Сезон 1966 року у першій групі класу «А» чемпіонату СРСР з футболу — 28-й в історії турнір у вищому дивізіоні футбольної першості Радянського Союзу. Тривав з 10 квітня по 30 листопада 1966 року. Участь у змаганні узяли 19 команд, одна найгірша з яких за результатами сезону полишила елітний дивізіон.
Переможцем сезону стала команда «Динамо» (Київ), для якої ця перемога у чемпіонаті стала другою в історії.
Чемпіон СРСР 1966 |
«Динамо» (Київ) 2-й титул |
Підсумкова таблиця
М | Команда | І | В | Н | П | М | О | УЄФА |
| «Динамо» (Київ) | 36 | 23 | 10 | 3 | 66-17 | 56 | КЧ |
| СКА (Ростов-на-Дону) | 36 | 20 | 7 | 9 | 54-44 | 47 | |
| «Нафтовик» (Баку) | 36 | 18 | 9 | 9 | 56-28 | 45 | |
4 | «Спартак» (Москва) | 36 | 15 | 12 | 9 | 45-41 | 42 | |
5 | ЦСКА (Москва) | 36 | 16 | 9 | 11 | 60-45 | 41 | |
6 | «Торпедо» (Москва) | 36 | 15 | 10 | 11 | 55-39 | 40 | КК |
7 | «Динамо» (Тбілісі) | 36 | 13 | 14 | 9 | 47-34 | 40 | |
8 | «Динамо» (Москва) | 36 | 12 | 14 | 10 | 43-34 | 38 | |
9 | «Пахтакор» (Ташкент) | 36 | 10 | 18 | 8 | 36-32 | 38 | |
10 | «Шахтар» (Донецьк) | 36 | 15 | 7 | 14 | 32-35 | 37 | |
11 | «Динамо» (Мінськ) | 36 | 11 | 13 | 12 | 36-39 | 35 | |
12 | «Кайрат» (Алма-Ата) | 36 | 12 | 11 | 13 | 30-39 | 35 | |
13 | «Арарат» (Єреван) | 36 | 12 | 10 | 14 | 30-45 | 34 | |
14 | «Чорноморець» (Одеса) | 36 | 10 | 13 | 13 | 29-36 | 33 | |
15 | «Торпедо» (Кутаїсі) | 36 | 9 | 10 | 17 | 44-59 | 28 | |
16 | «Зеніт» (Ленінград) | 36 | 10 | 8 | 18 | 35-54 | 28 | |
17 | «Локомотив» (Москва) | 36 | 11 | 5 | 20 | 34-49 | 27 | |
18 | «Крила Рад» (Куйбишев) | 36 | 4 | 17 | 15 | 18-40 | 25 | |
19 | СКА (Одеса) | 36 | 1 | 13 | 22 | 16-56 | 15 | |
Гравці перших трьох команд, які взяли участь щонайменше в половині матчів, отримали медалі чемпіонату.
«Динамо» (Київ): Євген Рудаков, Василь Турянчик, Володимир Щегольков, Вадим Соснихін, Леонід Островський, Федір Медвідь, Андрій Біба, Володимир Мунтян, Анатолій Бишовець, Віталій Хмельницький, Валерій Поркуян, Анатолій Пузач.
СКА (Ростов-на-Дону): Анатолій Іванов, Валентин Казачек, Олександр Кривобородов, Річардас Кучінскас, Юрій Шикунов, Анатолій Чертков, Володимир Андрієнко, Валерій Буров, Олексій Єськов, Геннадій Матвєєв, Олег Копаєв.
«Нафтовик» (Баку): Сергій Крамаренко, В'ячеслав Семиглазов, Володимир Брухтій, Микола Богданов, Яшар Бабаєв, Валерій Гаджієв, Олександр Трофимов, Анатолій Грязев, Казбек Туаєв, Едуард Маркаров, Мубаріз Зейналов, Сергій Мелкумов.
Матчі |
Дата | Тур | Команда 1 | Рахунок | Команда 2 | 10.04.1966 | 1 | «Пахтакор» | 1:1 (0:1) | «Торпедо» М | 10.04.1966 | 1 | «Торпедо» К | 1:3 (1:3) | «Спартак» М | 10.04.1966 | 1 | «Динамо» Тб | 2:0 (2:0) | «Динамо» М | 10.04.1966 | 1 | «Нафтовик» | 0:0 | «Динамо» Мн | 10.04.1966 | 1 | «Арарат» | 0:0 | «Крила Рад» | 10.04.1966 | 1 | «Шахтар» Д | 0:2 (0:0) | СКА (Р-н-Д) | 10.04.1966 | 1 | «Кайрат» | 0:0 | ЦСКА М | 10.04.1966 | 1 | «Чорноморець» Од | 1:0 (1:) | «Локомотив» М | 10.04.1966 | 1 | «Динамо» К | 4:0 (1:0) | «Зеніт» | 15.04.1966 | 2 | «Торпедо» К | 0:1 (0:1) | «Динамо» М | 15.04.1966 | 2 | «Шахтар» Д | 1:0 (0:0) | СКА Од. | 15.04.1966 | 2 | «Чорноморець» Од | 1:2 (1:1) | «Зеніт» | 15.04.1966 | 2 | «Арарат» | 3:1 (0:0) | «Динамо» Мн | 15.04.1966 | 2 | «Динамо» Тб | 0:1 (0:0) | «Спартак» М | 15.04.1966 | 2 | «Кайрат» | 1:3 (0:1) | «Торпедо» М | 15.04.1966 | 2 | «Пахтакор» | 1:1 (1:0) | ЦСКА М | 15.04.1966 | 2 | «Нафтовик» | 0:0 | «Крила Рад» | 15.04.1966 | 2 | «Динамо» К | 1:0 (0:0) | «Локомотив» М | 20.04.1966 | 3 | СКА Од. | 0:2 (0:1) | СКА (Р-н-Д) | 21.04.1966 | 3 | «Кайрат» | 3:1 (1:0) | «Динамо» Мн | 21.04.1966 | 3 | «Чорноморець» Од | 0:0 | «Динамо» К | 21.04.1966 | 3 | «Пахтакор» | 0:0 | «Зеніт» | 21.04.1966 | 3 | «Арарат» | 1:1 (0:1) | «Торпедо» М | 21.04.1966 | 3 | «Нафтовик» | 1:0 (1:0) | «Динамо» М | 21.04.1966 | 3 | «Торпедо» К | 3:1 (0:1) | «Локомотив» М | 21.04.1966 | 3 | «Динамо» Тб | 1:1 (1:0) | ЦСКА М | 21.04.1966 | 3 | «Спартак» М | 1:0 (0:0) | «Шахтар» Д | 26.04.1966 | 4 | «Кайрат» | 1:0 (0:0) | «Зеніт» | 26.04.1966 | 4 | «Динамо» Тб | 3:1 (1:1) | «Торпедо» К | 26.04.1966 | 4 | «Торпедо» М | 2:0 (0:0) | ЦСКА М | 26.04.1966 | 4 | СКА (Р-н-Д) | 0:0 | «Спартак» М | 26.04.1966 | 4 | СКА Од. | 0:3 (0:1) | «Арарат» | 26.04.1966 | 4 | «Нафтовик» | 2:0 (2:0) | «Шахтар» Д | 26.04.1966 | 4 | «Пахтакор» | 1:0 (1:0) | «Динамо» Мн | 26.04.1966 | 4 | «Динамо» К | 4:0 (1:0) | «Крила Рад» | 27.04.1966 | 4 | «Динамо» М | 1:0 (0:0) | «Локомотив» М | 02.05.1966 | 5 | «Крила Рад» | 1:3 (0:1) | «Торпедо» М | 02.05.1966 | 5 | «Кайрат» | 0:0 | «Пахтакор» | 02.05.1966 | 5 | «Торпедо» К | 3:1 (0:0) | «Шахтар» Д | 02.05.1966 | 5 | СКА Од. | 0:0 | «Динамо» Тб | 02.05.1966 | 5 | «Спартак» М | 1:0 (0:0) | «Динамо» М | 02.05.1966 | 5 | «Зеніт» | 1:0 (0:0) | «Арарат» | 02.05.1966 | 5 | СКА (Р-н-Д) | 1:6 (0:2) | «Динамо» К | 02.05.1966 | 5 | «Динамо» Мн | 3:1 (1:0) | «Чорноморець» Од | 03.05.1966 | 5 | ЦСКА М | 1:1 (1:1) | «Нафтовик» | 07.05.1966 | 6 | «Торпедо» М | 1:2 (1:2) | «Шахтар» Д | 08.05.1966 | 6 | «Арарат» | 1:0 (0:0) | «Динамо» Тб | 08.05.1966 | 6 | «Крила Рад» | 1:2 (0:2) | «Пахтакор» | 08.05.1966 | 6 | «Торпедо» К | 2:0 (0:0) | «Кайрат» | 08.05.1966 | 6 | «Зеніт» | 0:3 (0:2) | «Динамо» М | 08.05.1966 | 6 | СКА Од. | 1:1 (1:1) | «Нафтовик» | 08.05.1966 | 6 | СКА (Р-н-Д) | 2:0 (1:0) | «Чорноморець» Од | 08.05.1966 | 6 | «Динамо» Мн | 0:4 (0:0) | «Динамо» К | 09.05.1966 | 6 | «Спартак» М | 4:1 (1:1) | «Локомотив» М | 13.05.1966 | 7 | «Арарат» | 1:0 (1:0) | «Торпедо» К | 13.05.1966 | 7 | «Динамо» К | 2:0 (2:0) | «Торпедо» М | 13.05.1966 | 7 | «Динамо» Мн | 2:1 (0:0) | «Локомотив» М | 13.05.1966 | 7 | «Крила Рад» | 1:1 (1:0) | СКА Од. | 13.05.1966 | 7 | «Нафтовик» | 4:1 (2:0) | СКА (Р-н-Д) | 13.05.1966 | 7 | ЦСКА М | 2:1 (1:1) | «Зеніт» | 13.05.1966 | 7 | «Шахтар» Д | 1:1 (0:1) | «Чорноморець» Од | 14.05.1966 | 7 | «Динамо» М | 1:1 (0:0) | «Пахтакор» | 15.05.1966 | 7 | «Спартак» М | 2:0 (1:0) | «Кайрат» | 18.05.1966 | 8 | «Локомотив» М | 3:2 (0:2) | «Зеніт» | 19.05.1966 | 8 | «Динамо» К | 1:1 (1:0) | СКА Од. | 19.05.1966 | 8 | «Динамо» Мн | 1:1 (0:1) | ЦСКА М | 19.05.1966 | 8 | «Динамо» М | 2:0 (2:0) | «Кайрат» | 19.05.1966 | 8 | «Крила Рад» | 2:1 (1:0) | «Динамо» Тб | 