZOH 2022 (6. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Devon Levi | Northeastern University (NCAA) | ||||
Edward Pasquale | Lokomotiv Jaroslavl | |||||
Matthew Tomkins | Frölunda HC | |||||
Obránci | Mark Barberio | Ak Bars Kazaň | ||||
Jason Demers | Ak Bars Kazaň | |||||
Brandon Gormley | Lokomotiv Jaroslavl | |||||
Alex Grant | Jokerit Helsinky (KHL) | |||||
Maxim Noreau - A | ZSC Lions | |||||
Owen Power | University of Michigan (NCAA) | |||||
Mat Robinson | SKA Petrohrad | |||||
Tyler Wotherspoon | Utica Comets (AHL) | |||||
Útočníci | David Desharnais - A | Fribourg-Gottéron | ||||
Daniel Carr | HC Lugano | |||||
Adam Cracknell | Bakersfield Condors (AHL) | |||||
Landon Ferraro | Kölner Haie | |||||
Josh Ho-Sang | Toronto Marlies (AHL) | |||||
Corban Knight | Avangard Omsk | |||||
Jack McBain | Boston College (NCAA) | |||||
Mason McTavish | Hamilton Bulldogs (OHL) | |||||
Eric O'Dell | HK Dynamo Moskva | |||||
Ben Street | EHC Red Bull München | |||||
Eric Staal - | Iowa Wild (AHL) | |||||
Adam Tambellini | Rögle BK | |||||
Jordan Weal | Ak Bars Kazaň | |||||
Daniel Winnik | HC Servette Ženeva |
Soupiska dánského týmu
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: Heinz Ehlers
- Asistenti: Andreas Lilja, Jens Nielsen, Lasse Thomsen
Dánská hokejová reprezentace na ZOH 2022 (7. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Patrick Galbraith | SønderjyskE Ishockey | ||||
Sebastian Dahm | EC KAC | |||||
Frederik Dichow | Kristianstads IK (HockeyAllsvenskan) | |||||
Obránci | Matias Lassen | Malmö Redhawks | ||||
Markus Lauridsen | Malmö Redhawks | |||||
Oliver Lauridsen | Malmö Redhawks | |||||
Phillip Bruggisser | Fischtown Pinguins Bremerhaven | |||||
Jesper Jensen Aabo - A | Krefeld Pinguine | |||||
Nicholas B. Jensen | Eisbären Berlín | |||||
Emil Kristensen | HC Pustertal Wölfe (ICEHL) | |||||
Oliver Larsen | Mikkelin Jukurit | |||||
Útočníci | Matthias Asperup | Herlev Eagles | ||||
Mathias Bau Hansen | Herning Blue Fox | |||||
Julian Jakobsen | Aalborg Pirates | |||||
Jesper Jensen | Frederikshavn White Hawks | |||||
Morten Poulsen | Herning Blue Fox | |||||
Mikkel Bødker | HC Lugano | |||||
Nicklas Jensen | Jokerit Helsinky (KHL) | |||||
Morten Madsen | Timrå IK | |||||
Nicolai Meyer | Vienna Capitals | |||||
Frans Nielsen - A | Eisbären Berlín | |||||
Nick Olesen | Brynäs IF | |||||
Peter Regin - | HC Ambrì-Piotta | |||||
Patrick Russell | Linköpings HC | |||||
Frederik Storm | ERC Ingolstadt |
Soupiska švýcarského týmu
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: Patrick Fischer
- Asistenti: Tommy Albelin, Benoit Pont, Christian Wohlwend
Švýcarská hokejová reprezentace na ZOH 2022 (8. místo) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | |||
Brankáři | Reto Berra | Fribourg-Gottéron | |||
Leonardo Genoni | EV Zug | ||||
Joren van Pottelberghe | EHC Biel | ||||
Obránci | Santeri Alatalo | HC Lugano | |||
Romain Loeffel | HC Lugano | ||||
Mirco Müller | HC Lugano | ||||
Christian Marti | ZSC Lions | ||||
Yannick Weber | ZSC Lions | ||||
Rafael Diaz - | Fribourg-Gottéron | ||||
Michael Fora | HC Ambrì-Piotta | ||||
Ramon Untersander - A | SC Bern | ||||
Útočníci | Fabrice Herzog | EV Zug | |||
Grégory Hofmann | EV Zug | ||||
Sven Senteler | EV Zug | ||||
Dario Simion | EV Zug | ||||
Sven Andrighetto | ZSC Lions | ||||
Denis Hollenstein | ZSC Lions | ||||
Denis Malgin | ZSC Lions | ||||
Andres Ambühl | HC Davos | ||||
Enzo Corvi | HC Davos | ||||
Christoph Bertschy | HC Lausanne | ||||
Gaëtan Haas | EHC Biel | ||||
Simon Moser - A | SC Bern | ||||
Killian Mottet | Fribourg-Gottéron | ||||
