2018 Yaşar Doğu Turnuvası
Yaşar Doğu 2018 | |
---|---|
Ev sahibi şehir | İstanbul, Türkiye |
Tarih | 27-29 Temmuz |
Stadyum | Hasan Doğan Spor Salonu |
Şampiyonlar | |
Serbest | Amerika Birleşik Devletleri |
Kadınlar | Ukrayna |
← 2017 2019 → |
2018 Yaşar Doğu Güreş Turnuvası, 27-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Türkiye'nin İstanbul kentinde düzelenen bir güreş yarışmasıdır. 2018 yılında 46’ıncısı düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası İstanbul Hasan Doğan Spor Salonunda gerçekleştirildi.[1][2]
Bu uluslararası turnuva, hem erkek hem de kadın serbest güreş yarışmalarını içerir. Bu sıralama turu iki kez Olimpiyat Şampiyonu Yaşar Doğu onuruna yapılmaktadır.[3]
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ukrayna | 6 | 3 | 5 | 14 |
2 | İran | 3 | 3 | 0 | 6 |
3 | ABD | 3 | 1 | 2 | 6 |
4 | Azerbaycan | 2 | 4 | 5 | 11 |
5 | Hindistan | 2 | 3 | 6 | 11 |
6 | Türkiye | 1 | 2 | 7 | 10 |
7 | Almanya | 1 | 0 | 2 | 3 |
8 | Bulgaristan | 1 | 0 | 0 | 1 |
İtalya | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10 | Belarus | 0 | 1 | 4 | 5 |
11 | Tunus | 0 | 1 | 1 | 2 |
12 | Kırgızistan | 0 | 1 | 0 | 1 |
Litvanya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
14 | Kazakistan | 0 | 0 | 4 | 4 |
15 | Slovakya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Romanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (16 Ülke) | 20 | 20 | 38 | 78 |
Takım sıralaması
Sıra | Erkekler serbest | Kadınlar serbest | ||
---|---|---|---|---|
Takım | Puanlar | Takım | Puanlar | |
1 | ABD | 150 | Ukrayna | 164 |
2 | İran | 146 | Hindistan | 154 |
3 | Türkiye | 126 | Türkiye | 143 |
4 | Azerbaycan | 121 | Azerbaycan | 93 |
5 | Ukrayna | 117 | Almanya | 67 |
Madalya özeti
Erkekler serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg | Thomas Gilman | Dzmichyk Rynchynau | Süleyman Atlı |
Vicky Vicky | |||
61 kg | Mohammadbagher Yakhkeshi | Sandeep Tomar | Hasanzada Mircala |
Andrei Bekreneu | |||
65 kg | Mehran Nasiri | Ali Rahimzada | Madiyar Burkhan |
Daulet Niyazbekov | |||
70 kg | Bajrang Punia | Andriy Kvyatkovsky | Ağahüseyn Mustafayev |
Mustafa Kaya | |||
74 kg | Frank Chamizo | Jordan Burroughs | Bolat Sakayev |
Nurlan Bekzhanov | |||
79 kg | Kyle Dake | İbrahim Yusubov | Jabrayil Hasanov |
Rustam Dudaiev | |||
86 kg | David Taylor | Murad Suleymanov | Fatih Erdin |
Boris Makojev | |||
92 kg | Mohammasjavad Ebrahimizivlaei | Alireza Karimi | Ivan Yankouski |
Hajy Rajabau | |||
97 kg | Aslanbek Alborov | Mojtaba Goleij | Kyle Snyder |
Fatih Yaşarlı | |||
125 kg | Oleksandr Khotsianivskyi | Yadollah Mohebbi | Danylo Kartavyi |
Nick Gwiazdowski |
Kadınlar serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Oksana Livach | Sarra Hamdi | Georgina Suzana Seicarıu |
Ritu Phogat | |||
53 kg | Anzhela Dorogan | Aysun Erge | Khrystyna Bereza |
Seema Bisla | |||
55 kg | Pinki Pinki | Olga Shnaider | Siwar Bousetta |
Nurufe Duman | |||
57 kg | Iryna Chykhradze | Pooja Dhanda | Tetyana Kit |
Alyona Kolesnik | |||
59 kg | Olena Kremzer | Sofiia Bodnar | Sangeeta Ballal |
Yuliya Pisarenka | |||
62 kg | Taybe Yusein | Aisuluu Tynybekova | Sarita Mor |
Luisa Niemesch | |||
65 kg | Ilona Prokopevniuk | Irina Netreba | Maria Ilchyshyn |
Geeta Phogat | |||
68 kg | Alla Belinska | Danute Domikaityte | Anna Schell |
72 kg | Beste Altuğ | Rajni Rajni | Neslihan Ulusoy |
76 kg | Aline Rotter-Focken | Yasemin Adar | Sabira Aliyeva |
Mehtap Gültekin |
Katılımcı Ülkeler
25 ülkeden 237 güreşçi katıldı.
