Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 100 m esquena femení
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Emily Seebohm, Austràlia |
Segon | Madison Wilson, Austràlia |
Tercer | Mie Nielsen, Dinamarca |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 100 metres esquena femení es va celebrar entre el 3 i el 4 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Gemma Spofforth, Regne Unit | 58,12 | Roma, Itàlia | 28 de juliol de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Gemma Spofforth, Regne Unit | 58,12 | Roma, Itàlia | 28 de juliol de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 09:30.[2]
* Classificats
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 5 | Katinka Hosszú | Hongria | 0:58,78 !58,78 | Q, WD, NR |
2 | 7 | 4 | Emily Seebohm | Austràlia | 0:59,04 !59,04 | Q |
3 | 6 | 4 | Madison Wilson | Austràlia | 0:59,17 !59,17 | Q |
4 | 5 | 4 | Mie Nielsen | Dinamarca | 0:59,40 !59,40 | Q |
5 | 7 | 5 | Missy Franklin | Estats Units | 0:59,59 !59,59 | Q |
6 | 5 | 1 | Anastasia Fesikova | Rússia | 0:59,84 !59,84 | Q |
7 | 5 | 6 | Lauren Quigley | Regne Unit | 1:00,14 | Q |
7 | 6 | 8 | Kirsty Coventry | Zimbàbue | 1:00,14 | Q |
9 | 5 | 0 | Eygló Ósk Gústafsdóttir | Islàndia | 1:00,25 | Q, NR |
10 | 7 | 3 | Etiene Medeiros | Brasil | 1:00,33 | Q |
11 | 6 | 6 | Elizabeth Simmonds | Regne Unit | 1:00,38 | Q |
12 | 4 | 3 | Michelle Coleman | Suècia | 1:00,55 | Q, WD |
12 | 6 | 5 | Fu Yuanhui | R.P. de la Xina | 1:00,55 | Q |
14 | 6 | 3 | Chen Jie | R.P. de la Xina | 1:00,58 | Q |
15 | 4 | 8 | Alicja Tchórz | Polònia | 1:00,61 | Q, NR |
15 | 7 | 2 | Dominique Bouchard | Canadà | 1:00,61 | Q |
17 | 7 | 6 | Kathleen Baker | Estats Units | 1:00,62 | Q |
18 | 5 | 7 | Hilary Caldwell | Canadà | 1:00,69 | Q |
19 | 4 | 6 | Lisa Graf | Alemanya | 1:00,71 | |
20 | 7 | 7 | Simona Baumrtová | Txèquia | 1:00,91 | |
21 | 6 | 7 | Jenny Mensing | Alemanya | 1:00,97 | |
22 | 5 | 3 | Daria Ustinova | Rússia | 1:01,00 | |
23 | 5 | 8 | Mimosa Jallow | Finlàndia | 1:01,10 | |
23 | 6 | 2 | Elena Gemo | Itàlia | 1:01,10 | |
25 | 3 | 5 | Theodora Drakou | Grècia | 1:01,15 | NR |
26 | 4 | 1 | Bobbie Gichard | Nova Zelanda | 1:01,26 | |
27 | 3 | 4 | Stephanie Au | Hong Kong | 1:01,41 | |
28 | 7 | 9 | Katarína Listopadová | Eslovàquia | 1:01,61 | |
29 | 7 | 8 | Yekaterina Rudenko | Kazakhstan | 1:01,62 | |
29 | 7 | 0 | Sayaka Akase | Japó | 1:01,62 | |
31 | 6 | 1 | Duane Da Rocha | Espanya | 1:01,63 | |
32 | 5 | 2 | Daryna Zevina | Ucraïna | 1:01,68 | |
33 | 4 | 5 | Mathilde Cini | França | 1:01,77 | |
34 | 7 | 1 | Beryl Gastaldello | França | 1:01,91 | |
35 | 6 | 9 | Gisela Morales | Guatemala | 1:02,09 | |
36 | 4 | 9 | Park Han-byeol | Corea del Sud | 1:02,12 | |
37 | 6 | 0 | Margherita Panziera | Itàlia | 1:02,17 | |
38 | 4 | 4 | Andrea Berrino | Argentina | 1:02,37 | |
39 | 3 | 7 | Yulduz Kuchkarova | Uzbekistan | 1:02,80 | |
40 | 3 | 6 | Ekaterina Avramova | Turquia | 1:02,81 | |