Joël Vermin | HC Servette Ženeva |
Soupiska českého týmu
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: Filip Pešán
- Asistenti: Jaroslav Špaček, Martin Straka
Soupiska německého týmu
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: Toni Söderholm
- Asistenti: Tobias Abstreiter, Cory Murphy
Německá hokejová reprezentace na ZOH 2022 (10. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Danny aus den Birken | EHC Red Bull München | ||||
Felix Brückmann | Adler Mannheim | |||||
Mathias Niederberger | Eisbären Berlín | |||||
Obránci | Konrad Abeltshauser | EHC Red Bull München | ||||
Dominik Bittner | Grizzlys Wolfsburg | |||||
Marcel Brandt | Straubing Tigers | |||||
Korbinian Holzer - A | Adler Mannheim | |||||
Jonas Müller | Eisbären Berlín | |||||
Moritz Müller - | Kölner Haie | |||||
Marco Nowak | Düsseldorfer EG | |||||
Fabio Wagner | ERC Ingolstadt | |||||
Útočníci | Lean Bergmann | Adler Mannheim | ||||
Nicolas Krämmer | Adler Mannheim | |||||
Matthias Plachta | Adler Mannheim | |||||
David Wolf | Adler Mannheim | |||||
Yasin Ehliz | EHC Red Bull München | |||||
Patrick Hager - A | EHC Red Bull München | |||||
Frederik Tiffels | EHC Red Bull München | |||||
Tom Kühnhackl | Skellefteå AIK | |||||
Stefan Loibl | Skellefteå AIK | |||||
Marcel Noebels | Eisbären Berlín | |||||
Leonhard Pföderl | Eisbären Berlín | |||||
Daniel Pietta | ERC Ingolstadt | |||||
Dominik Kahun | SC Bern | |||||
Tobias Rieder | Växjö Lakers HC |
Soupiska lotyšského týmu
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: Harijs Vītoliņš
- Asistenti: Artis Ābols, Viktors Ignatjevs
Lotyšská hokejová reprezentace na ZOH 2022 (11. místo) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Post | Hráč | Klub | ||||
Brankáři | Kristers Gudlevskis | Brynäs IF | ||||
Janis Kalninš | Växjö Lakers HC | |||||
Ivars Punnenovs | SCL Tigers | |||||
Obránci | Oskars Cibuļskis - A | Dinamo Riga (KHL) | ||||
Karlis Čukste | Dinamo Riga (KHL) | |||||
Ralfs Freibergs | Dinamo Riga (KHL) | |||||
Patriks Ozols | Dinamo Riga (KHL) | |||||
Kristaps Zile | Dinamo Riga (KHL) | |||||
Uvis Janis Balinskis | HC Verva Litvínov | |||||
Janis Jaks | HK Soči | |||||
Artūrs Kulda | Krefeld Pinguine | |||||
Útočníci | Lauris Darzinš - | Dinamo Riga (KHL) | ||||
Nikolajs Jelisejevs | Dinamo Riga (KHL) | |||||
Martinš Karsums | Dinamo Riga (KHL) | |||||
Rihards Bukarts | Admiral Vladivostok | |||||
Miks Indrašis | Admiral Vladivostok | |||||
Rodrigo Ābols - A | Örebro HK | |||||
Oskars Batna | Mikkelin Jukurit | |||||
Kaspars Daugavinš | SC Bern | |||||
Martinš Dzierkals | HC Škoda Plzeň | |||||
Andris Džeriņš | EHC Black Wings Linz | |||||
Renars Krastenbergs | EC VSV | |||||
Ronalds Keninš | HC Lausanne | |||||
Deniss Smirnovs | HC Servette Ženeva | |||||
Toms Andersons | HC La Chaux-de-Fonds |
Soupiska čínského týmu
- Na eliteprospects zde
- Hlavní trenér: Ivano Zanatta
- Asistenti: Clayton Beddoes, Jari Kaarela, Alexej Kovaljov
Lední hokej na olympijských hrách | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hlavní článek | Antverpy 1920 (na LOH) • Chamonix 1924 • Svatý Mořic 1928 • Lake Placid 1932 • Garmisch-Partenkirchen 1936 • Svatý Mořic 1948 • Oslo 1952 • Cortina d'Ampezzo 1956 • Squaw Valley 1960 • Innsbruck 1964 • Grenoble 1968 • Sapporo 1972 • Innsbruck 1976 • Lake Placid 1980 • Sarajevo 1984 • Calgary 1988 • Albertville 1992 • Lillehammer 1994 • Nagano 1998 • Salt Lake City 2002 • Turín 2006 • Vancouver 2010 • Soči 2014 • Pchjongčchang 2018 • Peking 2022 | |||||||||||||||
Muži |
| |||||||||||||||
Ženy |
| |||||||||||||||
Seznam olympijských medailistů v ledním hokeji |
Portály: Lední hokej