Футбол на літніх Олімпійських іграх 1972
Деталі турніру | |
---|---|
Господар | ФРН |
Дата | 27 серпня - 10 вересня |
Кількість команд | 16 (з 5 конфедерацій) |
Стадіони | 6 (6 міст) |
Призери | |
Переможець | Польща |
Фіналіст | Угорщина |
3-тє місце | НДР СРСР |
Статистика турніру | |
Матчів зіграно | 38 |
Голів забито | 135 (3.55 за матч) |
← 1968 1976 → |
Футбольний турнір на XX Літніх Олімпійських іграх проходив з 27 серпня по 10 вересня 1972 року. Фінальні змагання з футболу на літніх Олімпійських іграх проходили на стадіонах у Мюнхена, Аугсбурга, Інгольштадта, Нюрнберга, Пассау, Регенсбурга.
На Олімпіаду до Мюнхена прибула збірна з футболу СРСР в складі якої було багато футболістів з України, що посіла третє місце. Бронзові нагороди Олімпіади виграли українські футболісти: Олег Блохін, Юрій Істомін, Віктор Колотов, Євген Рудаков, Вячеслав Семенов, Володимир Капличний, Йожеф Сабо, Володимир Онищенко, Володимир Пільгуй, Анатолій Куксов, Юрій Єлісеєв.
Учасники
Перший раунд
Група A
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ФРН | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 0 | +13 | 6 | Плей-оф |
2 | Марокко | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 3 | +3 | 3 | |
3 | Малайзія | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 9 | −6 | 2 | |
4 | США | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 10 | −10 | 1 |
Джерело: RSSSF Summary
Група B
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | СРСР | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 | 6 | Плей-оф |
2 | Мексика | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 4 | −1 | 4 | |
3 | Бірма | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 2 | |
4 | Судан | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | −4 | 0 |
Джерело: RSSSF Summary
Група C
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Угорщина | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 2 | +7 | 5 | Плей-оф |
2 | Данія | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 4 | +3 | 4 | |
3 | Іран | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 9 | −8 | 2 | |
4 | Бразилія | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | −2 | 1 |
Джерело: RSSSF Summary
Група D
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Польща | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 2 | +9 | 6 | Плей-оф |
2 | НДР | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 3 | +8 | 4 | |
3 | Колумбія | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 12 | −7 | 2 | |
4 | Гана | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | −10 | 0 |
Джерело: RSSSF Summary
Другий раунд
Група 1
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Угорщина | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 1 | +7 | 6 | Кваліфікація да фінального етапу |
2 | НДР | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 4 | +6 | 4 | |
3 | ФРН | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | −4 | 1 | |
4 | Мексика | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 10 | −9 | 1 |
Джерело: RSSSF Summary
Група 2
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Польща | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 5 | Кваліфікація да фінального етапу |
2 | СРСР | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 2 | +6 | 4 | |
3 | Данія | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 6 | −2 | 3 | |
4 | Марокко | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | −10 | 0 |
Джерело: RSSSF Summary
Фінал
Польща | Угорщина |
Хуберт Костка, Збіґнєв Ґут, Єжи Ґорґонь, Зиґмунт Анчок, Леслав Цмікевич, Зиґмунт Мащик, Єжи Краска[en], Казімєж Дейна (Ришард Шимчак), Зиґфрид Шолтисік, Влодзімеж Любанський, Роберт Ґадоха | Іштван Ґеці, Петер Вепі, Міклош Панчич, Петер Юхас, Лайош Суч, Міхай Козма, Антал Дунаї (Кальман Тот), Лайош Кю (Лайош Кочиш), Бела Вараді, Еде Дунаї, Ласло Балінт |
Медалісти
2 місце Угорщина. | Олімпійські чемпіони Польща 1 титул | 3 місце НДР та СРСР (медалі вручено обидвом) |
Посилання
- Статистика турніру на сайті ФІФА (англ.)
- RSSSF
- п
- о
- р
Париж 1900 · Сент-Луїс 1904 · Афіни 1906¹ · Лондон 1908 · Стокгольм 1912 · Антверпен 1920 · Париж 1924 · Амстердам 1928 · Берлін 1936 · Лондон 1948 · Гельсінкі 1952 · Мельбурн 1956 · Рим 1960 · Токіо 1964 · Мехіко 1968 · Мюнхен 1972 · Монреаль 1976 · Москва 1980 · Лос-Анжелес 1984 · Сеул 1988 · Барселона 1992 · Атланта 1996 · Сідней 2000 · Афіни 2004 · Пекін 2008 · Лондон 2012 · Ріо-де-Жанейро 2016 · Токіо 2020 · Париж 2024
¹ неофіційні ігри, які не визнаються Міжнародним Олімпійським комітетом (МОК).