19.05.1966 | 8 | «Нафтовик» | 7:0 (3:0) | «Торпедо» К | 19.05.1966 | 8 | СКА (Р-н-Д) | 3:1 (2:1) | «Арарат» | 19.05.1966 | 8 | «Чорноморець» Од | 1:1 (1:0) | «Торпедо» М | 22.05.1966 | 8 | «Спартак» М | 1:1 (0:0) | «Пахтакор» | 24.05.1966 | 9 | «Локомотив» М | 1:2 (0:2) | «Шахтар» Д | 25.05.1966 | 9 | «Динамо» К | 2:0 (1:0) | «Динамо» М | 25.05.1966 | 9 | «Зеніт» | 3:1 (0:1) | «Нафтовик» | 25.05.1966 | 9 | «Кайрат» | 3:0 (2:0) | «Крила Рад» | 25.05.1966 | 9 | СКА (Р-н-Д) | 1:0 (1:0) | «Динамо» Мн | 25.05.1966 | 9 | «Торпедо» К | 2:3 (1:2) | ЦСКА М | 25.05.1966 | 9 | «Чорноморець» Од | 0:1 (0:0) | СКА Од. | 27.05.1966 | 9 | «Пахтакор» | 0:0 | «Динамо» Тб | 27.05.1966 | 9 | «Спартак» М | 0:0 | «Арарат» | 01.06.1966 | 10 | «Торпедо» М | 1:3 (0:2) | СКА (Р-н-Д) | 01.06.1966 | 10 | «Динамо» К | 1:0 (0:0) | «Спартак» М | 02.06.1966 | 10 | «Локомотив» М | 2:0 (1:0) | «Арарат» | 02.06.1966 | 10 | «Шахтар» Д | 0:1 (0:0) | ЦСКА М | 02.06.1966 | 10 | «Кайрат» | 1:0 (0:0) | «Нафтовик» | 02.06.1966 | 10 | «Чорноморець» Од | 3:3 (1:2) | «Динамо» М | 02.06.1966 | 10 | «Динамо» Тб | 1:1 (0:1) | «Динамо» Мн | 02.06.1966 | 10 | «Торпедо» К | 2:0 (1:0) | «Крила Рад» | 02.06.1966 | 10 | «Зеніт» | 2:0 (1:0) | СКА Од. | 07.06.1966 | 11 | СКА Од. | 0:1 (0:1) | «Кайрат» | 07.06.1966 | 11 | ЦСКА М | 4:6 (1:3) | СКА (Р-н-Д) | 08.06.1966 | 11 | «Пахтакор» | 3:2 (2:2) | «Нафтовик» | 08.06.1966 | 11 | «Чорноморець» Од | 2:0 (1:0) | «Спартак» М | 08.06.1966 | 11 | «Крила Рад» | 0:0 | «Локомотив» М | 08.06.1966 | 11 | «Динамо» Тб | 3:0 (0:0) | «Зеніт» | 08.06.1966 | 11 | «Шахтар» Д | 3:0 (1:0) | «Арарат» | 08.06.1966 | 11 | «Динамо» Мн | 2:2 (1:2) | «Торпедо» К | 08.06.1966 | 11 | «Торпедо» М | 4:0 (0:0) | «Динамо» М | 13.06.1966 | 12 | «Торпедо» К | 1:0 (0:0) | «Зеніт» | 13.06.1966 | 12 | «Локомотив» М | 1:5 (1:2) | ЦСКА М | 13.06.1966 | 12 | СКА Од. | 0:1 (0:1) | «Пахтакор» | 13.06.1966 | 12 | «Крила Рад» | 2:0 (2:0) | «Динамо» М | 13.06.1966 | 12 | «Нафтовик» | 1:0 (0:0) | «Чорноморець» Од | 13.06.1966 | 12 | СКА (Р-н-Д) | 3:1 (0:1) | «Кайрат» | 13.06.1966 | 12 | «Динамо» Мн | 1:0 (1:0) | «Шахтар» Д | 14.06.1966 | 12 | «Торпедо» М | 1:1 (1:0) | «Динамо» Тб | 18.06.1966 | 13 | ЦСКА М | 1:2 (1:2) | «Спартак» М | 19.06.1966 | 13 | «Арарат» | 0:0 | «Чорноморець» Од | 19.06.1966 | 13 | «Динамо» Мн | 0:1 (0:0) | «Торпедо» М | 19.06.1966 | 13 | «Зеніт» | 3:2 (2:1) | «Крила Рад» | 19.06.1966 | 13 | «Нафтовик» | 0:0 | «Динамо» К | 19.06.1966 | 13 | «Пахтакор» | 3:1 (2:1) | «Шахтар» Д | 19.06.1966 | 13 | СКА Од. | 0:2 (0:1) | «Торпедо» К | 19.06.1966 | 13 | СКА (Р-н-Д) | 1:2 (1:0) | «Динамо» Тб | 23.06.1966 | 13 | «Локомотив» М | 1:2 (1:1) | «Кайрат» | 26.06.1966 | 14 | «Спартак» М | 4:1 (2:0) | «Крила Рад» | 27.06.1966 | 14 | «Арарат» | 0:4 (0:2) | ЦСКА М | 27.06.1966 | 14 | «Динамо» Мн | 2:1 (0:1) | СКА Од. | 27.06.1966 | 14 | «Динамо» М | 4:0 (1:0) | СКА (Р-н-Д) | 27.06.1966 | 14 | «Динамо» Тб | 2:0 (0:0) | «Локомотив» М | 27.06.1966 | 14 | «Зеніт» | 4:2 (0:0) | «Шахтар» Д | 27.06.1966 | 14 | «Кайрат» | 2:4 (1:3) | «Динамо» К | 27.06.1966 | 14 | «Пахтакор» | 2:2 (1:0) | «Чорноморець» Од | 28.06.1966 | 14 | «Торпедо» М | 2:2 (1:0) | «Торпедо» К | 02.07.1966 | 15 | «Динамо» М | 7:2 (2:2) | «Арарат» | 03.07.1966 | 15 | «Динамо» К | 0:0 | «Пахтакор» | 03.07.1966 | 15 | «Динамо» Тб | 1:0 (0:0) | «Нафтовик» | 03.07.1966 | 15 | «Зеніт» | 2:2 (1:1) | «Спартак» М | 03.07.1966 | 15 | «Кайрат» | 1:0 (1:0) | «Чорноморець» Од | 03.07.1966 | 15 | «Крила Рад» | 1:1 (1:1) | «Шахтар» Д | 03.07.1966 | 15 | СКА (Р-н-Д) | 2:1 (1:1) | «Торпедо» К | 03.07.1966 | 15 | ЦСКА М | 4:2 (3:0) | СКА Од. | 04.07.1966 | 15 | «Локомотив» М | 0:1 (0:0) | «Торпедо» М | 08.07.1966 | 16 | «Чорноморець» Од | 1:0 (1:0) | «Динамо» Тб | 08.07.1966 | 16 | «Шахтар» Д | 0:0 | «Динамо» М | 08.07.1966 | 16 | «Крила Рад» | 0:0 | «Динамо» Мн | 08.07.1966 | 16 | «Торпедо» К | 1:1 (0:0) | «Пахтакор» | 08.07.1966 | 16 | «Арарат» | 2:0 (1:0) | «Нафтовик» | 08.07.1966 | 16 | ЦСКА М | 0:0 | «Динамо» К | 09.07.1966 | 16 | «Зеніт» | 2:1 (0:0) | «Торпедо» М | 09.07.1966 | 16 | СКА (Р-н-Д) | 0:2 (0:1) | «Локомотив» М | 09.07.1966 | 16 | СКА Од. | 1:1 (0:1) | «Спартак» М | 13.07.1966 | 17 | ЦСКА М | 3:1 (2:0) | «Крила Рад» | 13.07.1966 | 17 | «Чорноморець» Од | 2:0 (1:0) | «Торпедо» К | 14.07.1966 | 17 | СКА (Р-н-Д) | 0:1 (0:0) | «Пахтакор» | 14.07.1966 | 17 | «Торпедо» М | 1:1 (0:1) | «Спартак» М | 14.07.1966 | 17 | «Динамо» К | 4:0 (1:0) | «Динамо» Тб | 14.07.1966 | 17 | «Нафтовик» | 2:0 (0:0) | «Локомотив» М | 14.07.1966 | 17 | «Шахтар» Д | 1:0 (1:0) | «Кайрат» | 14.07.1966 | 17 | СКА Од. | 0:2 (0:2) | «Динамо» М | 14.07.1966 | 17 | «Зеніт» | 1:1 (1:0) | «Динамо» Мн | 19.07.1966 | 18 | «Арарат» | 1:3 (1:2) | «Кайрат» | 19.07.1966 | 18 | «Динамо» К | 3:1 (2:1) | «Торпедо» К | 19.07.1966 | 18 | «Динамо» М | 0:0 | «Динамо» Мн | 19.07.1966 | 18 | СКА Од. | 1:4 (0:1) | «Торпедо» М | 20.07.1966 | 18 | «Крила Рад» | 0:1 (0:0) | СКА (Р-н-Д) | 20.07.1966 | 18 | «Пахтакор» | 1:0 (1:0) | «Локомотив» М | 20.07.1966 | 18 | «Чорноморець» Од | 3:5 (1:2) | ЦСКА М | 20.07.1966 | 18 | «Шахтар» Д | 1:0 (0:0) | «Динамо» Тб | 21.07.1966 | 18 | «Спартак» М | 2:1 (1:0) | «Нафтовик» | 23.07.1966 | 12 | «Арарат» | 0:1 (0:1) | «Динамо» К | 27.07.1966 | 19 | «Локомотив» М | 2:0 (0:0) | СКА Од. | 28.07.1966 | 19 | «Динамо» Тб | 0:0 | «Кайрат» | 28.07.1966 | 19 | «Зеніт» | 0:1 (0:1) | СКА (Р-н-Д) | 28.07.1966 | 19 | «Динамо» Мн | 1:2 (0:0) | «Спартак» М | 28.07.1966 | 19 | «Динамо» М | 2:4 (0:1) | ЦСКА М | 28.07.1966 | 19 | «Шахтар» Д | 0:2 (0:1) | «Динамо» К | 28.07.1966 | 19 | «Арарат» | 0:0 | «Пахтакор» | 28.07.1966 | 19 | «Крила Рад» | 0:0 | «Чорноморець» Од | 28.07.1966 | 19 | «Нафтовик» | 2:0 (2:0) | «Торпедо» М | 01.08.1966 | 33 | «Торпедо» М | 3:0 (0:0) | «Зеніт» | 02.08.1966 | 21 | «Шахтар» Д | 1:0 (1:0) | «Пахтакор» | 02.08.1966 | 26 | «Динамо» М | 2:0 (0:0) | «Нафтовик» | 03.08.1966 | 26 | СКА (Р-н-Д) | 3:2 (3:0) | СКА Од. | 03.08.1966 | 26 | «Динамо» К | 3:0 (0:0) | «Чорноморець» Од | 03.08.1966 | 27 | «Спартак» М | 4:3 (1:1) | «Торпедо» К | 03.08.1966 | 31 | «Динамо» Мн | 3:1 (2:1) | «Динамо» Тб | 04.08.1966 | 25 | ЦСКА М | 3:0 (2:0) | «Арарат» | 10.08.1966 | 30 | «Торпедо» М | 1:1 (1:1) | «Чорноморець» Од | 11.08.1966 | 24 | «Зеніт» | 2:2 (1:1) | «Динамо» Тб | 11.08.1966 | 28 | «Крила Рад» | 1:1 (1:0) | «Динамо» К | 11.08.1966 | 32 | «Арарат» | 0:0 | «Динамо» М | 13.08.1966 | 34 | «Спартак» М | 0:2 (0:2) | «Торпедо» М | 15.08.1966 | 23 | СКА Од. | 0:2 (0:1) | «Крила Рад» | 15.08.1966 | 33 | «Нафтовик» | 0:0 | «Арарат» | 15.08.1966 | 35 | «Зеніт» | 3:1 (1:0) | «Торпедо» К | 16.08.1966 | 37 | ЦСКА М | 2:0 (1:0) | «Чорноморець» Од | 17.08.1966 | 21 | «Динамо» Тб | 3:1 (0:0) | СКА (Р-н-Д) | 17.08.1966 | 38 | «Локомотив» М | 0:3 (0:0) | «Динамо» К | 18.08.1966 | 21 | «Торпедо» М | 0:2 (0:1) | «Динамо» Мн | 19.08.1966 | 20 | «Динамо» М | 4:0 (2:0) | «Спартак» М | 20.08.1966 | 20 | «Пахтакор» | 0:1 (0:1) | «Кайрат» | 20.08.1966 | 21 | «Торпедо» К | 0:0 | СКА Од. | 20.08.1966 | 35 | «Чорноморець» Од | 1:0 (0:0) | «Нафтовик» | 22.08.1966 | 23 | «Торпедо» М | 2:0 (1:0) | «Динамо» К | 22.08.1966 | 30 | «Арарат» | 1:0 (1:0) | СКА (Р-н-Д) | 22.08.1966 | 34 | «Динамо» Мн | 1:1 (0:0) | «Зеніт» | 24.08.1966 | 24 | «Локомотив» М | 0:0 | «Крила Рад» | 27.08.1966 | 21 | «Спартак» М | 2:4 (1:1) | ЦСКА М | 28.08.1966 | 20 | «Шахтар» Д | 2:0 (1:0) | «Торпедо» К | 30.08.1966 | 22 | «Кайрат» | 1:1 (0:1) | «Динамо» Тб | 30.08.1966 | 22 | «Пахтакор» | 4:1 (2:0) | «Арарат» | 30.08.1966 | 23 | СКА (Р-н-Д) | 1:3 (0:2) | «Нафтовик» | 30.08.1966 | 27 | «Локомотив» М | 1:0 (1:0) | «Чорноморець» Од | 30.08.1966 | 31 | СКА Од. | 0:1 (0:0) | «Зеніт» | 30.08.1966 | 36 | «Динамо» К | 1:0 (1:0) | «Динамо» Мн | 31.08.1966 | 24 | «Динамо» М | 0:2 (0:0) | «Торпедо» М | 31.08.1966 | 25 | «Крила Рад» | 0:0 | «Спартак» М | 03.09.1966 | 23 | «Торпедо» К | 3:1 (2:0) | «Арарат» | 03.09.1966 | 27 | СКА (Р-н-Д) | 2:0 (0:0) | «Шахтар» Д | 03.09.1966 | 34 | «Локомотив» М | 0:0 | «Нафтовик» | 08.09.1966 | 22 | «Динамо» К | 4:3 (3:1) | «Шахтар» Д | 08.09.1966 | 22 | СКА (Р-н-Д) | 3:0 (3:0) | «Зеніт» | 08.09.1966 | 28 | «Динамо» Мн | 1:0 (0:0) | «Пахтакор» | 08.09.1966 | 28 | «Локомотив» М | 1:1 (1:0) | «Динамо» М | 08.09.1966 | 28 | «Арарат» | 0:0 | СКА Од. | 08.09.1966 | 32 | «Нафтовик» | 3:2 (1:0) | «Динамо» Тб | 08.09.1966 | 32 | «Чорноморець» Од | 0:0 | «Кайрат» | 09.09.1966 | 28 | ЦСКА М | 1:2 (1:2) | «Торпедо» М | 12.09.1966 | 20 | «Динамо» К | 1:1 (0:1) | СКА (Р-н-Д) | 13.09.1966 | 20 | «Динамо» Тб | 0:0 | СКА Од. | 13.09.1966 | 23 | «Зеніт» | 0:1 (0:1) | ЦСКА М | 13.09.1966 | 25 | «Чорноморець» Од | 1:1 (1:0) | «Пахтакор» | 13.09.1966 | 26 | «Динамо» Мн | 1:0 (0:0) | «Кайрат» | 13.09.1966 | 30 | «Торпедо» К | 0:1 (0:0) | «Нафтовик» | 13.09.1966 | 33 | «Динамо» М | 1:1 (1:1) | «Шахтар» Д | 14.09.1966 | 20 | «Торпедо» М | 3:0 (1:0) | «Крила Рад» | 17.09.1966 | 24 | «Торпедо» К | 1:4 (1:2) | «Динамо» Мн | 18.09.1966 | 29 | «Крила Рад» | 0:0 | «Кайрат» | 18.09.1966 | 29 | СКА Од. | 0:2 (0:1) | «Чорноморець» Од | 18.09.1966 | 30 | «Зеніт» | 2:1 (1:0) | «Локомотив» М | 18.09.1966 | 36 | «Шахтар» Д | 1:0 (1:0) | «Торпедо» М | 20.09.1966 | 31 | «Спартак» М | 0:1 (0:0) | «Динамо» К | 21.09.1966 | 37 | «Динамо» Мн | 3:1 (1:0) | «Динамо» М | 22.09.1966 | 25 | «Шахтар» Д | 1:0 (0:0) | «Зеніт» | 22.09.1966 | 32 | СКА Од. | 0:1 (0:1) | ЦСКА М | 22.09.1966 | 32 | «Торпедо» М | 2:1 (1:1) | «Локомотив» М | 22.09.1966 | 34 | «Пахтакор» | 0:1 (0:0) | СКА (Р-н-Д) | 22.09.1966 | 36 | «Кайрат» | 2:1 (1:1) | «Торпедо» К | 22.09.1966 | 36 | «Динамо» Тб | 5:0 (0:0) | «Арарат» | 22.09.1966 | 38 | «Крила Рад» | 2:3 (0:1) | «Нафтовик» | 25.09.1966 | 29 | «Динамо» М | 0:0 | «Динамо» К | 26.09.1966 | 25 | СКА Од. | 1:1 (1:0) | «Динамо» Мн | 26.09.1966 | 29 | «Нафтовик» | 3:0 (0:0) | «Зеніт» | 26.09.1966 | 29 | «Шахтар» Д | 1:0 (0:0) | «Локомотив» М | 26.09.1966 | 30 | «Динамо» Тб | 1:0 (1:0) | «Крила Рад» | 26.09.1966 | 33 | «Пахтакор» | 0:0 | «Торпедо» К | 26.09.1966 | 35 | «Кайрат» | 1:1 (0:1) | СКА (Р-н-Д) | 29.09.1966 | 20 | «Чорноморець» Од | 1:0 (0:0) | «Динамо» Мн | 29.09.1966 | 22 | ЦСКА М | 2:0 (1:0) | «Динамо» М | 30.09.1966 | 26 | «Локомотив» М | 3:1 (1:0) | «Торпедо» К | 30.09.1966 | 27 | «Зеніт» | 0:0 | «Динамо» К | 30.09.1966 | 27 | «Крила Рад» | 0:0 | «Арарат» | 30.09.1966 | 29 | «Динамо» Тб | 1:1 (1:0) | «Пахтакор» | 30.09.1966 | 31 | «Нафтовик» | 3:0 (1:0) | «Кайрат» | 03.10.1966 | 37 | «Торпедо» М | 1:1 (0:0) | СКА Од. | 04.10.1966 | 24 | «Нафтовик» | 5:0 (2:0) | «Пахтакор» | 04.10.1966 | 25 | «Локомотив» М | 0:3 (0:2) | «Динамо» Тб | 04.10.1966 | 25 | СКА (Р-н-Д) | 0:0 | «Динамо» М | 04.10.1966 | 33 | «Динамо» К | 4:0 (0:0) | ЦСКА М | 04.10.1966 | 33 | «Динамо» Мн | 0:0 | «Крила Рад» | 04.10.1966 | 37 | «Кайрат» | 0:0 | «Арарат» | 04.10.1966 | 38 | «Зеніт» | 0:0 | «Чорноморець» Од | 08.10.1966 | 26 | ЦСКА М | 0:1 (0:1) | «Динамо» Тб | 09.10.1966 | 20 | «Арарат» | 2:0 (1:0) | «Зеніт» | 09.10.1966 | 22 | СКА Од. | 0:2 (0:1) | «Локомотив» М | 09.10.1966 | 31 | «Крила Рад» | 0:0 | «Торпедо» К | 09.10.1966 | 34 | «Кайрат» | 0:0 | «Шахтар» Д | 10.10.1966 | 28 | «Спартак» М | 2:2 (1:2) | СКА (Р-н-Д) | 11.10.1966 | 31 | «Динамо» М | 2:0 (1:0) | «Чорноморець» Од | 13.10.1966 | 38 | ЦСКА М | 1:1 (1:0) | «Пахтакор» | 14.10.1966 | 32 | «Шахтар» Д | 1:0 (0:0) | «Крила Рад» | 15.10.1966 | 24 | «Спартак» М | 1:0 (0:0) | «Чорноморець» Од | 15.10.1966 | 30 | «Кайрат» | 0:0 | «Динамо» М | 15.10.1966 | 38 | «Динамо» Мн | 0:2 (0:0) | «Арарат» | 18.10.1966 | 31 | ЦСКА М | 0:1 (0:0) | «Шахтар» Д | 18.10.1966 | 37 | «Локомотив» М | 2:0 (1:0) | «Пахтакор» | 19.10.1966 | 22 | «Торпедо» М | 1:2 (1:1) | «Нафтовик» | 19.10.1966 | 25 | «Динамо» К | 3:0 (1:0) | «Кайрат» | 19.10.1966 | 29 | «Динамо» Мн | 1:1 (0:1) | СКА (Р-н-Д) | 19.10.1966 | 32 | «Спартак» М | 1:1 (1:1) | «Зеніт» | 20.10.1966 | 22 | «Чорноморець» Од | 1:0 (0:0) | «Крила Рад» | 20.10.1966 | 27 | «Динамо» М | 2:1 (2:1) | «Динамо» Тб | 22.10.1966 | 27 | «Динамо» Мн | 0:0 | «Нафтовик» | 22.10.1966 | 36 | «Локомотив» М | 1:0 (0:0) | «Спартак» М | 23.10.1966 | 24 | «Кайрат» | 2:0 (1:0) | СКА Од. | 25.10.1966 | 23 | «Локомотив» М | 3:1 (1:1) | «Динамо» Мн | 26.10.1966 | 21 | «Крила Рад» | 1:0 (0:0) | «Зеніт» | 26.10.1966 | 23 | «Чорноморець» Од | 0:0 | «Шахтар» Д | 26.10.1966 | 24 | СКА (Р-н-Д) | 2:1 (2:0) | ЦСКА М | 26.10.1966 | 29 | «Арарат» | 