- Azerbaycan (22)
- Belarus (21)
- Bulgaristan (4)
- Gürcistan (1)
- Almanya (5)
- Macaristan (1)
- Hindistan (26)
- İran (11)
- Irak (6)
- İtalya (1)
- Kazakistan (27)
- Kırgızistan (1)
- Litvanya (1)
- Moldova (2)
- Moğolistan (1)
- Hollanda (1)
- Romanya (1)
- Rusya (2)
- Slovakya (1)
- Tacikistan (1)
- Türkmenistan (2)
- Tunus (6)
- Türkiye (53)
- Ukrayna (30)
- ABD (10)
Sıralama turları
2018 Sıralama turları takvimi:[4]
- 1. Sıralama turu: 25-26 Ocak, İran, Mahşehr ⇒ 2018 Takhti Cup (GR)
- 2. Sıralama turu: 26-28 Ocak, Rusya, Krasnoyarsk ⇒ 2018 Grand Prix Ivan Yarygin Turnuvası (FS)
- 3. Sıralama turu: 15-23 Şubat, Küba, Havana ⇒ 2018 Granma y Cerro Pelado (FS,WW,GR)
- 4. Sıralama turu: 16-18 Şubat, İsveç, Klippan ⇒ 2018 Klippan Lady Open (WW)
- 5. Sıralama turu: 9-10 Haziran, Moğolistan, Ulan Batur ⇒ 2018 Moğolistan Open (FS,WW)
- 6. Sıralama turu: 22-23 Haziran, Çin, Taiyuan ⇒ 2018 Çin Open (WW)
- 7. Sıralama turu: 23-24 Haziran, Macaristan, Györ ⇒ 2018 Macaristan Grand Prix (GR)
- 8. Sıralama turu: 3-5 Temmuz, Gürcistan, Tiflis ⇒ 2018 Tiflis Grand Prix of V. Balavadze and G. Kartozia (FS,GR)
- 9. Sıralama turu: 20-22 Temmuz, Türkiye, İstanbul ⇒ 2018 Vehbi Emre & Hamit Kaplan Turnuvası (GR)
- 10. Sıralama turu: 27-20 Temmuz, Türkiye, İstanbul ⇒ 2018 Yaşar Doğu Turnuvası (FS,WW)
- 11. Sıralama turu: 7-9 Eylül, Polonya, Varşova ⇒ Ziolkowski, Pytlasinski, Poland Open (FS,WW,GR)
- 12. Sıralama turu: 14-16 Eylül, Belarus, Minsk ⇒ Medved (Test Event Minsk 2019)
Ayrıca bakınız
Kaynakça
- ^ "Yasar Dogu". United World Wrestling.
- ^ "Results" (PDF). uww.org. 2018. 16 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 7 Mayıs 2021.
- ^ "Wrestling champs square off in Istanbul tournament | Daily Sabah". Daily Sabah. 29 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 29 Ocak 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Şubat 2022.