2021 Okçuluk Dünya Kupası
2021 Okçuluk Dünya Kupası | |||
---|---|---|---|
Açılış seremonisi | 19 Nisan 2021 | ||
Kapanış seremonisi | 30 Eylül 2021 | ||
|
2021 Okçuluk Dünya Kupası, sponsorluk nedeniyle Hyundai Okçuluk Dünya Kupası olarak da bilinen, Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen uluslararası okçuluk yarışmasıdır. 2021 yılında 15.incisi düzenlenmiştir. 2021 Dünya Kupası dört etkinlikten oluşuyor ve 19 Nisan - 30 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.[1]
Takvim
Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından açıklanan 2021 Dünya Kupası takvimi:
Aşama | Tarih | Yer | Ref. |
---|---|---|---|
1 | 19-25 Nisan | Guatemala Guatemala | [2] |
2 | 17-23 Mayıs | İsviçre Lozan | [3] |
3 | 21-27 Haziran | Fransa Paris | [4] |
4 | 29-30 Eylül | ABD Yankton | [5] |
Sonuçlar
Klasik yay
Erkekler bireysel
Aşama | Yer | |||
---|---|---|---|---|
1 | Guatemala Guatemala | Atanu Das | Daniel Castro | Ángel Alvarado |
2 | İsviçre Lozan | Brady Ellison | Maximilian Weckmüller | Yun Sanchez |
3 | Fransa Paris | Brady Ellison | Jack Williams | Federico Musolesi |
Dünya Kupası Finali | ||||
4 | ABD Yankton | Jack Williams | Brady Ellison | Mete Gazoz |
Erkekler takım
Aşama | Yer | |||
---|---|---|---|---|
1 | Guatemala Guatemala | İspanya Miguel Alvariño Daniel Castro Pablo Acha | ABD Brady Ellison Josef Scarboro Matthew Requa | Almanya Florian Unruh Maximilian Weckmüller Christoph Breitbach |
2 | İsviçre Lozan | Almanya Florian Unruh Maximilian Weckmüller Johannes Maier | İspanya Miguel Alvariño Daniel Castro Pablo Acha | İtalya Mauro Nespoli Alessandro Paoli Federico Musolesi |
3 | Fransa Paris | Almanya Moritz Wieser Maximilian Weckmüller Florian Unruh | Belçika Senna Roos Jarno De Smedt Ben Adriaensen | Fransa Thomas Chirault Pierre Plihon Jean-Charles Valladont |
Kadınlar bireysel
Aşama | Yer | |||
---|---|---|---|---|
1 | Guatemala Guatemala | Deepika Kumari | Mackenzie Brown | Alejandra Valencia |
2 | İsviçre Lozan | Svetlana Gomboyeva | Kseniya Perova | Audrey Adiceom |
3 | Fransa Paris | Deepika Kumari | Yelena Osipova | Mackenzie Brown |
Dünya Kupası Finali | ||||
4 | ABD Yankton | Lisa Unruh | Elena Osipova | Michelle Kroppen |
Kadınlar takım
Aşama | Yer | |||
---|---|---|---|---|
1 | Guatemala Guatemala | Hindistan Komalika Bari Ankita Bhakat Deepika Kumari | Meksika Aída Román Alejandra Valencia Ana Paula Vázquez | Almanya Michelle Kroppen Elisa Tartler Lisa Unruh |
2 | İsviçre Lozan | İtalya Tatiana Andreoli Lucilla Boari Chiara Rebagliati | Meksika Aída Román Alejandra Valencia Ana Paula Vázquez | Rusya Svetlana Gomboyeva Yelena Osipova İnna Stepanova |
3 | Fransa Paris | Hindistan Komalika Bari Ankita Bhakat Deepika Kumari | Meksika Aída Román Alejandra Valencia Ana Paula Vázquez | Fransa Audrey Adiceom Lisa Barbelin Angéline Cohendet |
Karma takım
Aşama | Yer | |||
---|---|---|---|---|
1 | Guatemala Guatemala | Meksika Ana Paula Vázquez Ángel Alvarado | Almanya Lisa Unruh Florian Unruh | Hindistan Ankita Bhakat Atanu Das |
2 | İsviçre Lozan | Hollanda Gabriela Schloesser Sjef van den Berg | Bangladeş Diya Siddique Md Ruman Shana | Meksika Alejandra Valencia Luis Álvarez |
3 | Fransa Paris | Hindistan Deepika Kumari Atanu Das | Hollanda Gabriela Schloesser Sjef van den Berg | Meksika Alejandra Valencia Luis Álvarez |
Makaralı yay
Erkekler bireysel
Aşama | Yer | |||
---|---|---|---|---|
1 | Guatemala Guatemala | Braden Gellenthien | Mike Schloesser | Kris Schaff |
2 | İsviçre Lozan | Mike Schloesser | Federico Pagnoni | Adrien Gontier |
3 | Fransa Paris | Abhishek Verma | Kris Schaff | Mike Schloesser |
Dünya Kupası Finali | ||||
4 | ABD Yankton | Mike Schloesser | Braden Gellenthien | Kris Schaff |
Erkekler takım