1:0 (1:0) | «Спартак» М | 27.10.1966 | 35 | «Пахтакор» | 5:0 (3:0) | СКА Од. | 30.10.1966 | 22 | «Спартак» М | 0:0 | «Динамо» Мн | 30.10.1966 | 28 | «Зеніт» | 1:2 (1:0) | «Кайрат» | 30.10.1966 | 28 | «Шахтар» Д | 1:0 (0:0) | «Нафтовик» | 30.10.1966 | 37 | СКА (Р-н-Д) | 2:0 (2:0) | «Крила Рад» | 31.10.1966 | 35 | ЦСКА М | 1:2 (0:1) | «Локомотив» М | 01.11.1966 | 26 | «Торпедо» М | 1:2 (1:0) | «Арарат» | 03.11.1966 | 26 | «Зеніт» | 1:2 (0:2) | «Пахтакор» | 03.11.1966 | 35 | «Динамо» М | 0:0 | «Крила Рад» | 04.11.1966 | 31 | «Арарат» | 2:0 (0:0) | «Локомотив» М | 04.11.1966 | 35 | «Шахтар» Д | 2:0 (2:0) | «Динамо» Мн | 04.11.1966 | 36 | «Чорноморець» Од | 0:1 (0:1) | СКА (Р-н-Д) | 04.11.1966 | 38 | «Спартак» М | 1:1 (1:1) | «Динамо» Тб | 05.11.1966 | 29 | ЦСКА М | 0:2 (0:2) | «Торпедо» К | 06.11.1966 | 36 | «Динамо» М | 2:0 (1:0) | «Зеніт» | 08.11.1966 | 33 | «Локомотив» М | 1:2 (0:1) | СКА (Р-н-Д) | 08.11.1966 | 36 | «Нафтовик» | 3:2 (0:2) | СКА Од. | 08.11.1966 | 37 | «Динамо» Тб | 1:0 (0:0) | «Шахтар» Д | 09.11.1966 | 21 | «Чорноморець» Од | 2:1 (2:0) | «Арарат» | 10.11.1966 | 27 | ЦСКА М | 2:0 (1:0) | «Кайрат» | 10.11.1966 | 36 | «Пахтакор» | 0:0 | «Крила Рад» | 12.11.1966 | 35 | «Динамо» К | 1:0 (1:0) | «Арарат» | 13.11.1966 | 26 | «Шахтар» Д | 1:2 (0:1) | «Спартак» М | 13.11.1966 | 32 | «Торпедо» К | 0:0 | СКА (Р-н-Д) | 13.11.1966 | 33 | «Динамо» Тб | 1:1 (0:0) | «Чорноморець» Од | 13.11.1966 | 34 | «Динамо» М | 0:0 | СКА Од. | 13.11.1966 | 38 | «Торпедо» М | 3:0 (1:0) | «Кайрат» | 16.11.1966 | 21 | «Динамо» К | 1:2 (1:2) | «Нафтовик» | 16.11.1966 | 23 | «Пахтакор» | 1:1 (1:1) | «Динамо» М | 16.11.1966 | 34 | «Крила Рад» | 0:0 | ЦСКА М | 17.11.1966 | 24 | «Арарат» | 2:0 (2:0) | «Шахтар» Д | 17.11.1966 | 31 | СКА (Р-н-Д) | 2:1 (1:0) | «Торпедо» М | 17.11.1966 | 34 | «Торпедо» К | 0:1 (0:1) | «Чорноморець» Од | 18.11.1966 | 33 | «Спартак» М | 1:1 (0:0) | СКА Од. | 19.11.1966 | 21 | «Кайрат» | 1:1 (0:1) | «Локомотив» М | 20.11.1966 | 30 | ЦСКА М | 1:2 (1:2) | «Динамо» Мн | 20.11.1966 | 32 | «Пахтакор» | 0:1 (0:0) | «Динамо» К | 20.11.1966 | 38 | «Динамо» М | 1:1 (0:0) | «Торпедо» К | 21.11.1966 | 35 | «Динамо» Тб | 0:0 | «Торпедо» М | 22.11.1966 | 23 | «Кайрат» | 1:2 (0:0) | «Спартак» М | 24.11.1966 | 20 | «Нафтовик» | 0:0 | ЦСКА М | 25.11.1966 | 30 | «Пахтакор» | 1:2 (0:1) | «Спартак» М | 25.11.1966 | 37 | «Торпедо» К | 0:0 | «Динамо» К | 26.11.1966 | 38 | СКА Од. | 0:0 | «Шахтар» Д | 27.11.1966 | 25 | «Торпедо» К | 4:2 (2:0) | «Торпедо» М | 27.11.1966 | 34 | «Динамо» Тб | 3:1 (2:0) | «Динамо» К | 30.11.1966 | 27 | «Торпедо» М | 1:1 (0:1) | «Пахтакор» | 30.11.1966 | 28 | «Торпедо» К | 3:3 (0:0) | «Динамо» Тб | 30.11.1966 | 30 | СКА Од. | 0:2 (0:2) | «Динамо» К | 30.11.1966 | 37 | «Нафтовик» | 3:0 (2:0) | «Спартак» М | |
Бомбардири
Тренери
Список старших тренерів, які очолювали команди першої групи протягом турніру:
Ігри, голи
Чотирнадцять футболістів брали участь у всіх матчах першості:
У чемпіонаті брали участь чотири українські команди. Нижче наведений список гравців, які виходили на поле і забивали м'ячі у ворота суперників.
