Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 1.500 metres lliures masculí
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Gregorio Paltrinieri, Itàlia |
Segon | Connor Jaeger, Estats Units |
Tercer | Ryan Cochrane, Canadà |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 1.500 metres lliures masculí es va celebrar el 8 i 9 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Sun Yang, R.P. de la Xina | 14:31,02 | Londres, Regne Unit | 4 d'agost de 2012 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Sun Yang, R.P. de la Xina | 14:34,14 | Xangai, Xina | 31 de juliol de 2011 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 18:20.[2]
* Finalistes
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 4 | Gregorio Paltrinieri | Itàlia | 14:51,04 | Q |
2 | 5 | 3 | Connor Jaeger | Estats Units | 14:53,34 | Q |
3 | 5 | 5 | Sun Yang | R.P. de la Xina | 14:55,11 | Q |
4 | 5 | 6 | Stephen Milne | Regne Unit | 14:55,17 | Q |
5 | 5 | 0 | Akram Ahmed | Egipte | 14:55,42 | Q, NR |
6 | 4 | 3 | Ryan Cochrane | Canadà | 14:55,96 | Q |
7 | 4 | 6 | Michael McBroom | Estats Units | 14:57,07 | Q |
8 | 4 | 2 | Mykhailo Romanchuk | Ucraïna | 14:57,82 | Q |
9 | 4 | 5 | Pál Joensen | Illes Fèroe | 14:58,52 | |
10 | 5 | 7 | Damien Joly | França | 14:58,79 | |
11 | 4 | 4 | Mack Horton | Austràlia | 15:00,51 | |
12 | 4 | 9 | Henrik Christiansen | Noruega | 15:02,37 | |
13 | 4 | 0 | Richard Nagy | Eslovàquia | 15:04,03 | NR |
14 | 4 | 8 | Ruwen Straub | Alemanya | 15:04,80 | |
15 | 3 | 6 | Maarten Brzoskowski | Països Baixos | 15:10,91 | |
16 | 3 | 5 | Marc Sánchez | Catalunya | 15:12,79 | |
17 | 4 | 1 | Wojciech Wojdak | Polònia | 15:14,28 | |
18 | 2 | 2 | Martín Naidich | Argentina | 15:14,38 | |
19 | 3 | 2 | Wang Kecheng | R.P. de la Xina | 15:16,69 | |
20 | 5 | 2 | Gergely Gyurta | Hongria | 15:16,84 | |
21 | 3 | 7 | Nathan Capp | Nova Zelanda | 15:17,77 | |
22 | 3 | 8 | Esteban Enderica | Equador | 15:20,58 | |
23 | 4 | 7 | Jan Micka | Txèquia | 15:22,16 | |
24 | 2 | 7 | Martin Bau | Eslovènia | 15:22,80 | |
25 | 3 | 1 | Marcelo Acosta | El Salvador | 15:25,14 | |
26 | 1 | 7 | Mihajlo Čeprkalo | Bòsnia i Hercegovina | 15:26,22 | |
27 | 2 | 4 | Ernest Maksumov | Rússia | 15:26,64 | |
28 | 5 | 9 | Serhiy Frolov | Ucraïna | 15:29,52 | |
29 | 5 | 1 | Sören Meißner | Alemanya | 15:30,02 | |
30 | 3 | 4 | Ferry Weertman | Països Baixos | 15:32,01 | |
31 | 3 | 9 | Nezir Karap | Turquia | 15:32,60 | |
32 | 2 | 3 | Alejandro Gómez | Veneçuela | 15:32,75 | |
33 | 3 | 0 | Vuk Čelić | Sèrbia | 15:33,71 | |
34 | 2 | 9 | Cho Cheng-chi | Xina Taipei | 15:37,25 | |
35 | 1 | 3 | Sajan Prakash | Índia | 15:45,29 | |
36 | 1 | 2 | Felipe Tapia | Xile | 15:45,63 | |
37 | 5 | 8 | Felix Auböck | Àustria | 15:45,69 | |
38 | 2 | 1 | Christian Punter | Puerto Rico | 15:46,19 | |
39 | 2 | 0 | Sven Arnar Saemundsson | Croàcia | 15:53,43 | |
40 | 2 | 8 | Alexei Sancov | Moldàvia | 15:53,85 | |
41 | 2 | 6 | Lâm Quang Nhật | Vietnam | 15:54,56 | |
42 | 1 | 6 | Luis Ventura | Mèxic | 15:55,92 | |
43 | 1 | 4 | Sim Wee Sheng Welson Sim | Malàisia | 16:09,72 | |
44 | 1 | 8 | Geoffrey Buttler | Illes Caiman | 16:21,18 | |
45 | 1 | 1 | Pol Arias | Andorra | 16:26,35 | |
46 | 1 | 5 | Matias Koski | Finlàndia | 99:99,99 | DNS |
46 | 2 | 5 | Mateo de Angulo | Colòmbia | 99:99,99 | DNS |
46 | 3 | 3 | Péter Bernek | Hongria | 99:99,99 | DNS |
Final
La final es va disputar el 9 d'agost a les 18:20.[2]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Gregorio Paltrinieri | Itàlia | 14:39,67 | EU |
02 | 5 | Connor Jaeger | Estats Units | 14:41,20 | NR |
03 | 7 | Ryan Cochrane | Canadà | 14:51,08 | |
4 | 2 | Akram Ahmed | Egipte | 14:53,66 | NR |
5 | 6 | Stephen Milne | Regne Unit | 14:58,62 | |
6 | 1 | Michael McBroom | Estats Units | 15:06,81 | |
7 | 8 | Mykhailo Romanchuk | Ucraïna | 15:09,77 | |
8 | 3 | Sun Yang | R.P. de la Xina | 99:99,99 | DNS |
- Sun Yang no va notificar la seva absència a la final, i no es va poder avisar a Pál Joensen, el següent classificat. Per tant durant la final es va nedar amb el carrer número 3 buit. En unes declaracions posteriors Sun va al·legar molesties al pit just abans de nedar la final, encara que no sap amb certesa l'hora que els va patir.[3]