Ліга націй УЄФА 2022—2023 (Ліга C)
Деталі турніру | |
---|---|
Дата | 2 червня — 27 вересня 2022 (групові етапи) 21-23 березня— 24-26 березня 2024 (плей-оф за виживання) |
Кількість команд | 16 |
Підвищилися | |
Вибули | |
Статистика турніру | |
Матчів зіграно | 50 |
Голів забито | 129 (2.58 за гру) |
Відвідуваність | 502 787 (10 056 за матч) |
Найкращий бомбардир |
|
← 2020—2021 2024—2025 → |
Ліга націй УЄФА 2022—2023 — Ліга C (англ. 2022–23 UEFA Nations League C) — третій дивізіон Ліги націй УЄФА 2022—2023, що пройшов у 2022—2023 роках за участю чоловічих збірних команд 16 членів асоціацій УЄФА. Груповий етап пройшов з 2 червня по 27 вересня 2022 року, а 21–26 березня 2024 року відбувся плей-оф за виживання в Лізі C.
Формат
Формат Ліги C залишився незмінним з попереднього сезону.[1] 16 команд (місця з 33 по 48 в списку учасників Ліги націй 2022—23, 8 команди, що посіли місця з 27 по 44, 2 команди серед тих, які посіли місця з 45 по 48 та 2 команди, які посіли місця з 49 по 50) будуть поділені на 4 групи по 4 команди кожна. Кожна команда грає 6 матчів (вдома та на виїзді з кожною командою в своїй групі). Команди грають подвійні тури (по 2 матчі поспіль) у червні та вересні. Переможець кожної групи отримує підвищення до Ліги B Ліги націй 2024-25, а команди, що посіли 4-е місце, потрапляють до плей-оф за виживання в Лізі C.[2]
Учасники
Зміни в списку учасників
Після сезону 2020–21 в Лізі C відбулися наступні зміни:
| ||||
|
Жеребкування
Для жеребкування команди було поділено на кошики на основі загального рейтингу Ліги націй 2020-21.[3]
|
|
|
|
Жеребкування групових етапів відбулося 16 грудня 2021 о 19:00 (18:00 CET) у Монтре.[4][5]
Групи
17 грудня 2021, наступного дня після жеребкування, УЄФА затвердили календар групового етапу.[6]
Час вказано в EEST (київський час). Місцевий час, якщо відрізняється, вказано в дужках.
Група 1
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Туреччина (P) | 6 | 4 | 1 | 1 | 18 | 5 | +13 | 13 | Вихід у Лігу B | — | 3:3 | 4:0 | 2:0 | |
2 | Люксембург | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 7 | +2 | 11 | 0:2 | — | 2:2 | 1:0 | ||
3 | Фарерські острови | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 10 | −3 | 8 | 2:1 | 0:1 | — | 2:1 | ||
4 | Литва (Q) | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 14 | −12 | 1 | Участь у плей-оф за виживання | 0:6 | 0:2 | 1:1 | — |
Правила розподілу місць у групі: Правила розподілу місць
(P) Підвищилися; (Q) Кваліфікувалися до зазначеної фази.