41 | 3 | 2 | Jördis Steinegger | Àustria | 1:02,99 | |
42 | 4 | 0 | Carolina Colorado Henao | Colòmbia | 1:03,26 | |
43 | 5 | 9 | Maaike de Waard | Països Baixos | 1:03,81 | |
44 | 3 | 3 | Matea Samardžić | Croàcia | 1:04,07 | |
45 | 3 | 8 | Zanre Oberholzer | Namíbia | 1:04,09 | |
46 | 2 | 4 | Karen Vilorio | Hondures | 1:04,54 | |
47 | 2 | 5 | Inés Remersaro | Uruguai | 1:04,73 | |
48 | 3 | 9 | Jessika Cossa | Moçambic | 1:04,96 | |
49 | 2 | 3 | Kimiko Raheem | Independent | 1:05,61 | |
50 | 4 | 7 | Lourdes Villasenor | Mèxic | 1:05,76 | |
51 | 3 | 0 | Roxanne Yu | Filipines | 1:06,10 | |
52 | 2 | 6 | Heather Arseth | Maurici | 1:06,25 | |
53 | 3 | 1 | Anak Ratih | Indonèsia | 1:06,34 | |
54 | 2 | 1 | Lara Butler | Illes Caiman | 1:06,71 | |
55 | 4 | 2 | Andrea García | Mèxic | 1:06,77 | |
56 | 2 | 7 | Talisa Lanoe | Kenya | 1:07,05 | |
57 | 2 | 2 | Caylee Watson | Illes Verges Americanes | 1:07,34 | |
58 | 1 | 4 | Gaurika Singh | Nepal | 1:08,12 | |
59 | 2 | 8 | Evelina Afoa | Samoa | 1:08,43 | |
60 | 2 | 0 | Noura Mana | Marroc | 1:10,79 | |
61 | 2 | 9 | Ani Poghosyan | Armènia | 1:10,82 | |
62 | 1 | 5 | Enkhkhuslen Batbayar | Mongòlia | 1:13,52 | |
63 | 1 | 3 | Flaka Pruthi | Kosovo | 1:14,29 | |
64 | 1 | 6 | Awa Ly N'Diaye | Senegal | 1:16,27 | |
65 | 1 | 2 | Roylin Akiwo | República de Palau | 1:20,72 | |
66 | 1 | 7 | Nada Al-Bedwawi | Emirats Àrabs Units | 1:35,83 |
Semifinals
Les semifinals es van disputar el 3 d'agost a les 18:24.[3]
Semifinal 1
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Madison Wilson | Austràlia | 0:59,05 !59,05 | Q |
2 | 5 | Missy Franklin | Estats Units | 0:59,42 !59,42 | Q |
3 | 3 | Lauren Quigley | Regne Unit | 0:59,71 !59,71 | Q |
4 | 1 | Dominique Bouchard | Canadà | 1:00,31 | |
5 | 8 | Hilary Caldwell | Canadà | 1:00,39 | |
6 | 2 | Elizabeth Simmonds | Regne Unit | 1:00,40 | |
7 | 7 | Chen Jie | R.P. de la Xina | 1:00,42 | |
8 | 6 | Eygló Ósk Gústafsdóttir | Islàndia | 1:00,69 |
Semifinal 2
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Emily Seebohm | Austràlia | 0:58,56 !58,56 | Q |
2 | 5 | Mie Nielsen | Dinamarca | 0:58,84 !58,84 | Q, NR |
3 | 7 | Fu Yuanhui | R.P. de la Xina | 0:59,33 !59,33 | Q |
4 | 3 | Anastasia Fesikova | Rússia | 0:59,55 !59,55 | Q |
5 | 8 | Kathleen Baker | Estats Units | 0:59,63 !59,63 | Q |
6 | 2 | Etiene Medeiros | Brasil | 0:59,97 !59,97 | |
7 | 6 | Kirsty Coventry | Zimbàbue | 1:00,09 | |
8 | 1 | Alicja Tchórz | Polònia | 1:01,09 |
Final
La final es va disputar al 4 d'agost a les 17:40.[4]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Emily Seebohm | Austràlia | 58,26 | |
02 | 3 | Madison Wilson | Austràlia | 58,75 | |
03 | 5 | Mie Nielsen | Dinamarca | 58,86 | |
4 | 6 | Fu Yuanhui | R.P. de la Xina | 59,02 | |
5 | 2 | Missy Franklin | Estats Units | 59,40 | |
6 | 7 | Anastasia Fesikova | Rússia | 59,66 | |
7 | 8 | Lauren Quigley | Regne Unit | 59,78 | |
8 | 1 | Kathleen Baker | Estats Units | 59,99 |