Aşama | Yer | |||
---|---|---|---|---|
1 | Guatemala Guatemala | Meksika Miguel Becerra Antonio Hidalgo Uriel Olvera | Kolombiya Pablo Gómez Zuluaga Juan Fernando Bonilla Daniel Muñoz | ABD Braden Gellenthien Kris Schaff Reo Wilde |
2 | İsviçre Lozan | Türkiye Evren Çağıran Yakup Yıldız Furkan Oruç | Hollanda Mike Schloesser Max Verwoerdt Sil Pater | İtalya Marco Bruno Federico Pagnoni Sergio Pagni |
3 | Fransa Paris | Danimarka Martin Damsbo Mathias Fullerton Stephan Hansen | ABD Braden Gellenthien James Lutz Kris Schaff | Fransa Jean-Philippe Boulch Nicolas Girard Adrien Gontier |
Kadınlar bireysel
Aşama | Yer | |||
---|---|---|---|---|
1 | Guatemala Guatemala | Nora Valdez | Tanja Gellenthien | Savannah Vanderwier |
2 | İsviçre Lozan | Tanja Gellenthien | Andrea Marcos | Natalia Avdeeva |
3 | Fransa Paris | Sara López | Alejandra Usquiano | Toja Ellison |
Dünya Kupası Finali | ||||
4 | Yankton | Sara López | Toja Ellison | Tanja Gellenthien |
Kadınlar takım
Aşama | Yer | |||
---|---|---|---|---|
1 | Guatemala Guatemala | ABD Paige Pearce Alexis Ruiz Linda Ochoa-Anderson | Meksika Andrea Becerra Esmeralda Sanchez Margarita Valencia | Kolombiya Alejandra Usquiano Nora Valdez Sara López |
2 | İsviçre Lozan | ABD Linda Ochoa-Anderso Paige Pearce Savannah Vanderwier | Rusya Natalya Avdeyeva Viktoriya Baljanova Arina Çerkezova | Fransa Sophie Dodemont Tiphaine Renaudin Lola Grandjean |
3 | Fransa Paris | Kolombiya Alejandra Usquiano Nora Valdez Sara López | Birleşik Krallık Ella Gibson Layla Annison Bayley Sargeant | Hollanda Sanne de Laat Martine Stas-Couwenberg Jody Vermeulen |
Karma takım
Aşama | Yer | |||
---|---|---|---|---|
1 | Guatemala Guatemala | Danimarka Tanja Gellenthien Stephan Hansen | Meksika Andrea Becerra Antonio Hidalgo | Hollanda Jody Vermeulen Mike Schloesser |
2 | İsviçre Lozan | Hollanda Jody Vermeulen Mike Schloesser | Danimarka Tanja Gellenthien Stephan Hansen | ABD Linda Ochoa-Anderson Braden Gellenthien |
3 | Fransa Paris | Rusya Yelizaveta Knyazeva Anton Bulayev | Kolombiya Alejandra Usquiano Daniel Muñoz | İtalya Paola Natale Federico Pagnoni |
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Hindistan (IND) | 7 | 0 | 1 | 8 |
2 | ABD (USA) | 6 | 7 | 6 | 19 |
3 | Hollanda (NED) | 4 | 3 | 3 | 10 |
4 | Kolombiya (COL) | 4 | 3 | 1 | 8 |
5 | Almanya (GER) | 3 | 2 | 3 | 8 |
6 | Danimarka (DEN) | 3 | 2 | 1 | 6 |
7 | Meksika (MEX) | 2 | 5 | 4 | 11 |
8 | Rusya (RUS) | 2 | 4 | 2 | 8 |
9 | İspanya (ESP) | 1 | 3 | 1 | 5 |
10 | İtalya (ITA) | 1 | 1 | 4 | 6 |
11 | Türkiye (TUR) | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Slovenya (SLO) | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Bangladeş (BAN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Belçika (BEL) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Büyük Britanya (GBR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16 | Fransa (FRA) | 0 | 0 | 6 | 6 |
Toplam (16 Ülke) | 34 | 34 | 34 | 102 |
Kaynakça
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 28 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Eylül 2021.
- ^ "GUATEMALA CITY 2021 HYUNDAI ARCHERY WORLD CUP STAGE 1". World Archery. 13 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Nisan 2021.
- ^ "LAUSANNE 2021 HYUNDAI ARCHERY WORLD CUP STAGE 2". World Archery. 13 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Nisan 2021.
- ^ "PARIS 2021 HYUNDAI ARCHERY WORLD CUP STAGE 3". World Archery. 13 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Nisan 2021.
- ^ "2021 HYUNDAI ARCHERY WORLD CUP FINAL". World Archery. 13 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Nisan 2021.
Dış bağlantılar
- Dünya Okçuluk Federasyonu sitesi 24 Kasım 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.