Матчі |
---|
|
Група 2
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Греція (P) | 6 | 5 | 0 | 1 | 10 | 2 | +8 | 15 | Вихід у Лігу B | — | 2:0 | 3:1 | 3:0 | |
2 | Косово | 6 | 3 | 0 | 3 | 11 | 8 | +3 | 9 | 0:1 | — | 3:2 | 5:1 | ||
3 | Північна Ірландія | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 10 | −3 | 5 | 0:1 | 2:1 | — | 2:2 | ||
4 | Кіпр | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 12 | −8 | 5 | 1:0 | 0:2 | 0:0 | — |
Матчі |
---|
|
Група 3
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Казахстан (P) | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 6 | +2 | 13 | Вихід у Лігу B | — | 2:0 | 2:1 | 2:1 | |
2 | Азербайджан | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 4 | +3 | 10 | 3:0 | — | 0:1 | 2:0 | ||
3 | Словаччина | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 6 | −1 | 7 | 0:1 | 1:2 | — | 1:1 | ||
4 | Білорусь | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 7 | −4 | 3 | 1:1 | 0:0 | 0:1 | — |
Матчі |
---|
|
Група 4
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Грузія (P) | 6 | 5 | 1 | 0 | 16 | 3 | +13 | 16 | Вихід у Лігу B | — | 0:0 | 2:0 | 4:0 | |
2 | Болгарія | 6 | 2 | 3 | 1 | 10 | 8 | +2 | 9 | 2:5 | — | 1:1 | 5:1 | ||
3 | Північна Македонія | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 7 | 0 | 7 | 0:3 | 0:1 | — | 4:0 | ||
4 | Гібралтар (Q) | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 18 | −15 | 1 | Участь у плей-оф за виживання | 1:2 | 1:1 | 0:2 | — |
Правила розподілу місць у групі: Правила розподілу місць
(P) Підвищилися; (Q) Кваліфікувалися до зазначеної фази.
Матчі | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Рейтинг 4-х місць
Поз | Груп | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C2 | Кіпр | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 12 | −8 | 5 | |
2 | C3 | Білорусь | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 7 | −4 | 3 | |
3 | C1 | Литва (Q) | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 14 | −12 | 1 | Участь у плей-оф за виживання |
4 | C4 | Гібралтар (Q) | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 18 | −15 | 1 |
Правила розподілу місць у групі: Правила розподілу місць
(Q) Кваліфікувалися до зазначеної фази.
Плей-оф за виживання
Дві найгірші команди Ліги C, які посіли четверті місця, візьмуть участь у плей-оф за виживання, в якому визначиться команда, яка буде понижена до Ліги D. Команда, що знаходиться вище в рейтингу, грає матч-відповідь вдома.[2]
Час вказано в EET/EEST,[поз 3] (місцевий час, якщо відрізняється, вказано в дужках).
Результати
Команда 1 | Заг. | Команда 2 | 1-й матч | 2-й матч |
---|---|---|---|---|
Гібралтар | 0:2 | Литва | 0:1 | 0:1 |
Матчі
Найкращі бомбардири
Протягом турніру було забито 127 голів у 48 матчах, з середнім показником 2.65 голів за матч
5 голів
4 голи
3 голи
- Кирил Десподов
- Анастасіос Бакасетас
- Абат Аймбетов
- Данел Сінані
2 голи
- Іліян Стефанов
- Петрос Манталос
- Буду Зівзівадзе
- Валерій Казаїшвілі
- Шейн Лейвері
- Андронікос Какулліс
- Еніс Барді
- Халіл Дервішоглу
- Догукан Сінік
- Хакан Чалханоглу
- Ченгіз Юндер
- Якуп Андреасен
- Йоаннес Б'ярталід
- Вілйормур Давідсен
1 гол