|
|
1. «Динамо» (Київ) |
Воротарі: | Євген Рудаков (29), Віктор Банніков (7). |
Захисники: | Василь Турянчик (36, 1), Володимир Щегольков (34, 1), Вадим Соснихін (34), Леонід Островський (26), Сергій Круликовський (13), Володимир Левченко (12), Борис Сорока (1). |
Півзахисники: | Федір Медвідь (35, 3), Андрій Біба (35, 11), Володимир Мунтян (26, 8), Йожеф Сабо (14, 3). |
Нападники: | Анатолій Бишовець (32, 19), Віталій Хмельницький (31, 8), Валерій Поркуян (20, 7), Анатолій Пузач (18, 1), Віктор Серебряников (15, 2). |
Старший тренер: Віктор Маслов. Тренери: Михайло Коман, Віктор Терентьєв. |
|
|
10. «Шахтар» (Донецьк) |
Воротарі: | Юрій Коротких (32), Олександр Говоров (11). |
Захисники: | Володимир Сальков (33), Анатолій Зима (26), Олексій Дрозденко (20), Юрій Губич (20), Микола Головко (17), Віктор Зубков (12), Віктор Носов (7), Валерій Юдін (2). |
Півзахисники: | Володимир Сорокін (36, 2), Віталій Бардешин (29), Дмитро Мізерний (20, 1), Павло Адамов (14, 2), Валерій Яремченко (2). |
Нападники: | Станіслав Євсеєнко (32, 8), Анатолій Пилипчук (32, 4), Антанас Станкявічюс (28, 5), Юрій Ананченко (19, 4), Валерій Фадєєв (15, 2), Василь Мілес (8, 1), Іван Панін (5, 1), Василь Босий (5), Віктор Орлов (4, 1), Володимир Шевлюк (1), Гіві Лабадзе (1). |
Старший тренер: Олег Ошенков. Тренери: Валентин Сапронов, Іван Бобошко. |
|
|
14. «Чорноморець» (Одеса) |
Воротарі: | Олександр Ярчук (34), Костянтин Уралець (2). |
Захисники: | Петро Цунін (36), В'ячеслав Архипенко (31), Олексій Солодкий (27), Петро Найда (12), Юрій Заболотний (12), Олексій Попичко (8). |
Півзахисники: | Віталій Сиром'ятников (32), Володимир Дерябін (28, 3), Віктор Мірошин (24), Олександр Кафаджі (4), Олександр Авер'янов (2). |
Нападники: | Василь Москаленко (35, 10), Олег Базилевич (35, 6), Валерій Лобановський (31, 5), Володимир Сак (23, 1), Валерій Бокатов (14, 2), Анатолій Коршунов (13, 2), Сергій Звенигородський (12), Віктор Каневський (5). |
Старший тренер: Юрій Войнов. Начальник команди: Матвій Черкаський. Тренер: Станіслав Шмерлін. |
|
|
19. СКА (Одеса) |
Воротарі: | Пилип Гришков (18), Анатолій Каракозов (11), Борис Разинський (7). |
Захисники: | Аркадій Захаров (35), Валерій Колбасюк (28), Валерій Захаров (20), Анатолій Грибенник (17), Віктор Манзійчук (17), Валерій Осипов (15), Едуард Дубинський (14, 1), Юрій Лукащук (5), Едуард Сафарян (2), Едуард Масловський (1), Олександр Ароненко (1). |
Півзахисники: | Аркадій Панов (34, 1), Віталій Горбач (23), Валерій Шведюк (21), Федір Варга (16), Євген Полянський (2). |
Нападники: | Анатолій Просиков (29, 2), Євген Сатаєв (28), Яків Немировський (24, 3), В'ячеслав Спиридонов (20, 2), Герман Апухтін (13, 3), Іраклій Петров (11), Олег Коротков (10, 1), Віктор Котиченко (10), Віктор Пригорко (9, 2), Віктор Росс (1). |
Старший тренер: Олексій Мамикін. Тренер: Володимир Шемельов. |
Список 33-х
|
|
№ 1 | Лев Яшин («Динамо» М), Володимир Пономарьов, Альберт Шестерньов (обидва — ЦСКА), Василь Турянчик («Динамо» К), Василь Данилов («Зеніт»), Йожеф Сабо, Федір Медвідь (обидва — «Динамо» К), Ігор Численко («Динамо» М), Анатолій Бишовець, Андрій Біба (обидва — «Динамо» К), Геннадій Матвєєв (СКА Р/Д). |
№ 2 | Анзор Кавазашвілі («Торпедо» М), Віктор Гетманов (СКА Р/Д), Вадим Соснихін («Динамо» К), Муртаз Хурцилава («Динамо» Тб), Дмитро Багрич (ЦСКА), Валерій Воронін, Олександр Леньов (обидва — «Торпедо» М), Валерій Поркуян («Динамо» К), Едуард Стрєльцов («Торпедо» М), Анатолій Банішевський («Нафтовик»), Ілля Датунашвілі («Динамо» Тб). |
№ 3 | Юрій Пшеничников («Пахтакор»), В'ячеслав Андреюк («Торпедо» М), Валентин Афонін (СКА Р/Д), Віктор Анічкін («Динамо» М), Леонід Островський («Динамо» К), Георгій Січінава («Динамо» Тб), Володимир Мунтян («Динамо» К), Казбек Туаєв («Нафтовик») Микола Осянін («Спартак» М), Олег Копаєв (СКА Р/Д), Віталій Хмельницький («Динамо» К). |
Посилання
- Календар ігор (рос.)
- На www.rsssf.com (англ.)
- Результати на WildStat.ru (рос.)
- Пирогов Б.А. Футбол. — М.: Советский спорт, 1995.- 512с.: ил.-ISBN 5-85009-446-6
Сезони вищого дивізіону чемпіонату СРСР з футболу
Група «А» | 1936 (в) · 1936 (o) · 1937 · 1938 · 1939 · 1940 · 1941 |
---|
Перша група | 1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 |
---|
Клас «А» | 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 |
---|
Клас «А», перша група | 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 |
---|
Клас «А», вища група | 1970 |
---|
Вища ліга | 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 (в) · 1976 (о) · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 |
---|
|
Європейський футбол 1966—1967 |
---|
|
Національні чемпіонати | |
---|
Національні кубки | Австрія • Англія • Бельгія • Болгарія • Греція • Данія • Ізраїль • Ірландія • Ісландія • Іспанія • Італія • Кіпр • Ліхтенштейн • Люксембург • Мальта • Нідерланди • Німеччина (НДР, ФРН) • Норвегія • Північна Ірландія • Польща • Португалія • Румунія • Сан-Марино • СРСР • Туреччина • Угорщина • Уельс • Фарерські острови • Фінляндія • Франція • Чехословаччина • Швейцарія • Шотландія • Югославія |
---|
Кубки національних ліг | |
---|
Національні суперкубки | |
---|
Єврокубки | |
---|