- Ренат Дадашов
- Махір Емрелі
- Анатолій Нурієв
- Филип Озобич
- Ходжат Хагверді
- Раміль Шейдаєв
- Іван Бахар
- Владислав Малькевич
- Павєл Савіцкі
- Валентин Антов
- Атанас Ілієв
- Радослав Кірілов
- Георгі Мінчев
- Марин Петков
- Ліам Волкер
- Луі Еннслі
- Рой Чиполіна
- Дімітріс Лімніос
- Йоргос Масурас
- Вангеліс Павлідіс
- Дімітриос Пелкас
- Йоргос Якумакіс
- Зуріко Давіташвілі
- Гурам Кашія
- Отар Кітеішвілі
- Жорж Мікаутадзе
- Георгій Цітаішвілі
- Деніел Баллард
- Джонні Еванс
- Джош Магенніс
- Патрік Макнейр
- Гевін Уайт
- Ельхан Астанов
- Ян Вороговський
- Михайло Габишев
- Аслан Дарабаєв
- Бахтияр Зайнутдінов
- Валентен Роберж
- Марінос Ционіс
- Валон Беріша
- Зюмер Бютюкі
- Едон Жегрова
- Флорент Муслія
- Ельбасан Рашані
- Донат Ррудгані
- Викінтас Сливка
- Федір Черних
- Леандру Баррейру
- Марвін Мартінс
- Боян Міовський
- Бобан Николов
- Милан Ристовський
- Дарко Чурлінов
- Матуш Беро
- Владімір Вайсс
- Адам Зреляк
- Ерік Їрка
- Томаш Суслов
- Каан Айхан
- Юнус Акгюн
- Сердар Гюрлер
- Меріх Демірал
- Ісмаїл Юксек
- Йоан Сімун Едмундссон
1 автогол
- Андреа Христов (проти Грузії)
- Грем Торілья (проти Пн. Македонія)
- Олександр Марочкин (проти Азербайджану)
- Максім Шано (проти Туреччини)
- Боян Міовський (проти Грузії)
Загальний рейтинг
Рей | Груп | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
33 | C4 | Грузія | 6 | 5 | 1 | 0 | 16 | 3 | +13 | 16 |
34 | C2 | Греція | 6 | 5 | 0 | 1 | 10 | 2 | +8 | 15 |
35 | C1 | Туреччина | 6 | 4 | 1 | 1 | 18 | 5 | +13 | 13 |
36 | C3 | Казахстан | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 6 | +2 | 13 |
37 | C1 | Люксембург | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 7 | +2 | 11 |
38 | C3 | Азербайджан | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 4 | +3 | 10 |
39 | C2 | Косово | 6 | 3 | 0 | 3 | 11 | 8 | +3 | 9 |
40 | C4 | Болгарія | 6 | 2 | 3 | 1 | 10 | 8 | +2 | 9 |
41 | C1 | Фарерські острови | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 10 | −3 | 8 |
42 | C4 | Північна Македонія | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 7 | 0 | 7 |
43 | C3 | Словаччина | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 6 | −1 | 7 |
44 | C2 | Північна Ірландія | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 10 | −3 | 5 |
45 | C2 | Кіпр | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 12 | −8 | 5 |
46 | C3 | Білорусь | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 7 | −4 | 3 |
47 | C1 | Литва | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 14 | −12 | 1 |
48 | C4 | Гібралтар | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 18 | −15 | 1 |
Правила розподілу місць у групі: Правила розподілу місць
Дисциплінарні покарання
Показник фейр-плей використовується як один з критеріїв визначення місць команд у таблиці. Показник базується на отриманих у матчах дисциплінарних покараннях (жовті та червоні картки) та розраховується наступним чином:
- жовта картка = 1 бал
- червона картка (як результат другої жовтої) = 3 бали
- пряма червона картка = 3 бали
- пряма червона після жовтої картки = 4 бали
До гравця може застосовуватися не більше ніж одне з вищевказаних покарань за один матч.
Гр. | Команда | Матч 1 | Матч 2 | Матч 3 | Матч 4 | Матч 5 | Матч 6 | Бали |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
C1 | Туреччина |
|
|
|
| 6 | ||
C1 | Люксембург |
|
|
|
|
| 9 | |
C1 | Фарерські острови |
|
|
|
| 15 | ||
C1 | Литва |
|
|
|
|
|
| 25 |
C2 | Кіпр |
|
|
|
|
|
| 6 |
C2 | Північна Ірландія |
|
|
|
|
| 9 | |
C2 | Греція |
|
|
|
|
|
| 11 |
C2 | Косово |
|
|
|
|
|
| 18 |
C3 | Білорусь |
|
|
|
|
| 14 | |
C3 | Азербайджан |
|
|
|
|
|
| 17 |
C3 | Словаччина |
|
|
|
|
|
| 19 |
C3 | Казахстан |
|
|
|
|
|
| 22 |
C4 | Грузія |
|
|
|
|
| 10 | |
C4 | Гібралтар |
|
|
|
| 13 | ||
C4 | Болгарія |
|
|
|
|
| 15 | |
C4 | Північна Македонія |
|
|
|
|
|
| 15 |
Див. також
- Ліга A
- Ліга B
- Ліга D
Позначки
- ↑ а б в Через використання території Білорусі у расійському вторгненні в Україну, УЄФА зобов'язали білоруські команди проводити домашні матчі на нейтральному полі та без глядачів до подальших повідомлень.[7][8]
- ↑ Уряд Словаччини не дозволив Білорусі потрапити на територію країни через їх участь у расійському вторгненні в Україну. В результаті матч було перенесено на нейтральне поле.
- ↑ Для першого матчу (21 березня 2024) в EET (UTC+1), а для матчу-відповіді (26 березня 2024) — в EEST (UTC+3)
- ↑ Домашні матчі Гібралтару пройдуть на стадіоні Ештадіу Алгарве у Фару (Португалія), оскільки їх стадіон — Вікторія у Гібралтарі — на реконструкції.[9]
Примітки
- ↑ (англ.)
- ↑ а б Regulations of the UEFA Nations League, 2022/23 [Регламент Ліги націй УЄФА, 2022/23] (PDF). UEFA.com. Унія Європейських Футбольних Асоціацій. 22 вересня 2021. Архів (PDF) оригіналу за 27 вересня 2021. Процитовано 19 жовтня 2021. (англ.)
- ↑ 2022/23 UEFA Nations League opening draw: all you need to know [Перше жеребкування Ліги націй УЄФА 2022/23: все, що вам потрібно знати]. UEFA.com. Унія Європейських Футбольних Асоціацій. 30 листопада 2021. Архів оригіналу за 16 грудня 2021. Процитовано 13 грудня 2021. (англ.)
- ↑ League Phase Draw [Жеребкування групових етапів]. UEFA.com. Унія Європейських Футбольних Асоціацій. Архів оригіналу за 13 грудня 2021. Процитовано 13 грудня 2021. (англ.)
- ↑ 2022/23 UEFA Nations League – league phase draw procedure [Ліга націй УЄФА 2022/23 – процедура жеребкування групового етапу]. вересень 2021.
{{cite book}}
: Проігноровано|work=
(довідка) (англ.) - ↑ 2022/23 Nations League: all the fixtures [Ліга націй УЄФА 2022/23: розклад усіх матчів]. Унія Європейських Футбольних Асоціацій. 17 грудня 2021. Архів оригіналу за 17 грудня 2021. Процитовано 17 грудня 2021. (англ.)
- ↑ Belarus teams to play on neutral ground in UEFA competitions [Команди з білорусі будуть грати на нейтральних стадіонах у змаганнях УЄФА]. UEFA.com. Унія Європейських Футбольних Асоціацій. 3 березня 2022. Архів оригіналу за 3 березня 2022. Процитовано 2 червня 2022. (англ.)
- ↑ УЄФА зобов'язала Білорусь проводити домашні матчі на нейтральному полі. Suspilne.media. UA:Суспільне. 3 березня 2022. Архів оригіналу за 2 червня 2022. Процитовано 2 червня 2022.
- ↑ Gibraltar's Home international matches to be played in Faro, Portugal as from March 2023 [Домашні міжнародні матчі Гібралтару пройлуть у Фару, Португалія починаючи з березня 2023]. Футбольна асоціація Гібралтару. 13 жовтня 2022. Архів оригіналу за 19 жовтня 2022. Процитовано 20 березня 2023.
Посилання
- Офіційний сайт (англ.)
- п
- о
- р
Турніри | |
---|---|
Фінальні матчі |